Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Maly! Pewnie najgorsze masz już za sobą (sądząc po Twoim stażu na forum :wink: )

Ja.. biedna kobitka - ciekawe jak się w tym wszystkim odnajdę :o ????

Jak? Normalnie - masz mapę : forum.

Najgorsze? Niby tak , ale zostało odrobinke wykończenia...A gdzie sie budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mapka drogo, podobno w Gdansku do 800zl, tak mowil mi geodeta u ktorego mamy zamowiona mapke. Za projekt i adaptacje chyba nie tak zle jak macie takie zmiany.

 

Projekt już kupiliśmy wcześniej, podana cena 2500+ VAT obejmuje tylko zmiany w projekcie wraz z przeliczeniami konstrukcyjnymi. Może możesz podac namiary na swojego geodetę? Czy współpracuje on też z geologiem ( a może ma uprawnienia),chyba powinnam zrobić badania geologiczne. Robiliście, czy grunt nie budził zastrzeżeń i sobie podarowaliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo wody uplynelo, wiele cegiel wmurowalo o do czasu kiedy tu ostatnio zagladalem. Podziwiam tych ktorzy w ferworze walki z wlasnymi domami znajduja na to czas. Tak czy inaczej witam wszystkich nowych i zycze powodzenia.

My w miedzyczasie ocieplilismy nasz domek od wewnatrz i zewnatz, niestety prace wykonczeniowe wewnetrzne troche sie opozniaja i tak swieta 2006 spedzimy jeszcze w mieszkaniu, a nie w domu, ale mojej ladniejszej polowie juz wpadl do glowy pomysl, aby zorganizowac tam sylwestra na betonkach.

 

Kolia, moze jednak uda nam sie spotkac ___ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo wody uplynelo, wiele cegiel wmurowalo o do czasu kiedy tu ostatnio zagladalem. Podziwiam tych ktorzy w ferworze walki z wlasnymi domami znajduja na to czas. Tak czy inaczej witam wszystkich nowych i zycze powodzenia.

My w miedzyczasie ocieplilismy nasz domek od wewnatrz i zewnatz, niestety prace wykonczeniowe wewnetrzne troche sie opozniaja i tak swieta 2006 spedzimy jeszcze w mieszkaniu, a nie w domu, ale mojej ladniejszej polowie juz wpadl do glowy pomysl, aby zorganizowac tam sylwestra na betonkach.

 

Kolia, moze jednak uda nam sie spotkac ___ :lol:

Aniu - mam nadzieję, że dziewczyny do Was dzwoniły? W sprawie jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich do wymiany doświadczeń i ewentualnych kontaktów ludzi związanych z budową własnego domu.

Pozdrawiam

 

 

Witam,

mam na imię Małgorzata, mój plan to budowa domu w Koleczkowie latem przyszłego roku. Mam działkę i jestem w trakcie wybierania projektu.

Poza tym nie wiem nic. Proszę o kontakt osób z okolic, które budowę maja już za soba lub sa w trakcie. Na poczatek interesuje mnie kto tanio i solidnie zrobiłby wykop na działce i fundamenty. Szukam też dobrego geodety. Proszę o jakies wskazówki. Pozdrawiam :oops: bezradna Małgosia

Witam,

Od sierpnia buduję dom w Bojanie, wiec jestem na bieżąco też mnie to przerażało więc chętnie moge służyć radą. na geodetę juz namiar jest a wykop może zrobić hurtownia A&Z z Koleczkowa. Jeśli chodzi o fundamenty to najlepiej dogadać się z ekipą na całość-ja jestem z moich na razie zadowolony:)

Pozdrawiam

Dzięki za dobre rady. Wszystko dokładnie notuję. I jeszcze pytanko jak długo czeka się na pozwolenie "na budowę" w gminie Szemud?

Pozdrawiam Małgosia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich do wymiany doświadczeń i ewentualnych kontaktów ludzi związanych z budową własnego domu.

Pozdrawiam

 

 

Witam,

mam na imię Małgorzata, mój plan to budowa domu w Koleczkowie latem przyszłego roku. Mam działkę i jestem w trakcie wybierania projektu.

Poza tym nie wiem nic. Proszę o kontakt osób z okolic, które budowę maja już za soba lub sa w trakcie. Na poczatek interesuje mnie kto tanio i solidnie zrobiłby wykop na działce i fundamenty. Szukam też dobrego geodety. Proszę o jakies wskazówki. Pozdrawiam :oops: bezradna Małgosia

Hej

ja tez z Koleczkowa, juz mieszkam

:D i prawie zapomniałam o budowie. Zapraszam do siebie na kawe, pokaze Ci dom i słuze doswiadczeniem :wink: Kontakt na priva

 

Witam Małgosiu,dzięki za zaproszenie. Napewno skorzystam.

Pozdrawiam Małgosia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazajcie na A-TOM z Lublewa mam ostatnio z nimi przeboje kupilem piec Vaillanta oraz kominek 4 misiace tamu podobno stal u nich w magazynie zwodzili mnie przez 2 tygodnie a to nie ma transportu lub szyba w kominku zbita jak ich przyparlem z zona to sie przyznali ze nia maj tego kominka bo przerwa technologiczna w produkcji i ze dostarcza za 2 tygodnie. Ja niedowiarek dzwonie do producenta do Krakowa a producent zdziwiony ze robia kominki na biezaco i tylko trzeba poczekac 2 tygodnie bo maj tyle zamowien :o . Pytam sie czy wspolpracuja z A-Tomem bo taka informacje maja na swojej stronie a oni na to ze od 6 miesiecy z nimi nie wspolpracuja nie chcieli powiedziec dlaczego. Jutro podobno przywioza do mnie piec i mam nadzieje ze dotrze bo moze sie okazac ze tez jest to towar wirtualny, nie wspomne o kaflach i innych rzeczach do lazienek. Wiec uwazajcie ta pani Ania to niezle ziolko. Jak zona ja postraszyle ze bedzie placila za plyty ktore powyginaja sie od wilgoci w niegrzanych pomieszczeniach to zagwarantowala nagrzewnice gazowa w co watpie. dojdzie do tego ze sam kupie ten kominek gdzie indziej :evil: :evil: Poczekam do jutra jak piec nie dojedzie to pofatyguje sie osobiscie do Lublewa i nie bedzie to przyjemne choc jestem spokojnym czlowiekiem. Moja znajoma ktora takze za moja rada tam sie zaopatruje tez ma te same problemy.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmyk - nie to żebym bronił konkurencji, ale sam mam kłopot z jednym z producentów kominków. Mianowicie czas oczekiwania na produkt miał byc 6 tygodni. po tym okresie dowiedziałem sie , że ...jeszcze 4. Klient wściekły, a ja niewiele mogę zrobić.

Udało się wymóc na szefostwie termin jeszcze kilka dni a nie tygodni, ale zobaczymy po niedzieli...

Ale najlepsze było to (akurat inny klient) że ja dostałem info że 6 tyg.(od szefostwa) a klient który zadzwonił sam do producenta dowiedział sie że ... "za tydzień będzie na miejscu" (pracownica).

Komu tu wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady. Wszystko dokładnie notuję. I jeszcze pytanko jak długo czeka się na pozwolenie "na budowę" w gminie Szemud?

Pozdrawiam Małgosia :D

 

powolenie na budowe to w Starostwie w Wejherowie.

stosunkowo szybko - ale nie pamietam ile czasu :oops: :wink:

w kazdym razie milo i raczej bez problemow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co u Ansi???A u Rmmi?Moze jakies spotkanko?

 

gosia@ na Jasieniu bez istotnych zmian. W końcu mamy studnię, ekipę, full desek na podwórku, wytyczony dom, zamówioną stal i czekamy na...Godota. W środę - jak aura nie zmieni się i milion innych powodów nie pojawi się - kopiemy wielki dół. A co :) Miała być wiosenna, będzie zimowa budowa....jak będzie :-?

Do środy paluchy mocno za nas proszę trzymać.

Za spotkaniem jestem jak najbardziej za...może w końcu się uda

 

A rrmi o parapetówe już myśli :)

 

Zochna ujarzmiła wole jajo i ...zamilkła. Ot...budowlana proza życia...Do nastepnego odcinka A.

 

AnSi - to dzisiaj jest ta sroda , co ? :D

Gosia - ja jak AnSi slusznie rzekla przerobilam jajo na oko czy jakos tak i czekam teraz na pana z osika ( Twojego:D)

- ma zjechac z ekipa w poniedzialek .

Ale nauczona doswiadczeniem nie wstrzymuje oddechu :wink:

A w ogole to gdzie oni beda mieszkac :o

 

Ja tez glosuje za spotkaniem 8) sobota ? niedziela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnSi - to dzisiaj jest ta sroda , co ? :D

Ja tez glosuje za spotkaniem 8) sobota ? niedziela ?

 

Środa jest dzisiaj, ale deszcze niespokojne przesunęły koparkę na jutro rano

:-? Może jutro zaświeci słońce?? ?? Tak czy owak paluchi dalej trzymać trza :)

 

Niedziela is OK :) W sobotę we are going to go to Warsow :) :)

 

I co Wy nato siostry ? ( o niedzielę się rozchodzi ofkorz ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo wody uplynelo, wiele cegiel wmurowalo o do czasu kiedy tu ostatnio zagladalem. Podziwiam tych ktorzy w ferworze walki z wlasnymi domami znajduja na to czas. Tak czy inaczej witam wszystkich nowych i zycze powodzenia.

My w miedzyczasie ocieplilismy nasz domek od wewnatrz i zewnatz, niestety prace wykonczeniowe wewnetrzne troche sie opozniaja i tak swieta 2006 spedzimy jeszcze w mieszkaniu, a nie w domu, ale mojej ladniejszej polowie juz wpadl do glowy pomysl, aby zorganizowac tam sylwestra na betonkach.

 

Kolia, moze jednak uda nam sie spotkac ___ :lol:

W którym miejscu w Juszkowie macie chałupkę? My mieszkamy już z odbiorem na Makowej niedaleko Łškowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany : Pon, 20 Listopad 2006 08:22 Temat postu :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

lolomana!

 

witam serdecznie! ja również buduję po Wejherowem - chociaż buduję to chyba zbyt duże słowo (aktualnie czekam na pozwolenie )

 

pozdorowionka

 

 

 

Ja składam dokumenty do starostwa w poniedziałek. Wcześniej pytałam się, to mówili, że ok. miesiąca i będzie, bo w tej chwili to nie jest sezon.

Pożyjemy - zobaczymy.

Mam już jeden kosztorys na stan surowy (32 tys. za robociznę - fundament, ściany, konstrukcja). W sobotę będę miała drugi cennik :roll:

Wówczas muszę kogoś wybrać, bo robi się mało czasu na wybór ekipy.

Chciałabym do końca przyszłego roku mieć tzw. stan deweloperski (zamknięty z instalacjami i tynkami). Myślicie, że to możliwe? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEAN

 

OOOOOOOO!!!! Ale masz fajny plan. Pozazdrościć. Masz już nagrane jakieś ekipy? W jakim czasie planujesz roboty?

Ja chciałabym w maru-kwietniu-maju - pod dach z pokryciem (niech przez wakacje schnie). We wrześniu okna, instalacje - do konca października i tynkowanie w listopadzie. Na wiosnę 2008 wykończenie, latem wprowadzenie (ale mi się rym ułożył) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...