Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Docent, Eska - to jest totalna paranoja. Wiem coś o tym bo jak wy czekałem na warunki zabudowy tyle że pod butlę gazową od marca. Wiem że Docent czeka od stycznia i to jest kpina.

W moim przypadku skończyło się szczęśliwie - zmiana przepisów od 11 lipca /wystarczy zgłoszenie/. Złożyłem nowy dokument o chęci rozpoczęcia prac i po 10 dniach miałem pozwolenie na wykonanie przyłącza gazowego na działce. W waszym przypadku musi być jednak pozwolenie na budowę i to jest problem.

 

Docent gadałem o twojej sprawie z Mayer - ale mówi że jeszcze jest u Wojewody. Popytaj jak można to przyśpieszyć w sposób o którym pisze Eska. Może poszukaj jakąś wtytkę u wojewody. Jak wybierzesz drogę Eski to spróbuj jeszcze z Kierownikiem. Koleś pracuje od niedawna i pracował w UM Gdyni. Nazywa się Piotr Rzeszot. Generalnie nie robi na pierwszy rzut oka super wrażenia, ale mi przyspieszył sprawę o całe 20 dni.

 

W tym tygodniu mam mieć gaz. W końcu ciepła woda będzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Docent - po papier o odrolnieniu działki musiałem rzeczywiście jechać do Starostwa Powiatowego w Kartuzach. Czekałem na niego około tygodnia, ale miałem wrażenie, że jakbym się uparł, to mógłby być wcześniej. W każdym razie próbować warto.

 

Adamski - łobuz z Ciebie z tym deszczem :wink: . U mnie ociepleniowcom troche to przeszkadza.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie znalazłam czas, żeby coś napisać.

 

Docent, mam świeże wiadomości z naszego UG. Mój mąż był tam we wtorek i rozmawiał z facetem, który powiedział, że wszystko można przyspieszyć, ale ... no właśnie. Nowe prawo budowlane mamy już od 3 tygodni, ale przepisów wykonawczych ani widu, ani słychu.

Miały być na koniec lipca i ni ma. No i UW w Gdańsku chce nadal zatwierdzać plany WZ, mimo, iż ustawa podaje inaczej. A wtedy to umarł w butach - ustawowe 2 miesiące można między bajki włożyć.

No i niby gmina ma związane ręce, ale chcą zatrudnić urbanistę. Tylko, że to chyba trzeba ogłosić przetarg na usługę itd, itd, a czas leci.

Ale mój mąż był bardzo sprytny i zadzwonił bezpośrednio do Pani wójt z propozycją, że my (ja i on) zatrudnimy urbanistę z uprawnieniami i tenże przygotuje WZ dla naszej działki, a Pani wójt podpisze.

W gminie powiadają, że urbanista za WZ dla 1 działki bierze około 100-200zł.

Pani wójt przyznała, że to ciekawy pomysł, tylko musi sprawdzić czy wszystko będzie OK.

Ale dzisiaj (tzn. w środę), kiedy mój mąż zadzowił do Pani wójt, dowiedział się, że jednak UG zatrudni od 01.08. urbanistę na część etatu i zaczną przerabiać WZ. W ten sposób omineli przetarg, jeszcze nie wiem jak poradzą sobie z brakiem przepisów wykonawczych i UW. Ale mam nadzieję, że jakoś sobie poradzą, bo ich działania wskazują, że chyba zależy im na inwestorach.

Teraz idziemy na urlop 8) i NIE BĘDZIEMY o tym myśleć, ale po urlopie mam nadzieję, że nasze WZ będzie się już zatwierdzać, czego Tobie i wszystkim oczekującym życzę. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał do czynienia z expanderem w Trójmieście, a najlepiej w Gdańsku? Z jednej strony jest to wygodna forma załatwiania kredytu, bo wszystko w kupie, ale mam trochę wątpliwości... zresztą tutaj na forum prawo i pieniądze parę osób narzekało - ale może to zależne od oddziału? Chociaż na przykład na wstępnym spotkaniu pan nam powiedział, że żaden bank nie da kredytu na początek budowy, gdy wykończenie ma być ze sprzedaż mieszkania, a tu okazuje się na forum, że parę osób taki kredyt dostało np. w PKO BP...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ma75

 

Nie miałem kontaktu z Expanderem, także nie umiem nic na ich temat powiedzieć. Ale prawdą jest, że sa banki, które udzielają kredytu na 100% budowy, chociazby wspomniany przez Ciebie PKO BP SA:

http://www.pkobp.pl/wlasny/ubezp.xml?id=1

Inwestor ponosi oczywiście przy tym dodatkowe koszty, ale możliwe to jest napewno.

Praktyką banków (nie wiem czy wszystkich, ale większości) jest, że nie dają kredytów na początku budowy z przeznaczeniem tylko na jej część. (Nawet gdy kredytobiorca deklaruje sprzedaż mieszkania i przeznaczenie wpływów z jego sprzedaży na cele budowlane).

"Bo my nie wiemy co Pan by zrobił z tymi pieniędzmi" - cytat z Millenium (wtedy jeszcze BIG BG). Oczywiście włożyłbym w skarpete albo zakopał :wink: .

Generalnie nie ograniczaj się tylko do Expandera, pochodź po bankach i rozeznaj się w ofertach.

 

Pozdrowienia B.

 

PS. Odradzam zdecydowanie Millenium - podejście wybitnie nieproklienckie (sorry za słowo), np. brak mozliwości spłaty w ratach malejących, nie zgodzili się na żyrowanie lokatą kredytu i jeszcze pare innych kwiatków - teraz już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze Benicio to prawda. Mam złe wspomnienia z PKO BP. Tak jak wyżej mimo to że mieliśmy stan zero i mieszkanie chcieliśmy sprzedać na wykończenie nie dali nam kredytu. Inna sprawa to fakt, że stwierdzili żę za 120 tys. nie da się wybudować. A da się, bo mieszkamy i tyle wydaliśmy.

Kiedyś jak mnie interesował temat kredytów to GE Bank Mieszkaniowy okazła się najbardziej otwarty. Jedyny minus dość wysokie oprocentowanie, ale nie ma problemu aby otrzymać kredyt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio, Kodi, dzięki :)

Jeśli chodzi o PKO BP, to znajomi mają bardzo niemiłe wspomnienia: bank strasznie zwlekał z wypłacaniem transz, bo "inspektor stwierdził brak wystarczających postępów w budowie", a inspektor się na budowie nie pojawiał (no chyba, że oglądał budowę z daleka...) Chociaż ponoć teraz dużo się u nich zmieniło na lepsze.

Do Millenium się zraziłam jak miałam tam ROR.

Zobaczymy, na razie nam się podoba M-bank.

 

A w jakich bankach Wy braliście kredyt? Jakie banki polecacie? Pytam się tutaj na regionalnym, bo nie chodzi mi o ogólne warunki typu oprocentowanie, prowizje, ale o traktowanie klienta, czas oczekiwania, sposób załatwiania itp. bo tego niestety się nie rozpozna na pierwszy rzut oka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedawałem mieszkanie, a kupujący posiłkował się kredytem właśnie z mBanku. Deklarowany czas udzielenia kredytu wydłużył się prawie 3-krotnie, zostały zagubione, a następnie przetrzymane w jakimś biurku ich dokumenty.

Ja w nerwach (bo chciałem miec kaske), koles w nerwach (bo chiał mieć mieszkanie), a mBank miał czas. Koleś deklarował, że będzie składał skarge do banku (coś o działaniu na szkode klienta).

Być może jest to bardzo wybiórcza sytuacja, ale właśnie takie mam najświeższe kredytowe przeżycia (po części moje :wink: ).

Co do PKO BP, to ciekawe jest, że w różnych oddziałach mogę Cie różnie oceniać jako kredytobiorce. Kuzyn chodził po oddziałach trójmiejskich i został olany, aż dostał kredyt w ... PKO BP w Kartuzach :D .

 

Pozrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do expandera to bylem kiedys na rozmowie. Pani z którą rozmawiałem przygotowała się porządnie do rozmowy - poza informacjami które można znaleźć w ulotkach znała jeszcze sporo kruczków, na które można trafić dopiero w momencie podpisywania umowy. Tak więc radzę każdemu umówić się na rozmowę, nawet w celu zweryfikowania swoich wiadomości na temat kilku wyselekcjonowanych banków. Nie ma musu brania kredytu poprzez expandera.

Co do PKO BP - rzeczywiście obsługa kredytów budowlanych w różnych oddziałach różnie wygląda. Pewnie największy wpływ na to ma kilkupoziomowa weryfikacja wiarygodnosci klienta :x

 

Wracając do tematu wody to niestety też juz mam dosc ;-) Teraz nalało tyle że samochód z hurtowni nie może wjechać i muszę czekać na suche dni. Tak więc i tak źle i tak niedobrze.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My braliśmy w Nordei. Mieliśmy spore przeboje ale z tego co widzę teraz to mają nawet lepszą ofertę - może się czego nauczyli. Nie wiem jak wygląda sytuacja w bankach teraz - najlepiej przejdź się po kilku. WBK miał też dobrą ofertę ale ro temu wymagali stan surowy zamknięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i czekam na jeszcze :)

Ewa, wiem, że musimy się przejść po bankach, ale też wiem, że to co mówią, to nie wszystko (już raz braliśmy kredyt - na mieszkanie). Interesuje mnie jak to wygląda od strony klienta: czy dłudo się czeka |(niestety w praktyce to często jest dłużej niż bank obiecuje), czy od razu mówią o wszystkich dokumentach, czy trzeba co chwilę coś donosić, czy są jakieś dodatkowe wymagania, czy prowizje, o ktorych klient dowiaduje się w ostatniej chwili itp. itd.

My na przykład braliśmy 3 lata temy kredyt w BOŚ i byliśmy bardzo zadowoleni z obsługi, szybka decyzja, wszystko jasno, sprawnie, przejrzyście, minimum papierków. Tylko niestety to jedno z wyższych oprocentowań (wtedy to był jedyny bank, który dał nam kredyt, ze względu na nieuregulowany stosunek do służby wojskowej mojego męża...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska-j - Ja także w środę byłem w UG i to nawet u kierownika, a nie u kobitek, które prowadzą sprawy WZ - kierownik powiedział mi, że jeśli moje WZ z UW przyjdą i sprawa będzie rozpatrzona negatywnie ( a tak będzie po tel. konsultacjach z UW dlatego, że działka była oznaczona symbolem Bp/R - czyli budowlana, ale nie odrolniona) to należy złożyć nowy wniosek o WZ ( co już zrobiłem 25.07) i pójdzie on wtedy innym tokiem tzn. rozpatrzony będzie tylko przez gminę ( bez rozprawy administracyjnej i uzgadniania WZ z urbanistą, ponieważ juz raz urbanista się określił przed rozprawą adm.) i wtedy gmina wysyła projekt WZ do UW, ale Uw w tym wypadku już nie ma miesiąca czasu na odpowiedź, ale termin jest krótszy ( nie powiedział jaki). Generalnie - potrwa to około 1- 1,5 m-ca. Aby już nie jeździć w nieskończoność do gminy zatrudniłem panią architekt, która będzie ich ponaglała i występowała w mojej sprawie ( która wcześniej pracowała w gminie), myślę, że będzie skuteczniejsza ode mnie i wie jak i z kim rozmawiać , aby sprawę załatwić szybciej . Moje nerwy i stracony czas już dają znać o sobie - nie życzę nikomu takich przepraw!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrowienia dla wszystkich.

 

KODI - tak się właśnie sprawy mają - p. kierownik przyjął mnie bardzo znudzony i b. obojętny. Facet wydaje się nie być wrażliwy na krzywdę ludzką. Jak znajdę chwilę czasu to do Ciebie wpadnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma75 my w Nordei mieliśmy trochę nerwówki i czekania ale teraz wszystko idzie bardzo sprawnie. Znajomy w PKO BP dostał kredyt praktycznie od ręki. Nam od razu podali listę wymaganych dokumentów, wysokość opłat itp. Przesunięcie było tylko z czasem przyznania kredytu (za to spore). Ale jak już ktoś napisał co oddział banku to inne podejście do klienta więc czasami można się niemile zdziwić :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - tak jak Ci mówiłem, koleś jest mało sympatyczny i sam się dziwię że moja sprawę rozpatrzył w kilka dni a miał miesiac czasu.

 

Trzymam kciuki za Ciebie, bo coś mi się zdaje, że jesteś rekordzistą, w grupie trójmiasto na 100%.

 

Dzisiaj wpadają kolesie z Gaspolu. Będą robić instalację zewnętrzną tzn. łączyć butlę z inst. wew. wykonaną wcześniej. Dodatkowo zamówiliśmy parę sprzętów pierwszej potrzeby: kuchenka gazowa, zmywarka oraz zamrażarka. W Pępowie jest ubojnia, za 5zł jest kg mięsa. Oczywiście kupić trzeba pół świniaka, ale z pełnym rozbiorem. 40kg mięsa z 200zł. Warto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie

 

W weekend zamawiałem różniasty sprzęt sanitarno - seramiczny (umywalki, miski ustępowe, deski, zlew, kabina, wanna etc.) Gorąco polecam sklep B&B w Wejherowie (wyjazd w stronę Redy, zaraz za dealerem Fiata - Automobilem). Mają mnóstwo sprzętu na miejscu, dwadzieścia razy tyle w katalogach i są bardzo elastyczni cenowo. Ja dostałem 20 % (na niektóre rzeczy nawet więcej) rabatu od cen katalogowych.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...