Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie!!

 

Po ile kupowaliście pustaki "24" juz w nowej cenie?? czy 7,60zł jest dobra cena??

 

3 tygodnie temu kosztowały 7,00zł

2 tygodnie temu kosztowaly 7,40zł

1 tydzień temu dokładnie 27 stycznia 7,70zł

Cena ze składu budowlanego w Pępowie - "Bladowski" był najtańszy w okolicach Rębiechowa

 

Miałem farta że sie zdecydowałem 3 tygodnie temu! chciałem jeszcze dokupić kilka palet tak żebym miał na styk no i co telefon doznawałem szoku!

A zapowiadają, że cement ma pujść ostro w górę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Po ile kupowaliście pustaki "24" juz w nowej cenie?? czy 7,60zł jest dobra cena??

 

3 tygodnie temu kosztowały 7,00zł

2 tygodnie temu kosztowaly 7,40zł

1 tydzień temu dokładnie 27 stycznia 7,70zł

Cena ze składu budowlanego w Pępowie - "Bladowski" był najtańszy w okolicach Rębiechowa

 

Miałem farta że sie zdecydowałem 3 tygodnie temu! chciałem jeszcze dokupić kilka palet tak żebym miał na styk no i co telefon doznawałem szoku!

A zapowiadają, że cement ma pujść ostro w górę :x

 

 

Hmm, te pustaki to bloczki gazobeton? "24" jest już w takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Po ile kupowaliście pustaki "24" juz w nowej cenie?? czy 7,60zł jest dobra cena??

 

3 tygodnie temu kosztowały 7,00zł

2 tygodnie temu kosztowaly 7,40zł

1 tydzień temu dokładnie 27 stycznia 7,70zł

Cena ze składu budowlanego w Pępowie - "Bladowski" był najtańszy w okolicach Rębiechowa

 

Miałem farta że sie zdecydowałem 3 tygodnie temu! chciałem jeszcze dokupić kilka palet tak żebym miał na styk no i co telefon doznawałem szoku!

A zapowiadają, że cement ma pujść ostro w górę :x

 

 

Hmm, te pustaki to bloczki gazobeton? "24" jest już w takiej cenie?

 

 

 

 

No niestety............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Po ile kupowaliście pustaki "24" juz w nowej cenie?? czy 7,60zł jest dobra cena??

 

3 tygodnie temu kosztowały 7,00zł

2 tygodnie temu kosztowaly 7,40zł

1 tydzień temu dokładnie 27 stycznia 7,70zł

Cena ze składu budowlanego w Pępowie - "Bladowski" był najtańszy w okolicach Rębiechowa

 

Miałem farta że sie zdecydowałem 3 tygodnie temu! chciałem jeszcze dokupić kilka palet tak żebym miał na styk no i co telefon doznawałem szoku!

A zapowiadają, że cement ma pujść ostro w górę :x

 

 

Hmm, te pustaki to bloczki gazobeton? "24" jest już w takiej cenie?

 

 

 

 

No niestety............

 

To Wam nie zazdroszczę :-(

Sam kupowałem w grudniu 2002r. za 4,69 brutto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Po ile kupowaliście pustaki "24" juz w nowej cenie?? czy 7,60zł jest dobra cena??

 

Kiedyś kupowałem w WAKOZIE Luzino oni mieli najtaniej nie wiem jak jest teraz, myślę że warto tam zadzwonić.

Jak sie pyta o cenę trzeba w ten sam dzień jechać i kupować cena idzie w górę dosłownie z dnia na dzień. Każda dostawa jest coraz droższa. A w składach aż huczy od pogłoski, że cement ma pójść 10% w góre - szkoda że nie da sie go składować. :cry:

Ciężki okres na budowę! A cholera wie czy będzie jeszcze cięższy czy to wszystko w końcu stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałam wycenę materiałów na moją budowę z Almaresu w Wejherowie. Gazobeton 24 - 7,36 zł/szt, 12 - 3,98 zł/szt, bloczek betonowy 14 - 4,46 zł/szt. To wszystko co ogli zaproponować.

Lepsze warunki na BAT w Redzie. We wtorek za gazobeton 24 płaciłam 6,75 zł/szt (ale wzięłam resztę 1160 szt. - dziesiaj są po wyższej cenie, ale nie wiem ile.). Bloczki betonowe 14 - 3,65 zł/szt., ale trzeba czekać ok. 1 tyg. ale już są zapłacone i obiecali, że po takiej cenie będą zafaturowane.

Gazobeton 12 - po 3,95 zł/szt w Bojanie (ale też wzięłam resztę 810 szt.).

Stal 12 - najtaniej znalazłam w Almaresie - po 2,51 zł/kg, stal 6 - w BAT w Redzie - po 2,60 zł/kg. Na razie to wszystkie moje zakupy, ale zamierzam kupić też drewno, bo to się dzieje obecnie z cenami to koszmar.

Za ile macie drewno? Jaki tartak polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałam wycenę materiałów na moją budowę z Almaresu w Wejherowie. Gazobeton 24 - 7,36 zł/szt, 12 - 3,98 zł/szt, bloczek betonowy 14 - 4,46 zł/szt. To wszystko co ogli zaproponować.

Lepsze warunki na BAT w Redzie. We wtorek za gazobeton 24 płaciłam 6,75 zł/szt (ale wzięłam resztę 1160 szt. - dziesiaj są po wyższej cenie, ale nie wiem ile.). Bloczki betonowe 14 - 3,65 zł/szt., ale trzeba czekać ok. 1 tyg. ale już są zapłacone i obiecali, że po takiej cenie będą zafaturowane.

Gazobeton 12 - po 3,95 zł/szt w Bojanie (ale też wzięłam resztę 810 szt.).

Stal 12 - najtaniej znalazłam w Almaresie - po 2,51 zł/kg, stal 6 - w BAT w Redzie - po 2,60 zł/kg. Na razie to wszystkie moje zakupy, ale zamierzam kupić też drewno, bo to się dzieje obecnie z cenami to koszmar.

Za ile macie drewno? Jaki tartak polecacie?

:o :o Rany ludzie w czerwcu za bloczek 14 płaciłem 2 zł - 100% w góre powarjowali. Najtaniej znalazłem go u producenta na granicy Rębiechowa/Banina - jadąc od lotniska po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was zamawiał może projekt indywidualny

u Arch. Pawła Wlada Kowalskiego?

Słyszałam, ze jest dobry, nie tani ale dobry,

czy macie jakies doświadczenia z biurem projektowym tego Pana?

Najchętniej pogadałabym z kimś kto zbudował "jego" dom

 

Pozdrawiam

 

Wład Kowalski nie jest dobry, on jest bardzo dobry.

Jego projekty rok w rok są w czołówce konkursu Muratora "Dom dostępny". Chyba lepszej rekomendacji nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus: jak my się budowaliśmy to wydawało mi się że ceny rosną, wykonawcy są niesolidni, ci lepsi mają listę prac, na budowie ciągle jakieś problemy... Minęły raptem 2-3 lata i jest jeszcze gorzej - ceny materiału rosną jak oszalałe, lepsi wykonawcy na Zachodzie...

Szczerze mówiąc bardzo się bałem zaczynając budowę że nie dam sobie radę, rodzice ostrzegali mnie czy sobie damy radę. Teraz widzę że to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu (druga po poproszeniu o rękę pewnej ślicznej brunetki ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus: jak my się budowaliśmy to wydawało mi się że ceny rosną, wykonawcy są niesolidni, ci lepsi mają listę prac, na budowie ciągle jakieś problemy... Minęły raptem 2-3 lata i jest jeszcze gorzej - ceny materiału rosną jak oszalałe, lepsi wykonawcy na Zachodzie...

)

 

Nic nie mów. Ja już się boje kogokolwiek polecać z dawnych wykonawców na Forum. Ci co byli solidni powyjeżdżali, a Ci mniej solidni stali się nagle poszukiwanym towarem, a na dodatek w d... im się poprzewracało i wołają teraz takie stawki że głowa boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie,czy komus udalo sie otrzymac pozwolenie na budowe bez komplikacji, przygod, brakow itd. my chyba rok zalatwialismy papiery, fakt - jestesmy w tym temacie zagubieni, ale teraz pan jj architekt z urzedu, wymysla sobie jakies bzdury zeby mu dostarczyc,m.inn zapewnienie o dostawie gazu i wody,co juz ma w warunkach przylaczenia, ale to mu nie wystarczy, obawiam sie ze bedzie kiepsko, nie bedzie na czas pozwolenia, nie zalatwimy szybko kredytu i ekipa nam ucieknie Ja juz na przedbiegach mam dosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...