Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ależ jestem poirytowana, nie chcę wprowadzać nerwowej atmosfery od świtu, ale wyobraźcie sobie, że uzbrajamy działkę w wodę, co wiąże się z doprowadzeniem do naszej działki ok 40m wodociągu, gdyż jako jedna z 3 trzech nie posiada do niego dostępu. I co się okazuje, musimy złożyć wniosek do wydziału środowiska, a tenże wydział środowiska zapytanie do sanepidu czy ok, jak sanepid odpowie ze ok, to wydział pyta czy aby napewno, na co sanepid ze napewno i tak to trwa 3 miesiace. Nie chcę znać tego co to wymyślił, ale mam nadzieję, że będzie smażyć się w piekle...I tak legł w gruzach plan budowy od września, porażka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMES14 - zacznę od poddasza:

- pomysł połączenia łazienki z garderobą jest dość niefortunny (wilgoć + odzież), zamiast garderoby zrobił bym z tego pomieszczenia pralnię z prasowalnią, natomiast garderobę wykroiłbym z sypialni 3 (wejście do garderoby na wprost schodów i ściankę działową na przedłużeniu wejścia do sypialni 3.

 

A teraz parter: ponieważ masz tylko jedno pomieszczenie gospodarcze i do tego niezbyt wielkie, dlatego wyrzuciłem pralkę do góry.

Coś bym pokombinował z WC. Jeżeli ma tam być tylko kibelek i umywalka to prawie 4 m2 jest stratą miejsca. Ja bym dążył do powiększenia pomieszczenia gospodarczego kosztem WC.

 

No i na koniec garaż - jest duży ale wąski i długi. Według mnie lepiej go skrócić, ale za to poszerzyć, tak aby można było wstawić dwa samochody.

 

Chciałeś to masz :D Mam nadzieję, że Cię to nie zniechęciło

 

 

 

Markus dzięki za poświęcenie uwagi.

W wc na dole jest jeszcze kabina prysznicowa, bo na tych rysuneczkach na stronie projektanta nie widać za bardzo, więc myślę że będzie w sam raz. Garażu nie da sie jednak poszerzyć, gdyż działka za wąska, poza tym planuję tam zrobic jakieś małe pomieszczenie na opał (prawdopodobnie ekogroszek).

Co do garderoby to albo zostanie ta co jest tyle, że wejście będzie z korytarza, lub właśnie tak jak zaproponowałeś. Do tego dokładamy okna dachowe do wszystkich sypialni, bo w pierwotnej wersji nie było :-?

Aha jeszcze jedno okno w salonie na dole, od strony kuchni.

 

Dzięki jeszcze raz za trafne uwagi :wink: pozdrawiam

 

 

A na marginesie co lepsze na ścianę dwuwarstwową? Porotherm , czy gazobeton? Oczywiście uwzględniając koszty.

Zapraszam do dyskusji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ jestem poirytowana, nie chcę wprowadzać nerwowej atmosfery od świtu, ale wyobraźcie sobie, że uzbrajamy działkę w wodę, co wiąże się z doprowadzeniem do naszej działki ok 40m wodociągu, gdyż jako jedna z 3 trzech nie posiada do niego dostępu. I co się okazuje, musimy złożyć wniosek do wydziału środowiska, a tenże wydział środowiska zapytanie do sanepidu czy ok, jak sanepid odpowie ze ok, to wydział pyta czy aby napewno, na co sanepid ze napewno i tak to trwa 3 miesiace. Nie chcę znać tego co to wymyślił, ale mam nadzieję, że będzie smażyć się w piekle...I tak legł w gruzach plan budowy od września, porażka

 

Witaj Doroto, dopiero teraz doczytałam, że udało Wam się kupić działkę w Kiełpinie. Bardzo się cieszę :) Będziemy więc prawie sąsiadkami (no i obydwie wyprowadzimy się z gdańskiego Jasienia :) ). Walki z urzędami nie zazdroszczę. Przez "miłe" panie m. in.od wody, straciliśmy jeden sezon, no i ...kupę kasy (bo w międzyczasie zaczęła się galopada cen :( )

Trzymam kciuki i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wybór materiału - teorii jest wiele. Generalnie teraz decyduje dostępność i cena. Poroterm mimo że jeden pustak jest tańszy to metr ściany wychodzi drożej bo bloczek jest mniejszy (do 40%). Są tam jakieś bzdury o promieniotwórczościach - ale zwracają na to uwagę głównie ludzie co nie odstawiają komórek od głowy :lol: - teraz wszystko promieniuje zmienia się tylko rodzaj i długość fali (komórki, stacje przekaźnikowe, kuchenki, itd. itp.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdorota11 - jak zgaduję musicie uzyskać decyzję środowiskową? Wszedł niecałe dwa lata temu przepis w myśl którego jeśli następuje rozbudowa sieci wodociągowej (czyli w sumie robisz cokolwiek więcej niż przyłacze), to trzeba uzyskać decyzję środowiskową. No i niestety tak jak pisałaś trwa to ok. 3 miesięcy, bo papiery krążą pomiędzy urzędami. My dopiero w ostatnich dniach uzyskaliśmy tą decyzję, a planujemy wprowadzać się za jakieś 3 miesiące... Tak więc jak widać można się budować bez wody i decyzji środowiskowych :-D Powodzenia życzę i nie poddawajcie się!

Byliśmy dziś w Murkamie, więc zorientowaliśmy się w cenach marmurów, trawertynów, granitów, konglomeratów itp. Myślę, że coś stamtąd wybierzemy. Szkoda tylko, że nie mają wystawki z prawdziwego zdarzenia, bo latanie po placu i odkurzanie rękami kawałków płyt, które nie wiadomo z czego są i ile kosztują jest takie sobie. Ale po dopytaniu się o wszystko sprzedawców ostatecznie jestem zorientowana i zadowolona z wyjazdu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie (ja wiem ze to pytanie do kier buda,ale nieuchwytny ostatnio jest) czy zamiast BK 18 (sciany zew. garazu) mozna kupic BK 15 odmiana 600,bo mi sie wydaje ze cokolwiek troche za cienko moze byc,ale sprzedawca mowi ze mozna i u tego producenta to jest wlasnie odpowiednik 18-tki(pytam Was bo sprzedawca wiadomo jaki ma cel).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Izi7 za duchowe wsparcie ;)

Pamiętam o Tobie AnSi ;) Ja też odczułam galopadę cen, bo cene miałam znaczenie wyższą niż pół roku wcześniej. Strasznie huczy u mnie obwodnica, mam nadzieję, ze wszyscy na raz się wybudują i będzie ciszej...

Dzisiaj patrzę już inaczej, bo stwierdziliśmy z małżonkiem, ze najwyżej będziemy mieć wodę z beczkowozu. I szukamy sobie ekipy na wrzesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izi7 nie mamy na razie żadnego sąsiada, no chyba że 60m...to bliskie sąsiedztwo ;) muszę dowiedzieć się, jak wygląda sprawa beczkowozu

 

mam pytanie, jak długo gromadziliście dokumenty i czekaliście na pozwolenie na budowę, ustawowe jest 65 dni, no ale to zbieranie dokumentów, papierków, świstków itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie (ja wiem ze to pytanie do kier buda,ale nieuchwytny ostatnio jest) czy zamiast BK 18 (sciany zew. garazu) mozna kupic BK 15 odmiana 600,bo mi sie wydaje ze cokolwiek troche za cienko moze byc,ale sprzedawca mowi ze mozna i u tego producenta to jest wlasnie odpowiednik 18-tki(pytam Was bo sprzedawca wiadomo jaki ma cel).

pozdrawiam

 

Ja bym jednak radził skonsultować z KierBud-em, a jak zaakceptuje pomysł to dorzuciłbym wpis do dziennika o zamianie (tak na wsiakij słuczaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie, czy ktoś z Was orientuje się jakie są koszta robocizny w naszym rejonie: montażu podbitki PVC lub drewnianej (wysokość od ziemi od ok 4 metry do 7,5 metra), zatarcia tynku cinkowarstwowego na przyklejony już wcześniej styropian z siatką i klejem, ułożenia kostki betonowej w prosty kształt.

Wypadliśmy trochę z tematu budowlanego a nie chcę dać się nabić w butelkę.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

właśnie zaczynam starać się o pozwolenie na budowę domku w Dobrzewinie.

Czy ktoś z Was starał się o pozwolenie w powiecie Wejherowskim i wie jak długo trwa oczekiwanie? Oczywiście interesuje mnie również jak to przyśpieszyć

Pozdrawiam Darek

 

Podobno juz nie ma jako takich pozwolen an budowe.Skladasz wszystkie poterzebne dokumentu do odpowoedniego urzedu (zgloszenie), czekasz ustawowo 30(?)dni(nie jestem pewien tych 30 dni,moze byc dluzej) i jezeli nic w tym czasie z urzedu nie dosytaniesz mozesz startowac.

Tak podobno jest.

My mielismy jeszcze po staremu bo dostalismy je na koniec grudnia wiec teraz tym sie za bardzo nie ninteresujemy.Moze ktos mnie sprostuje jesli sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...