Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W sumie to ja dalam swoj dach do wyceny tylko do seeger dachu, poniewaz wszystko chcemy robic przez dekarza ( 7% VAT ) a on nam ta firme polecil :D

...

Majcia nie daj się wykiwać. Niezależnie od tego gdzie kupisz dach to możesz sobie z dekarzem rozliczyć VAT. Bezzwłocznie poproś o wycenę w innych miejscach i jeżeli dekarz nie zgodzi się na zmianę dostawcy to nasuwa się wniosek, że musi mieć układ finansowy. Ja już coś takiego przerobiłem z inną firmą. Straciłem w ten sposób dużo pieniędzy. To była kosztowna nauka.

 

I tu się Waść mylisz. Jeżeli dekarz wspólpracuje z firmą x na zasadzie vat7, a inwestor kupuje w firmie y z którą dekarz nie współpracuje zazwyczaj firma y będzie polecała swoją ekipę, inwestor mówi a ja mam już swoją, wtedy firma y powiada albo nasza ekipa albo vat22 taka jest prawda :wink: rzadko kiedy firma y decyduje się na taki układ (na współprace z nieznaną sobie firmą)

 

A moze taki uklad.

Wycena dachu np. 28.000 dachowka +11.800 robocizna. Wszystko oczywiscie w 7%,bo sprzedawca daje swoja ekipe.

Wykonawca,ktory stawia caly dom mowi,ze polozy dach za 10.000 i on kupi dachowke tam gdzie ja wskaze,bazujac na mojej wycenie.Kupi wiec w 22%,ale daje swoja robocizne,a mnie kasuje w 7%.Tym sposobem jestem 1.800 zarobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem na etapie zamówienia dachówki i teraz mam problem,otóż co sie bardziej opłaca- zamówić dachówkę w Bacie z vatem 22% i starać sie o zwrot vatu z urzędu skarbowego,czy też załatwić z dekarzem kupno dachówki z vatem 7% .Może ktoś mi doradzi co się bardziej opłaca.

Na zwrot VATu są limity i się długo czeka.

Więc jak masz możliwość kupić dachówkę z 7% VATem, to chyba lepiej tak kupić, więcej limitu pozostanie na inne materiały, przy których nie będziesz miała możliwości kupienia z usługą czyli VATem 7%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co już mieszkają ale może i nie tylko:

Chciałbym założyć internet radiowy ale coś bardzo krucho jest z tymi usługami w gminie Szemud. Mieszkam Pomiędzy Kielnem a Kieleńską Hutą ale jak na złość nadajnika w Kielnie przy jeziorze oraz w Rębiskach nie widzę dlatego z tej strony internet radiowy odpada. Z mojego domu mam na widoku prawie całe Koleczkowo dlatego zastanawiałem się, może tam są jacyś dostawcy internetu radiowego. Przy jeziorze w Koleczkowie są jakieś anteny ale nie wiem kogo a wyglądaja jak na anteny di nadawania internetu.

Jeżeli ktoś by mógł mi w tej sprawie pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sobie niedawno założyliśmy internet z Netii. Nadajnik jest w Chwaszczynie. I jest ok. Ale my maszt widzimy z okien. Nie wiem jak to będzie w Kielnie. A może spróbuj iPlusa albo Orange?

Pozdrawiam wybudowanych przed boomem :)

Mam pytanie do tych co już mieszkają ale może i nie tylko:

Chciałbym założyć internet radiowy ale coś bardzo krucho jest z tymi usługami w gminie Szemud. Mieszkam Pomiędzy Kielnem a Kieleńską Hutą ale jak na złość nadajnika w Kielnie przy jeziorze oraz w Rębiskach nie widzę dlatego z tej strony internet radiowy odpada. Z mojego domu mam na widoku prawie całe Koleczkowo dlatego zastanawiałem się, może tam są jacyś dostawcy internetu radiowego. Przy jeziorze w Koleczkowie są jakieś anteny ale nie wiem kogo a wyglądaja jak na anteny di nadawania internetu.

Jeżeli ktoś by mógł mi w tej sprawie pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych tej wiosny...

W koncu ruszamy z budowa po długim oczekiwaniu na pozwolenie w maju startujemy....

pozdrawiam budujacych w Straszynie i okolicach....

 

Witam.

 

A mozesz powiedziec sasiedzie, gdzie sie budujesz?

Moja dzialeczka jest na Modrym, ale dopiero koncze adaptacje projektu i do wykopania fundamentow jeszcze daleka droga. Niemniej jednak pogadalbym o twoich papierologicznych doswiadczeniach, ekipie, domu, itd. Sam rozumiesz.

Smialo pisz na maila lub na priv.

 

Pozdr

 

 

adamus78 ponawiam prosbe.

Wdzieczny bede za pare info.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

dzisiaj podpisujemy umowę na zakup działki w Straszynie (na osiedlu Modre)

Może ktoś jeszcze buduje się w tych okolicach?

 

Trochę mam obawy czy mi psycha nie wysiądzie przy tej całej zabawie zwanej budową domu, przy braku materiałów, robotników itp...

no cóż zobaczymy :wink:

 

Witam i życze powodzenia i wytrwałości :D

 

Dzięki

...a właściwei powinnam nie dziękować żeby nie zapeszać :wink:

 

esterka_32 Macie juz dzialeczke? Jak z projektem i reszta papierologii? Moze bysmy porozmawiali. Mam tez dzialeczke na Modrym i koncze adaptacje projektu.

Pisz na priva lub maila

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zamówienia dachówki i teraz mam problem,otóż co sie bardziej opłaca- zamówić dachówkę w Bacie z vatem 22% i starać sie o zwrot vatu z urzędu skarbowego,czy też załatwić z dekarzem kupno dachówki z vatem 7% .Może ktoś mi doradzi co się bardziej opłaca.

Na zwrot VATu są limity i się długo czeka.

Więc jak masz możliwość kupić dachówkę z 7% VATem, to chyba lepiej tak kupić, więcej limitu pozostanie na inne materiały, przy których nie będziesz miała możliwości kupienia z usługą czyli VATem 7%.

 

A może poszukać dekarza który załatwi dachówkę bez vatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze 100 prętów stali zbrojeniowej fi 12. A dodatkowo jeśli ktoś szuka mam do odsprzedania ok 400 stempli o długości około 270 cm i z 6 m3 desek z szalunku stropu.

 

Jan a po co chcesz sprzedać te 6 metrów desek nawet poszalunkowych ? nie lepiej je zostawić i odeskować przyszły dach?, najwyżej trochę jeszcze dokupisz tak bardzo ufasz folii dachowej czy budujesz dom typu klocek PRL ? :wink: zastanów się nad tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze 100 prętów stali zbrojeniowej fi 12. A dodatkowo jeśli ktoś szuka mam do odsprzedania ok 400 stempli o długości około 270 cm i z 6 m3 desek z szalunku stropu.

 

Jan a po co chcesz sprzedać te 6 metrów desek nawet poszalunkowych ? nie lepiej je zostawić i odeskować przyszły dach?, najwyżej trochę jeszcze dokupisz tak bardzo ufasz folii dachowej czy budujesz dom typu klocek PRL ? :wink: zastanów się nad tym

 

Dzięki za troskę, ale już zdecydowałem się na folię. Przemawia do mnie oddychający dach, no i Murator tak poleca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...