Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

mam zagwostkę:

czy poważnym odstępstwem od projektu jest zmiana kotła z gazowego na elektryczny ?

Kotłownia gazowa była w naszym projekcie gotowym, ale podczas budowy kilka razy zminialiśmy 'koncepcję'. Czy przed montarzem innego kotla nalezy to zglosić do PINB albo starostwa?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

 

u nas jest dokladnie odwrotnie :-? w projekcie ogrzewanie elektryczne a skonczylo na kotle gazowym (wprawdzie jeszcze nie zamontowanym :wink: ) z tego co wiem (no chyba,ze nie wiem :o ) nigdzie tego nie zglaszalismy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miałem telefon z gminy w Szemudzie że chcą Koleczkowo skanalizować. I teraz lipa bo ja się nastawiłem na własną oczyszczalnię.

Ech :)

Z tego co się orientuję Szemud nie daje już pozwoleń na oczyszczalnie. Własnie ze względu na planowaną kanalizę. Ale już to by była niespodzianka. Do czerwca chyba mieli plany robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem telefon z gminy w Szemudzie że chcą Koleczkowo skanalizować. I teraz lipa bo ja się nastawiłem na własną oczyszczalnię.

Ech :)

Z tego co się orientuję Szemud nie daje już pozwoleń na oczyszczalnie. Własnie ze względu na planowaną kanalizę. Ale już to by była niespodzianka. Do czerwca chyba mieli plany robić?

Jasne, ze plany, a na dodatek kanalize na razie zrobiona tam, gdzie mieszka ok 100 osób na km, w miejscu gdzie dom ma Arekk nie ma sznas. Zreszta u mnie tez :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam zagwostkę:

czy poważnym odstępstwem od projektu jest zmiana kotła z gazowego na elektryczny ?

Kotłownia gazowa była w naszym projekcie gotowym, ale podczas budowy kilka razy zminialiśmy 'koncepcję'. Czy przed montarzem innego kotla nalezy to zglosić do PINB albo starostwa?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

 

u nas jest dokladnie odwrotnie :-? w projekcie ogrzewanie elektryczne a skonczylo na kotle gazowym (wprawdzie jeszcze nie zamontowanym :wink: ) z tego co wiem (no chyba,ze nie wiem :o ) nigdzie tego nie zglaszalismy :roll:

No, to niedobrze, bo instalacje gazowa odbiera Nadzór. Musi byc zreszta zrobiony specjalny projekt, odzielny, własnie dla instalacji gazowej, równiez na instalacje gazowa musi byc pozwolenie/ tutaj sprawdze, bo moze to było tylko zgłoszenie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u nas jest dokladnie odwrotnie :-? w projekcie ogrzewanie elektryczne a skonczylo na kotle gazowym (wprawdzie jeszcze nie zamontowanym :wink: ) z tego co wiem (no chyba,ze nie wiem :o ) nigdzie tego nie zglaszalismy :roll:

 

No, to niedobrze, bo instalacje gazowa odbiera Nadzór. Musi byc zreszta zrobiony specjalny projekt, odzielny, własnie dla instalacji gazowej, równiez na instalacje gazowa musi byc pozwolenie/ tutaj sprawdze, bo moze to było tylko zgłoszenie/

 

dzieki Gosiu :)

projekt i te inne "duperelki" (odbiory,nadzory,pozwolenia) zalatwia za nas firma,ktorej zlecilismy wykonanie przylacza gazowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u nas jest dokladnie odwrotnie :-? w projekcie ogrzewanie elektryczne a skonczylo na kotle gazowym (wprawdzie jeszcze nie zamontowanym :wink: ) z tego co wiem (no chyba,ze nie wiem :o ) nigdzie tego nie zglaszalismy :roll:

 

No, to niedobrze, bo instalacje gazowa odbiera Nadzór. Musi byc zreszta zrobiony specjalny projekt, odzielny, własnie dla instalacji gazowej, równiez na instalacje gazowa musi byc pozwolenie/ tutaj sprawdze, bo moze to było tylko zgłoszenie/

 

dzieki Gosiu :)

projekt i te inne "duperelki" (odbiory,nadzory,pozwolenia) zalatwia za nas firma,ktorej zlecilismy wykonanie przylacza gazowego ;)

Fakt, najczesciej własnie projekt przyłacza i zgłoszenie robi własnie firma, u mnie robił Gaspol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u nas jest dokladnie odwrotnie :-? w projekcie ogrzewanie elektryczne a skonczylo na kotle gazowym (wprawdzie jeszcze nie zamontowanym :wink: ) z tego co wiem (no chyba,ze nie wiem :o ) nigdzie tego nie zglaszalismy :roll:

 

No, to niedobrze, bo instalacje gazowa odbiera Nadzór. Musi byc zreszta zrobiony specjalny projekt, odzielny, własnie dla instalacji gazowej, równiez na instalacje gazowa musi byc pozwolenie/ tutaj sprawdze, bo moze to było tylko zgłoszenie/

 

dzieki Gosiu :)

projekt i te inne "duperelki" (odbiory,nadzory,pozwolenia) zalatwia za nas firma,ktorej zlecilismy wykonanie przylacza gazowego ;)

Fakt, najczesciej własnie projekt przyłacza i zgłoszenie robi własnie firma, u mnie robił Gaspol

 

my po dobrym poczatku prac (pisze poczatku,poniewaz wykonanie jest w toku ;) ) przy ogrzewaniu i hydraulice zlecilismy i to wykonanie firmie Desto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

buduję domek z bali dwadzieścia pare km od Gdańska. Została mi własciwie wykonczeniówka, ale ostatnie skoki w cenach mnie przerażają.

 

Czy orientujecie się moze gdzie można w duzych ilościach kupić jak najtaniej wełnę mineralną, płyty g-k oraz wogóle czy sa jjakieś miejsca gdzie jest jeszcze troszkę taniej?

 

Oraz prosze powiedzcie mi czy 5tys za drzwi garazowe, segmentowe, na pilota z montażem, wykończone tak zeby wyglądały podobnie jak drewno, to duzo czy ok?

 

Oraz czy 3 400 zl to duzo za drzwi warstwowe klejone, zewnętrzne z dożwietleniem obok, bocznym, ramą i montażem to duzo czy mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalo sie, podpisalismy w piatek akt notarialny i jestesmy obszarnikami ziemskimi.

Dzialka nasza miesci sie w Tokarach gm. Przodkowo, ok. 6 km za Baninem - po drugiej stronie S20 Zukowo-Chwaszczyno. Dzialka ma 1215 m2 w wymiarze 30x40 i przylega do drogi gminnej - kierunek poludniowo-wschodni. Wlasciciel obiecal zeletryzowac dzialke, wnioski do 3 dzialek zlozyl juz wczesniej.

Troszke sie zgapilismy i dotarlo do nas dopiero po podpisaniu aktu ze prawie centralnie nad nasza dzialka przelatuja samoloty - ideanie jakies 30 metrow od dzialki - akurat jest przedluzenie pasa :( Jest w linii prostej 9 km od konca pasa. Te ladujace sa nizej i deko glosniej sluchac niz startujace ktore dosc szybko lapia pulap, zreszta ruch nie jest na razie chyba duzy, lotnisko dopiero sie rozwija :evil:

Nie jest to jednak glosny halas wiec mam nadzieje ze mozna z tym zyc. Ma ktos doswiadczenia w wzgledzie

Namiar na okoice mielismy oczywiscie dzieki forum: VivalaVida oraz MajsterKlepka, dzieki wam wielkie :D

 

pozdrawiam,

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Rafus

Nie ma co pękać. Jakby co masz dużą szansę na extra zrzuty :)

Zrób wielkie H na działce i kasuj ich za awaryjne lądowanie :D

Dzieki Arekk za slowa otuchy :) Nie ma to jak nutka ironii:) A tak serio to dzieki ci za duza pomoc w zapodowaniu namiarow dzialek w okolicy, chyle czola.

 

Halas IHMO nie jest duzy ale i tak plame dalismy bo wczesniej zawsze z rana na chwile i nic nie latalo. A w sobote swiezo upieczeni dzialkowicze wsadzilismy kilka sosenkek oraz cyprysy okazyjnie kupione w Auchanie to przez 2 godziny z 6 lotow bylo w obie strony bo wiatr byl wschodni :evil:

 

Zamierzamy trawe zasiac bo narazie orne pole jest, jeno nie wiemy jak najlepiej domowym sposobem to zrobic: posypac i zagrabkowac? Nie wiem czy na glinie cos urosnie a do czasu (kilka lat) budowy to inwestycji w ziemie nie bedziemy czynic.

 

pozdrawiam,

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Rafus

Nie ma co pękać. Jakby co masz dużą szansę na extra zrzuty :)

Zrób wielkie H na działce i kasuj ich za awaryjne lądowanie :D

Dzieki Arekk za slowa otuchy :) Nie ma to jak nutka ironii:) A tak serio to dzieki ci za duza pomoc w zapodowaniu namiarow dzialek w okolicy, chyle czola.

 

Halas IHMO nie jest duzy ale i tak plame dalismy bo wczesniej zawsze z rana na chwile i nic nie latalo. A w sobote swiezo upieczeni dzialkowicze wsadzilismy kilka sosenkek oraz cyprysy okazyjnie kupione w Auchanie to przez 2 godziny z 6 lotow bylo w obie strony bo wiatr byl wschodni :evil:

 

Zamierzamy trawe zasiac bo narazie orne pole jest, jeno nie wiemy jak najlepiej domowym sposobem to zrobic: posypac i zagrabkowac? Nie wiem czy na glinie cos urosnie a do czasu (kilka lat) budowy to inwestycji w ziemie nie bedziemy czynic.

 

pozdrawiam,

rafus

Posiej rośliny motylkowe teraz, będzie to w przyszłości rewelacyjny nawóz. Z trwanika i tak nic nie zostanie po budowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam zagwostkę:

czy poważnym odstępstwem od projektu jest zmiana kotła z gazowego na elektryczny ?

Kotłownia gazowa była w naszym projekcie gotowym, ale podczas budowy kilka razy zminialiśmy 'koncepcję'. Czy przed montarzem innego kotla nalezy to zglosić do PINB albo starostwa?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

 

u nas jest dokladnie odwrotnie :-? w projekcie ogrzewanie elektryczne a skonczylo na kotle gazowym (wprawdzie jeszcze nie zamontowanym :wink: ) z tego co wiem (no chyba,ze nie wiem :o ) nigdzie tego nie zglaszalismy :roll:

 

no więc zmiana z gazu (w projekcie) na piec elektryczny jest mniejszym problemem bo instalacja elektryczna nie wymaga tylu pozwoleń, odbiorów itp. co instalacja gazowa. ważne aby przyznana Wam moc była wystarczająca - chodzi o bezpieczniki w "skrzynce" na granicy działki - jeżeli będą za małe to bedzie Wam je wyrzucać, jeżeli będą za duże to będziecie płaci zbyt dużo. Instalacja gazowa (jeżeli jej nie ma w projekcie) wymaga oddzielnych pozwoleń na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...