Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie ma to znaczenia skad jest geodeta. Ja mam bardzo dobrego fachowca i taniego z ok Rumii. Facet zna się na rzeczy, bo miałam okazje przekonac sie na swoim trudnym terenie. Mapki ok 600 zł.

 

Jesli to ten Gosiu,

ktorego polecasz na bialej liscie to oczywiscie do niego dzwonilam:)

Okazalo sie jednak, ze "nie dziala w Kartuzach" - tak mi powiedzial.

Mam nadzieje, ze ten z Kartuz zrobi nam te mapki porzadnie (a tez za 600 zl).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia skad jest geodeta. Ja mam bardzo dobrego fachowca i taniego z ok Rumii. Facet zna się na rzeczy, bo miałam okazje przekonac sie na swoim trudnym terenie. Mapki ok 600 zł.

 

Jesli to ten Gosiu,

ktorego polecasz na bialej liscie to oczywiscie do niego dzwonilam:)

Okazalo sie jednak, ze "nie dziala w Kartuzach" - tak mi powiedzial.

Mam nadzieje, ze ten z Kartuz zrobi nam te mapki porzadnie (a tez za 600 zl).

 

Pozdrawiam

Aaaa, to inna inszośc;-)Myslałam, ze nie ma specjalnej róznicy dla nich.Rzeczywiscie facet był niedrogi i bardzo dobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Cmyku za odp. właściwie to chciałam się tylko upewnić co do nich rzeczywiście mają dość dobrą opinię w dwóch niezależnych hurtowniach polecał mi ich także mój wykonawca. Gratuluję Ci pięknego dachu ! Mam, nadzieję że i mój wykonają równie solidnie :wink: choć słyszałam że strasznie zajęci i trzeba się śpieszyć aby zaklepać wolny termin, ale nic to takie już nasze życie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze. Właśnie podejmuję decyzję jakiej firmie powierzyć wykonanie szeregu instalacji w moim domku. Podjąłem już decyzję, że zamontuję piec kondensacyjny jedofunkcyjny z zasobnikiem. Zastanawiam się teraz czy zamontować kominek z płaszcem wodnym, czy też wykonać rozprowadzenie ciepła z kominka. Prawdę mówią spotkałem się z wieloma przeciwnymi opiniami fachowców w tym temacie. Może macie jakieś przemyślenia, którymi moglibyście podzielić się na forum, ewentualnie czy użytkownicy w/w rozwiązń byliby skłonni podzielić się swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam.

 

Czesc Andrzej.

 

Moze to nie jest zbyt miarodajna opinia, bo przeciez dopiero zabieram sie za budowe, ale ja myslalem o tym w ten sposob. Kondensat, oczywiscie, ale polaczony z solarami, wiec musi byc zasobnik conajmniej 300 l plus podlogowka.

Co do kominka z plaszczem wodnym to jestem sceptycznie do tego nastawiony. Aby caly system spelnial swoje zadanie musialbys palic w kominku codziennie. Masz przy tymn kotlownie w salonie. Na forum spotkalem sie z opinia, ze jezeli zamierzasz palic raz w miesiacu to sie po prostu nie oplaca. Moim zdaniem DGP jest bardziej oplacalna. Nawet bez reku.

 

Pozdrawiam

 

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Kochani, chciałbym się skontaktowac z kims kto już ma wentylacje mechaniczna. Może jeszcze do tego solary z kondensatem i podlogowka. Jednak najważniejszy jest dla mnie reku. Po przeczytaniu setki postow już jestem zakręcony na jego temat. Tym bardziej, ze reku widziałem tylko w sklepach, a nie w domach inwestorow. Jak to wszystko hula tym bardziej, ze czasami laczy się reku z gwc. Przejrzalem biala i czarna liste 3miasto i nic niestety nie znalazłem. Chce pogadac, popisac, może być mail, priv, telefon, obojętnie.

Jestem dopiero na etapie papierologii, ale już kombinuje jak postawic energooszczedna chalupke. Czytam, sonduje, ale chciałbym porozmawiac z kims kto już ten caly system posiada, kto na żywym organizmie doświadczył już jego zalet i wad.

Plizzzz.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dodam jeszcze, że chodzi o okolice Wejherowa - nie wiem co się dzieje, miałam kilka kontaktów i wszystkie kopareczki zajęte.. ciepła pogoda, wszyscy kopią, ot i cała tajemnica

 

 

Witam oto namiary do Pana Zbigniewa, może coś pomoże

508-137-240

 

A tak na marginesie to my tez startujemy z budową w tym roku

wszystkie posty przeczytane, mamy nadzieję na pomoc

 

pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliwka napisała:

Niczego sobie ten projekt. Dla mnie ok. też szukałam o takiej powierzchni i koniecznie z pokojem na dole. Nie robiłabym na pewno balkonu i drzwi w pom. gosp. zrobiłabym raczej od ogrodu.

Na poddaszu przy schodach można zrobić garderobę ogólnodostępną.

Fajny jest i dach prosty, możesz brać.

 

Dzięki za komentarz, też myślałem o tym balkonie - będzie taniej :wink: jest jeszcze jedna rzecz którą bym uprościł, ale nie wiem jak to będzie wyglądało, mianowicie chodzi o ten "daszek" nad drzwiami wejściowymi (może ktoś mi powie jak to się końkretnie nazywa?? :oops: )

Pozdrawiam

MajsterKlepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie, ile zapłaciliście za adaptację projektu i zagospodarowania terenu? czy cena 1500 zł za adaptację projektu, projekt zagospodarowania terenu i projekt fundamenów domu (mamy trudne podłoże) jest dobrą ceną ? pozdrawiam Magda

 

 

Mam podobny problem, poszukuję architekta z okolic Trójmiasta solidnego no i oczywiście niedrogiego, który zająłby się adaptacją projektu gotowego, zaprojektował szambo. Poszukuję też kierownika budowy (dom z bala). Pozdrawiam wszystkich, liczę jak zwykle na Waszą pomoc. Przyszła mieszkanka Koleczkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...