Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość It****
Wiem, że były kiedyś rzucane na grupie namiary na gości od badań geologicznych. Mógłby ktoś je zapodać raz jeszcze.

Przyznaję się bez bicia, że nie chce mi się wertować raz wtóry tych 260 !!! stron a i opcja Szukaj jakoś nie wzbudza we mnie nadmiernej ochoty.

Więc gdyby ktoś wyciągnął pomocna dłoń ......

 

hej.

geotechnik p. Szyłański 348-52-83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiem, że były kiedyś rzucane na grupie namiary na gości od badań geologicznych. Mógłby ktoś je zapodać raz jeszcze.

Przyznaję się bez bicia, że nie chce mi się wertować raz wtóry tych 260 !!! stron a i opcja Szukaj jakoś nie wzbudza we mnie nadmiernej ochoty.

Więc gdyby ktoś wyciągnął pomocna dłoń ......

 

hej.

geotechnik p. Szyłański 348-52-83

 

Oooo, właśnie właśnie .... :)

Wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić kogoś od wykonania podbitki? Jakie są orientacyjne ceny takiej usługi? Ktoś niedawno pisał, że powinno się zrobić podbitkę przed ocieplenem domu z zewnątrz. Dobrze kojarze? Czy są jakieś rodzaje podbitek, czy podbitka to po prostu podbitka? Z góry dzięki za info :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Ja z kolei słyszałam i tak mamy zamiar zrobić, że podbitkę lepiej zrobić po ociepleniu budynku. Do wyboru masz podbitkę drewnianą lub z tworzywa- ta podobno pod wpływem ciepła lubi się wyginać. Mamy zamiar zrobić drewnianą, metr2 boazerii na podbitkę kosztuje 29zł. robocizna we własnym zakresie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi7: podbitka moze byc drewniana, ale moze tez byc pcv (cos zblizonego do sidingu). Drewniana powinna byc z dobrej jakosci drewna, dobrze zaimpregnowana, wygląda super, ale niestety też sporo kosztuje. Ta pcv wygląda trochę gorzej, ale nie trzeba jej malować co roku, no i jest tańsza przy zakupie materiału. Nie wiem jak wyglądają roznice w kosztach robocizny. Co do etapu budowy to nie wiem czemu mają być podbitki, a pozniej tynki. U nas bylo odwrotnie i nie było żadnych problemów.

Aha, podbitkę zamawiałem w Belpolu, chyba w Straszynie.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma dach dwuspadowy to przy ścianach szczytowych dobrze jest zrobić podbitę przed ociepleniem ponieważ jest to logiczne, że wtedy łatwo ją przybić do krokwi. Po ociepleniu 15 cm styropianem jest to trudniejsze do wykonania. Pozostałą podbitke lepiej po ociepleniu. Tak mi mówił dekarz i wydaje mi się to sensowne.

My zdecydowaliśmy sie na podbitkę drewnianą dlatego, że jak to twierdzi dekarz z plastikową jak się zniszczy nic nie zrobisz a drewno zawsze można odnowić. Ten argument też nas przekonał :) . Mówił też, że drewno musi być dobre, wysuszone. Koszt m2 około 30 zł. Oglądałam w Ambicie też podbitki PCV i kosztowały około 40 zł m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma dach dwuspadowy to przy ścianach szczytowych dobrze jest zrobić podbitę przed ociepleniem ponieważ jest to logiczne, że wtedy łatwo ją przybić do krokwi. Po ociepleniu 15 cm styropianem jest to trudniejsze do wykonania. Pozostałą podbitke lepiej po ociepleniu. Tak mi mówił dekarz i wydaje mi się to sensowne.

My zdecydowaliśmy sie na podbitkę drewnianą dlatego, że jak to twierdzi dekarz z plastikową jak się zniszczy nic nie zrobisz a drewno zawsze można odnowić. Ten argument też nas przekonał :) . Mówił też, że drewno musi być dobre, wysuszone. Koszt m2 około 30 zł. Oglądałam w Ambicie też podbitki PCV i kosztowały około 40 zł m2.

 

A gdzie kupowalas swoja podbitke drewniana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi gul przestanie skakac to opowiem wam o naszym wykonawcy oczyszczalni która miała być od pazdziernika zeszłego roku :evil:

 

GABI to może powiesz kto on jest. Sam mam w planie oczyszczalnię i mam nadzieję że nie jest to mój planowany wykonawca, czyli EKOFIL.

Markus, czy skorzystałeś w końcu z oferty Ekofila ? Jeżeli tak to czy go polecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesteśmy na początku scieżki przez mękę - adaptacja i przeróbki projektów, mamy koncepcję zmiany wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną. W związku tym poszukuję kogoś kto wykona projekt takiej wenylacji (zz rekuperatorem) i równocześnie powie co zlikwidować (kominy?). Podejrzewam że robiąc taką instalację od stanu zero może się uda taniej (zalanie części przewodów w stropie itp.).

Czy taką zmianę (usunięcie kominów i zmiana zasady wentylacji) można zrobić po uzyskaniu pozwolenia na budowę?

 

Pozdrawiam Adam.

 

... oczywiście wolałbym żeby był to ktoś z okolic Wejherlandu oraz miał układy z jakimś wykonawcą (na zasadzie realizacja - projekt gratis).

Generalnie wszystkie kontakty mile widziane.

 

... budować się będziemy w Redzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma dach dwuspadowy to przy ścianach szczytowych dobrze jest zrobić podbitę przed ociepleniem ponieważ jest to logiczne, że wtedy łatwo ją przybić do krokwi. Po ociepleniu 15 cm styropianem jest to trudniejsze do wykonania. Pozostałą podbitke lepiej po ociepleniu. Tak mi mówił dekarz i wydaje mi się to sensowne.

My zdecydowaliśmy sie na podbitkę drewnianą dlatego, że jak to twierdzi dekarz z plastikową jak się zniszczy nic nie zrobisz a drewno zawsze można odnowić. Ten argument też nas przekonał :) . Mówił też, że drewno musi być dobre, wysuszone. Koszt m2 około 30 zł. Oglądałam w Ambicie też podbitki PC

V i kosztowały około 40 zł m2.

 

Dla mnie to takie logiczne nie jest.co wtedy z mostkami cieplnymi? przecież tam gdzie wcześniej będzie zrobiona podbitka nie będzie żadnego ocieplenia czyli ściana będzie przemarzać i w tym miejscu za jakiś czas może pojawić się np grzyb ? tego dekarz już Ci pewnie nie powiedział ? owszem będzie mu łatwiej nabijać podbitkę do krokwi, ale przez ocieplenie też ją można mocować specjalnymi kołkami i listwami przyściennymi. Moim zdaniem Twój dekarz idzie na łatwiznę pod okapem dom docieplony a na szczytach niedocieplony, ale każdy robi jak uważa u mnie będzie podbitka po ociepleniu wszystkich ścian, szczytów itp.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie w Trojmieście lub okolicy można znaleźć hurtownię z podłogami?

Interesuje mnie zakup ok 70m2 jakiegoś parkietu (póki co jeszcze nie jest on sprecyzowany) lub też FinishParkiet'u

 

Czy ktoś zna gdzie w 3city można kupić sprzęt AGD w rozsądnych cenach?

Wiem o sklepie http://www.promocjaagd.pl (na Żabiance) i podobnym który mieści się niedaleko hali ETC. Może zna ktoś jeszcze inny podobny sklep?

 

Thx za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Byłam osyatnio w LEROY MERLIN, mają tam spory wybór podłóg. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze w hurtowniach można kupić taniej niż w sklepach, poza tym mają chyba :roll: jakieś promocje na drewno Pozdrawiam

 

a ja w ogole lubie LEROY MERLIN ;) mam sentyment do tego sklepu...kiedy kilka lat temu remontowalam "stary dom" wlasnie tam kupowalam wiekszosc materialow...

pamietam,jak ze sprzedawca "przerzucilismy" kiedys palete plytek,zeby wybrac potrzebnych mi 10 ! :o powod - kupilam za malo terakoty :oops: a nastepna partia miala sporo inny odcien :evil: wybieralismy z panem najbardziej pasujace..obawiam sie,ze gdzie indziej psami szybciej by mnie poszczuli niz przekladali kilogramy plytek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Byłam osyatnio w LEROY MERLIN, mają tam spory wybór podłóg. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze w hurtowniach można kupić taniej niż w sklepach, poza tym mają chyba :roll: jakieś promocje na drewno Pozdrawiam

 

a ja w ogole lubie LEROY MERLIN ;) mam sentyment do tego sklepu...kiedy kilka lat temu remontowalam "stary dom" wlasnie tam kupowalam wiekszosc materialow...

pamietam,jak ze sprzedawca "przerzucilismy" kiedys palete plytek,zeby wybrac potrzebnych mi 10 ! :o powod - kupilam za malo terakoty :oops: a nastepna partia miala sporo inny odcien :evil: wybieralismy z panem najbardziej pasujace..obawiam sie,ze gdzie indziej psami szybciej by mnie poszczuli niz przekladali kilogramy plytek :roll:

 

Powiedziałabym raczej, ze trafiłaś na baaaardzo miłego pana. Niestety nie wszyscy są tacy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...