Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No ladnie, co tu zajze to produkcja kilkunastu stron, niestety przy wykonczeniowce ciezko znalezc chwile na zagladanie na forum.

 

Wielu nowych uzytkownikow - witam i zycze powodzenia

 

Teraz pytanko:

czy ktos kladl podloge drewniana, parkiet, deski lub cos takiego i moglby mi polecic swojego fachowca. Najlepiej jak sie zna rowniez na drwnie egzotycznym, bo takie mam w planie klasc, ale chyba tu nie ma wiekszej roznicy.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej

Pytam się bo jestem na etapie rozmów z 2 ekipami budowlanymi . Jedni powiedzieli że 30 000 trzeba liczyć za samą robociznę postawienia domu pod więźbę dachową.Na drugi kosztorys czekam. Niestety na razie jestem amatorką w tym temacie więc od czegoś trzeba zacząć.Część postów znalazłam na w/w temat znalazłam. Dzięki jeszcze raz.

:D

 

Wg mnie cena dobra. U mnie było 35 tys. za dom 170m2.

gosia@ jak nie chcesz odpowiadać to przeciez nie musisz

Jak widzisz nie odpowiedziałamWyraziłam swojaopinie odnosnie kogos, kto na dzien dobry pisze, ze forum ma duzo stron i nie chce mu sie szukac.

 

Sorry, ale tego typu opinie większości osób nie interesują, zachowaj je sama dla siebie, albo wyślij prywatną wiadomość zainteresowanemu.

Sorry, ale twoje zdanie mnie nie interesuje. Skoro sie madrzysz odnoscnie metod komunikowania, to chyba sam powinienes wziac swoje uwagi do serca i nie zasmiecac forum. Dla mnie EOT

 

Oj, oj, ale mnie zabolało, widzę, że kolejny raz czyjaś opinia szanowną panią uraziła. Przepraszam, że śmiałem wypowiedzieć swoje zdanie. Nigdy więcej tego nie zrobię i obiecuję (...) poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stron przybywa i nowych członków naszej grupy przybywa...ale i obyczaje jakoś tak podupadają. Dotychczas, a gdy zaczynałam przygodę z forum, najpierw wszystkie strony naszej trójmiejskiej grupy przeczytałam- żadnych osobistych wycieczek tu nie bywało - i niech tak pozostanie. Jesteśmy po to, aby wspierać się w zmaganiach z budową, dzielić postępami z prac i po prostu ze sobą rozmawiać, ale także po to, żeby korzystać z wyszukiwarki. Nie na darmo po nickiem nowozalogowanych pojawia się informacja "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stron przybywa i nowych członków naszej grupy przybywa...ale i obyczaje jakoś tak podupadają. Dotychczas, a gdy zaczynałam przygodę z forum, najpierw wszystkie strony naszej trójmiejskiej grupy przeczytałam- żadnych osobistych wycieczek tu nie bywało - i niech tak pozostanie. Jesteśmy po to, aby wspierać się w zmaganiach z budową, dzielić postępami z prac i po prostu ze sobą rozmawiać, ale także po to, żeby korzystać z wyszukiwarki. Nie na darmo po nickiem nowozalogowanych pojawia się informacja "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

 

Zgadzam się, oczywiście Masz rację. Ale nie wszyscy mają czas szukać odpowiedzi lub nie znależli się jeszcze na tym forum /tak dużo stron, tak wiele tematów/, tym bardziej, że tych stron przybywa, a i z każdym rokiem wiele rzeczy się zmienia. Tak więc, jeżeli ktoś pyta, to po prostu jeżeli mogę pomóc to udzielam odpowiedzi - o to tu chyba chodzi. Za wyjątkiem tego jednego razu nie robiłem i nie będę robił "osobistych wycieczek", ale jak widzę po odpowiedziach innych osób, to oni również nie zaaprobowali zachowania jednego z Forumowiczów. Jeśli kogoś z Forumowiczów uraziłem to przepraszam, ale zareagowałem na pewne czyjeś zachowanie i sądze, że miałem do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kto z Was wie może gdzie w Trójmieście można dostać osprzęt Karlika?

 

Nie wiem, gdzie w 3City, ale znalazłam namiary na przedstawicieli handlowych:

 

STAROGARD GDAŃSKI, ELEKTRO-HAL tel.: 058 562 26 66

lub SŁUPSK, ELEKTROSEP, POPRZECZNA 2, tel.: 059 842 72 68

 

Może cos podpowiedzą, gdy zadzwonisz :)

 

PS.

Jak kot się miewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jużco prawda zapytałam się w dziale "wymiana doświadczeń", ale tzw. swojaków sięzapytam jeszcze raz.

 

W jakich odstępach macie zamontowane oświetlenie podbitki.

Ile od narożnika i co ile?

Czy np. na odcinku podbitki 5,6 mb radzicie zamontować 2 punkty czy jeden.

Dodam, że chcałabym aby podbitka dyskretnie oświetlała elewację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota_M napisała:

Jużco prawda zapytałam się w dziale "wymiana doświadczeń", ale tzw. swojaków sięzapytam jeszcze raz.

 

W jakich odstępach macie zamontowane oświetlenie podbitki.

Ile od narożnika i co ile?

Czy np. na odcinku podbitki 5,6 mb radzicie zamontować 2 punkty czy jeden.

Dodam, że chcałabym aby podbitka dyskretnie oświetlała elewację.

 

Witaj, ja bym zrobił tak:

Propozycja pierwsza:(polecam :) )

1.w kazdym rogu podbitki zamontował po jednym punkcie,

2. zmierzył odległość od jednego do drugiego i przykładowo odłegłość 6 metrów podzilił na 1 punkt,

3. w związku z powyższym zastosowałbym podobny schemat do pozostałych mb podbitki

 

Podsumowując na odcinku 6 metrów będziesz miała 3 punkty, które dadzą dyskretne oświetlenie i każdy końcowy punkt będzie rozpoczynał kolejny "pasek" oswietlenia, zakładając że chcesz oświetlić pięknie obrys budynku, ale to zalezy od Twojego gustu.

 

Propozycja druga:

1. nie montować punktów na rogach tylko symetrycznie np co dwa metry od poczatku podbitki co da w rezultacie dwa pkt na 6 mb i oświetlenie raczej ścian.

 

Razem z kumplem kładłem cosik takiego, ale tam wychodził punkt co póltora metra, bo miał piętrową willę - efekt jak w Hollywood

:lol:

Pozdrawiam

MajsterKlepka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kto z Was wie może gdzie w Trójmieście można dostać osprzęt Karlika?

 

Nie wiem, gdzie w 3City, ale znalazłam namiary na przedstawicieli handlowych:

 

STAROGARD GDAŃSKI, ELEKTRO-HAL tel.: 058 562 26 66

lub SŁUPSK, ELEKTROSEP, POPRZECZNA 2, tel.: 059 842 72 68

 

Może cos podpowiedzą, gdy zadzwonisz :)

 

PS.

Jak kot się miewa?

 

Dzięki, zadzwonię w poniedzaiek. A może ktoś z Was ma zamonotowane gniazdka czy wyłączniki Karlika? Jeśli tak to powiedzcie jak się sprawują.

 

A kot się zrobił bardzo kościelny :lol: Swego czasu poszedł za moją mamą do kościoła, połaził po ołtarzu i spodobało mu sie na plebani. Może w poprzednim wcieleniu był księdzem :roll: W każdym razie uznał, że tam jest jego miejsce, bo ostatnimi czasy już mie zaglada do rodziców, a księdzu się podoba. Rodzice po iluś tam próbach się poddali, bo go przecież nie przywiążą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos kladl podloge drewniana, parkiet, deski lub cos takiego i moglby mi polecic swojego fachowca. Najlepiej jak sie zna rowniez na drwnie egzotycznym, bo takie mam w planie klasc, ale chyba tu nie ma wiekszej roznicy.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

U nas parkiecik autorstwa firmy Świat Drewna z Kartuskiej w Gdańsku (blisko skrzyżowania z Łostowicką, żółty budynek z zielonymi akcentami). U nas wprawdzie klepka jesionowa zabejcowana na teak, ale w czysto egzotycznych gatunkach tez robią. My na razie jestesmy zadowoleni, choc parkiecik jeszcze świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o bilans cieplny.Owszem zrobili go ,ale mi zalezy zeby uzyskac wartosc kWh w skali roku,a tego wlasnie nie mam.Wydaje mi sie,ze na podstawie tego co mam bedzie to mozna obliczyc.Tylko trzeba znalezc jakis wzor do tego. I to jest to cos co potrzebuje.

 

Czy chodzi Ci o coś takiego:

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/0114.htm

http://www.usenet.com.pl/pl-misc-budowanie/42832-warto-ae-wsp-u-koszty.html

http://www.egoterm.com.pl/nowe_budynki/e_inne.htm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stron przybywa i nowych członków naszej grupy przybywa...ale i obyczaje jakoś tak podupadają. Dotychczas, a gdy zaczynałam przygodę z forum, najpierw wszystkie strony naszej trójmiejskiej grupy przeczytałam- żadnych osobistych wycieczek tu nie bywało - i niech tak pozostanie. Jesteśmy po to, aby wspierać się w zmaganiach z budową, dzielić postępami z prac i po prostu ze sobą rozmawiać, ale także po to, żeby korzystać z wyszukiwarki. Nie na darmo po nickiem nowozalogowanych pojawia się informacja "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"
anSi, to było chyba dawno i juznie wróci. Ja pamietamjaksiedzilam od pierwszego posta i czytałam wszystko. Pytałam, ale najpierw sie przedstawiłam i prosiłam o pomoc, nie zadałam, bo stron jest za duzo. chyba stara jestem, bo forma ma nadal dla mnie znaczenie. Zwyczajne, prosze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o forumowicza gosia@, to nie zgodze sie z tym, ze nie pasuja jej czyjes wypowiedzi. Gosia@ zawsze udziela potrzebnych odpowiedzi i nie odmawia nigdy w pomocy. A taka prawda, ze kazdemu moze kiedys wyczerpac sie cierpliwość.
Eee, dziekuje, ale rzeczywiscie trace cierpliwosc, bo powtórze, ja najpierw szukałam, czasami nieumiejetnie, ale nigdy nie miałam postawy roszczeniowej. Forum jest dla mnie bezcenne. Marcus, Gierga, Kingaa i inni pomogli mi zbudowac dom jestem ibede im wdzieczna, ale forma, forma sie liczy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladnie, co tu zajze to produkcja kilkunastu stron, niestety przy wykonczeniowce ciezko znalezc chwile na zagladanie na forum.

 

Wielu nowych uzytkownikow - witam i zycze powodzenia

 

Teraz pytanko:

czy ktos kladl podloge drewniana, parkiet, deski lub cos takiego i moglby mi polecic swojego fachowca. Najlepiej jak sie zna rowniez na drwnie egzotycznym, bo takie mam w planie klasc, ale chyba tu nie ma wiekszej roznicy.

 

Pozdrawiam

Piotr

Rewelacyjna Pani Hermanowska mistrzyni parkietu, ja mam akacje olejowana jest cudna i pieknie połozona.0583031713. Sprawdzaja wilgotnosc, daja gwarancje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...