Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widzisz, wy możecie jechać przez Koleczkowo, mi to się nie opłaca. Termin jak zwykle super. Nie mogę pojąć dlaczego nie jest to marzec, kwiecień, czy np. październik. Robią jak im pasuje i zasłaniają się dobrą pogodą. Zakończenie robót przewidziane na 18 października. Powodzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Docent -zdecydowanie chce zamieszkać w tym roku, innej możliwości NIE MA!!!. Plan zakłada, że z końcem października będę już Banińczykiem/Baninowcem/Baniniarzem (niepotrzebne skreslić - sam nie wiem które :D ).

Od przyszłego tygodnia wchodzi ekipa wykończeniowa - kafle, biała armatura, panele i takie tam - będzie dobrze

 

Pozdrowienia B.

 

PS. Żyje w stresie, bo wybrałem kolor na elewacje, a nie wiem jak będzie wyglądał. Zabiłbym gościa, który wymyslił, że z kolornika (prostokąt 3x5 cm) mam wybrac kolor elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - jak widzisz różne słowotwory, które wymyśliłeś są trochę przydługawe i trudne nawet do wymówienia - czy nie lepiej by było poprostu powiedzieć , że jestem chłopakiem ( gościem) z BANINA.

 

A odnośnie koloru na elewację to chyba lepiej zamówić małą ilość i jednak wypróbować na ścianie, żeby później nie było skuchy ( chyba, że kol. małżonka wybierała kolor - to zawsze można zwalić na nią).

 

Jak się sprawy mają z telekomunikacją?

Zbierane są na naszym terenie podpisy u p. Jóźwiaka w sprawie zapachów z przydrożnego składowiska - jak nie uczyniłeś tego zgłoś się do niego, ponieważ chce on szybko wysłać pismo do UG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ma75, Docent - farba jest już kupiona, stoi i czeka, a malowanie ma się odbyć pod koniec bieżącego tygodnia. Chcieliśmy z żoną zrobić tak jak piszecie (kupić najmniejsze możliwe opakowanie i zobaczyć jak to w naturze wygląda) i ... sam nie wiem dlaczego tego nie zrobiliśmy :-? .

Docent - oczywiście, że małżonka wybierała kolor, nie podejrzewaj mnie o taką samowolke, że niby sam to robiłem :D

 

Ad. TePsa

Wg ostatniej ich obietnicy mam mieć przyłącze telefoniczne do końca sierpnia. Poczekamy, zobaczymy, ale jeśli się nie wyrobią to zaczne być niemiły.

 

Ad. podpisy u pana Jóźwiaka.

Podpis złożyłem.

 

Pozdrowienia dla wszystkich - B.

 

PS. Ma75 - kupiliście tą działke czy jeszcze nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez witam po urlopie. ESKA-J, czy nie chcesz dokupic sobie 1000 m2 w drodze na kozia Górę? Właśnie chce się pozbyć.

Mam równiez pytanie, gdzie w okolicach Pruszcza mozna kupic tanie pustaki fundamentowe? Szer. 29 cm. W rotmance chcą 5 zł. brutto! chyba musze bank obrabować!

Pozdrawiam wszystkich sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - w przyszłym tygodniu wpadnę i obejrzę Twój kolorek na elewacji ( jednak masz na kogo zwalić - jakby co).

Pytałeś się kiedyś o kosę - posiadam już takową w depozycie ( w szopce u p. Jóźwiaka) - ja swoją rolę jak może zauważyłeś już zgoliłem - jakbyś ją chciał to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich starych i nowych forumowiczów. Pare miesięcy mi się przemilczało. Ale w poniedziałek ruszyły trybiki budowy. Po dwóch dniach mam szalunki na większości fundamentów a za 3 misiące planowany stan surowy zamknięty :lol:

 

Kodi jak wracam wieczrkiem do domu to widzę u ciebie światełko. Czy już mieszkasz w nowym domu?

 

Jaca jak pompa ciepła?

 

I wszyscy znajomi, jak wam się układa na budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomgorze witaj. Szczerze mówiąc myślałem, że odpuściłeś sobie budowę. Jestem bardzo miło zaskoczony wiadomością od Ciebie. Co do mnie to owszem - mieszkamy już i to od 30 czerwca. Ciągle wykańczamy, ale każdego dnia coś przybywa. W połowie sierpnia ocieplamy, więc zginie ta paskudna faktura gazobetonu.

 

Pozdrawiam, wpadaj częściej.

 

Jak dzidziuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Docent - z farbą będzie tak: w tej chwili mam jej gdzieś na 1,5 malowania (kładzie się dwie warstwy). Wpadamy z żoną po pierwszym razie i albo chłopcy jadą dalej, albo jedziemy kupić inny odcień (jaśniejszy) i wtedy mamy lekką wtopę finansową (koło 2-3 stówek). :(

Tak czy siak - będzie dobrze, staram się nie przejmować za bardzo, co by w młodym wieku nie "zejść" z powodu zawału serca. Ale ciężko jest się nie przejmować ...

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak to bywa przy budowaniu pieniędzy zawsze jest mało :wink:

Jednak po półrocznych negocjacjach udało się troszkę zaoszczędzić i zaryzykowałem. Jak pójdzie do końca to zobaczymy za 3 misiące.

Na razie jestem na etapie fundamentów i za głowę się łapię ile pieniędzy trzeba zasypać ziemią. Jeszcze nie myślę kredytach. Mam nadzieję, że uda się to wykonać z dostępnych środków.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - wyjść jest kilka:

np. folia kubełkowa - wersja droższa,

lub po prostu dysperbit x2 i po sprawie.

 

Zakładam, że na styropian dałeś siatkę na kleju.

 

Pozdrawiam

 

Kurde dzisiaj gliniarz zabrał mi dowód rejestracyjny bo miałem pękniętą przednią szybę. Znowu pozbyłem się 400zł za nową. I jak tu budować.

Jak ja nie lubię psów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...