Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Uff, przebrnełam przez wszystkie posty z Trójmiasta, zgodnie z forumowskim przykazaniem dla początkujących "nie pytaj, tylko szukaj" lub coś w tym stylu. I co? I nic, tylko jeden wielki mętlik :-? . Nie sposób wszystko zapamiętać. Jedyna konkluzja to, to że wiele wyborów i problemów przede mną. Ale to nic, ja nie taka strachliwa.

A Wy o tych architektach to nic nie chcecie mi powiedzieć. No cóż, spróbuję zmiękczyć tych moich. Gdybyście jednak, mimo braku czasu, chcieli coś napisać, to będę dźwięczna bardzo :p .

A tak przy okazji, czy ktoś buduje się blisko mnie. Pamietam, że był jeden chłopak z Kolbud, ale zdaje mi się, że przeminął bardzo szybko.

Zachar, pozdrawiam, moja druga połowa jest z Pruszcza (rodowicie). A w tym starym, pięknym kościele 2 lata temu braliśmy ślub.

Miłego budowania, wykańczania i zamieszkiwania wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagin - dzięki za info :) - zaraz weje na stronę, aby bliżej się zapoznac z tematem

 

Kodi - a w jakich godzinach można do Ciebie podskoczyć, aby zobaczyć co i jak z tym kominkime :D ? Możesz pdoać namiary na tego kominkarza?

 

Kolejne PILNE pytanie - potrzebujemy szybciutko piasek do zasypania fundamentów - SKĄD GO WZIĄĆ???? HELP! HELP! HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo - jestem zawsze w domu po 16.00 albo sobota czy niedziela. Do kominkarza mam numer w domu. Podeślę ci go.

 

Piasek przywożą dobry z Pępowa z hurtowni. Nie jest to piach ani żwir, coś co dobrze się ubija i jest podobno specjalnie przewidziane na zasypywanie fundamentów. Duża wywrotka 150zł. Tyle płaciłem w zeszłym roku. Poszło ich 4.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - tego to nie wiem. Trzeba dzwonić. Wiem tylko, że piach, żwir różne odmiany zależy do czego, kamienie, otoczaki mogą przywieźć - co to ziemi szlachetnej nic Ci nie powiem.

 

 

W końcu po długim czasie tzn. jutro otrzymuje pozwolenie na posadowienie zbiornika na gaz. Czuję że jeszcze w lipcu będę miał ciepłą wodę.

 

Ale wczoraj się wkurzyłem. Kupiliśmy wannę z Sanplastu i co się okazało że brakuje jakieś 0,5 cm aby się zmieściła. Znowu zrobiliśmy wszystko zbyt ściśle. Musiałem zwalić parę kafli. Znowu szykuje się robota.

 

Jak regaty? Byliście - jest na co popatrzeć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kodi - co tam wanna. Grunt, że szambo już jest :lol:

Czytałem w dzienniku. Nie obraź się, ale troche brechtałem czytając ten szambiarski horror. Zresztą teraz pewnie też to wspominasz raczej od strony humorystycznej.

 

PS. Czy szambo brałeś może od "firmy" z Jodłowna?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! W końcu zrobiło się ciepło - nawet bym powiedział, że aż za bardzo hihi. Kodi dalej jesteś boski :D - polecam firmę od wylewek, którą polecał Kodi. Za 1700 zł zrobili wylewki z rachunkiem na 190m2 podłogi . Robili 6h !! Nie zdążyłem nawet za bardzo się przyjrzeć jak to robią tak szybko im poszło. Co do jakości - nie mam zastrzeżeń jedyne co to są miejsca nie zatarte do końca oraz w rogach ciut za wysoko czyli jakiś 1 mm wyżej niż reszta podłogi. Myślę, że to drobiazgi. Acha - za tą cenę to oni tylko robili wylewki wszystko przygotowałem z żoną - czyli dylatacje, ocieplenie i folie.

Teraz zabieram się z powrotem za dokończenie ogrodzenia.

Pozdrawiam nowych forumowiczów (szkoda, że nie budujecie w Pruszczu :) ) oraz starych znajomych ...

Życzę dużo kasy i czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pewnie dołączę tu na dłużej, więc za jakiś czas napiszę trochę więcej o swoich planach, ale na razie mam jedno bardzo pilne pytanie.

Rozważamy kupno działki i myślę, że dość istotną rzeczą jest na jaką odległość trzeba będzie ciągnąć przyłącza.

Gdzie w Gdańsku mogę się dowiedzieć jak wygląda zaprojektowany przebieg kanalizacji (w tej chwili jest w trakcie realizacji). W Saurze mi powiedzieli, że inwestorem jest miasto i oni nic do tego nie mają i nie wiedzą, a w Urzędzie Miasta odsyłali mnie z pokoju do pokoju i w końcu wyszło mi, że właściwie to nie mogę uzyskać takiej informacji... ???

Będę Wam ogrooomnie wdzięczna za jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

jestem pracownikiem UM w Gdyni. U nas sprawami przyłączy zajmuje się tzw. Wydział Gospodarki Komunalnej. Oni dają pozwolenia itp. Jesli chcesz znaleźc przebieg dotychczasowej sieci gazowej, wodnej, kanalizacyjnej, deszczowej bądź energetycznej musisz udać się do Wydziału Geodezji i popatrzeć na plany i mapy. Wszystko jest narysowane. Jeśli w pobliżu twojej działki jest pusto to musisz ciągnąć przyłącza. Najlepiej wystąp o warunki zabudowy. Wszystko na nich będzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ma75

 

Wydaje mi się (pewny nie jestem), że takie rzeczy powinien wiedzieć gestor sieci kanalizacyjnej w miejscu gdzie jest/będzie Twoja działka. Gestor sieci powinien być natomiast wyszczególniony w decyzji o warunkach zabudowy. Decyzję taką możesz otrzymać nawet nie będąc właścicielem działki. Otrzymanie takiej decyzji zabiera jednak troche czasu i wymaga zebrania kilku papierków.

 

Nie wiem czy pomogłem :-? Intencje mam dobre :) .

 

Pozdrowienia B

 

PS. Gdzie ta działka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio, dzięki, ale właśnie problem polega na tym, że Saur twierdzi (wprawdzie telefonicznie, bo nie miałam jeszcze czasu się tam wybrać), że gestorem jest miasto, a miasto że Saur. I nie wiem od kogo mam WYMAGAĆ takiej informacji. Decyzja o warunkach zabudowy jest, faktycznie będę musiała tam sprawdzić, ale z tego co wiem (widziałam parę decyzji), to chyba nie zawsze jest określony gestor, często tylko sposób odprowadzania ścieków. Ale w każdym razie muszę sprawdzić.

A działka jest w Sobieszewie :D

Może jest ktoś z Gdańska, kto wie dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi, faktycznie, w Wydz. Gosp. Komunalnej jeszcze nie byłam. Może tam przynajmniej dowiem się kto jest wykonawcą... Przebieg istniejącej sieci znam, natomiast wiem na pewno, że przebieg tej obecnie realizowanej zna ZUDP, oni to wszystko mają naniesione na mapy, niestety nie udało mi się nic tam dowiedzieć, panie zachowywały się jakbym im usiłowała wydrzeć jakąś pilnie strzeżoną tajemnicę, a ja nawet nie wiem, czy mam prawo wymagać...

Benicio, taki wielki problem to nie jest, bo wiem, że kanalizacja w głównej drodze będzie na 100% za parę tygodni jakieś kilkadziesiąt metrów od działki (wodociąg jest bliżej), ale chciałabym wiedzieć, czy będzie bliżej, (boczna uliczka prowadząca do starych domów), bo w zależności od tego będzie może będzie można negocjować cenę działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się jeszcze jeden temat - w hurtowni w Pępowie powiedzieli, że jak zamówimy całość pustaków na dom na działkę z transportem to zapłacimy cenę z upustem.

 

Ale jakoś sobie nie wyobrażam, że prawie 40 palet przywiozą nam na budowę! :( Czy nie jest to tak, że dostarczają (oczywiście po zapłacie za cąłośc) systematycznie p otroszku na budowę?

 

HELP! Jutro składamy zamówienie! Jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

IVO - z dostawa bloczkow BK z Castoramy sie umowilem sie w nastepujacy sposob:

- stopniowo, po wczesniejszym uzgodnieniu i zaplaceniu przelewem dostarczaja pelne transporty (po 700 bloczkow)

- jak zacznie brakowac zamawiam nastepna dostawe

- palety odbieraja sobie przy kolejnych dostawach

- przed ostatnia dostawa nastepuje sprecyzowanie ile bloczkow jescze brakuje i tyle dostarczaja

- przy ostatniej dostawie wymieniaja bloczki uszkodzone podczas poprzednich dostaw

- transporty gratis

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...