Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ivo - z ludźmi z Pępowa można się śmiało dogadać. Chcesz całość, będziesz miałą całość, chcesz część będziesz miała część. Przypuszczam, że nawet nie musisz płacić za wszystko od razu. Liczy się uczciwość. Ja często płacę po mięsiącu a nawet dwóch. U nich nawet ksiądz jest zadłużony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Wczoraj pobiłem rekord świata - kupiłem gres do garażu i pomieszczenia gospodarczego w cenie 13,99/m2 !! Kupione w Auchan - jeśli ktoś potrzebuje. Estetyka taka jak cena, ale do garażu jak znalazł.

Od kilku dni chłopcy jadą z ociepleniem ścian zewnętrznych, a wczoraj pojawiła sie podbitka - zaczyna sie robic ładnie :D .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, udało mi się przebrnąć przez całe forum trójmiejskie, do pozostałych na razie ledwo zajrzałam... I mam kompletny mętlik w głowie :wink:

A teraz trochę o sobie. Jesteśmy w tej chwili z mężem na etapie kupowania działki w Sobieszewie, właściwie decyzja już podjęta, działka malutka, bo na większą nas nie stać :cry: ale za to w przepięknym miejscu i tylko 0,5 km od morza!!!

Czytając Wasze wypowiedzi dochodzę do wniosku, że jesteśmy w bardzo wygodnej sytuacji, bo działka ma warunki, a co więcej jest pozwolenie na budowę! A projekt nam się bardzo podoba, domek jest mały i prosty, ale milutki. A jak sobie pomyślę ile papierkologii nam odpadło...

Tak czytając Was widzę, że wszyscy budujecie etapami, wynajmując ekipy do poszczególnych prac lub budując samodzielnie, sami biegacie po składach budowlanych... i trochę mnie to przeraża. Nie mam pojęcia jak nam się uda na to znależć czas, i mam obawy, że będziemy musieli szukać ekipy, która zrobi całość, albo przynajmniej na początek stan surowy. No ale zobaczymy. Pewnie niedługo będę miała do Was mnóóóstwo pytań, na razie serdecznie pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma75,

Witam! Widzę, że jesteśmy obie na podaobnym etapie, chociaż ja przedzieram się właśnie przez papiery. Przyznam się, że to miło spotkać kogoś kto też zaczyna :D - tujaj w grupie Trójmiasto wszyscy zaawansowani lub też baaaaardzo zaawansowani :wink: . Napisz coś jeszcze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eska - j . Niestety nie wszyscy są zaawansowani - ja np. od 06.01 03 r. czekam aż mi gmina łaskawie da warunki zabudowy - można osiwieć czekając na nie. Dzisiaj byłem w gminie i dowiedziałem się , że jeszcze trochę to potrwa ( ok. 2 m-cy). To jest po prostu skandal - 9 miesięcy czekania na papierek, który wcześniej wydawany był po 4 tygodniach.

 

 

Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Docent!

Widocznie uszło to mojej uwadze. My złożyliśmy w maju wniosek o warunki zabudowy, przeszliśmy jałową rozprawę wstępną, zdołowaliśmy się dowiadując, że teraz może w Urządzie Wojewódzkim może to zabrać jeszcze 3 m-ce i... po 11.07, a dokładnie 14.07 złożyliśmy ponownie wniosek, bo zgodnie z nowym prawem budowlanym WZ wydaje teraz gmina a nie UW. Właściwie to teraz mamy złożone 2 wnioski: jeden jest w UW, a drugi w UG. Zobaczymy, kto będzie pierwszy i lepszy! Mam nadzieję, że w gminie uda nam się coś wychodzić. Docent zaryzykowałeś i kupiłeś projekt, czy czekasz na WZ?

 

Ma75,

Będziemy się budować w Pomlewie, gm. Przywidz, 25km od Gdańska. Nasza działka choć nieco większa też jest piękna, ale bez przyłączy /są w drodze jakieć 40-50m od działki/. Napisz coś o projekcie, albo wstaw link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eska - j- no to powodzenia - ja w dniu dzisiejszym zrobiłem ten sam manewr - czyli złożyłem drugi wniosek. Pani z UG telefonowała do UW i dowiedziała się , że WZ będą rozpatrzone negatywnie z powodu nieodrolnienia działki.( wcześniej składało się wniosek o odrolnienie i po 4 dniach była zgoda na pismie do domu ) Mi osobiście brak juz nerwów - chciałem zacząć budowę w maj , więc sama rozumiesz - szkoda gadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że projektu nie kupiłem ( i bardzo dobrze, bo teraz potrzebne są 4 egz. - wcześniej trzy). Czekam na WZ i wtedy kupię, nie ma co ryzykować - tym bardziej, że kupuję projekt gotowy, który dostaje się niemal od ręki ze zgodą na małe poprawki.

 

Powodzenia - daj znać jak wydadzą Ci WZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku ruszamy z stawianiem murów i znowu mam pytanko...

 

W naszym projekcie wszystkie okna są niestandardowe :( W związku z tym chcemy przynajmniej w garażu, kotłowni oraz pom. gosp. malutkie okienka ciut zwiększyć na standardowe.

 

Nasze to 600 x 600 (wymiary otworu w ścianie). Jakie by pasowały większe, ale standardowe?

 

Moze macie namiary na dystrybutorów sprzedaży okien? Na stronach www szukałam, ale tam tylko podają zew wymiary okien, a my potrzebujemy wymiar otworu w ścianie. HELPIK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie całą Grupę Trójmiasto i okolice (jestem ze Starogardu, mam nadzieję, że to też okolica). Też przerabiałem temat okien typowych i nietypowych. Wygląda to tak, że okna typowe (czyli z typoszeregu co 30 cm - np 150x150, 120x150 - to są wymiary otworów, wymiary okien są o 3-5 cm mniejsze) są tańsze właściwie tylko u dużych producentów - Urzędowski etc. W mniejszych firmach okna i tak są robione na zamówienie - tzn. żadne typowe nie stoją w magazynie - wiąc de facto nie ma to znaczenia. Oczywiście mam doświadczenia tylko z rynku lokalnego, okolice Starogardu. W moim przypadku zwyciężył lokalny patriotyzm i okna zamówiłem w Maszrolu pod Starogardem. Mam nadzieję, że nie będę żałował.

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, widzę, że to naprawdę makabra z tymi warunkami... brrr :( Nie wiem czy w Gdańsku jest podobnie, ale i tak się cieszę, że mamy już pozwolenie :) (a właściwie będziemy mieć jak już kupimy działkę)

 

eska-j, my kupujemy działkę z projektem, obok jest jeszcze parę działek z takim samym, to było zdaje się projektowane specjalnie dla potrzeb tego osiedla, projekt chyba w ogóle nie jest tak normalnie dostępny. Domek jest jak pisałam nieduży, 105m pow. użytkowej. Prosta bryła, dach dwuspadowy, wiata garażowa, którą można zabudować, co pewnie zrobimy. Uważam, że jest bardzo sensownie zaprojektowany, właściwie nia ma się do czego przyczepić, będziemy robić co najwyżej drobniutkie zmiany wewnątrz.

 

Pozdrawiam wszystkich i zyczę Wam powodzenia w załatwianiu papierków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie nowe osoby.

W tej chwili w Urzędach mają nadmiar dokumentów w związku z wejściem nowej ustawy - mnóstwo ludzi złożyło wnioski na odbiór (wiem bo sami też złożyliśmy). Urzędy są zawalone więc wszystko teraz trwa dużo dłużej.

 

Pytanie z innej beczki - kto chce kota? :D

Na dniach nam się urodzą więc szukam chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc bractwo pomorskie :-)

Bardzo przepraszam za piątkowy deszcz :D

W piatek miałem zalewane fundamenty i cały wcześniejszy tydzień kobitki tańczyły (niestety ubrane, więc nie byłem pewien efektów) na budowie i upraszały o trochę wody bo nam beton popęka. Widać modły były skuteczne bo jak pewnie pamiętacie lało porządnie. Wreszcie widać że się coś na budowie ruszyło.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - jak widzisz - wpadłem w czarną dziurę z której jak na razie nie ma wyjścia. I pytanko do Ciebie , czy jak starałeś się o pozwolenie na budowę to musiałeś jechać do Kartuz po zaświadczenie o odrolnieniu działki budowlanej, i jak długo na nie czekałeś?

 

Adamski - gratulacje - też chciałbym już mieć za sobą wylanie ław - myślę , że teraz to już pójdzie z górki.

 

Pozdrowienia dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent, obiecali, że będzie szybciej niż przez UW. Mój mąż jedzie jutro do naszego UG zobaczyć jak się sprawy mają i dopiero wtedy napiszę Ci coś o terminach.

Poza tym w UG jest dużo mniejsze ryzyko odmowy niż w UW. To co nam wciskała Pani urbanistka z UW na rozprawie - przechodzi ludzkie pojęcie, np.: że nasza działka jest rolna (w rzeczywistości jest budowlana na 100% - potwierdzili to w gminie). Nie będę się rozpisywać, ale o braku kompetencji ludzi, którzy wydają WZ w UW mówiło nam już parę osób.

W UG mamy raczej sensownych ludzi i na razie nie mamy wrażenia zwodzenia, chociaż do końca nic nie wiadomo.

Bardzo mi przykro Docent z Twojego powodu, ale myślę, że ten czas w którym staraliśmy się o WZ przez UW, trzeba uznać za stracony. My właściwie zaczynamy liczyć czas od daty ponownego złożenia wniosku o wydanie WZ (tym razem w UG). Jedyna pociecha, że UG ma mniej takich wniosków do przerobienia niż UW i powinno mu zależeć na inwestorach. Poza tym, mam nadzieję, że w UG łatwiej o jakiś bezpośredni kontakt i ludzki stosunek do petenta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...