Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

 

Macie juz dzialeczke? Jak z projektem i reszta papierologii? Moze bysmy porozmawiali. Mam tez dzialeczke na Modrym i koncze adaptacje projektu.

Pisz na priva lub maila

 

Pozdr

 

Tomasz Drazkiewicz...własnie wróciłam z urlopu i z nową energią będziemy działać w sparwie budowy

Działka już kupiona i to tyle faktów, projekt będzie indywidualny (tu nie będzie problemu bo robiony przez kuzyna architekta) chcemy rozpocząć budowę od sieprnia ale nie mamy jeszcze ekipy budowlanej, materiałów, pozwolenia na budowę, wieć może się okazać że nie damy rady w tym czasie...

Pierwsze co musimy załatwić to geodeta i papierologia - dokładnie nawet nie wiem jakie formularze wypęłnić i gdzie złożyć, będziemy w tej sprawie dzwonić do modrego po poradę ale dopiero w poniedziałek

Chyba, że ty masz już to za sobą i wiesz jakie dokumenty i gdzie załatwaić to daj cynk

Dzięki

Jaki macie nr działki?nasza to 255 tuż przy strudze na skraju osiedla 8)

Pozdrawiam

 

Witam.

 

Ciesze sie, ze pierwszy krok za wami. Co do budowy to bedzie troche ciezko i z ludzmi i z materialami. Ja juz mam za soba czesc papierologii i moze za 3 tyg wystapie o pozwolenie na budowe.

Co do Modrego i pomocy w papierach to piszcie na maila lub priva. Pomoge

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich z Trójmiasta,

 

Mam budowę w Tokarach (k. jeziora Tuchomskiego). Wybrałem ekipę p. Mariusza Kartuszyńskiego (chyba z kaszub) - czy ktoś coś o nich słyszał lub wie?

 

Ciekaw jestem Waszych opinii.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Witam Sasiada :D

Ja mam na razie tylko dzialke wiec za duzo nie pomoge ale sie ciesze ze grono budujacych sie w Tokarach sie powieksza.

Gdzie masz dzialke? Ja po drodze na Warzenko. Napisz cos wiecej, moze byc na priva:)

pozdrawiam,

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Rozpoczęłam prace porządkowe na działeczce i wewnątrz- w garażu.

 

Jak daliście sobie radę z wszechogarniającym zwątpieniem wobec walającego się tu i ówdzie gruzu.

Ostatnia ekipa od płotu to porażający bałaganiaże. No ręce opadają.

 

Zostały mi na budowie używane deski szalunkowe. Bardzo, bardzo chętnie TANIO sprzedam.

Ponadto zostało mi: 2 rolki wełny mineralnej Rockwool TOPROCK gr.15 cm (87,50 / za rolkę; 25 /m2), kilka prętów gładkich fi6, elementy od podbitki plastikowej (nie wiem jakie i ile), sporo kołków do styropianu i troszkę innych cudów.

O!!! przypomnieałam sobie, elementy obróbki blacharskiej, już powyginane (???) z czerwonej blachy - oddam w dobre ręce.

 

Napiszcie mi proszę co zrobiliście ze styropianem, który ostał się na budowie. Jest lekko :o sfatygowany. Zostało go trochę, myślę, że jakieś 2 m3.

 

Pozdrawiam, lekko zakręcona bałaganem budowlanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi proszę co zrobiliście ze styropianem, który ostał się na budowie. Jest lekko :o sfatygowany. Zostało go trochę, myślę, że jakieś 2 m3.

A jaki on? Jak frezowany, 12 cm i do tego EPS 100, to może bym trochę wziął (jeśli nie za bardzo sfatygowany - tzn. są całe płyty a nie ścinki ....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych sie z Trojmiasta i okolic.

 

Buduje w Rumii, okolice nowo powstajacego Auchana (kolo przelotowki Gdynia-Wejherowo). Obecnie jestem na etapie instalacji wewnetrznych (co, woda). Moze jest w okolicy ktos z forum ?

 

Mialem kilku miesieczna przerwe w budowaniu wiec jestem lekko nie na czasie z materialami budowlanymi - moze ktos z szanownych forumowiczow pomoze i podpowie gdzie w okolicy mozna dostac polistyren ekstrudowany na podloge np URSA XPS N-III-L ?

Poszukuje rowniez super maty isovera 5 albo 10 cm - moze jakies namiary ?

 

Z gory dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicki nie polecam

Pan Wicki miał duzo dobrych opini więc wybrałem go do zrobienia tynków w piwnicy.Brygada Jego robiła 2 dni do godziny 23 oświetlenia nie mieli najlepszego skasowali duzo 24 zł/metr(tynk cementowo-wapienny),Skończyli w piątek p.Wicki chciał pieniądze w sobote rano ale przelorzyłem zapłate to poniedziałek i dobrze zrobiłem.W trzech ścianach były pęknięcia,w paru miejscach było krzywo-nie było kątów (nawet przy oknie było widać pianke)pęknięcia poprawili.Gdy się rozliczaliśmy wspomniałem o tym on zdziwił się i powiedział Czemu dopiero o tym mówię przy wypłacie ,gdyby wiedział ze mają być kąty proste to by tego wcale nie robił.[/b]

 

Który to był Wicki Janusz czy Kazimierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze odpowie mi ktos, kto starał sie o pozwolenie w okolicach kiełpina w urzedzie miasta gdańsk potrzebował opinii geologa?

 

Ja bym się tak nie bronił przed badaniami gruntu. Wydatek za badania nie ma wpływu na końcowy koszt budowy, a zyskujesz święty spokój i pewność co masz pod ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje rowniez super maty isovera 5 albo 10 cm - moze jakies namiary ?

Zamawiałam na allegro, problemów nie było, tylko trzeba trochę czekać.

też zamawiałam na Allegro, problemów nie było, ale trzeba było dłuuugo czekać, bo Isover nie przyjmował w okresie przed kwietniowymi podwyżkami zamówień. W sumie czekaliśmy ponad 2 miesiące, ale na szczęście zamawialiśmy z odpowiednim wyprzedzeniem i nie było stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnSi serdecznie dziękuję za propozycję ;) jeszcze sobie radzimy, ale jak już nas przyciśnie to pozawracamy Twoją głowę ;)

 

I oby tak dalej :) Trzymam kciuki i powodzenia życzę. Niech Wam mury rosną, a w razie potrzeby pisz. Co wiem, to powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowa ale od dawna sledze z wielka uwaga te strony, na poczatek mam do sprzedania 7 palet Porothermu 25 Wienerbergera ( 60 sztuk paleta ) oraz 44 szt bloczkow stropowych Leiera, dla zainteresowanych numer tel: 668183210. Odbior osobisty w Gdansku Osowie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujacych! Dagmara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy to prawda, ze sa takie koszmarne problemy z kupieniem silki 12 cm? moj wykonawca odkad w marcu wszedl na budowe twierdzi, ze do tej pory nic mu sie nie udalo kupic i ze moze bedzie mial cos w polowie lipca. czy faktycznie ten towar jest tak deficytowy, czy po prostu gosciu slabo sie stara?

a moze ktos wie gdzie w okolicy trojmiasta mozna kupic silke 12cm lub ma jakies pozostalosci po wlasnej budowie? potrzebuje material na scianki dzialowe w domku 160 m2.

 

zapomnialem podac namiarow do siebie: w razie jakichs wiesci prosze pisac na priv.

 

Pozdr.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Taki oto mail znalazlem na Bialej Liscie 3miasto:

 

No i stało się - zmieniamy wykonawcę :evil:

Grrrrr... Pan Malinowski chciał nam posadowić ławy na gruncie organicznym :o No nie całe, miejscami pojawiły się soczewki jakichś torfów czy innego licha :-? I pan M. obraził się na kierownika gdy ten stwierdził, że to trzeba będzie wybrać... I jeszcze usiłował mi wmówić, że to kierownik ma jakieś dziwne fanaberie, żeby nas narazić na koszty,a to przecież jest piasek, tylko taki trochę inny :o Tylko że ja potrafię odróżnić grunt organiczny od mineralnego! I że kierownik powinien mu wcześniej powiedzieć, że ma takie dziwne wymagania :o Kurka, przecież w projekcie jest jak wół napisane, że mogą wystąpić soczewki gruntów nienośnych i że wtedy trzeba ten grunt zastąpić zagęszczoną podsypką albo chudziakiem!

W rezultacie pan M. stwoerdził, że nie widzi dalszej współpracy z takim upierdliwym kierownikiem, a ponieważ ja nie widzę dalszej współpracy z panem M., a i kierownik jest podobnego zdania, więc się pożegnamy... A przy okazji wyszło z pana M. i jego syna takie chamstwo...

Grrrrrrrr!!!!!

:

 

Poprosilbym ciebie o wiecej szczegolow:

miales swoj nadzor budowlany, kierownika, a jezeli tak to poprosze kontakt,

i inne szczegoly pomocne zoltodziobowi w wyborze brygady.

Z drugiej strony czytalem pare innych postow o tym p.M i wydawalo mi sie, ze to solidny gosc. A watpie, aby po jakims czasie cos sie w nim zmienilo.

 

U mnie sytuacja jest nastepujaca. Mam dzialke na osiedlu Modre w Straszynie, ale ze czesto wyjezdzam w delegacje nie mam najmniejszej mozliwosci dobrze zakrecic sie wokol budowy. Dlatego tez potrzebuje ludzi solidnych, sprawdzonych, ktorzy nie pozostawia po sobie zadnego ,,gola”, a najlepiej zajmujacych sie budowa kompleksowo. Papiery na pozwolenie na budowe pojda do urzedu za ok. 2-3 tygodnie. Przylacza nie sa jeszcze zrobione i sie troche zastanawiam czy jest w ogole sens je robic skoro moze nie zaczne nic w tym roku z powodu braku ludzi, materialow, mocy przerobowych, itd. W kazdym razie jest mozliwosc w przeciagu miesiaca doprowadzic wode, kanalize i prad.

Niestety jestem daleko od domu i na razie rozgladam sie za ludzmi, sonduje i pytam sie. Mam nadzieje, ze mnie rozumiesz, bo przeciez kazdy jakos kiedys zaczynal.

 

Bede wdzieczny za pomoc i namiary.

 

Pozdrawiam

 

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicki nie polecam

Pan Wicki miał duzo dobrych opini więc wybrałem go do zrobienia tynków w piwnicy.Brygada Jego robiła 2 dni do godziny 23 oświetlenia nie mieli najlepszego skasowali duzo 24 zł/metr(tynk cementowo-wapienny),Skończyli w piątek p.Wicki chciał pieniądze w sobote rano ale przelorzyłem zapłate to poniedziałek i dobrze zrobiłem.W trzech ścianach były pęknięcia,w paru miejscach było krzywo-nie było kątów (nawet przy oknie było widać pianke)pęknięcia poprawili.Gdy się rozliczaliśmy wspomniałem o tym on zdziwił się i powiedział Czemu dopiero o tym mówię przy wypłacie ,gdyby wiedział ze mają być kąty proste to by tego wcale nie robił.[/b]

 

No widzisz, a ja przed WICKIM ostrzegałem na Forum, bo też nie byłem zadowolony z jakości ich roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...