Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas też robił Wicki.

Tynki - oczywiście gniazdka zatynkowane, a jakże. Na górze przy drzwiach balkonowych brak kątów (ściana -węglarek). Cena 16 / m2 z materiałem.

Wylewki OK. Cena 25 /m2 z materiałem.

U mnie robiła Landemann i potem wszystkie gniazdka elegancko wyczyścił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też robił Wicki.

Tynki - oczywiście gniazdka zatynkowane, a jakże. Na górze przy drzwiach balkonowych brak kątów (ściana -węglarek). Cena 16 / m2 z materiałem.

Wylewki OK. Cena 25 /m2 z materiałem.

U mnie robiła Landemann i potem wszystkie gniazdka elegancko wyczyścił.

 

No to jak będę budowała następny dom :) :) :) , to wybiorę Landemanna.

Wicki przyjechał po kasę i na mój komentarz, że gniazdka zatynkowane są, powciskał ręką kilka i powiedział, że widać gdzie są i elektrycy sobie znajdą.

 

Brrr, teraz do mnie dociera jaka ja głupia jestem. Pilnować trzeba i już. Nie odpuszczać. Tyle, że czasami to łapiemy klimat po tytułem "zapłacić i niech sobie idą w ch...rę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porady szukam. Jaki kominek mam wybrać?

Na jaką moc szukać, przy jakiej powierzchni (kubaturze domu), z jakimi gadzetami.

Kominek bez DGP, bez płaszcza wodnego.

Myślałam o 15 kW ,ale nie wiem jaki.

 

Wspomóżcie wykończoną współforumowiczkę rekonwalescentkę z chorym dzieckiem, któremy na antybiotyku na zapalenie płuc właśnie wykluła się ospa wietrzna. RATUNKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też robił Wicki.

Tynki - oczywiście gniazdka zatynkowane, a jakże. Na górze przy drzwiach balkonowych brak kątów (ściana -węglarek). Cena 16 / m2 z materiałem.

Wylewki OK. Cena 25 /m2 z materiałem.

U mnie robiła Landemann i potem wszystkie gniazdka elegancko wyczyścił.

 

No to jak będę budowała następny dom :) :) :) , to wybiorę Landemanna.

Wicki przyjechał po kasę i na mój komentarz, że gniazdka zatynkowane są, powciskał ręką kilka i powiedział, że widać gdzie są i elektrycy sobie znajdą.

 

Brrr, teraz do mnie dociera jaka ja głupia jestem. Pilnować trzeba i już. Nie odpuszczać. Tyle, że czasami to łapiemy klimat po tytułem "zapłacić i niech sobie idą w ch...rę".

U mnie wpadła Architekt, złapała za poziomice, sprawdzila osadzenie puszek i...pognała na nowo do roboty. Nie było mowy ze zostawia w takim stanie. Fakt, ze niektóre i tak zostawili zagipsowane, wyszło to dopiero przy robieniu elektryki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porady szukam. Jaki kominek mam wybrać?

Na jaką moc szukać, przy jakiej powierzchni (kubaturze domu), z jakimi gadzetami.

Kominek bez DGP, bez płaszcza wodnego.

Myślałam o 15 kW ,ale nie wiem jaki.

 

Wspomóżcie wykończoną współforumowiczkę rekonwalescentkę z chorym dzieckiem, któremy na antybiotyku na zapalenie płuc właśnie wykluła się ospa wietrzna. RATUNKU.

Niestety ja Ci nie doradze, bo ja mam z DGP i do palenia ciagłego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już po podpisaniu umowy z wykonawcą (stan surowy otwarty), domek 96,6m2 powierzchni uzytkowej

 

ławy

fundament, izolacja fundamentów

posadzki

mury

strop

kominy

schody wewnętrzne i zewnętrzne

taras

dach dwuspadowy (konstrukcja+obicie deskami+papa)

 

razem 25 000

 

Zaczynamy 4 czerwca!!!!!Już nie mogę się doczekać

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, co to jest od palenia ciągłego.

Czy to tak jak z piecem? Nie wymaga wygaszania?

 

to znaczy ze kominek nie jest badziewiem z hipermarketu i mozna w nim palic i utrymywac ogien nawet cala dobe bez odksztalcen i innych zmian w konstrukcji kominka. Kominki za 700 zl nadaja sie do palenia maksimum do 6 godzin na dobe, przy dluzszym uzytkowaniu i czestym paleniu istnieje mozliwosc odksztalcenia a nawet pekniecia wkladu. pozatym nie kumuluja ciepla jak np te z cegla szamotowa wewnatrz. Ale rzadko kto pali na okragla cala zime w kominku chyba ze brak w domu innego zrodla ciepla z powodow np braku kasy-u mnie np warunki zagospodarownia nie dopuszczaja kominka jako jedynego zrodla ciepla.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też robił Wicki.

Tynki - oczywiście gniazdka zatynkowane, a jakże. Na górze przy drzwiach balkonowych brak kątów (ściana -węglarek). Cena 16 / m2 z materiałem.

Wylewki OK. Cena 25 /m2 z materiałem.

U mnie robiła Landemann i potem wszystkie gniazdka elegancko wyczyścił.

 

No to jak będę budowała następny dom :) :) :) , to wybiorę Landemanna.

Wicki przyjechał po kasę i na mój komentarz, że gniazdka zatynkowane są, powciskał ręką kilka i powiedział, że widać gdzie są i elektrycy sobie znajdą.

 

Brrr, teraz do mnie dociera jaka ja głupia jestem. Pilnować trzeba i już. Nie odpuszczać. Tyle, że czasami to łapiemy klimat po tytułem "zapłacić i niech sobie idą w ch...rę".

U mnie wpadła Architekt, złapała za poziomice, sprawdzila osadzenie puszek i...pognała na nowo do roboty. Nie było mowy ze zostawia w takim stanie. Fakt, ze niektóre i tak zostawili zagipsowane, wyszło to dopiero przy robieniu elektryki :wink:

 

Kto ma namiary na ekipę Lademana od tynków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto ma namiary na ekipę Lademana od tynków??

Mawo, ja wrednie znowu przypomne, ze jest opcja szukaj, namiary do Landemana podano z milion piescet razy. Dlaczego ja mam wstac, zabrac notes, przekartkowac, napisac, skoro Ty nie chcesz wykonac 2 słownie ruchów :roll: Andrzeja i innych usisnionych, sprawiedliwych prosze o maila ze skargami na priva, by zgodnie z zaleceniem nie zasmiecac forum :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto ma namiary na ekipę Lademana od tynków??

Mawo, ja wrednie znowu przypomne, ze jest opcja szukaj, namiary do Landemana podano z milion piescet razy. Dlaczego ja mam wstac, zabrac notes, przekartkowac, napisac, skoro Ty nie chcesz wykonac 2 słownie ruchów :roll: Andrzeja i innych usisnionych, sprawiedliwych prosze o maila ze skargami na priva, by zgodnie z zaleceniem nie zasmiecac forum :lol:

 

I po co te zgryżliwe, złośliwe uwagi. Proszę, odpuść sobie, ja skończyłem ten temat i nie mam go zamiaru dalej ciągnąć jak i zniżać się poniżej pewnego poziomu /nie warto z różnych powodów/.

Namiary na pana Lademana są w temacie Trójmiasto- biała lista wykonawców lub opcja szukaj- wrzuć to nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrr, ale się porobiło.

Myślę Gosi@, że czekałaś, czekałaś i doczekałaś się :o :o :o . Wreszcie KTOS odważny, uczciwy i haryzmatyczny powiedział Ci prawdę prosto w oczy :lol: .

Stało się. Jesteś jaka jesteś i musisz nauczyć się z tym żyć :) :).

 

Andrzeju, doceń to co Gosi@ próbuje Ci przekazać: "pracuj, pracuj i jeszcze az pracuj", rozpoczynając budowę będzie Ci ta rada niezwykle potrzebna.

Obrażanie forumowiczów i niegrzeczne zachowanie nie jest tu mile widziane. Każdy z nas jest zbyt skupiony na budowaniu własnego domu, dbaniu o rodzinę, żeby rozpraszać się na takie pyskówki.

 

Polecam Ci wątki:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61774

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61775

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrr, ale się porobiło.

Myślę Gosi@, że czekałaś, czekałaś i doczekałaś się :o :o :o . Wreszcie KTOS odważny, uczciwy i haryzmatyczny powiedział Ci prawdę prosto w oczy :lol: .

Stało się. Jesteś jaka jesteś i musisz nauczyć się z tym żyć :) :).

 

Andrzeju, doceń to co Gosi@ próbuje Ci przekazać: "pracuj, pracuj i jeszcze az pracuj", rozpoczynając budowę będzie Ci ta rada niezwykle potrzebna.

Obrażanie forumowiczów i niegrzeczne zachowanie nie jest tu mile widziane. Każdy z nas jest zbyt skupiony na budowaniu własnego domu, dbaniu o rodzinę, żeby rozpraszać się na takie pyskówki.

 

Polecam Ci wątki:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61774

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61775

 

mądre słowa :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrr, ale się porobiło.

Myślę Gosi@, że czekałaś, czekałaś i doczekałaś się :o :o :o . Wreszcie KTOS odważny, uczciwy i haryzmatyczny powiedział Ci prawdę prosto w oczy :lol: .

Stało się. Jesteś jaka jesteś i musisz nauczyć się z tym żyć :) :).

 

Andrzeju, doceń to co Gosi@ próbuje Ci przekazać: "pracuj, pracuj i jeszcze az pracuj", rozpoczynając budowę będzie Ci ta rada niezwykle potrzebna.

Obrażanie forumowiczów i niegrzeczne zachowanie nie jest tu mile widziane. Każdy z nas jest zbyt skupiony na budowaniu własnego domu, dbaniu o rodzinę, żeby rozpraszać się na takie pyskówki.

 

Polecam Ci wątki:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61774

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61775

 

Pozdrawiam

Dzięki. Oczywiście znam w/w wątki wskazane przez Ciebie, o namiary na pana Lademana prosił inny forumowicz, nie ja - ale to tak na marginesie. Nie wiem czy dobrxze Cię zrozumiałem, tj. czy Twoje uwagi o niegrzecznym zachowaniu dotyczyły mnie, jesli tak to jest odbierane- to przepraszam, nie chciałbym aby tsk to wyglądało /choć nie wiem na czym to moje ewentualnie niegrzeczne zachowanie miałoby polagać/. Ja ososbiście śledzę nie tylko nasz trójmieski wątek, ale i szereg innych. Staram sie pytać, jeżeli wcześniej nie znajdę odpwowiedzi, albo po prostu pragnę poznać czyjeś inne zdanie. Potrafie jednak zrozumieć innych którzy rozpzoczynają przygodę z budową /ja jestem w połowie drogi/ i być może nie rozeznali się jeszcze w Forum Muratora- z pewnością wymaga to czasu /wiem to po swoim przykładzie/. Tak więc jeśli mam czas to mimo, iż pewne pytanie powtarzają sie wielokrotnie to staram sie pomóc, często poprzez wysłanie prywatnej wiadomosci. Oczywiście można komuś zwrócic uwagę, ale tu ważna jest forma, nigdy nie zrobiłbym tego w sposób obrażliwy dla innej osoby. Szanujmy się, nie przenośmy tego co sie dzieje na zewnątrz, a czego codziennie jesteśmy świadkami na to forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...