Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[VivaLaVida napisał:]Witajcie,

To moj pierwszy post na forum, chciałam się tylko przywitać na wstępie.

Na imię mam Ania i wraz z mężem kupiliśmy w listopadzie działkę w Tokarach (gm. Przodkowo).

Przygodę z budowaniem dopiero rozpoczniemy, mamy nadzieję, że jeszcze tej wiosny.

Poki co, mamy za sobą pierwszą wizytę u architekta...

wiem, że długa droga przed nami i myślę, że nie raz poproszę Was o pomoc

i opinie. A na razie posiedzę tu sobie z Wami cichutko i poczytam conieco ....

Pozdrawiam

Witajcie!! :D w którym miejscu kupiliście działkę w Tokarach?? 8) Tam jest superancko :lol: Ja "kupuję" od Adamskiego - czekam tylko na podział :) ma być w tym miesiącu wszystko załatwione :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O, Anula :D :D :D super ze jestescie!Czytaj biała liste wykonawców i..posty od poczatku :wink: to najlepsza lekcja na poczatek. Fakt, ja miałam mniej, ale opłaca sie naprawdę. Daj znac jak postępy

 

Cześć GosiUrko :)

Wreszcie tu dotarłam, najwyższa pora ;)

Szczerze powiedziawszy troche przeraża mnie "gigantyczna" lista postow na roznych grupach, ale chyba tak zrobie...

Oczywiscie bede Ci relacjonowac nasze postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Anula :D :D :D super ze jestescie!Czytaj biała liste wykonawców i..posty od poczatku :wink: to najlepsza lekcja na poczatek. Fakt, ja miałam mniej, ale opłaca sie naprawdę. Daj znac jak postępy

 

Cześć GosiUrko :)

Wreszcie tu dotarłam, najwyższa pora ;)

Szczerze powiedziawszy troche przeraża mnie "gigantyczna" lista postow na roznych grupach, ale chyba tak zrobie...

Oczywiscie bede Ci relacjonowac nasze postępy :)

Faakt, ale praktycznie wszyscy od tego zaczynali;-)Teraz jest chociaz biała lista, a wtedy trzeba było notowac z ołówkiem :wink: Zreszta jkaby co, to moj notes ciagle jest. Ekipe macie juz wybraną?Ciesli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! :D w którym miejscu kupiliście działkę w Tokarach?? 8) Tam jest superancko :lol: Ja "kupuję" od Adamskiego - czekam tylko na podział :) ma być w tym miesiącu wszystko załatwione :wink:

 

Witaj:)

No to pewnie bedziemy mieszkac niedaleko, my mamy dzialke od Brylowskiego - po drugiej stronie drogi przed malym laskiem (mam na mysli lasek przed "wąwozem") :) A okolica faktycznie urocza -nam też się podoba :)

Powodzenia w sfinalizowaniu transakcji i do zobaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Mam nadzieję, ze to nie ten architekt, ktory robił nam adaptację :-? :evil:

Jaki macie wybrany projekt?

 

Nie mamy wybranego projektu :) zaden z tysiecy przejzanych nie spelnial naszych potrzeb wiec zdecydowalismy sie na projekt indywidualny. Spisalismy nasze potrzeby i oczekiwania i liczymy na to, ze architekt zaproponuje nam cos "na miarę i specjalnie dla nas" ...

Nie wiem, kto robil dla Was adaptacje?:) Z pierwszego spotkania i rozmow z naszym jestesmy bardzo zadowoleni - oby to sie nie zmienilo ;)

Pozdrawiam

Ania widze ze macie juz sasiada na forum :D Fajnie, razem zawsze razniej

 

Czy to znaczy beti555, ze też budujesz sie w Tokarach? W ktorym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć GosiUrko :)

Wreszcie tu dotarłam, najwyższa pora ;)

Szczerze powiedziawszy troche przeraża mnie "gigantyczna" lista postow na roznych grupach, ale chyba tak zrobie...

Oczywiscie bede Ci relacjonowac nasze postępy :)

Faakt, ale praktycznie wszyscy od tego zaczynali;-)Teraz jest chociaz biała lista, a wtedy trzeba było notowac z ołówkiem :wink: Zreszta jkaby co, to moj notes ciagle jest. Ekipe macie juz wybraną?Ciesli?

 

Gosia Ty trzymaj ten magiczny notes w jakimś sejfie i nie wypuszczaj z domu!! nie mamy jeszcze nikogo, w ciagu 2 tygodni zaczniemy pewnie szukać ekipy a wtedy przygotuj się na gorący telefon ode mnie albo zacznij się już zastanawiać ile chcesz za ten notes jeśli chcesz mieć święty spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem gdzie jest wasza działeczka, pojadę obejrzeć wkrótce :lol: "do mnie" hihihi 8) się jedzie za krzyżem w prawo i cały czas prosto aż dojedzie się do takiej starej chałupki po lewo, a po prawo stoi "jeszcze" stodoła z kamienia w krzaczorach :lol: :lol: :lol: :lol: a działka po stronie stodoły - cosik tam rosło na jesieni :wink: jak się podzielą to dam znać która to dokładniej

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj rozmawialem z budowlancem spod Kartuz.Cena za pobudowanie naszego domku to 40 tys. plus 20 %,czyli jakies 45-48 tysiecy(bo o tyle musi podniesc ceny w tym roku zeby mu ludzie nie uciekli).W tej cenie mamy fundamenty(bez kopania,to albo dodatkowo,albo we wlasnym zakresie),sciany parteru,strop,sciany poddasza,wiezba,deski plus jednokrotnie papa.aha,ale i tak nie wezmie roboty w 2007.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/pierwszy3/index.php

 

Co o tym myslicie??

pozdrawiam

 

A ja na to szukaj dalej. Cena wysoka, no i będziesz tyle czekał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Mam nadzieję, ze to nie ten architekt, ktory robił nam adaptację :-? :evil:

Jaki macie wybrany projekt?

 

Nie mamy wybranego projektu :) zaden z tysiecy przejzanych nie spelnial naszych potrzeb wiec zdecydowalismy sie na projekt indywidualny. Spisalismy nasze potrzeby i oczekiwania i liczymy na to, ze architekt zaproponuje nam cos "na miarę i specjalnie dla nas" ...

Nie wiem, kto robil dla Was adaptacje?:) Z pierwszego spotkania i rozmow z naszym jestesmy bardzo zadowoleni - oby to sie nie zmienilo ;)

Pozdrawiam

Ania widze ze macie juz sasiada na forum :D Fajnie, razem zawsze razniej

 

Czy to znaczy beti555, ze też budujesz sie w Tokarach? W ktorym miejscu?[/quote]

 

Nie, nie buduje sie w Tokarach, tylko w Kowalach :wink:

 

O architekcie napisałam, bo w życiu nie zyczylabym aby komus cos ten facet robił. Zreszta jest wpisany na Czarna Liste Trojmiasta

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

.....a ja z trochę innej beczki

 

.

.

.

 

Szukam ziemi pod budowę domu (oczywiście),...... o powierzchni od 1300 do 2000 m kw. W okolicach Sulmina, Niestępowa, Przyjaźni, Widlina, Łapina.

 

Czy ktoś może pomóc?

Każde info w tym temacie będzie dla mnie bardzo cenne.

 

Pozdrawiem

 

Tryt

 

Witam, a patrzyłeś na http://www.dom.ax.pl/niestepowo.html ??

Ja szukałem działeczki od lata 2006 i między innymi trafiłem na to. Pan sprzedawca był spoko i da się z nim dogadać:)Osobiście wybrałem inną lokalizację - Tokary, piękny kawałek pod lasem i blisko jeziorka :D hihi

Proponuję udać się do gminy z mapkami zamieszczonymi na stronie i zapytać się

co tam można zbudować, a przy okazji podpytać czy nie znają jakiś lokalizacji;)

Ja tak zrobiłem w Przodkowie (miałem mapki z biura pośrednictwa) i chwała Pani Joli z gminy (super babka naprawde aż mnie zamurowało) od razu dostałem kilka namiarów na fajniuchne działeczki:D

Pozdrawiam.

Ten gosciu od zacytowanej stronki to juz jakies 2 miesiace temu nie mial nic w Niestepowie, a w Lapinie nie chcial sprzedawac bo mial sie dogadac z developerem i pewnie sie dogadal bo watpie zeby tak od razu wszystkie z Lapina sprzedal.

Ja ogladalem te dzialki w Lapinie, to sie nawet samochodem nie dalo wjechal bo bajorko poza tym teren tak pofalowany ze 2/3 dzialek w dole wiec slabo z budowa.

pozdrawiam,

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryt nie sugeruje się że na stronce wszystkie działki w Łapinie są sprzedane, bo facet chce sobie wybudować osiedle (bawi się w dewelopera), ale ja się z nim dogadałem co do sprzedaży, więc nie widzę przeszkód :wink:

Pzdr

MajsterKlepka,

A w tych Tokarach to sa jeszcze jakies dzialeczki?

Ja sie narazie nastawiam na Banino a to tylko kawalek dalej wiec moze warto.

W Baninie brakuje juz lokalizacji a poza tym ten korytarz S20 moze bliziutko biec wg wariantu 4 trasy S20. Nie przeszkadza ci w Tokarach bliskosc obecnej trasy S20?

 

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafus napisał:

Ten gosciu od zacytowanej stronki to juz jakies 2 miesiace temu nie mial nic w Niestepowie, a w Lapinie nie chcial sprzedawac bo mial sie dogadac z developerem i pewnie sie dogadal bo watpie zeby tak od razu wszystkie z Lapina sprzedal.

Ja ogladalem te dzialki w Lapinie, to sie nawet samochodem nie dalo wjechal bo bajorko poza tym teren tak pofalowany ze 2/3 dzialek w dole wiec slabo z budowa.

pozdrawiam,

rafus

W Niestępowie wiem że nic nie miał, ale myślałem o tych działkach w Łapinie, widzisz każda zmora ma swojego amatora :wink: mi się tam nie podobało więc zrezygnowałem :) a tym deweloperem jest jego kolega tak dla informacji i no cóż każdy chce sobie zarobić łatwy szmal :-? W Tokarach na bank coś znajdziesz, proponuję udać się do gminy w Przodkowie - dostaniesz listę z telefonami do właścicieli za ładne oczka :lol: :lol: :lol: hihihi ja takową dostałem, ten gościu od którego ja kupuję aktualnie nie ma już wolnych, ale będzie dzielił pewnie cosik na wiosnę. Napisz to dam Ci telefony z mojej listy. Co do Banina to tez tam chciałem kupować na jesieni ale za ciasno się robi, z resztą tak podbijali cenę w końcu że wyszło ponad 100 zł za metr :o a nawet do 160 żądali, Trasą się nie przejmuję bo w koło jest las, a potem jeziorko więc odległość od trasy będzie spoko :wink: Jeśli chcesz to wyślę Ci foto działeczki 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@, a może Ty znasz dobrą ekipę do ocieplenia poddasza i kartongipsów????
Znałam :D U mnie robil krzysiu Hintz i byłam bardzo, bardzo zadowolona, al eteraz kompletnie nie mam pojecia co z Nim. Kola chyba ostatnia miała z Nim doczynienia. Zapytaj ja. Namiary znajdziesz na białej liscie

 

Raczej miałam mieć, ale olał mnie kompletnie, nie odbierał moich telefonów i nie tylko moich, innych forumowiczów również. Nie mam pojęcia co się z nim dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafus napisał:

Ten gosciu od zacytowanej stronki to juz jakies 2 miesiace temu nie mial nic w Niestepowie, a w Lapinie nie chcial sprzedawac bo mial sie dogadac z developerem i pewnie sie dogadal bo watpie zeby tak od razu wszystkie z Lapina sprzedal.

Ja ogladalem te dzialki w Lapinie, to sie nawet samochodem nie dalo wjechal bo bajorko poza tym teren tak pofalowany ze 2/3 dzialek w dole wiec slabo z budowa.

pozdrawiam,

rafus

W Niestępowie wiem że nic nie miał, ale myślałem o tych działkach w Łapinie, widzisz każda zmora ma swojego amatora :wink: mi się tam nie podobało więc zrezygnowałem :) a tym deweloperem jest jego kolega tak dla informacji i no cóż każdy chce sobie zarobić łatwy szmal :-? W Tokarach na bank coś znajdziesz, proponuję udać się do gminy w Przodkowie - dostaniesz listę z telefonami do właścicieli za ładne oczka :lol: :lol: :lol: hihihi ja takową dostałem, ten gościu od którego ja kupuję aktualnie nie ma już wolnych, ale będzie dzielił pewnie cosik na wiosnę. Napisz to dam Ci telefony z mojej listy. Co do Banina to tez tam chciałem kupować na jesieni ale za ciasno się robi, z resztą tak podbijali cenę w końcu że wyszło ponad 100 zł za metr :o a nawet do 160 żądali, Trasą się nie przejmuję bo w koło jest las, a potem jeziorko więc odległość od trasy będzie spoko :wink: Jeśli chcesz to wyślę Ci foto działeczki 8) :wink:

Bardzo chce:)

Prosze podeslij mi te zdjecia dzialeczki, moze byc na priva :D

Jak mozesz to rowniez te namiary na dzialki, ceny jakie tam sa (ile ty zaplaciles?). Oczywiscie na priva.

A do Urzedu Gminy sie udam, czemu nie. Orientowales sie jak stamtad komunikacja do naszego miasta? Z Banina to jest jakis gdanski MPK a stamtad to pewnie tylko samochod.

 

wielie dzieki, pozdrawiam i czekam na info,

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@, a może Ty znasz dobrą ekipę do ocieplenia poddasza i kartongipsów????
Znałam :D U mnie robil krzysiu Hintz i byłam bardzo, bardzo zadowolona, al eteraz kompletnie nie mam pojecia co z Nim. Kola chyba ostatnia miała z Nim doczynienia. Zapytaj ja. Namiary znajdziesz na białej liscie

 

Raczej miałam mieć, ale olał mnie kompletnie, nie odbierał moich telefonów i nie tylko moich, innych forumowiczów również. Nie mam pojęcia co się z nim dzieje.

No, własnie, u nas wpadł na jeden dzien dokonczył elewacje i 1000 sobie zazyczył :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo przepraszam, że zaśmiecam watek, ale na mój post w innym dziale nikt nie odpowiedział, jakbym niewidzialna była :oops:

Szukam kogos do ocieplenia poddasza i położenia płyt kart-gips w Trójmieście, będę robiła też sufity podwieszane.

Nie chciałabym sie naciąć, bo mnie z reguły wszyscy budowlańcy w jajo robią

:oops:

Może znacie kogoś solidnego?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Limonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj rozmawialem z budowlancem spod Kartuz.Cena za pobudowanie naszego domku to 40 tys. plus 20 %,czyli jakies 45-48 tysiecy(bo o tyle musi podniesc ceny w tym roku zeby mu ludzie nie uciekli).W tej cenie mamy fundamenty(bez kopania,to albo dodatkowo,albo we wlasnym zakresie),sciany parteru,strop,sciany poddasza,wiezba,deski plus jednokrotnie papa.aha,ale i tak nie wezmie roboty w 2007.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/pierwszy3/index.php

 

Co o tym myslicie??

pozdrawiam

 

Jak dla mnie to strasznie duzo!!! No chyba ze jest super biber to moze i warto przeplacac :( Za moj dom prawie 200 m2, dach trudny dostalam cenę za stan surowy 27 tys.( cena bez law ) Jutro jade podpisac umowe. Roboty zaczyna marzec 2007. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...