Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oświadczam, że po tygodniu ciężkiej pracy (oczywiście nie mojej :smile: ) kominy stoją!!! Ja się zmęczyłam już na sam widok Sebastiana i taty dźwigających bloczki na górę.

Co do 12-go ciężko jeszcze powiedzieć - terminarz prac budowlanych dosyć napięty. Ale jeszcze przedyskutujemy z Sebastianem.

A w ogóle to 26 kwietnia staliśmy się właścicielami ślicznej wiechy :smile: Panowie cieśle nawet nam zaśpiewali. A w piatek dach ma już być gotowy. Także na spotkanie zapraszamy do nas - deszcz nam już nie straszny :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze przywitać Gabi. Tuchomek chyba blisko Dobrzewina :smile:

Co do technologii budowy ścian: my wybraliśmy 2-warstwowe z betonu kom.

Chcieliśmy Ytonga i cenowo wyjdzie na to samo. Ale ponieważ na początku (i później też) z kasą ciężko a styropian można przełożyć na później, wypadło na Redę. Wszystkie ściany zrobione w 3 tygodnie. I tu jedna uwaga - jeśli chodzi o jakość bloczków z Redy to mogłyby być równiejsze. Dlatego planującym budowę z tego materiału polecam raczej Osławę. A jeśli jednak ktoś zdecyduje się na Redę to możemy dać namiary na skład w którym kupiliśmy bloczki po cenie takiej jak u producenta (po targowaniu się) i do tego z transportem (czego Reda nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj co za ruch w naszej grupie. Byłem cały czas na urlopie i walczyłem u siebie.

 

Co do grilla to jesteśmy otwarci na 12 maja. Dostosujemy się nie ma problemu.

 

Adamski - postaraj się być. Pogadamy, wypijemy browara. Jeszcze nie zdajesz sobie sprawy co stracisz.

 

Gabi - Tuchomek to moment od Dobrzewina gdzie buduje Ewa z Sebastianem, ale jest jeszcze bliżej do Miszewka gdzie z kolei ja buduję się z żoną.

 

Musimy się wszyscy koniecznie spotkać.

 

Pozdrawiam całą grupę.

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: kodi_gdynia dnia 2002-05-06 07:34 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dojazdu to jedziecie obwodnicą i mijacie

- zjazd na Auchan,

- zjazd na OBI i Ikea,

- zjazd na Geant i

następny zjazd jest przy Euromarkecie między Karwinami i Dąbrową.

Musicie skręcić na tym zjeździe w lewo po to by kierować się defakto z prawo. Rozumiesz jedziesz w przeciwną stronę niż zkręcałeś. Dalej jedziesz prosto mijasz jedno skrzyżowanie jeszcze w Gdyni i następne skrzyżowanie ze światłami to nasz punkt spotkania.

Generalnie od obwodnicy to jakieś 2-3km w stronę Żukowa.

 

Na 100% traficie.

Podstawa to dobrze zjechać z obwodnicy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ale mi się pogmatwało! Niestety z niedzieli chyba nici -wybaczcie ale Rodzina ważniejsza a Tata zdecydował się na wyprawienie Stanisława w niedzielę :smile:. Jeszcze nie wymawiam się kategorycznie (może urwę się z żoną po 18:00 ale to już będzie trochę późno :sad: pewnie wszystko już zjecie .. .). Przykro mi, że tak wyszło tym bardziej, że pogoda jak na zamówienie. A może w poniedziałek o 18:00? Tylko, że to dzień pracy i może Wam nie pasować :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My generalnie jesteśmy otwarci na wszelkie terminy. Nie ukrywam, że chciałbym aby byli wszyscy. Może faktycznie zróbmy to w inny dzień. Jeśli nie niedziela 12.05, to albo coś w tygodniu, ale najwcześniej środa, albo piątek 17.05, albo niedziela 19.05.

 

No chyba że pójdziemy na całość i spotkamy się w ten piątek 10.05.

 

Jesteśmy otwarci choć poniedziałki i wtorki mam lekko zajęte.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może uda mi się namówić moich chłopaków, mały(2,5l) napewno chętnie z dużym to nie wiem jak będzie bo odkąd rozpoczął sezon budowlany obserwuję lekki obłęd w oczach i utratę słuchu. A tam pracy co niemiara bo mamy piwnice i jeszcze kupa ziemii nie wyrównana a wkrótce kopiemy szambo. Fajnie że ktoś też na wsi..

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w okolicach Trójmiasta.

Śledzę forum od jakiegoś czasu i stwierdziłem, że juz czas się ujawnić. Mam paru znajomych którzy się buduja lub się już wybudowali. Wszyscy stwierdzili że "fachowcy" robią mase błedów i przy budowie następnego domu wiele takich niespodzianek by przewidzieli. Ja wyszedłem z założenia, że bede się uczył na błędach innych. Wam tez to polecam! Z tego powodu pisze tę wiadomość. Wymiana doświadczeń budowlanych w większej grupie zmiejsza ilosc błedów u kazdego Inwestora.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ciebie w imieniu całej grupy. Miło, że jest ktoś nowy. Opowiedz coś więcej o twojej budowie, namiary, co stawiasz itd.

15.05 organizujemy u Seby i Ewy grila - będzie okazja oprócz wypicia piwa i zjedzenia kiełbachy do obejrzenia ich domu oraz pogadania o rzeczach interesujących nas najbardziej.

 

Zapraszam serdecznie. Poczytaj parę wypowiedzi wcześniej to się zorientujesz.

 

Gabi - to co będziesz w środę na grilu. Od Ciebie do Dobrzewina to moment.

 

Adamski - odzewij się i nie ściemniaj. W środę obowiązkowy gril.

 

Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja budowa się jeszcze nie rozpoczęła. Jednak przygotowuje się do tego faktu sumiennie od kilku lat. Ponadto charakter mojej pracy jest częściowo związany z placem budowy. Mam swój udział w zbudowanym w zeszłym roku domu (oczywiście tylko merytoryczny i niewielką ilość włożonej pracy). Mam nadzieję że tak zbierane doświadczenia ułatwią mi dozór mojej budowy.

Na razie jesteśmy posiadaczami działki budowlanej w Sulminie. doprowadziłem już media (prąd i wodę). Ostatnie pół roku szukaliśmy odpowiedniego dla nas projektu. W końcu niedawno znalazł się po obejrzeniu kilku tysięcy „gotowców”.

Nie da się o wszystkim napisać na forum. Spotkanie jest dobrym rozwiązaniem.

pozdrawiam forumowiczów z Trójmiasta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...