Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc bractwo pomorskie ;-)

Właśnie jestem na urlopie "budowlanym", tak wpadłem na chwilę do internetu i co widzę? Zgodnie z przykazaniem wszyscy postępują zgodnie z przykazaniem "budujcie dom i powiększajcie rodzinki" :-)

Docent, mischka2: serdeczne gratulacje! Co do porodu rodzinnego to też byłem przy urodzeniu mojej córeczki i każdemu ojcu radzę to przeżyć.

Zachar: no, no :-P Widzę że nie od parady taka duża chatka. Teraz szybko wykańczaj pokoiki.

 

U mnie ściany fundamentowe zrobione (łącznie wyszło 1840 bloczków). Bloczki z gazobetonu przyjechały i wróciły do hurtowni. Pomimo moich żądań przywieźli w czwartek gazobeton z Redy. Dzisiaj przywieźli te z Osławy i zabrali popękane z Redy. Tych którzy nie mają jeszcze bloczków na swoich budowach a będą odbierać niedługo uczulam - spytajcie jak hurtownia dostarcza bloczki na budowę, na paletach zapakowane tak jak w Osławie, czy luzem układane na paletach dopiero w hurtowni. Widziałem i te bloczki i te i radzę bierzcie z Osławy. Róźnica naprawdę widoczna.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wrzuciłem na razie trzy zdjęcia z kwietnia 2002:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=9586&q=buk07&k=2

 

Wkrótce uzupełnię aż do stanu obecnego.

 

Gwoli przypomnienia: my mieszkamy teraz na poddaszu. Na dole są moi dziadkowie. W trakcie robót budowlanych też tam byli i podziwiam, że wytrzymali. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mishka2

Wiadomość doszła - wielkie dzięki.

A wieniec jest bardzo ważny. :)

 

Docent - chyba wygraliśmy z gościem, który rozrzuca kurzy obornik koło naszych działek. Zebrała się specjalnie powołana do tego celu komisja. Gość dostał zakaz kontynuacji tego niecnego procederu, a do końca tygodnia ma coś zrobić (nie wiem co dokładnie) z tym co już leży. Przysypać wapnem czy jakoś tak.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ma75

Podowiadywałem się o co chodzi ze współfinansowaniem przez Gminę budowy kanalizacji. A zatem:

To, że Gmina finansuje takową inwestycję w 80% wynika z uchwały Rady Gminy. Nie musi być to zatem powielane w innych gminach. Ale ... osoba z którą rozmawiałem (był to kierownik referatu komunalnego w UG Żukowo) odebrał moje dociekanie jako zarzut, że my (jako mieszkańcy) muszą cokolwiek płacić. Odniosłem wrażenie, że gdyby nie ta uchwała, to gmina finansowałaby takie inwestycje w ... 100%. Ale podkreślam, że to tylko moje wrażenie.

Cała droga od chęci posiadania kanalizacji do przyłączenia w Gminie Żukowo wygląda mniej więcej tak:

- zawiązanie się komitetu mieszkańców - wg nowej nomenklatury grupa inicjatywna

- opracowanie projektu kanalizacji - na koszt mieszkańców wykonuje go Gmina

- potem jest lobbing, lobbing, lobbing i jeszcze raz lobbing, żeby właśnie TA inwestycje znalazła się w budżecie Gminy na kolejny rok

- na końcu jest rzecz najprostsza - czyli zbudowanie sieci kanalizacyjnej

Całą ta procedurę obliczam na minimum 3 lata - przy dobrej woli społeczności sąsiedzkiej (czytaj: przy chęci partycypowania w kosztach projektu, a potem samej inwestycji) oraz dobrej woli gminy (tj. umieszczeniu inwestycji w budżecie)

 

No to tyle

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Benicio. Niestety w naszym przypadku nie jest to pocieszające, bo z tego co wiem to miasto Gdańsk nie finansuje tego. A miałam nadzieję, że to jest jakiś ogólny przepis i będzie można naciskać... Pewnie gminie Żukowo zależy na tym, żeby przyciągnąć ludzi... U nas w tej chwili jest budowana kanalizacja, ale do naszej działki nie będzie dochodzić, zostanie nam jakieś 30 metrów do zrobienia, niby niedużo, ale parę tysięcy pewnie pójdzie... Pewnie moglibyśmy kombinować, żeby zrobili przy okazji, ale na razie nic nie możemy zrobić, bo działka będzie nasza dopiero w listopadzie (miasto ma prawo pierwokupu i trzeba będzie poczekać), a wtedy będzie pewnie za późno. No nic, pożyjemy, zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ma75

Z tego co piszesz, to chyba faktycznie będziecie musieli wysupłać troche zetów. Nie patrz na to jednak tak czarno - ja na rozwiązanie problemu ścieków (zakup szamba, jego transport, podłączenie do kanalizy, wykopanie dziury) wybuliłem 2,3 tysia tylko dlatego, że miałem koparke za darmo. Z pocałowaniem w ręke dałbym dwa razy tyle, żeby móc się podłączyć do sieci kanalizacyjnej.

 

Docent

No ja nie wiem czy to tak fajnie, a jak mu kiedyś podpadniemy :wink: ?

Żartuje oczywiście. Pan J. to spoko gość. :)

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio, fakt, wolę mieć kanalizę, nawet jak mnie to trochę więcej będzie kosztować - w sumie zresztą pewnie niewiele więcej), nie rozumiem ludzi, którzy bronią się za wszelką cenę przed podłączeniem. A my i tak nie będziemy mieli wyboru, jak będzie kanaliza, to musimy się podłączyć i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie czytałem postów, ale widzę że Docent ma potomstwo. Gratulację, dobrze, że się wszystko dobrze skończyło. Odpiszę na wszsytko jak wrócę z urlopu w przyszłym tygodniu.

 

POTRZEBUJE NA GWAŁT RUSZTOWANIE. Jak coś wiecie to dajcie znać na komórę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...