Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

poradźcie mi proszę

mam do wyboru postawienie domu z trzech materiałów:

gazobeton, keramzytobeton lub poroterm

nie zważając na cenę wybierałbym porotherm, ale nie wiem

będę wdzięczny za podopowiedź

 

sławek

 

Pytanie stare jak to Forum, zaliczające się do "choroby okresu ząbkowania" każdego inwestora. Zakładam, że w każdym wariancie będziesz budował ścianę 2-warstwową. Porotherm ma lepsze właściwości izolacji akustycznej niż pozostałe dwa materiały. A tak poza tym to kieruj się ceną i dostępnością na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kolia :o , większość moich sąsiadów / znajomych nie ma drzwi wewnętrznych na etapie wprowadzania się. Więc, możesz spokojnie startować z pakowaniem i przeprowadzaniem się.

 

Jeśli chodzi o terminy u stolarzy, to około 3-4 miesięcy.

 

Gdyby nie moje małe dziecko już dawno bym się przeprowadzała, a tak te latające wiatry po chałupie jakoś mnie nie zachęcają, zwłaszcza że mamy piwnicę - oczywiście bez drzwi :lol:

 

Kiady do nas zawitacie??

 

 

To już chyba jak się przeniesiemy,co mam nadzieję niebawem nastąpi. Jeszcze niedawno się śmiałam, że chyba na moim macierzyńskim zdążymy się przeprowadzić, to oczywiście było na początku, teraz jak został mi już tylko miesiąc przestaje to być takie śmieszne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly nie proboj sciemniac mojej zony ze jak bedzie przeciek to wyjdzie na zewnetrznych scianach przez styropian i tynk, bo troche ja ta budowa nauczyla myslenia technicznego i nie da sobie tego wcisnac

 

pozdr

Piotr

Piotrze - gdzieś wyjść musi, a swoją drogą przez chyba dwa miesiące było ok i nagle poszło? Przez styropian oczywiście że nie wyjdzie, tylko pod.

Tak czy inaczej umówiłem się z Anią, że jak tylko będziemy mieli chwilkę to podjedziemy z kompresorem i spróbujemy ciśnieniowo (termicznie pod drewno może niewiele dać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly nie proboj sciemniac mojej zony ze jak bedzie przeciek to wyjdzie na zewnetrznych scianach przez styropian i tynk, bo troche ja ta budowa nauczyla myslenia technicznego i nie da sobie tego wcisnac

 

pozdr

Piotr

Piotrze - gdzieś wyjść musi, a swoją drogą przez chyba dwa miesiące było ok i nagle poszło? Przez styropian oczywiście że nie wyjdzie, tylko pod.

Tak czy inaczej umówiłem się z Anią, że jak tylko będziemy mieli chwilkę to podjedziemy z kompresorem i spróbujemy ciśnieniowo (termicznie pod drewno może niewiele dać).

 

ok zobaczymy, bedziemy w kontakcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i nigdzie (nawet na białej liście) nie znalazłam jakichkolwiek informacji na temat tartaku kolo Sierakowic. Może ktoś z Was brał stamtąd drewno? Ten tartak polecił mi cieśla p. Gojtowski -on będzie robił u mnie konstrukcję. Ja się na drewnie kompletnie nie znam więc boję się, że mogą mi wcisnąć jakąś 'lipę". Konstrukcja będzie wykonywana dopiero pod koniec września ale ja już teraz wolałabym zamówić, bo sami wiecie co dzieje się na rynku...pozdrawiam

 

Ja bralem z tamtad drewno bylo ok tylko transport strasznie badziewiasty zrzucili cale drewno na kupe, pani w tartaku bardzo mila pozniej mowila p. gojtowskiemu ze naciskalem za bardzo na nia zeby sprzedawala bez faktury (jakbym jej pistolet do glowy przystawial a umawialismy sie inaczej i wynikla niepotrzebana afera) totalne nieporozumienie ale drewno ok i terminowi.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - widziałeś może ogłoszenia o sprzedaży działek, gdzieś w okloicy? Koleżanka szuka, będę wdzięczna za info.

 

no niestety, podobno z tym straszna bieda, u nas i gdziekolwiek indziej. Jak juz cos jest to za ogromna kase. Tak czy inaczen nie slyszalem zeby bylo cos wolnego na sprzedaz w naszym rejonie.

 

Pozdr

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam garażu blaszanego lub czegoś podobnego :-)

doradźcie proszę gdzie szukać - w miejscowości Nowe jest firma - za garaż 1600 zł nieużywany

może kolezanki czy koledzy macie gadzieś namiary albo sami dysponujecie takowym

będę wdzięczny

 

sławek

Witam

Gdzie się budujesz.

Ja dogadałem się z wykonawcą i zapłaciłem 600zł za nowy blaszak, który będzie u mnie stał przez co najmniej 1 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i nigdzie (nawet na białej liście) nie znalazłam jakichkolwiek informacji na temat tartaku kolo Sierakowic. Może ktoś z Was brał stamtąd drewno? Ten tartak polecił mi cieśla p. Gojtowski -on będzie robił u mnie konstrukcję. Ja się na drewnie kompletnie nie znam więc boję się, że mogą mi wcisnąć jakąś 'lipę". Konstrukcja będzie wykonywana dopiero pod koniec września ale ja już teraz wolałabym zamówić, bo sami wiecie co dzieje się na rynku...pozdrawiam

 

Ja bralem z tamtad drewno bylo ok tylko transport strasznie badziewiasty zrzucili cale drewno na kupe, pani w tartaku bardzo mila pozniej mowila p. gojtowskiemu ze naciskalem za bardzo na nia zeby sprzedawala bez faktury (jakbym jej pistolet do glowy przystawial a umawialismy sie inaczej i wynikla niepotrzebana afera) totalne nieporozumienie ale drewno ok i terminowi.

CMyK

 

Dzięki za odpowiedź, trochę jestem już bardziej spokojna, a może wiesz czy chętni są do targowania, czy też ceny są "niewzruszalne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradźcie mi proszę

mam do wyboru postawienie domu z trzech materiałów:

gazobeton, keramzytobeton lub poroterm

nie zważając na cenę wybierałbym porotherm, ale nie wiem

będę wdzięczny za podopowiedź

 

sławek

 

Pytanie stare jak to Forum, zaliczające się do "choroby okresu ząbkowania" każdego inwestora. Zakładam, że w każdym wariancie będziesz budował ścianę 2-warstwową. Porotherm ma lepsze właściwości izolacji akustycznej niż pozostałe dwa materiały. A tak poza tym to kieruj się ceną i dostępnością na rynku.

"Choroba okresu ząbkowania" :lol: Czyżby kolega tęsknił za tym okresem ( i teraz zgaduj co mam na myśli 8) :wink:) Robak jeszcze jedna różnica to taka, że z porothermu budowa ładniej wygląda :wink: Myśmy budowali z BK, bo jak widziałam (i słyszałam), jak znajomi próbowali zamontować karnisze w porothermie, to stwierdziłam, że oszczędzę sobie nerwów. Mam BK+wełna i mam cicho, sucho i ciepło :D. Z tego co słyszę, co się dzieje na rynku budowlanym, to buduj z tego co jest w miarę dostępne i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania i Piotr - już mieszkacie :o To tylko moja budowa się tak ślimaczy :-? Nadal czekam na drzwi wewnętrzne i wiem, że nie będzie ich w tym tygodniu :x a ja już chcę wychodzić na tę trawkę, co to jej nie ma :lol:

 

Kolia :o , większość moich sąsiadów / znajomych nie ma drzwi wewnętrznych na etapie wprowadzania się. Więc, możesz spokojnie startować z pakowaniem i przeprowadzaniem się.

 

Jeśli chodzi o terminy u stolarzy, to około 3-4 miesięcy.

Przez pół roku drzwi nie miałam. Rozwiązaniem zastępczym były gustowne zasłonki :wink: Kolia pakuj się się i przeprowadzaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedząc dzisiaj w salonie, jak monsz przykręcał gniazdka a mały spał na tarasie, doszłam do wniosku, że przy takiej pogodzie bez tych drzwi też można mieszkać i jutro zamawiamy blat do kuchni, szukamy firmy do przeprowadzek i możemy się pakować :D A w temacie przeprowadzek - polecacie jakąś firmę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Choroba okresu ząbkowania" :lol: Czyżby kolega tęsknił za tym okresem ( i teraz zgaduj co mam na myśli 8) :wink:) Robak jeszcze jedna różnica to taka, że z porothermu budowa ładniej wygląda :wink: Myśmy budowali z BK, bo jak widziałam (i słyszałam), jak znajomi próbowali zamontować karnisze w porothermie, to stwierdziłam, że oszczędzę sobie nerwów. Mam BK+wełna i mam cicho, sucho i ciepło :D. Z tego co słyszę, co się dzieje na rynku budowlanym, to buduj z tego co jest w miarę dostępne i tanie.

 

Widzę Siostro :D że odrabiasz straty ze swojej nieobecności na Forum.

 

P.S. Zdjęcia zrzuciłem na płytkę. Jak będę któregoś dnia przejeżdżał koło Ciebie to podrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i nigdzie (nawet na białej liście) nie znalazłam jakichkolwiek informacji na temat tartaku kolo Sierakowic. Może ktoś z Was brał stamtąd drewno? Ten tartak polecił mi cieśla p. Gojtowski -on będzie robił u mnie konstrukcję. Ja się na drewnie kompletnie nie znam więc boję się, że mogą mi wcisnąć jakąś 'lipę". Konstrukcja będzie wykonywana dopiero pod koniec września ale ja już teraz wolałabym zamówić, bo sami wiecie co dzieje się na rynku...pozdrawiam

 

Ja bralem z tamtad drewno bylo ok tylko transport strasznie badziewiasty zrzucili cale drewno na kupe, pani w tartaku bardzo mila pozniej mowila p. gojtowskiemu ze naciskalem za bardzo na nia zeby sprzedawala bez faktury (jakbym jej pistolet do glowy przystawial a umawialismy sie inaczej i wynikla niepotrzebana afera) totalne nieporozumienie ale drewno ok i terminowi.

CMyK

 

Dzięki za odpowiedź, trochę jestem już bardziej spokojna, a może wiesz czy chętni są do targowania, czy też ceny są "niewzruszalne"?

 

do targowania glownie vatowo z czego wynikla niepotrzebna afera nie nalezy naciskac bo babka chyba nieprzywykla do targow :roll: mozna ja przycisnac tylko bez broni

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze stara gwardia (ci ktorzy juz nie buduja, a mieszkaja) powraca na forum.

 

Kolia

Nie bede ciebie naciskal na przeprowadzke jak inni, ale jak sie jest na miejscu to wiele wiecej mozna zrobic. Napewno natomiast pora roku temu sprzyja i milo sie siedzi w maju w niezrobionym ogrodku. Uwierz mi ze duzo lepiej niz na balkonie w blokowisku. No moze tylko cisza wieczorna i ciemnosc troche "przeraza" :wink: . Jak bedziecie juz na miejscu to mozecie sie do nas wybrac nawet na spacerek. Ja juz kilkukrotnie bylem z moimi chlopcami na spacerze w Twoich okolicach, nie jest to daleko, chociaz mlodszy za pierwszym razem co chwila mowil: "moze juz wracamy bo tak daleko jestesmy od domu"

 

Pozdr

Piiotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła, przeprowadzamy się w poniedziałek i nawet powinni zdążyć z drzwiami, bo podobno będą montować w czwartek, piątek. Za to nie będzie blatu do kuchni i nie będzie można zamontować płyty, będziemy palić ognisko :lol: I tak się cieszę :D i oczywiście dostępu do netu niet, bo tpsie nie opłaca się ciągnąć kabla i to pewnie będzie najbardziej boleć :roll:

 

Piotrek - to zapraszam, bo ja nie bardzo się wiem gdzie jest Twój domek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...