Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

fundamenty izoluję od środka (ścian będzie jednowarstowoa z Ytonga). to rozwiązanie pasuje mi bo chcę na zewnątrz dac okładzinę kamienną i będę mógł ją solidnie przymocować do fundamentu

 

A jeśli chodzi o izolację pionową to dyspebit zewnątrz (wewnątrz też by wypadało ale nie wiem czy się uda) a folia kubełkowa ewentualnie jako dodatkowe zabezpieczenie przed wodą opadową). Mam dobry grunt więc problemów nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Docent

Niby strata do przełknięcia, ale ... nie żal zapłacić dobrej ekipie, albo kupić dobry materiał i go wykorzystać, a żal jak coś kupisz i zda się to psu na bude (lub nawet na to sie nie przyda :p ).

A z tymi WZ to jest masakra. Nikt nie wie czemu jest recesja w budownictwie. Odpowiedź jest prosta - ludzie nie mogąbudować, bo im urzędy czyli PAŃSTWO, NIE POZWALAJĄ!!!

 

Pozdrowienia (dla tych co przed, w trakcie lub po fundamentach) B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi: dopiero zaczynamy murować bloczki fundamentowe. Murarz szybko działa więc decyzje też trzeba szybko podejmować ;-) Teren trochę gliniasty więc wolałbym teraz nawet przesadzić z izolacją pionową fundamentów niż pozniej miec z nią problemy.

 

Tomgor: rozumiem że mowiac "fundamenty izoluje od srodka" masz na mysli styropian od wewnatrz scian fundamentowych? Przepraszam jesli glupie pytanie, ale juz mam metlik w glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie polecam ocieplenia od strony wewnętrznej- sciany będą przemarzać.

Jesli kryterium ma być mozliwość położenia płytek na cokół, (stąd jak mniemam pomysł) i chcecie wykonać izolację przeciwwilgociową z dysperbitu, to tak, czy siak czeka Was naklejenie siatki i dopiero wtedy klejenie płytek. Na dysperbit płytek nie powinno się przyklejać.

 

Zmieniając temat.

Jak Wy to robicie, że oddajecie budynki w stanie nieukończonym- brak schodów (barierek), brak poręczy balkonowych, kuchni, ciepłej wody.

Przecież przepisy mówią, że te rzeczy powinny być. Faktem jest, że nikt tego nie sprawdza, ale jednak- jak się zdarzy, to co ? Jak z tego wybrniecie ?

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o chodzi o izolacje wewnątrz to oczywiście myślałem o styropianie!

 

Wcale ściany nie będą przemarzać w takim rozwiązaniu. Jedno co jest pewne to to,że bloczki fundamentowe będą na mrozie. Ale są zaizolowane przeciwwilgociowo i nie ma co przemarzać. Jedynie można myśleć o mostku termicznym ale u mnie on będzie niewielki (taki sam jak by było ocieplenie zewnątrz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie doczytałem- murujesz jednowarstwowo z Ytonga :-)

Prawie na pewno będziesz w przyszłości dawał ocieplenie- tak mówi praktyka większości forumowiczów budujących jednowarstwowo.

Nie lepiej na tym etapie zmienić rodzaj muru na np. trójwarstwowy ?

Albo po prostu przewidzieć ocieplenie ?

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - ostatnio jak jeździłem po hurtowniach - to zachaczyłem także do producenta bloczków betonowych w m. zdaje się Małachowo - jak się jedzie od Ciebie do Żukowa po lewej stronie p. Połomski to pamiętam - miałon styropian do dociepleń FS 20 naścianki fundamentowe po 105 zł/m3, może także ma FS 15 - zapytaj.

 

Jaką grubość styropianu będziesz kładł?

 

Powodzenia w wykończeniówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Witam wszystkich. Czas zacząc wakacje z budową. :D :D :D :D

NIestety podczas mej nie obecności cała robota na placu stanęła z braku decyzji - no cóż tak bywa. Wyjaz uważam za udany.

Kodi gratuluje przeprowadzki;

Adamski mam nadzieje że jesteś już w żywiole budowania :)

Widze że prawo budowlane dla budujących jest coraz lepsze :evil: - przykra sprawa że takie problemy sprawiaja urzędnicy.

 

Powiedzcie mi jaką wysokość macie wylewek na podłogi biorąc pod uwagę zastsowania ogrzewania podłogowego na parterze i jaką na poddaszu bez podgrzewania podłogowego.

 

Kodi nie jestem już pewny czy robiłeś ogrzewanie kominkowe z wylotem powietrza w podłodze? Mam prośbę o namiar na osobę robiąca u ciebie kominek jak i do ciebie jak można. Musze porobić kilka ustaleń zeby potem było mniej kucia bo serce placze.

 

Jeśli chodzi o aktualności to ekipa ruszyła w tym tygodniu z podciągami i za tydzień robią strop nad parterem. Musze ich troche pogonic bo sie rozleniwili a czasu szkoda.

 

Ok pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mysle o budowie domu juz od jakiegos czasu:

Jednorodzinny, parterowy z uzytkowym poddaszem. Mam dzialke ok 1000m w Łęgowie, k.Pruszcza Gdańskiego.

 

Teraz siedze w Anglii i zarabiam na resztę :)...

 

ale staram sie nie siedziec bezczynnie - szukam, dowiaduje sie, pytam. Mam mnostwo pytan. Bedac na etapie wyboru projektu i myslenia o wszystkich mozliwych przeszkodach i bledach...

 

Jestem w trakcie czytania 26 stron trojmiejskiej grupy, wiec jesli nie maci nic przeciwko, to sie dolacze i od czasu do czasu zadam jakies - czasem glupie pytanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi- ja myślę, że styropian, to styropian.

W razie wątpliwości daj dwie warstwy na przekładkę ( w sumie tak się powinno robić).

Clark- Co do wylewek, to umnie jest 5cm styropianu, ogrzewanie i nad tym 5-6cm wylewki. Nie zapomnij tylko dodać plastyfikatora- ja dawałem wszędzie- niezależnie, czy na podłogówkę, czy bez. U mnie wszedzie dawali też siatke zbrojeniową.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - dzięki.

 

 

Clark - mam rozprowadzenie powietrza z kominka na pięterko. Zapraszam do siebie na wizje lokalną. Namiary podam na priva. Sprawa delikatna, więc nie chcę aby, śmigał po sieci.

 

Bolek - witamy i pozdrawiam chyba wyjątkowo dość ciepłą Anglię. Wracaj chłopie i walcz na placu boju. Masz pytanie to wal śmiało.

 

Pomocny będzie na pewno Ci Zachar. Buduje w Pruszczu, więc chyba niedaleko.

 

Greg - na ściany 2 warstwy. Chyba myślisz o podłogach. Na ścianę chcę dać 12cm - frez. Zależy mi na równych frezach i równych powierzchniach.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec, że od wtorku nie jestem już bezdomna :D

Oficjalnie mamy już częściowo odebrany dom i pozwolenie na zamieszkanie i zameldowałam już się z Fabianem. Teraz czeka mnie wymiana wszystkich dokumentów których nie wymieniałam od lat czekając na ten właśnie moment. Mam nadzieję, że przez następne ileś tam lat nie będę musiała ich wymieniać :D

 

Greg to właśnie odpowiedź na pytanie o niewykończony dom - my też mamy zrobioną część i dlatego mamy odbiór częściowy.

Kodi w Chwaszczynie reklamują się, że mają styropian za 90zł. Mój tata był i pytał i dzisiaj zamawia także chyba wszystko ok. (sprzedawca od Weny w str. Gdyni, ten co ma też pokrycia dachowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - dzięki. Widziałem to i muszę tam podjechać. Chyba zrobię to w poniedziałek.

 

Ewo - jakie dokumenty do odbioru. Była inspekcja?

 

Pozdrawiam.

 

Jaki macie adres. Podaj to wyślę Wam pocztówkę z Miszewka. Wiesz na pocztówce jest najładniejszy dom we wsi :lol:

 

Dzisiaj będzie ten gość od kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj Panowie maznęli nam farbą ściany zewnętrzne. I jest ok!!. Tzn. wg mnie jest ok, a wg małżonki nie wiadomo jak jest :) . W końcu ja musiałem zdecydować, że zostawiamy ten kolor, więc w razie czego będzie moja wina 8) .

 

Mam pytanko do odbiorów. Jakie trzeba zrobić (koniniarski, powykonawcza inwentaryzacja geodezyjna etc.), żeby móc "legalnie" zamieszkać i móc się zameldować?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...