Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

 

czy orientuje się możę ktoś gdzie w trójmieście można za nie duże pieniądze kupić blaszak na działkę (może jakieś firmy produkują takowe cuda)?

 

a drugie pytanie dotycz betonu B-20 - gdzie w Gdyni lub okolicach ale obsługujących Gdynię (bo juz nie wszystkie betoniarnie chcą przyjeżdżać do Gdyni bo np. im za daleko ....) można najtaniej kupić taki beton z dostawą na działkę (rejon Chwarzna) (i z pompą) ?

 

Z góry dziękuję za informację.

 

Dopisuję WAKOZ. Od jakiegoś czasu mają drugą betoniarnię przy drodze nr 20, na Żukowo

Drobna różnica cen między Wakozem, a Oltransem... 500 zł (na korzyść Oltransu). Na 7m3 betonu z pompą.

Wczoraj wylewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś, kto doradzi w sprawie odkurzacza centralnego, instalacje już mam, więc tylko zakup jednostki centralnej. Z góry dzieki za jakiekolwiek informacje.

 

Mi polecano takie odkurzacze

 

TYP ODKURZACZA CENA GWARANCJA FILTRACJA SILNIKI

 

S 1570 COMPACT 2149,00 ZŁ 5 LAT PRAWDZIWY CYKLON 1

S 1570 SPLIT 2549,00 ZŁ 5 LAT PRAWDZIWY CYKLON 1

S 2200 COMPACT 2799,00 ZŁ 5 LAT PRAWDZIWY CYKLON 1

S 2200 SPLIT 3299,00 ZŁ 5 LAT PRAWDZIWY CYKLON 1

SR 13 1399,00 ZŁ 2 LATA CYKLON + WOREK ODWRÓCONY 1

SR 45 1699,00 ZŁ 2 LATA CYKLON + WOREK ODWRÓCONY 1

SR55 2699,00 ZŁ 2 LATA CYKLON + WOREK ODWRÓCONY 1

 

SPLIT oznacza odkurzacz dwuczęściowy łatwiejszy w obsłudze i bardziej higieniczny. Jest hitem na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie schodów to czekam na jeszcze jednego stolarza i ... jeśli cena będize powalająca, to zostanie drabina.

 

NIE POLECAM STOLARZA: ZBIGNIEW DEYK z mijescowości Prokowo koło Kartuz.

Ze skubańcem umawiałam się na wykonanie schodów w zeszłym roku we wrześniu. Wycenę zrobił w styczniu/lutym. Zaliczkę dostał w marcu, umówiony montaż na maj i ... na początku maja poinformował mnie, że mu się nie opłaca robić.

Wcześniej robił parapety i ich montaż to totalna pomyłka. Powycinał dziury w parapecie zamiest osadzić parapety w murze, ale :) :) :) ponoć ja tak chciałam. Parapety poszły do poprawki, ale już nie osadzone.

Parapety wycenione na 122 za metr (brutto), a nie tak jak się umawialiśmy po 80 za metr. Do tego muszę teraz płacićza montaż, a poprzednio cena ustalana z montażem.

 

Niemniej pozostałą kwotę po "odliczeniach" oddał, więc uczciwie muszę przyznać, że gość NIE jest złodziejem, ale kombinatorem i nieuczciwym stolarzem.

 

Ciągle coś, jak nie dekarz, to facet od wentylacji, teraz stolarz. Ech, ...

Mam nadzieję, że to co robią obróci się przeciwko nim i tak łatwo roboty już nie będą mieli.

Myślę, że za 2 tygodnie napiszę coś więcej o gościu od wentylacji. Tyle, że to już baaaardzo duży kalibaer i chcę sprawę mocno rozdmuchać, bo jest to człowiek polecany przez firmę DOSPEL (nadal).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie schodów to czekam na jeszcze jednego stolarza i ... jeśli cena będize powalająca, to zostanie drabina.

Nie wiem czy ta informacja Cię zadowoli, ale ...

Mam namiar na stolarza. Co prawda u mnie schodów nie robił tylko meble do kuchni (gdy je robił o domu jeszcze nawet nie myślałem :)) ale o ile pamiętam o wykonywaniu schodów też wspominał. Meble tak zrobił, że mucha nie siada, naprawdę rewela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wsparcie.

Chętnie przyjmę wszelkie telefony i namiary.

 

Dostałam już namiar od Cmyka, ale się wystraszyłam, bo wieść gminna niesie, że chłop (nie Cmyk) przeciąga mocno terminy. Szukam dalej, jak nie znajdę w najbliższych 2 tygodniach, to biorę tego od Cmyka :).

Problem jest dość złożony, bo nie każdy stolar robi gięte policzki schodów, ponoć musi mieć specjalne maszyny do tego. Wyszliśmy z czasów scyzorka i dłutka.

 

OLA.J. poszukaj proszę namiary na swojego. Możliwe, że jeszcze do niego nie dzwoliłam.

Ich_troje, daj namiar na tego od mebli kuchennych.

Temat zaczyna wychodzić na światło dzienne.

 

Przez te pieruńskie schody termin przeprowadzki nam się przesuwa na wrzesień / październik. A miało być tak pięknie, w lipcu chceiliśmy już spać na swoim poddaszu :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin U budował z silikatów.

 

Materiał o bardzo dobrym właściwościach izolacji akustycznej, gorszej izolacji cieplnej. Musiałbyś tylko sprawdzić czy po zastąpieniu BK silikatem nie zajdzie potrzeba zwiększenia warstwy ocieplenia. Np. z 12 na 15 cm.

 

MarcinU budował. I ma 15 cm wełny. Trochę o różnicach:

 

- silikat jest znacząco cięższy, co może, ale nie musi mieć wpływ na fundamenty

- co do ocieplenia to chyba przy BK 18 to i tak chyba jedynie wartwa zew. ocieplenia ma znaczenie. tak czy inaczej przy 12 cm ocieplenia też się da przetrwać. Ja zalecałbym 15 nawet dla BK.

- obróbka jest dużo trudniejsza - twardy materiał i ciężki

- za to izolacyjność akustyczna rewelayjna. no i bezwładność termiczna co ma szczególne znaczenie przy ogrzewaniu kominkiem

- osobiście polecam

 

W numerze 6/07 Muratora jest obszerny artykuł o budowaniu z silikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania i Piotr - już mieszkacie :o To tylko moja budowa się tak ślimaczy :-? Nadal czekam na drzwi wewnętrzne i wiem, że nie będzie ich w tym tygodniu :x a ja już chcę wychodzić na tę trawkę, co to jej nie ma :lol:

 

Kolia :o , większość moich sąsiadów / znajomych nie ma drzwi wewnętrznych na etapie wprowadzania się. Więc, możesz spokojnie startować z pakowaniem i przeprowadzaniem się.

 

Jeśli chodzi o terminy u stolarzy, to około 3-4 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"poradźcie mi proszę

mam do wyboru postawienie domu z trzech materiałów:

gazobeton, keramzytobeton lub poroterm

nie zważając na cenę wybierałbym porotherm, ale nie wiem

będę wdzięczny za podopowiedź "

 

to zalezy co jest dostepne??

Ja do ostatniego dnia byłem zdecydowany na keramzyt, ale kupilismy dom z bala.

Co do dostępności keramzytu i wykonawstwa skontaktuj się z Wojtekkkk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i nigdzie (nawet na białej liście) nie znalazłam jakichkolwiek informacji na temat tartaku kolo Sierakowic. Może ktoś z Was brał stamtąd drewno? Ten tartak polecił mi cieśla p. Gojtowski -on będzie robił u mnie konstrukcję. Ja się na drewnie kompletnie nie znam więc boję się, że mogą mi wcisnąć jakąś 'lipę". Konstrukcja będzie wykonywana dopiero pod koniec września ale ja już teraz wolałabym zamówić, bo sami wiecie co dzieje się na rynku...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania i Piotr - już mieszkacie :o To tylko moja budowa się tak ślimaczy :-? Nadal czekam na drzwi wewnętrzne i wiem, że nie będzie ich w tym tygodniu :x a ja już chcę wychodzić na tę trawkę, co to jej nie ma :lol:

Udalo nam sie przeprowadzic, teraz robimy tynk zewnetrzny, szukam brukow i brukarza, oraz w planach mam frontowe ogrodzenie. Kiady do nas zawitacie??

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...