Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szanowni budowniczy z Pomorskiego :)

Doradźcie w którym rejonie Waszej pięknej ziemii warto kupić grunt coby osiąśc za parę lat :).

 

Myśli moje bujają się gdzieś od Wejherowa do Pruszcza Gdańskiego czyli ten kawałek 3miasta.

 

Lubię rybki więc ładna okolica mile wskazana :)

Witaj,

Ja takze szukam w okolicach, z tym ze narazie bez skutku. Ja oscyluje w gminie Zukowo (blisko Gdanska), np. Banino, Pepowo. Problem w tym ze malo kto sprzedaje ludzie czekaja na lepsze czasy ze sprzedaza.

Mialem nagrana dzialeczke w Przyjazni ale troszke dojazd mnie zniechecil.

Z pomoca na forum to raczej srednio: wiekszosc na naszym kaciku jest na duzo bardziej zaawansowanym etapie. Zreszta prawda jest to ze jak ktos kupil to nie inetersuje sie tematem zakupu i przestaje byc w obiegu.

 

pozdrawiam,

rafus

 

pozdrawiam i po

 

Z tym że przestaje być w obiegu to bym się nie zgodził gdyż prowadząc budowę a później mieszkając ma się kontakt z "tubylcami" i łatwiej coś wypatrzeć gdyż wywiad środowiskowy jest lepszy :)

 

Mam pytanie z innej beczki: jak to jest w Waszym rejonie z tymi planowanymi drogami gdyż jak poczytałem na stronie gminy Żukowo trasa S coś tam :) ma przebiegać właśnie przez m.in. Banino .

 

W Baninie jest sporo ofert w cenach 60k za 10ar. [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

 

 

Właśnie jestem na etapie kupna działki w Chwaszczynie (przedwstępna już podpisana, teraz wybór banku :().

Budowę planuję w przyszłym (o ile się wyrobimy z uzbrojeniem i papierami) albo w 2007.

 

Pozdrawiam wszystkich obecnych oraz przyszłych budujących z okolic 3miasta. :)

 

Witam! My też mamy działeczkę w Chwaszczynie :lol: na ul. Szafirowej a ty? Pozdrawiam serdecznie: Kasia

 

 

Ja planuję osiąść w okolicach Leśnej/Podleśnej. :)

Czy w okolicach Szafirowej/Szmaragdowej nie jest czasem planowany któryś z wariantów drogi szybkiego ruchu (http://www.nowedrogikrajowe.pl/)? :-?

 

 

Pozdrawiam :D

lookaszk

 

 

 

 

 

witam!

kupiłam działkę w Chwaszczynie , kilkanascie metrów od ul. Mickiewicza. Planujemy razem z mężem rozpocząć budowę na wiosnę 2007 .Ewentualne warianty drogi szybkiego ruchu mozna zobaczyć w Urzędzie Miasta w Żukowie - bardzo miłe panie! - dla osoby przyzwyczajonej do gdyńskich urzędniczek - zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonawcę sprawdziłam dosłownie na wylot, jego poprzedni zleceniodawcy wypowiadają się o nim w samych superlatywach, widziałam też budowy (terminowy, słowny, solidny.. oto opinie)

 

a rozpocząć zamierzam jak najszybciej, najlepiej w lutym (jeśli tylko pogoda pozwoli)

 

dziękuję za info - nie wiedziałam targować się jeszcze czy nie.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki: jak to jest w Waszym rejonie z tymi planowanymi drogami gdyż jak poczytałem na stronie gminy Żukowo trasa S coś tam :) ma przebiegać właśnie przez m.in. Banino .

 

[/img]

 

Zobacz: http://www.nowedrogikrajowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

razem 30 000

 

co o tym sądzicie?

 

Bardzo dobra cena. Ja za podobny zakres, ale bez dachówek płacę więcej (szukałam dośc długo po tym, jak umówiona na początku roku ekipa rozleciała się :( - i wybrałam najtańszą spośród oferowanych ofert) :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

razem 30 000

 

co o tym sądzicie?

 

Bardzo dobra cena. Ja za podobny zakres, ale bez dachówek płacę więcej (szukałam dośc długo po tym, jak umówiona na początku roku ekipa rozleciała się :( - i wybrałam najtańszą spośród oferowanych ofert) :-?

 

Miałem się nie wypowiadać żeby nie psuć dobrego humoru w związku ze znalezieniem ekipy. Ja za swoją chatkę zapłaciłem około 33 tys. a w tym ławy, chudziak, wyprowadzenie kanalizy, ściany piwnic 220cm wysoka, ściany nośne parteru i poddasza, dwa lane stropy, lane schody, wszystkie ściany działowe, więźba, dachówka z oknami i orynnowaniem. Ceny aktualne bo budowa ruszyła w sierpniu a właśnie kończą dachówkę. Jedyny zarzut to, że czasami znikał na 2-4 dni na inna budowe ale zawsze go przytargałem za ucho :lol: W czasach kłopotów z fachowcami musiałem pzrymknąć oko choć szczęśliwy nie byłem. Ale pewnie jak pisałem wcześniej limit szczęścia może się skończyć na wykończeniówce wiec ciiiiiiiii....

 

Link do domku ale jest full podpiwniczony

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?Section0=-1&Product=481m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwierdziłam się w przekonaniu, że należy zostać przy tej ekipie (30 000). Prace rozpoczną się w lutym/marcu 2007 czyli jakieś pól roku później niż u jarosa, no i przy tym będę pewna, że nikt nie zwieje mi z budowy a prace będą postępowały zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem (a to przecież dla mnie sprawa priorytetowa). Wolę budowlańcom dołożyć jakieś 5 tysiaków i ze spokojem pójść do pracy, wiedząc, że fachowcy są na budowie a nie przy budce z piwem. Najbardziej boję się zatrudniania kilku ekip do jednego zakresu prac, nie raz miałam okazję przekonać się: bardzo oszczędni tracą dwukrotnie.

jaros z tego co u Ciebie wyczytałam zakres prac był większy o ściany piwinic (nie mam wogóle) i dwa lane stropy (ja strop mam jeden, do tego drewniany)

 

 

pozdrowionka, jak widać mój optymizm nie uleciał :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pozdrowionka, jak widać mój optymizm nie uleciał :D :D :D

 

Wcale nie chciałem żeby uleciał tylko się pochwaliłem, że załapałem się jeszcze na dobra cenę przy przyzwoitej jakości bo to co się dzieje na rynku to szok!! Jedyny minus, że się termin zakończenia stanu surowego zamknietego opóźnił ale pogoda mnie rozpieszcza więc bez konsekwencji.

Radzę nie szastać tymi "pięcioma" tysiącami na początku bo skłonnośc do lekkego wydawania kaski ulatnia się wraz z jej topnieniem w miare zbliżania się do końca budowy i... końca kaski :D

No chyba, że się ma nieograniczone fundusze :)

Powodzenia... mi w dalszym ciągu jest również potrzebne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEJ JAROS kaskę, to chyba jak wszyscy mam w jakiś tam sposób ograniczoną a o 5 tys. napisałam bo znajomi 3x zmieniali partackich wykonawców a co za tym idzie 3x płacili za to samo i do tego należy dodać stracony czas (o nerwach nawet nie wspomnę)

masz rację i mnie i Tobie i wszystkim tu obecnym trzeba życzyć powodzenia !

 

pozdrowionka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni budowniczy z Pomorskiego :)

Doradźcie w którym rejonie Waszej pięknej ziemii warto kupić grunt coby osiąśc za parę lat :).

 

Myśli moje bujają się gdzieś od Wejherowa do Pruszcza Gdańskiego czyli ten kawałek 3miasta.

 

Lubię rybki więc ładna okolica mile wskazana :)

Zobacz Gościcino i Bolszewo (droższe) za Wejherowem - bardzo dobry dojazd dwupasmową 6-ką i kolejką zarówno SKM jak i PKP, że nie wspomnę o MZK.

Drugi rejon to np Nowy Dwór Wejherowski, Zbychowo - do Rumii ok 5-10km, a stamtąd do Trójmiasta rzut beretem.A ceny jeszcze niezłe, no i jeziorka, że nie wspomne o pieknych widokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Lesniewo do Wejherowa 8 km,do Pucka tyle samo,Gdynia Centrum jakies 30-35 km.PKS do Weja i Pucka co chwile(sprawdzilem to jako pierwsze przed kupnem dzialki), dzialki chodza jakies 15 zl m.kw.,no teraz podeszly do 20 zl,ale idzie sie dogadac.okoilica ladna,jeziorka w poblizu,dobry start na polwysep w sezonie.pozdrawiam aha jest poczta,osrodek zdrowia,szkola podstawowa i duzy supermarket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście nawał pracy powoduje, że niektóre firmy obniżają swoje loty...

 

"

Nie polecam nikomu usług AmerPol'u

 

P.

 

 

Proponuję od razu wpisz go na CZARNĄ LISTĘ.

Trafiła tam m.in. firma Dragon. Jak zaczęli mnie nachalnie nachodzić ich przedstawiciele wiedziałem, że od nich jaknajdalej!!!

Jedyny sposób na partaczy - ostra selekcja. I niech jadą do Irlandii, albo jeszcze dalej - i bilet tylko w jedną stronę!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...