Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość It****

Witam Grupę Trójmiasto i się przedstawiam: Iwona z Gdańska (jeszcze) a budować się będę w Smęgorzynie. Jeżeli jest ktoś z okolic to chętnie poznam. :D

Mam pytanko: czy 40zł/metr za robociznę dekarzy jest o.k.? Jeszcze jesienią ci sami mieli stawkę 34zł, a teraz ceny tak poszły w górę? :-?

pozdrawiam_ _ _Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość It****
Tak sobie czytam o Waszych postępach... o planach wykończenia i mam wrazenie, że nie dożyję końca swojej budowy, ehh...

Wczoraj odebraliśmy mapki do celów projektowych (fajna rzecz!) i zawieźliśmy je do architekta, ten ma nam przedstawić wstępny projekt w poniedziałek, przed nami jeszcze cała masa papierologii stosowanej, zanim otrzymamy pozwolenie na budowę to ja chyba osiwieję... A jak już zasiądę kiedyś przed tym wymarzonym kominkiem w wykończonym domku będę taka stara, że sama z fotela nie wstanę ;-)

 

No to pomarudziłam, trochę mi lepiej ...

 

Przy okazji mam pytanie, (to co prawda drobiazg, ale pytam z ciekawości, bo nie mam żadnego rozeznania), ile płaciliście geodecie za tyczenie gruntu pod fundamenty i czy 450 zł to dobra cena?

 

Pozdrawiam

 

Hej. Ja co prawda jeszcze nie tyczyłam :wink: ale się pytałam mojego geodety - mówił, że chce za to 550zł więc chyba Twoja cena jest dobra.

pozdrawiam_ _ _IwonaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonicznie wycyganilem z UG warunki zabudowy .Nie mam na papierze bo jeszcze sie nie uprawomocniły. Ale wiem ,że:

 

Dach 2 spadowy nachylenie 30-40

Głowna kalenica równoległa do drogi

Nie wyższy niz 9m

30% działki pod zabudowe

40% pod zieleń :)

Odległość od lasu 12m :( :) to mnie martwi bo działka ma 26,5m *45m więc jeśli 26,5-12-3m(od granicy)=11,5m na dom:) wszystko na styk

 

Nie wiem jak wygladaja odległości z szambem ale myślę że zanim się wybuduję (zacznę budować) to Koleczkowo będzie już miało kanaliże :D:D-

 

PS.

tak sobie teraz myśle o kalenicy :) równoległa do której drogi??? jeśli akurat droga zakręca pod kątem prostym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Trójmiasto i się przedstawiam: Iwona z Gdańska (jeszcze) a budować się będę w Smęgorzynie. Jeżeli jest ktoś z okolic to chętnie poznam. :D

Mam pytanko: czy 40zł/metr za robociznę dekarzy jest o.k.? Jeszcze jesienią ci sami mieli stawkę 34zł, a teraz ceny tak poszły w górę? :-?

pozdrawiam_ _ _Iwona

 

Ja płaciłam 45zł, więc nie jest tak źle u ciebie. Trzeba przyznać, że ceny idą w górę i to robocizny jak i nieruchomości :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o Waszych postępach... o planach wykończenia i mam wrazenie, że nie dożyję końca swojej budowy, ehh...

Wczoraj odebraliśmy mapki do celów projektowych (fajna rzecz!) i zawieźliśmy je do architekta, ten ma nam przedstawić wstępny projekt w poniedziałek, przed nami jeszcze cała masa papierologii stosowanej, zanim otrzymamy pozwolenie na budowę to ja chyba osiwieję... A jak już zasiądę kiedyś przed tym wymarzonym kominkiem w wykończonym domku będę taka stara, że sama z fotela nie wstanę ;-)

 

No to pomarudziłam, trochę mi lepiej ...

 

Przy okazji mam pytanie, (to co prawda drobiazg, ale pytam z ciekawości, bo nie mam żadnego rozeznania), ile płaciliście geodecie za tyczenie gruntu pod fundamenty i czy 450 zł to dobra cena?

 

Pozdrawiam

 

Hej. Ja co prawda jeszcze nie tyczyłam :wink: ale się pytałam mojego geodety - mówił, że chce za to 550zł więc chyba Twoja cena jest dobra.

pozdrawiam_ _ _IwonaK

Sądzę, że taniej nie znajdziesz. 3 lata temu to była nienajgorsza cena.

Poza tym więcej optymizmu. Na pewno uda Ci się i będziesz zaskoczona jak szybko ziści sie to Twoje kominkowe marzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Trójmiasto i się przedstawiam: Iwona z Gdańska (jeszcze) a budować się będę w Smęgorzynie. Jeżeli jest ktoś z okolic to chętnie poznam. :D

Mam pytanko: czy 40zł/metr za robociznę dekarzy jest o.k.? Jeszcze jesienią ci sami mieli stawkę 34zł, a teraz ceny tak poszły w górę? :-?

pozdrawiam_ _ _Iwona

 

Witam :D

Cena wydaje sie OK. U nas ceny zaczynaly sie wlasnie od 40 a konczyly na 75 zl :cry: Pozdrawiam Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na zbyciu skrzynke energetyczna budowlana z bardzo dobrym stanie nawet z przykreconymi palikami do wbicia; skrzynka posiada jedno gniazdo silowe oraz dwa gniazda tradycyjne zamykana na klucz inbusowy jezeli ktos jest chetny to odsprzedam za 400 zl, wewnatrz sa gniazda na bezpieczniki tylko energa przylancza licznik i gotowe.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej100

któryś z forumowiczów zasugerował, że swój dom zbudowałeś w moim niedalekim sąsiedztwie :wink:

 

swoją chałupkę zamierzam zbudować w Górze (niegdyś pomorskiej) - pozdrawiam

 

 

- ławy już są -

Extra. Nie było mnie długo na forum to mi umknęło.

Ja mam domek na osiedlu za szkołą. Pewnie tym duszkiem co podpowiedział Ci jest nieoceniony Mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w związku ze zgłoszeniem o zakończeniu budowy tzn. oddaniem do użytku w PINB Wejherowie mieliście jakieś pamiętliwe doświadczenia? Słyszałem że są bardzo drobiazgowi. A może nie taki d----ł straszny. :)

Wszystko zalezy na kogo trafisz. Niemiłe typy generalnie tam siedza. A, interesantów przyjmuja chyba do 12 godz :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej100

któryś z forumowiczów zasugerował, że swój dom zbudowałeś w moim niedalekim sąsiedztwie :wink:

 

swoją chałupkę zamierzam zbudować w Górze (niegdyś pomorskiej) - pozdrawiam

 

 

- ławy już są -

Extra. Nie było mnie długo na forum to mi umknęło.

Ja mam domek na osiedlu za szkołą. Pewnie tym duszkiem co podpowiedział Ci jest nieoceniony Mały.

Ale mi się zaraz ...-pak piwa przypomniał... muszę kiedyś tam zabłądzić. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Trójmiasto i się przedstawiam: Iwona z Gdańska (jeszcze) a budować się będę w Smęgorzynie. Jeżeli jest ktoś z okolic to chętnie poznam. :D

Mam pytanko: czy 40zł/metr za robociznę dekarzy jest o.k.? Jeszcze jesienią ci sami mieli stawkę 34zł, a teraz ceny tak poszły w górę? :-?

pozdrawiam_ _ _Iwona

 

 

Witam . u mnie dekarze chcą za dachówkę Euronit 32 zł za mkw cena do małej negocjacji :wink: dach prosty dwuspadowy ekipa polecana dlatego myślę że 40 zl to trochę przesada- ale to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej100

któryś z forumowiczów zasugerował, że swój dom zbudowałeś w moim niedalekim sąsiedztwie :wink:

 

swoją chałupkę zamierzam zbudować w Górze (niegdyś pomorskiej) - pozdrawiam

 

 

- ławy już są -

Extra. Nie było mnie długo na forum to mi umknęło.

Ja mam domek na osiedlu za szkołą. Pewnie tym duszkiem co podpowiedział Ci jest nieoceniony Mały.

Ale mi się zaraz ...-pak piwa przypomniał... muszę kiedyś tam zabłądzić. ;-)

Tak, ja też pamiętam o naszej niedokończone sprawie piwnej.Dla Twojej wiadomości: dołożyłem do ogrzewania piec na ekogroszek i wreszcie jestem zadowolony z rachunków . Czy wywalić butlę jeszcze się nie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się zapałkami...i kłopot z głowy. Tylko trzymaj się z daleka ;-).

Postaram się podjechać i ... zostawić - jak będzie pod drzwiami nieznana paczka to proszę nie wzywaj saperów - to nie Ben Laden, tylko ja... :-D.

Noooo chyba, że zastanę któregoś z domowników.

Fakt faktem, że z czasem cienisuieńko, ale szansa jest zawsze...

Pozdrawiam Krasnolud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy macie tzw. sprzęt elektroinstalacyjny :), czyli pstryczki elektryczki i gniazdka elektryczne.

 

Farby wewnętrzne ...

Temat rzeka jak wszystko inne. Ja mam kompletny mętlik w głowie. Niestety Benjamin Moore u mnie nie wchodzi w grę, bo nie mam zamiaru wydawać 12.000 na pomalowanie domu, a tyle mi wstępnie wychodzi przy 2 krotnym pomalowaniiu.

Czy ta Tikurolla jest faktycznie taka kiepska?

 

Pozdrawiam niedzielnie.

 

Witam serdecznie

Co jakiś czas wpadam na forum poczytać co słychać u starych i nowych forumowiczów.

Osprzęt elektryczny + gniazdka komputerowe, antenowe - wszystko mam z Berkera - http://www.berker.pl - mam srebrną serię, wygląda naprawdę super. Z doświadczenia powiem, że łatwiej się je rozbiera i z powrotem składa niż te z Legrand-a (z tymi miałem do czynienia pracując jako IT w banku), no i są trochę tańsze.

Kominek - Jotul Panorama 80RH - nie zmieniłbym na żadnego innego producenta.

Tynki - cementowo-wapienne - przy dzieciach zdecydowanie polecam. Jak już tu wspomniano gipsowe o wiele łatwiej uszkodzić i widziałem naocznie jak wygląda "dziura" wydłubana przez dziecko kolegi.

 

Czy funkcjonuje jeszcze mapa forumowiczów?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...