Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bolek, odrolnienie to tylko formalność. Twoja działka w planach zagospodarowania gminy jest budowlana ale na mapach rolna.

U mnie po zrobieniu planu zagospodarowania moja Pani architekt przygotowała kpl dokumentów do starostwa o odrolnienie i po paru dniach otrzymałam decyzje bezpłatnie!! Dotyczy to starostwa w Kartuzach.

A odrolnieniu podlegają tylko tereny działki które masz zabudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Ja też mam 1000m2 a dorolnione około 200m2 bo akurat tyle u mnie zajmują miejsca budynek z przyleglościami :lol: .

Od momentu złożenia w starostwie do chwili otrzymania odpowiedzi pisemnej minęło około 8 dni. Ja dostałam zawiadomienie a oryginał (którego nota bene nie widziałam) poszedł bezpośrednio do gminy i tam czekał na moje papiery do pozwolenia na budowę. Sami go mają dołączyć do mojego wniosku.(gmina Stężyca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przeprowadzkę to ze względu na ciepłą wodę a raczej jej brak wstrzymam się jeszcze miesiąc lub dwa.

Co do odpowietrzenia kanalizacji to można rury prowadzić pod kątem , zakręcać itd. ale wszystko tak żeby był jak największy spadek.

Mnie czeka dziś odbiór kominów - koszt 200zł - macie może taniej?

Jeżeli chodzi o odrolnienie to w warunkach było, że ma być - tydzień czekania na papier z UM. Jedna strona A4, że działka została odrolniona na podstawie takiej a takiej ustawy pieczątka podpis i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo: co do polecenia ekipy to pewnie wszystkie znane (czyli polecane przez hurtownie budowlane) mają już zaklepane terminy do końca roku, no chyba że coś nagle wypadnie z kalendarza.

Jak wiosną rozmawiałem z ekipami to ceny za cały dach - więźba + położenie dachówki ceramicznej na dachu 4spadowym - oscylowały koło 50zł/m2. Dachy 2spadowe koło 40zł/m2. Byli też tańsi "fachowcy" ale tych nie brałem pod uwagę. Moja ekipa miała jedyny termin wolny od 1 października i od razu się zapisałem ;-)

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ivo

Mogę Ci z czystym sumieniem polecić gościa, który kładł mi dachówkę i robił podbitke (polecalem go juz wczesniej na forum). Ostatnio się dowiedziałem, że robi tez dachy od A do Z. Nie wiem czy ma terminy wolne, ale spytać zawsze możesz:

Pan Jan Dykta, tel. 606 917 020

 

Tu możesz obejrzeć, jak zrobił podbitkę

http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=5&id=9387&k=2&q=benicio75&nxt=0

 

a tu cały dom (kładł dachówke)

http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=9387&k=2&q=benicio75&nxt=0

 

Możesz powołać się na Wojtka z Banina

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zgłaszam się na spotkanie. Szczególnie interesują mnie rzeczy związane z rozprowadzeniem ciepłego powietrza z kominka, a wiem że parę osób już z tym walczyło.

Szukam dobrego, polecanego (i niezdzierajacego ostatniej koszuli ;-) ) fachowca do kominka. Czy dobrze rozumiem że na etapie robienia ścian z gazobetonu instaluje sie rury do doprowadzenia ciepłego powietrza do pokojów na piętrze? Nie robię piwnicy. Czy robi się jakiś specjalny fundament (płytę) pod kominek?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski, Bencio - dzięki za namiary - będę dzisiaj dzwonić - może się uda.. :)

 

Bencio - chyba wczoraj przejeżdzałąm koło Twojego domku - robi wrazenie - SUPER!!!! Obok Ciebie sasiąd ma fajną budę dla psów - tzw. bliżniak :)

 

Ma75 - my nie robiliśmy specjanie fundamentu pod kominek, ale mąż załał beton w tym miejscu (tak na wysokości w połowie fundamentów)

 

Miłego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak się zgodzisz to chętnie bym się wprosiła, aby też popodziwiać wnętrze :)

 

Pieski super, a ten wilczur (4 miesiace) szczeka na obcych - rozmwiałąm z tym właścicielem i na wiosnę będę miała od nich takiego młodego wilczka

 

Buduję się koło Przodkowa, w Młynku, a teraz ze względu na objazd przejeżdżam codziennie przez Banino, no i zajechałam na "swoje" stare tereny - kiedyś tam namiętnie oglądaliśmy działki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...