Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

O mały figiel kupilibyśmy działkę na Jodłowej, ale trafiła się z widokiem na morze i ... nie było wyjścia! :lol:

Cieszę się, że tyle osób z gminy Kosakowo, bo jak szukałam w całym forum, to kiepsko było! A jest nas przecież dużo więcej, bo co krok, to budowa!

KamaD, jak Ci się mieszka? Gdzie mieszkałaś wcześniej? Może powiesz nam coś, co pomoże nam w budowaniu w tym miejscu? Może jakieś namiary na lokalnych fachowców, opinie o hurtowniach? Przyda się każda informacja, bo przecież najciemniej pod latarnią i każdy szuka daleko!

 

Podrawiamy, przyszły Mechelinkowcy.

 

PS. Mój synek ma 3 latka i do niedawna mówił, że będziemy mieszkać w melinkach... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj, w styczniu romawiałem z 4 elektrykami, ceny od 8 tys. do 12 tys.- w tym całość instalacji /bez kontaktów, gniazdek itp/, położenie kabla zasilającego, instalacja alarmowa /bez osprzętu/, internet, telefon, kino domowe. Mam jeszcze 2 numery: 607725143 p. Sławek i 606236178- polecany przez jednego z forumowiczów.

I mam pytanie, czy znacie jakiś środek do impregnacji cegły klinkierowej.

 

Dziękuję za informację.

Cegły nie impregnowałam, ale wkleje informacje z internetu

Impregnacja jest zabiegiem, który ma na celu zabezpieczyć cegłę przed przyjmowaniem wilgoci i brudu oraz sprawić, że będzie łatwiej ją utrzymać w czystości. Cegła klinkierowa nie wymaga impregnacji gdyż jej nasiąkliwość jest bardzo mała. Impregnat natomiast dodatkowo uszczelnia strukturę spoiny chroniąc ją przed zanieczyszczeniami. Impregnacja jest wskazana w przypadkach gdy ogrodzenie znajduje się np. w sąsiedztwie drogi, gdzie łatwo ulega zabrudzeniu. Zaimpregnowaną elewację łatwo wyczyścić za pomocą zwykłego zraszacza ogrodowego. Na rynku jest wiele środków do impregnacji np. ULTRAMENT, BOTAZIT itp. Nakłada się je za pomocą pędzla lub natrysku. Zabieg ten można wykonać samemu stosując się do instrukcji zamieszczonej na opakowaniu. Środki te są bardzo wydajne. Więcej informacji można znaleźć np. na stronie http://www.ultrament.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Też jestem na etapie dowiadywania się o ceny ocieplenia i poszukiwania solidnej firmy. Z tego co się orientuję to niestety ceny oscylują w okolicach 100zł za m2. Czy "na gotowo" oznacza z pomalowaniem elewacji lub daniem kolorowego tynku?

Witam,

na gotowo tzn. styropian Arbet, tynk silikonowy i farba

Pozdrawiam Sigi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście polecić elektryka.

Jak kształtują się teraz ceny za elektrykę?

 

Witaj, w styczniu romawiałem z 4 elektrykami, ceny od 8 tys. do 12 tys.- w tym całość instalacji /bez kontaktów, gniazdek itp/, położenie kabla zasilającego, instalacja alarmowa /bez osprzętu/, internet, telefon, kino domowe. Mam jeszcze 2 numery: 607725143 p. Sławek i 606236178- polecany przez jednego z forumowiczów.

I mam pytanie, czy znacie jakiś środek do impregnacji cegły klinkierowej.

 

Mogę podać namiar na mojego elektryka: Gładczyński Krzysztof 507786370 ale z tego co wiem to terminy ma bardzo odległe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D :D :D

 

 

Witam

mam pytanie,czy komus udalo sie otrzymac pozwolenie na budowe bez komplikacji, przygod, brakow itd. my chyba rok zalatwialismy papiery, fakt - jestesmy w tym temacie zagubieni, ale teraz pan jj architekt z urzedu, wymysla sobie jakies bzdury zeby mu dostarczyc,m.inn zapewnienie o dostawie gazu i wody,co juz ma w warunkach przylaczenia, ale to mu nie wystarczy, obawiam sie ze bedzie kiepsko, nie bedzie na czas pozwolenia, nie zalatwimy szybko kredytu i ekipa nam ucieknie Ja juz na przedbiegach mam dosc.

 

Skąd ja to znam :-? :-? :-? W enerdze na ten papierek dwa tygodnie kazali nam czekać, a gaz to musieliśmy umowę podpisać :o

Ale w Saurneptunie było takie zdanie w warunkach przyłączenia, że sa one jednoznaczne z zapewnieniem dostawy i pani z UM to uszanowała :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie napisac jakie są teraz ceny za wykonanie "elektryki". Chciałabym wiedziec przed rozmowa z elektrykiem. Ile płaciliście za "okablowanie" domu?

 

To widzę ten sam etap co my - jesteśmy umówieni na czwartek z elektrykiem, baaaaardzo jesteśmy ciekawi co powie, tym bardziej, że mąż ma milion pomysłów na różne bajery w instalacji 8) :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tylko chciałam... jako początkujący-poszukujący słówko...

Na forum rzeczywiście jest WSZYSTKO. Ale wcale nie jest łatwo odnaleźć to czego się akurat potrzebuje :( Wiem, bo zawsze zaczynam od szukania :) A opcja szukaj... działa, ale.... no i jak wracam do wyników wyszukiwania to zawsze pokazuje "strona wygasła" i szukaj od nowa :cry: :cry: :cry: :cry: ....

Także... ciężko czasem :oops: :oops: :oops:

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tylko chciałam napisać, że zostały nam 3 palety porothermu 11,5 - brak nam fantazji co jeszcze (poza ścianami działowymi) moglibyśmy z niego zrobić, więc gdyby ktoś chciał kupić...

 

Pozdrawiam serdecznie :D :D :D

 

(idę wpisać na białą listę, ale tutaj krótko napiszę - p. Jacek Szymichowski - przyjechał zrobić nam te ściany działowe -jak dla nas -saaaaame zalety :D :D :D :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tylko chciałam napisać, że zostały nam 3 palety porothermu 11,5 - brak nam fantazji co jeszcze (poza ścianami działowymi) moglibyśmy z niego zrobić, więc gdyby ktoś chciał kupić...

Trzymaj jako lokatę kapitału ;) Teraz wszystko tak drożeje że nie stracisz....

 

Ja to w środę dopiero tyczę budynek, ale jak już dojdę do etapu ścianek działowych a ciągle będziesz miała ten porotherm to może się dogadamy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie takie pytanie,chcemy z zona przedluzyc garaz,mamy juz pozwolenie na budowe,gadalem z kier budem i on ma uprawnienia i moze to zrobic,ale czy taka zmiana w projeckie powoduje wygasniecie pozwolenia, ktore mamy??bo on cos mowi zeby sie zrobilo projekt zmian i wtedy nie rysowac calego od nowa,tylko ten fragment proejktu ktory ma ulec zmianie(garaz)przerysowac od nowa.jak wy to widzicie??

pozdrawiam

 

Ps. powiem szczerze ze boje sie tych urzedasow,pozowlenie mam w reku,wiec nie chce sobie juz zycia komplikowac,ale z drugiej strony wymyslilismy ze przedluzymy garaz i w ten sposob wygospodarujemy oddzielne pom. na kotlownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Kilka dni temu Śliweczka i Rolek narzekali na P.Wickiego. Trochę się zaniepokoiłam, gdyż też był wstępnie umówiony termin na tynkowanie. Zadzwoniłam, potwierdziłam, Pan powiedział, że oddzwoni i umówi się na pomiar. Wczoraj zadzwonił, a dzisiaj tak jak ustaliliśmy punkt 10 pojawił się na budowie, wszystko wymierzył i 8 kwietnia zaczyna tynkowanie. P. Wicki wywarł bardzo korzystne wrażenie. Myślę, że po wykonanej pracy będziemy zadowoleni jak większość forumowiczów korzystających z usług Pana Wickiego. Pozdrawiam

 

Jeżeli będzie Ci tynkował JANUSZ WICKI (jest dwóch braci: Janusz i Kazimierz i obaj mają "ekipy") to po zakończeniu roboty weź poziomicę, wejdź na drabinę i przyłóż do płaszczyzny sufitu. U mnie odchylenia na długości 2-metrowej poziomicy wynosiły 6cm!!! Nie da się takiej fuszerki równo wycekolować. Musiałem zrobić na tym "wspaniałym tynku" sufit podwieszany z kartongipsów. Janusz Wicki umawia się na poprawki, niestety nie przyjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tylko chciałam napisać, że zostały nam 3 palety porothermu 11,5 - brak nam fantazji co jeszcze (poza ścianami działowymi) moglibyśmy z niego zrobić, więc gdyby ktoś chciał kupić...

 

Pozdrawiam serdecznie :D :D :D

 

(idę wpisać na białą listę, ale tutaj krótko napiszę - p. Jacek Szymichowski - przyjechał zrobić nam te ściany działowe -jak dla nas -saaaaame zalety :D :D :D :D )

 

Jak mawiają ludzie - od przybytku głowa nie boli. Trzymaj te palety - z czasem zobaczysz, że wcale dużo tego nie zostało ;) A składzik na narzędzia zrobiony? A altanka na letnie wieczory? A podmuróweczka pod ogrodzenie? A kompostownik? A piaskownica dla dzieci? U mnie to by się nie zmarnowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie takie pytanie,chcemy z zona przedluzyc garaz,mamy juz pozwolenie na budowe,gadalem z kier budem i on ma uprawnienia i moze to zrobic,ale czy taka zmiana w projeckie powoduje wygasniecie pozwolenia, ktore mamy??bo on cos mowi zeby sie zrobilo projekt zmian i wtedy nie rysowac calego od nowa,tylko ten fragment proejktu ktory ma ulec zmianie(garaz)przerysowac od nowa.jak wy to widzicie??

pozdrawiam

 

Ps. powiem szczerze ze boje sie tych urzedasow,pozowlenie mam w reku,wiec nie chce sobie juz zycia komplikowac,ale z drugiej strony wymyslilismy ze przedluzymy garaz i w ten sposob wygospodarujemy oddzielne pom. na kotlownie.

 

Spokojnie buduj. Ja nie takie zmiany w projekcie miałem już w trakcie budowy. M.in. pierwotnie garaż miał być krótszy a nad nim taras. Teraz nie ma tarasu za to jest dodatkowy pokój nad garażem a sam garaż został wydłużony do szerokości budynku. Po prostu po zakończeniu budowy robi się (o ile nic nie pokręciłem) projekt powykonawczy uwzględniający zaistniałe zmiany. Twój kier-bud sam się z tym powinien uporać. Buduj i nie przejmuj się zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...