Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chcę zakupić wełnę Isover do ocieplenia poddasza 150 mm i 50 mm. Czy ktoś wie gdzie można ją kupić w dobrej cenie?

Podobnie chcę zgromadzić teraz styropian frezowany 150 mm. Podpowiedźcie jaki wybrać i gdzie szukać. Jeżeli komuś by się chciało to niech napisze do czego w domu będzie potrzebny jeszcze styropian (oprócz ocieplenia zewnętrznego) i jakiej grubości.

Chciałabym uniknąć wiosną szukania tych materiałów, na pewno za wyższą cenę. Mam możliwość zmagazynowania wełny i styropianu więc o tym myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukalem i znalazlem geodete za 500zl zrobi mi mapke i ok tygodnia czekania wstepna rozmowa za wytyczenie domu na dzialce 6 zalaman nie przekroczy 550zl mysle ze ze jest do przyjecia. korzystajac z okazji zapytam co jest oprocz projektu i mapki do celow projektowych potrzebne projektantowi do adaptacji?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anekri dzisiaj przypadkiem i z przyjemnoscia natchnelam sie na fotki Twojego domu, bardzo podoba mi sie Twoj gres w salonie, czy mozesz mi podpowiedziec jakiej jest firmy, wlasnie takiego szukam

tak na marginesie swietnie wzglada w twoim domku sciana nad schodami, super pomysl

 

 

dziękuję :oops: to miłe że komuś się podoba :)

co do producenta gresu polerowanego to nie wiem - kupowałam w Wemie w Gdańsku - wymiar płytek to 60x60 kolor żółty - jestem zadowolona i wcale się nie ślizgam na nich jak niektórzy myślą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anekri

 

mnie wpadł w oko Twój jadalniany komplet, mam na myśli krzesła i stół, jeśli wolno spytać.. gdzie je kupowałaś ?

mam też do Ciebie inne pytanko, czy pokrycie podłogi w kuchni, jadalni i jak dobrze wypatrzyłam holu jest praktyczne? tzn. nie brudzi się zbyt mocno?

sama również zastanawiam się nad "połyskliwym" jasnym gresem, wygląda baaardzo efektownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić wełnę Isover do ocieplenia poddasza 150 mm i 50 mm. Czy ktoś wie gdzie można ją kupić w dobrej cenie?

Podobnie chcę zgromadzić teraz styropian frezowany 150 mm. Podpowiedźcie jaki wybrać i gdzie szukać. Jeżeli komuś by się chciało to niech napisze do czego w domu będzie potrzebny jeszcze styropian (oprócz ocieplenia zewnętrznego) i jakiej grubości.

Chciałabym uniknąć wiosną szukania tych materiałów, na pewno za wyższą cenę. Mam możliwość zmagazynowania wełny i styropianu więc o tym myślę.

 

steropian bedzie jeszcze potrzebny do:

ocieplenie podlog pod wylewkami zapewne przydadza sie do tego 5 cm z frezem np na gore 5 a na dol 2x5 na zaklad (ja tak zrobilem) ozaczenie Fs20

Ocieplenie fundamentow potrzebna 10 cm z frezem.

Do elewacji bedzie ci potrzebne w niektorych miejscach np otwory okienne 3-5cm i balkony ale niewielkie ilosci podejrzewam ze zgrzewka wystarczy.

do spania tez sie troche przyda ale 15 cm bedzie ok :lol:

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anekri

 

mnie wpadł w oko Twój jadalniany komplet, mam na myśli krzesła i stół, jeśli wolno spytać.. gdzie je kupowałaś ?

mam też do Ciebie inne pytanko, czy pokrycie podłogi w kuchni, jadalni i jak dobrze wypatrzyłam holu jest praktyczne? tzn. nie brudzi się zbyt mocno?

sama również zastanawiam się nad "połyskliwym" jasnym gresem, wygląda baaardzo efektownie :)

 

:) takie nagłe zainteresowanie moim gresem :wink: czuję się mile połechtana - więc jestem z niego zadowolona - oczywiście gdybym chciala mieć super połysk to musiałabym chyba na kolanach go polerować - zwłaszcza że jeszcze robimy piwnicę i trochę się kurzy ale: - nie ślizga się (przynajmniej nigdy na nim się nie przejechałam), -odbija swiatło więc i kurz jest mniej widoczny i -sprzątanie tego gresu jest dla mnie przyjemniejsze niż gresu szkliwionego, który mam w łazienkach

 

komplet jadalny to krzesła osobno kupione - dostępne między innymi w Pruszczu w interdomusie oraz na Grunwaldzkiej w Gdańsku w centrum Top - są one z chyba skóry sztucznej ale są bardzo wygodne- jedyny problem to fakt, że odkąd pojawiły się u nas w domu dwa kocury to krzesła są bezpieczne jedynie w zamknietym gabinecie - i tak juz koty sie z nimi rozprawiły i niestety krzesła doznały "uszczerbku na zdrowiu"

a stół kupiłam też w centrum Top na Grunwaldzkiej - Mazurska fabryka Mebli model Boston - był tani :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej gratuluję wyboru.

A do "połyskliwego" gresu jestem coraz bardziej przekonana, pytałam dlatego, że w tej chwili moja łazienka ma kolor jasnego beżu i podłoga (jasna aczkolwiek matowa) to istne przekleństwo, każda kropla wody, najmniejsza niteczka wszystko rzuca się w oczy i doprowadza mnie do szału! latam ze ścierą bez przerwy a o efekcie czystości mogę jedynie pomarzyć.. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steropian bedzie jeszcze potrzebny do:

ocieplenie podlog pod wylewkami zapewne przydadza sie do tego 5 cm z frezem np na gore 5 a na dol 2x5 na zaklad (ja tak zrobilem) ozaczenie Fs20

Ocieplenie fundamentow potrzebna 10 cm z frezem.

Do elewacji bedzie ci potrzebne w niektorych miejscach np otwory okienne 3-5cm i balkony ale niewielkie ilosci podejrzewam ze zgrzewka wystarczy.

do spania tez sie troche przyda ale 15 cm bedzie ok :lol:

CMyK

Dziękuję, fundament już ocieplony, a więc jeszcze większa ilkość będzie potrzebna do podłóg (jak kupię ten do ocieplenia ścian).

Na styropianie jeszcze nie spałam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka

 

Macie może jakieś doświadczenia (jakieś zasłyszane informacje itd) na temat firmy budowlanej "Alex May" z Gdyni na ul Świętojańskiej??

Może macie jakiś namiar na murarza (najlepiej z Wejherowa,Rumii,Redy,Puck i okolice),nie musi być ekipa,bo jestem w stanie przywdziać kombinezon i zostać pomocnikiem Pana Majstra.

będę bardzo wdzięczny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu bojach, poszukiwaniach wełny mineralnej, uprzejmie donoszę :) , że czysty zibeg okoliczności i kupiłam ROCKWOOL'a w Castroramie w Osowej.

Wczoraj mieli dostawę, wczoraj zakupiłam i zostało im chyba coś ca. 500 m2.

Wszędzie w hurtowniach straszą, że dostawy dopiero w marcu - kwietniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałem skróconą wycieczkę po okolicach 3city:) Poszukiwania mają na celu znalezienie miejsca pod własną hacjendę :) Szukam spokoju ale nie w stylu Wuja Toma że sam w okolicy :)

 

Jeśli widzieliście krążące po okolicy utytłane w błocie Volvo i gościa który pstrykał zdjęcia to byłem Ja :) a nie potencjalny amator cudzej własności.

 

Z tego zdążyłem zobaczyć mam następujące notatki:

 

Żukowo- całkiem sympatycznie i bardzo sympatyczna obsługa w UG. Mógłbym tam zamieszkać ale jedziemy dalej

 

Pępowo- brak "tego czegoś"

 

Miszewo - pochwały za inwestycje. Ale większość działek jakie oglądnąłem była przy drodze a to je zdyswalifikowało.Gdyby było coś pod lasem to bym się zastanowił.

 

Chwaszczyno - dobre położenie komunikacyjne ale nic więcej. Za dużo wszelakiej maści hurtowni i firm co dla szukającego podmiejskiej oazy stanowi duży (-)

 

Banino - miałem wielkiego pecha gdyż działki które tam oglądałem były na wygwizdowie i brak naturalnej osłony. Zresztą cała okolica wydała mi się goła.

 

Bojan - od tych okolic zaczęło mi się podobać. Więcej lasów, okolica sprawiała wrażenie spokojniejszej. Ogólnie (+) dla tego rejonu.

 

Koleczkowo - to samo co Bojan ale bardziej urozmaicony rejon. Podobaly mi się te górki i dolinki. Zwłaszcza część od strony Nowego Dworu Wejherowskiego mnie połechtała :)

 

Bieszkowice, Nowy Dwór i Zbychowo - ciekawa okolica ale chyba już na Koleczkowie kończy się strefa mojego zainteresowania tym kawałkiem ziemii na której jest spokój i trochę cywilizacji :)

 

 

Wiem że nie zdążyłem wszystkiego pooglądać ale takie jest życie. Następnym razem ściśle pod lupę biorę przede wszystkim Koleczkowo i Bojano.

(Żukowo???)

 

pozdrawiam

 

PS>

Zapomniałem dodać ,że najlepsza metoda to stanąć w sklepie o 8 rano i gadać z tubylcami :) Bardzo ale bardzo sympatycznie pozdrawiam Pana który szepnął parę słów na co zwrócić uwagę w Koleczkowie :)

 

Teraz oczekuję na gromy od tych którzy mieszkają w okolicach które skrytykowałem :)

 

PS2.

Zapomniałem dodać że dawno nie spotkałem się z podawaniem ceny w USD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Teraz oczekuję na gromy od tych którzy mieszkają w okolicach które skrytykowałem :)

 

Gromow nie bedzie...Koleczkowo bardzo podoba mi sie, choc nie tam buduje swoj dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałem skróconą wycieczkę po okolicach 3city:) Poszukiwania mają na celu znalezienie miejsca pod własną hacjendę :) Szukam spokoju ale nie w stylu Wuja Toma że sam w okolicy :)

ałem dodać że dawno nie spotkałem się z podawaniem ceny w USD :)

Czesc,

Czapke chyle ze tak sporo objezdziles w krotkim czasie.

Ja takze nie moge znalezc dogodnego miejsca, patrzylem w Przyjazni, Baninie i nie znajduje odpowiedniego miejsca.

Jakbys mial konkretne namiary na dzialki w Koleczkowie to bardzo prosze o namiar (moze byc na priva).

 

pozdrawiam,

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Baninie działki schodzą jak bułeczki. Rozmawiałem z człowiekiem z Tyszkiewicza ale miał tylko jedną do zaoferowania a w miejscowym sklepie niewiele też wybadałem ponad to co miałem.

 

Co do Przyjaźni to miałem namiar na działkę ale coś ponad 3000m2. Akurat ze względów komunikacyjnych ta okolica mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...