Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... Strasznie huczy u mnie obwodnica, mam nadzieję, ze wszyscy na raz się wybudują i będzie ciszej....

 

To na pewno gdzieś blisko mojej ta Twoja działka...u mnie też huczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialabym postawic ogrodzenie panelowe na czas budowy, do czasu postawienia ploto z prawdziwego zdarzenia.czy ktos wie gdzie mozna tanio kupic oczywiscie dobrej jakosci ogrodzenie panelowe ( wraz z montazem na dzialce)? interesuje mnie okolica Gdyni, Kielna, Koleczkowa, Szemuda, wejherowa.. dzialke mam w Szemudzie konkretnie.

Bede wdzieczna za informacje, potrzebuje go bardzo pilnie aby zabezpieczyc teren budowy. Moge od kogos odkupic rowniez uzywane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Co do ceny za podbitkę drewnianą , to kształtuje się pomiędzy 35-40 zł (robocizna) za m2 na gotowo z pomalowaniem. Co prawda miałam ofertę robocizna + materiał 17000 zł. za 50m2 podbitki :o i wtedy m2 wynosi 340zł !. Nie wiem skąd fachowcy biorą takie ceny :roll: Materiał na owe 50m2 to koszt ok 2000 zł Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izi7 nie mamy na razie żadnego sąsiada, no chyba że 60m...to bliskie sąsiedztwo ;) muszę dowiedzieć się, jak wygląda sprawa beczkowozu

 

60m to bardzo bliskie sąsiedztwo :-D My podobnie do Betii ciągnęliśmy (i jeszcze ciągniemy) wodę od sąsiada ponad 100lm (u nas to było nawet bliżej 150m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

i pytam

 

projektant adaptujący projekt chce koniecznie badania geologiczne gruntu, bo musi dostosowac konstrukcję fundamentów? Robiliście? Na białej liście jest tylko p. Szyłański (jeśli nie przekręciłam...)

 

No to policzyłam tych sąsiadów ok. 150m. Liczyłam 60? Ale w przyszłym roku będzie 60m i 15m ;)

 

Oj AnSi, a kto mi powiedział, ze jak wieje to nie huczy ? ;) A widzisz Auchana? Nieee Ty masz widok na jeziorko, ja na osiedlowy sklepik ;) i kościół :) W sumie niezłe zestawienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj AnSi, a kto mi powiedział, ze jak wieje to nie huczy ? ;) A widzisz Auchana? Nieee Ty masz widok na jeziorko, ja na osiedlowy sklepik ;) i kościół :) W sumie niezłe zestawienie...

 

Z tym wianiem i huczeniem to święta prawda jest :) Jak wieje, to nie huczy 8)

 

Kościół to i ja widzę, Auchana też, ale...jeziorka to już nie. Badania geotechniczne gruntu robił nam p. Szylański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

i pytam

 

projektant adaptujący projekt chce koniecznie badania geologiczne gruntu, bo musi dostosowac konstrukcję fundamentów? Robiliście? Na białej liście jest tylko p. Szyłański (jeśli nie przekręciłam...)

 

No to policzyłam tych sąsiadów ok. 150m. Liczyłam 60? Ale w przyszłym roku będzie 60m i 15m ;)

 

Oj AnSi, a kto mi powiedział, ze jak wieje to nie huczy ? ;) A widzisz Auchana? Nieee Ty masz widok na jeziorko, ja na osiedlowy sklepik ;) i kościół :) W sumie niezłe zestawienie...

 

Mam właśnie badanie od tego Pana i konstruktor chwalił że dobre:) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opinii geologa to jest ze zalezy co mowi decyzja o warunkach zabudowy albo wypis z planu.Jak ja bylem u mojej architektki to ona mi powiedziala ale musi Pan zrobic ekspertyze geologiczna,bo jest tak napisane w decyzji.Pytam sie sasiadki,a ona mowi ze nic nie trzeba,bo zlozyla papiery i przyjeli bez tego,po czym nastepnego dnai dzwoni i mowi zebym dal jej namiar na geologa bo dzwonili z urzedu ze tego brakuje.

Architektka dala mi namiar na Szylanskiego i na jeszcze jakiegos,to roznica byla 500 zl na korzysz tego pierwszego.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnSi bardzo pilne,

czy do pozwolenia na budowę potrzebowałaś badanie geologiczne?

Proszę o szybką odpowiedź, błagam nawet

 

Nie wiem, czy nie za późno, ale dopiero z pracy wróciłam...UM w Gdańsku badań nie wymagał, potrzebowała ich p. architekt adaptująca projekt. Niemniej jednak potem w części opisowej projektu powołała się na te badania...W razie czego zapraszam do mnie (może być na Jasieniu, może być w Kiełpinie), pokażę wszystkie nasze "papierki" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicki nie polecam

Pan Wicki miał duzo dobrych opini więc wybrałem go do zrobienia tynków w piwnicy.Brygada Jego robiła 2 dni do godziny 23 oświetlenia nie mieli najlepszego skasowali duzo 24 zł/metr(tynk cementowo-wapienny),Skończyli w piątek p.Wicki chciał pieniądze w sobote rano ale przelorzyłem zapłate to poniedziałek i dobrze zrobiłem.W trzech ścianach były pęknięcia,w paru miejscach było krzywo-nie było kątów (nawet przy oknie było widać pianke)pęknięcia poprawili.Gdy się rozliczaliśmy wspomniałem o tym on zdziwił się i powiedział Czemu dopiero o tym mówię przy wypłacie ,gdyby wiedział ze mają być kąty proste to by tego wcale nie robił.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...