Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"Greg - na ściany 2 warstwy. Chyba myślisz o podłogach. Na ścianę chcę dać 12cm - frez. Zależy mi na równych frezach i równych powierzchniach."

 

Dwie warstwy, kołkowane, na to i tak dajesz siatkę, klej.

Nie będzie nierówności o ile oczywiście zrobisz podkład równo ;-)

A o ile pewniejsze.

Objetościowo styropian może wyjść tyle samo, więc koszt taki sam. Kupuje się przecież m3 styropianu.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile przywitanie,

 

Póki co jednak musze tylko zbierac informacje. Wedle zasady, że dobry program działania, to połowa sukcesu. Drugą połową bedzie kasa, trzecią połąwą... i tak dalej...

 

Pytanie pierwsze: Jak szacujecie koszt uzbrojenia działki?

Dane: woda, kanaliza, gaz i niedługo też prąd są o działkę sąsiada obok (35m, większość w asfaltowej drodze gminnej).

 

Pytanie drugie: Jaki moze być orientacyjny koszto podniesienia 1000m działki o metr (ze wzgledu na spadek do kanalizy i ogolne czeste 'moczenie sie' działki - ponoć zalecane przez gmine w tym miejscu). I czy warto podnosić od razu całą działkę, czy tylko powierchnie zabudowy ze stosownym marginesem, a reszte zostawic na potem jak sie za ogrod zabierzemy (czyt. pare lat...)

 

Clerk - w Anglii - mala wies, Lower Slaughter - i nie mylic z rzeźnią, bo mieszkańcy zarzekają się, że nie o to tu chodzi ;). To część regionu Cotswolds - takie nasz Kaszuby, tylko o pare zer bogatsze. Między Oxfordem a Gloucester. Też mam nadzieje, ze jakos tu dorobimy - siedze tu juz prawie rok, jeszcze jeden sie ostal :)

 

Kodi - Trzeba miec amunicje aby na wojne ruszac... póki co mam tylko co sam uniose, a jak przestane zbierac, to drastycznie utną się dostawy tejże cennej amunicji (czyt. brak pracy w pl chocby w 20% tak oplacalnej jak tutaj)

 

Zachar - Jak sie buduje w Gminie Pruszcz Gda? Pomocni dla tych co to buduja dom po raz pierwszy (czyli pewno dla 90% inwestorow)? Bylem tam raz czy dwa w sprawie dzialki, i wydawalo mi sie, ze bedzie sie dalo przezyc...

 

czy spotkania typu 'sfinks' o jakich czytalem na pierwszych stronach tego tematu nadal sie odbywaja?

 

hihi - ale dlugi post jak na nowego :)

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru potrzebne są:

odbiór kominiarski

odbiór gazowni (jeśli się ma gaz)

odbiór instalacji el.

umowa o wywóz śmieci

pomiar geodezyjny powykonawczy

wpis kierownika budowy które pomieszczenia nadają się do zamieszkania.

I to wszystko. Przy odbiorze końcowym według pozwolenia na budowę mogłam tylko zgłosić dom do zamieszkania ale przy częściowym trzeba to wszystko załatwić. Pomieszczenia do odbioru podałam sama na załączonym dokumencie z ich wielkością. Nikt u nas nie był ale chyba powinien. Nie wiem jak to może wyglądać w innych gminach i czy jeszcze ktoś nie przyjdzie. Poddasza nie odbieraliśmy bo kierownik by nam nie podpisał (nie mamy barierek).

I uwaga: na pozwoleniu na zamieszkanie podany jest termin odbioru końcowego. U nas jest to kilka lat ale np w Elblągu rodzice mieli 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Greg - na ściany 2 warstwy. Chyba myślisz o podłogach. Na ścianę chcę dać 12cm - frez. Zależy mi na równych frezach i równych powierzchniach."

 

Dwie warstwy, kołkowane, na to i tak dajesz siatkę, klej.

Nie będzie nierówności o ile oczywiście zrobisz podkład równo ;-)

A o ile pewniejsze.

Objetościowo styropian może wyjść tyle samo, więc koszt taki sam. Kupuje się przecież m3 styropianu.

Grzegorz

 

Greg98

 

Jakim sposobem 2x6 cm na nakładke może być "pewniejsze" od 1x12 cm z frezem. Jesli jest zrobione dobrze (np. bez zapychania klejem łączeń frezów) to chyba nie ma to znaczenia? :roll:

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clark: jaki dystans i co ciagnales? ja sie wlasnie obawim, ze kanaliza bedzie najwiekszym kosztem z racji samych chocby gabarytow...

 

No i pewno, ze milo patrzec jak sie ludzie przeprowadzaja, ale pewno ewa wolalaby aby ktos jej pomogl taszczyc wszystkie graty, a nie tylko mile sie przygladac ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj szkoda... po cichu liczylem na ok 10-12 tysiecy za kanalize z woda, gaz i prad.

 

a tak apropos pradu, to osobna bajka, bo rejonowa energa jest w tczewie, mimo gminy pruszcz. i teraz to oni sobie dopiero mysla o stawianiu mocniejszego transformatora, bo obecny juz duzo nowego nie wezmie... ciekawe ile to potrwa. choc z moim terminarzem, to pewno nie powinno byc z tym problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - zakochalem sie w twoim dzienniku budowy...

 

Przeczytalem caly non-stop, opuszczajac obiad, spozniajac sie na basen. Jakbym basn jakąś czytał. Były momenty grozy i szczęścia - iiiihaaa dawno nie czytałem czegoś tak miłego. Wybudowaliście domek bardzo podobny do tego do czego my dążymy. Włożyliście w to kupę czasu, ale przez to kasy pewno sporo mniej...

 

Niesamowite...

 

Mam pare pytań: przede wszystkim ogrzewanie i zbiornik wkopany - jakie są tego koszta w porównaniu z ziemnym doprowadzanym rurami? Jak z kalorycznością i ogólnym wynikiem cieplno-finansowym jesli tak to mozna nazwac?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeszcze troche, to posadzicie mnie o zasmiecanie forum, bo trzy posty pod rzad, to troche sporo :)

 

Kodi - w twoim dzienniku nie widze :

1) kosztu nadzoru budowlanego, kierownika budowy

2) moze to juz pominales, ale kosztu procz zakupu projektu jako takiego, od zakupu dzialki do wbicia pierwszej lopaty

3) ile lacznie kosztowala cie chalupa od poczatku to przeprowadzki?

 

kurcze jak to glupio jest swiat zorganizowany, ze na 3 pytnia 3 odnosza sie do kosztow...

 

mieszkacie teraz tylko na dole, a gore zostawiacie do wykonczenia w miare mozliwosci?

 

studia pytan...

 

a w twoim miejscu pracy, w gabinecie w-ce prezydenta zamknieto mi kiedys probe instruktorska (ZHR) :) :)

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakim sposobem 2x6 cm na nakładke może być "pewniejsze" od 1x12 cm z frezem. Jesli jest zrobione dobrze (np. bez zapychania klejem łączeń frezów) to chyba nie ma to znaczenia?"

 

Aaa... Z frezem- nie zwróciłem uwagi.

Ale z frezem jest droższy :-(

Wtedy faktycznie nie powinno mieć znaczenia.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu styropianu - co to za styropian jest w Chwaszczynie? Dajcie znać. W sobotę wstępnie zamówiłem 3,5m3 styropianu 8cm FS20 frez w hurtowni koło Tczewa. Cena 140zł/m3 - minus upust 5% - daje 133zł i już jest nieźle ;-)

Co do folii kubełkowej to w jednej hurtowni spotkałem się z 2 rodzajami - miękka (i podatna na wyginanie) i sztywna. Magazynier miał problemy z podaniem firmy (podobno jakaś niemiecka, produkująca także dla Dorkena). Cena 8,5zł za m bieżący, szerokość 1,5m. Czy wybieraliście jakąś konkretną folię, czy zwracać uwagę tylko na jej sztywność?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakim sposobem 2x6 cm na nakładke może być "pewniejsze" od 1x12 cm z frezem. Jesli jest zrobione dobrze (np. bez zapychania klejem łączeń frezów) to chyba nie ma to znaczenia?"

 

Aaa... Z frezem- nie zwróciłem uwagi.

Ale z frezem jest droższy :-(

Wtedy faktycznie nie powinno mieć znaczenia.

Grzegorz

 

Ale dwie "szóstki" tez musisz jakoś połączyć ze sobą (wydaje mi się, że kołkowanie nie wystarczy, zatem potrzebny jest klej), na co znowu trzeba wydac troche kaski.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...