Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to mam wylewki. Robił pan Wicki; 25zł/m2. Jeden dizeń i teraz schnš.

Jeszcze nie widziałam, ale w sobotę idę na inspekcję. Mam nadizeję, że będzie OK.

 

Jeszcze tylko DACH !!!.

Od nowego roku ruszamy z ociepleniem poddasza, gładzeniem i malowaniem œcian, dokończeniem kotłowni, kominkiem, sufitami podwieszanymi, schodami, kaflami, łazienkami, kuchnia, elewacjš, podłogami drewniamymi, podjazdem, ogrodzeniem, tarasem, ogrodem, ... pewnie jeszcze milionem rzeczy, o których teraz nie pamiętam iiiiiiiiii możemy się przeprowadzać :).

Drobiazg :o :o :o .

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, jeszcze to urzšdzić.

Mam nadzieję, że dam radę. Nie ja pierwsza i nie ostatnia :D .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Zbudowałem dom niedaleko od Pruszcza.. W sumie to po roku już mieszkałem. Zacząłem właśnie w listopadzie non stop do Wigilii a potem była przerwa aż śniegi puszczą. Od dwóch dni dopiero mieszkam legalnie tzn. nadzór wszystko przyjął od ręki. Mam jeszcze sporo do zrobienia wokół. Moim zdaniem budowanie to ogromne wezwanie a najtrudniejszy pierwszy krok. Ale warto było. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mam jeszcze puste mieszkanie w blokowisku ale psychicznie nie jestem teraz w stanie do niego zajrzeć. Tylko dlaczego urzędnicy poza urzędem skarbowym prowokowali mnie do złości?. Nie wspomnę że na korytarzach w Powiatowym nadzorze w Pruszczu karzą czekać a tam nie ma nawet krzesła. Energa s.a też nie przeszła transformacji tylko zmianę właścicieli.

Wszyscy nowi budujący uzbrojcie się w cierpliwość. Chociaż macie pieniądze bedziecie dalej petentami a nie klientami. A jak załatwiacie sprawy i nie dają wam krzesełka to poproście że musicie usiąść. Albo sami zabierzcie jakieś wolne np. od innego biurka. Wierzcie to działa i można załatwić i wiecej iszybciej. Na stojąco to tylko w kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam wątki o oknach ale pytanie do Was: czy znacie godną polecenia firmę która ma okna na profilu Rehau?

 

Wymyśliliśmy Rehau Brillant, właśnie rozsyłam zestawienie, żeby mi kosztorysy porobili i ciekawa jestem co odeślą :roll: :wink: Z rozmów z mniej lub bardziej kompetentnymi paniami dowiedziałam się że trzeba czekać 3- 4 tygodnie - czy to realny termin??? A może ktoś z Was miał doświadczenie z tym profilem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Zbudowałem dom niedaleko od Pruszcza.. W sumie to po roku już mieszkałem. Zacząłem właśnie w listopadzie non stop do Wigilii a potem była przerwa aż śniegi puszczą. Od dwóch dni dopiero mieszkam legalnie tzn. nadzór wszystko przyjął od ręki. Mam jeszcze sporo do zrobienia wokół. Moim zdaniem budowanie to ogromne wezwanie a najtrudniejszy pierwszy krok. Ale warto było. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mam jeszcze puste mieszkanie w blokowisku ale psychicznie nie jestem teraz w stanie do niego zajrzeć. Tylko dlaczego urzędnicy poza urzędem skarbowym prowokowali mnie do złości?. Nie wspomnę że na korytarzach w Powiatowym nadzorze w Pruszczu karzą czekać a tam nie ma nawet krzesła. Energa s.a też nie przeszła transformacji tylko zmianę właścicieli.

Wszyscy nowi budujący uzbrojcie się w cierpliwość. Chociaż macie pieniądze bedziecie dalej petentami a nie klientami. A jak załatwiacie sprawy i nie dają wam krzesełka to poproście że musicie usiąść. Albo sami zabierzcie jakieś wolne np. od innego biurka. Wierzcie to działa i można załatwić i wiecej iszybciej. Na stojąco to tylko w kasie.

 

O Enerdze to ja pisać nie będę - nie wiem co oni przeszli, ale im nie pomogło..... :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaza123

Witam serdecznie to ja ta nieuczciwa nie zła Ania.

Bardzo chcę jeszcze raz przeprosić wszystkich za nieudogodnienia. Jesli chodzi o kominki Makrotermu to naprawdę ta sytuacja zdażyła się w ich fimie pomimo tego że klientów o tym nie informują, dla zainteresoanych mogę na moje usprawiedliwienie przesłać Fax z taką właśnie odpowiedzią z firmy Makroterm. Reszte towaru dostarczyliśmy do klienta - mam nadzieję że już odzyskał do mnie zaufanie. Jeśli natomiast chodzi o e-mail Pani Oli to naprawdę nie wiem dlaczego poinformowała wszystkich że 21 listopada nie ma grzejników na budowie, powiem wprost grzejniki od jakiegoś miesiąca są u Pani Oli i to nawet zamontowane (również od miesiąca).

 

Nie chciałabym tak się tłumaczyć ale bardzo mi przykro i muszę zmienić mój wizerunek w Państwa oczach. Od pięciu lat pracujemy na rynku i wyrabiamy sobie dobrą opinię a kilka nie do końca uczciwych słów ( chociaż apsolutnie nie chcę się bronić, bo i jest w tym wszystkim trochę mojej winy) może zepsuć naszą wieloletnią pracę

 

Jeszcze raz przepraszam wszystkich i naprawdę nie dopuszczę do tego aby moja firma straciła w Państw oczach

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

templar33

 

mnie Twój domek bardzo się podoba, pom.gospodarcze połączone z garażem i przejściem do domu to bardzo dobre, funkcjonalne rozwiązanie podobne sama będę miała. Coprawda wybrałam parterówkę, mam dość dużą działkę i jak największą jej część chcę zagospodarować domem - koszenia trawki i tak będę miała pod dostatkiem.

Życzę powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym powiedziec ze dzis dostarczono mi piec na budowe oraz kilka dodatkowych zamowionych akcesorii. czekam jedynie na kafelki i inna armature do lazienek. Musze przyznac ze pani Ania z ATOMU zalatwila to w trybie ekspresowym. Mam nadzieje ze dostane swoj kominek w mozliwie najkrotszym czasie.

Nie wiem o co chodzi ale moze rzeczywiscie bum na rynku budowlanym spowodowal takie niedogodnosci tylko szkoda ze jako zapobiegliwy klient ktory kupowal 4 miesace temu produkt teraz musze czekac bo zostal on nie sprawdzony. Okazuje sie ze nie wystarczy miec pieniadze teraz to trzeba materialy wydzierac producentom z gardla a najlepiej nocowac przed hala produkcyjna.

Rada dla przyszlych inwestorow ktorzy maja zamiar wykanczac dom za 2-3 miesiace przygotujcie sie do tego teraz czyli zamowcie kafelki kabiny sedesy itd i przywiezcie to do siebie bo moze sie okazac ze towar wasz zaplacony sprzedali juz 3 razy i jak bedziecie chcieli go uzyskac to go nie bedzie.

Pozdrawiam

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaza123

cmyk -bardzo dziekuję za odpowiedz i przychylam sie do sugesti aby wszystko zamawiać z wyprzedzeniem bo naprawde to co dzieje sie na rynku w tym roku to przyprawiam bynajmniej mnie o siwe włosy.

Mam np klientów którzy czekaja na kotły na eko groszek firmy Kostrzewa od lipca tego roku, a nowe zamówienia mozna przyjmowac juz tylko na marzec 2007 i niestety nic z tym nie mozna zrobic, podobnie jest np z armatura koła QUATRO zamówienia nie sa juz przyjmowane w tym roku a czas realizacji jest około 6 mc począwszy od stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałam się pochwalić, że zakończyliśmy tegoroczne prace i obecnie jesteśmy posiadaczami domku w stanie surowym otwartym, dach z dachówką :D Przyłączam do zadowolonych klientów pana Garlaka. Dachówka położona szybciutko, ładnie i bezproblemowo. Współpraca z p. Garlakiem to czysta przyjemność - wszystko sam sobie przywozi i załatwia, nie stresuje inwestora telefonami z problemami itp. Obyśmy trafiali tylko na takich fachowców :D

Powolutku myślimy co dalej, więc mam do Was kilka pytań: czy możecie polecić kogoś do zaprojektowania przyłącza wody i prądu? Jaki jest orientacyjny koszt takich projektów? Czy na budowę tego typu przyłącza trzeba uzyskać pozwolenie czy to się tylko zgłasza gdzieśtam? Czy aby rozpowadzić kanalizę na parterze konieczne jest wcześniejsze przygotowanie projektu przyłącza?

Czy możecie poleciać jakieś dobre firmy sprzedające okna, drzwi wejściowe, bramy garażowe? Przewijała się kilkakrotnie firma Vetrex z Tczewa. Co jeszcze możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi7, moze nie na temat, ale chcialam sie spytac. przejezdzam raz w tygodniu przez droge z ul.Swietokrzyskiej przez osiedle Kolorowe na droge na Straszyn w kierunku obwodnicy i tak sie zastanawiam gdzie sie budujecie w Borkowie, od strony tej drogi na Straszyn?

do niedawna dojeżdzałam do naszej działki od strony osiedla Cztery pory roku (odbija się na nie kawałek przed Kolorowym w prawo), ale ostatnio porobili na tym osiedlu misz-masze z drogą i obecnie nie ma stamtad przejazdu i muszę jeździć przez Borkowo - odbijam od drogi na Straszyn w prawo do Borkowa, a potem w Borkowie koło sklepu w prawo. I potem przy zatoce autobusowej w lewo już w taką brukowaną drogą. I stamtąd pewnie ze 200-300 metrów i już mój domek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...