Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich - komunikuję Was, że dzisiaj wspólnie z żonką o godz. 18.10 w szpitalu na Zaspie urodziliśmy drugą córeczkę - Aleksandrę - 3,880 kg, 58 cm - wszystko jest OK.

 

Kodi - jedź razem z żoneczką na tę przygodę - warto wydać te dwie stówki - niezapomniane przeżycie - łzy same leciały do oczu - trzymam za Was kciuki - powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pagin, Clark - wielkie dzięki za gratulacje, w poniedziałem do domu przybędzie następna pociecha i obowiązki. :lol:

 

Clark - wydaje mi się, że na temat podłogi w piwnicy był artykuł na łamach Muratora - musiałbyś sprawdzić po tym hasłem w wyszukiwarce, która była dołączona na CD do archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ma75

O wszystkich "nowinkach przepisowych" dowiaduje się najczęściej od jednego z moich (i Docenta) sąsiadów - wspominanego przez Nas w postach powyżej pana J.

Ten przepis o dofinansowaniu przez Gmine budowy kanalizacji zasłyszałem w czasie luźnej międzysąsiedzkiej rozmowy. Nikt nie wspomniał wtedy skąd on pochodzi. Będę się napewno z tym panem widział w tym tygodniu, więc go spytam o podstawę prawną.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, skończyłam czytać zaległe posty i teraz odpowiem na co mogę po kolei :D

Docent - Gratulacje. A co do przeprowadzki to my już mieszkamy w naszym domu od września zeszłego roku. A mieszka nam się super :D

Ma75 - nie wiem jak to wygląda przy odbiorze końcowym. Niby wystarczy tylko zgłoszenie ale z drugiej strony nawet w dzienniku budowy musisz mieć wpis geodety, kominiarza, elektryka i gazowni. Także obawiam się, że te odbiory musisz zrobić prędzej czy później.

Adamski - po kominkiem nie może być styropianu tylko sam beton. I najlepiej dać kilka prętów. Kominek z obudową jednak trochę waży.

MARJO - wstawiając ominek wentylacyjny zwróć uwagę na kierunek wiatru. My musimy nasz przesunąć bo trochę zawiewa "zapaszki".

A styropian w Chwaszczynie okazał się jednym wielkim nieporozumieniem. Okazało się, że syn właściciela dał cenę na którą nie miał zgody czy coś takiego. Po wizycie mojego taty oferta już nie jest aktualna. A tato bierze styropian z Mozaiki w Bojanie.

A na spotkanie też się piszemy - byle nie w ostatni weekend sierpnia.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta? :wink: Od mojego ostatniego wpisu przybyło dużo ludzi. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Kodi - przeczytałem Twój dziennik budowy i jestem pełen podziwu! Normalnie zostałeś moim nowym idolem. Gratuluję konsekwencji w realizowaniu planów! Gratuluję nowego potomka i dużo zdrowia dla żony!

Ewa - ostatnio przejeżdżaliśmy z Asią (asiak2) przez Dobrzewino i widzieliśmy Wasz domek z szosy. Pięknie się prezentuje!

Zachar - Daszek mówił, że Wasz dom robi wrażenie. Jakie są godziny zwiedzania? :wink:

 

Trochę o sobie:

1 kwietnia urodziliśmy z Asią naszą córeczkę - Anię Weronikę. Piszę "urodziliśmy", bo ja też brałem w tym udział i okazałem się bardzo przydatny. To było niesamowite przeżycie. Mała zrobiła nam świetny dowcip, nie ma co :D Jak dorośnie, to jej nikt nie będzie wierzył, jak w Prima Aprilis powie, że ma urodziny.

Nasz domek na zewnątrz jest już wykończony. Zeskanowałem nawet zdjęcia (przed i po rozbudowie), ale nie mogę założyć albumu tam, gdzie niektórzy z Was. Pytanie do Kodiego i Benicio: Czy Wy dodajecie na Onecie po jednym zdjęciu na tydzień? Nie odrzucają Wam ich? Mi jedno odrzucili i się wkurzyłem. Nie chce mi się czytać tych ich regulaminów :wink:

Nasz domek w środku wymaga jeszcze sporo roboty. Czekaliśmy na zwrot podatku jak na zbawienie. Zakupiliśmy już terakotę do kuchni i śliczną mozaikę jesionową do salonu i przedpokoju. Tyle że nie starczy nam kasy na zapłacenie komuś, żeby nam to ułożył. Tak więc myślałem, czytałem dziennik Kodiego, myślałem dalej i wymysliłem - przecież mogę to ułożyć sam! Zacznę od kuchni. Kodi - zadam Ci kilka pytań, ale to na privie.

I tak wciąż mamy związek z klimatami budowlanymi i pewnie długo będziemy mieć. Bo jak już domek jest, to ciągle jakaś robota do wykonania w zanadrzu. Przecież nigdy nie jest tak, żeby nie można było czegoś zmienić, przestawić, przebudować.

Jeszcze raz pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mishka2

Ja na początku wrzuciłem jedno zdjęcie, a potem (kilka dni później) wrzuciłem całą resztę (chyba 5).

Być może przekraczasz pojemność dostępnej skrzynki, chociaż z tego co zrozumiałem to dopiero zakładasz album na onecie i byłoby to lekko dziwne. Tak czy siak, zwróć na to uwage.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najserdeczniejsze gratulacje - jest nas coraz więcej ! Życzę dużo zdrowia i pociechy z pociechy ;) . Co do odwiedzin - do mnie zapraszam po południu najlepiej około 17-18. Dobrze wcześniej zadzwonić - czasem jestem w terenie ... Tak wracając do potomstwa to my też się spodziewamy ... tak gdzieś w styczniu.

Na kabinę Kabi czeka się około 2 tygodnie. Fuga Mapei jest od 2 do 20 mm jedyna tak z takim zakresem grubości spoiny jaka znalazłem. Acha do kafli 5% zapasu na cięcie. I nie kupujcie wałka z długim włosem do malowania - mam niechcący baranek w kuchni na suficie.

Poza tym szukam kafelkarza żeby tanio i dobrze - może kogoś polecicie ? Kodi - Tobie głowy nie będę zawracał hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...