Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Chciałam Wam powiedzieć, że wczoraj podpisaliśmy umowę przedwstępną. Czyli klamka zapadła (no może na razie mała klameczka). Strasznie się cieszę! Wprawdzie jak już pisałam działeczka jest maluteńka, ale za to w miejscu w którym od lat jestem zakochana, tylko jeszcze niedawno nawet nie marzyłam, że mogłabym tam mieszkać...

 

Aaa... czy są jakieś ustalenia odnośnie spotkanka?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mishka2 gratulacje dla Ciebie i Asi :D

Wygląda na to, że przyszłoroczne spotkanie (jeśli się odbędzie) będzie już z nowym pokoleniem przyszłych forumowiczów. Dobrze, Fabian będzie miał kogo bić jako najstarszy z chłopaków :D

Kodi a kogo ty chcesz gwałcić na tym rusztowaniu? :p

My mamy ale niestety na razie w użyciu. A zanim Bastian zrobi podbitkę to pewnie będziesz miał dom już wytynkowany :D

Pozdrawiam wszytskich jesiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakiś czas temu wałkowaliśmy na forum temat stropów i kominów. Dla zainteresowanych - zamówiłem strop i kominy prosto z fabryki Leiera w Malborku. Upust od ceny podstawowej - 20% + transport gratis (jest zawsze gratis w obrębie 100km od Malborka). Jeżeli ktoś myśli takze o Leierze to radzę się szybko decydować i zamawiać bo są obciązeni transportowo - materiał jest ale na dostawę trzeba czekać koło tygodnia.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich po bardzo długiej przerwie. Dla przypomnienia: działka w Bojanie /pozdrowienia dla Clarka/, a gmina prowadząca to Szemud.

Architekt właśnie wprowadza poprawki po naszym kolejnym spotkaniu, a ja próbuję załatwić wszystkie papiery niezbędne do pozwolenia na budowę.

Mam w związku z tym kilka pytań i próśb do doświadczonych forumowiczów i inwestorów zarazem.

1) poszukuję taniego i szybkiego geodety. Ten polecony przez gmine zaczyna robić bokami.

2) gdzie oferują tanie szamba ?

3) kto sie boksował z Zakładem Energetycznym w Wejherowie, jakie tam mają stawki i może ktoś godny polecenia do wykonania projekty przyłącza oraz wykonawca takiego?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Markus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

ma75 - gratulacje za (przed)kupno działeczki. Kiedy właściwa umowa?

 

Markus

1. Geodeta - Aleksander Kalisz 501 491 425, 346 13 94. Gość jest z Gdańska, więc to kawałek dla Ciebie. Jest już na emeryturze, ale ciągle sobie dorabia. Znajomy, który mi go polecał, mówił, że środowisko geodetów jest złe na Niego, bo ceny zaniża :D . Coś w tym jest chyba. Możesz się powołać na Wojtka z Banina.

2. Szamba. Szambo metalowe można kupić w Jodłownie za Kolbudami - koszt 1.600 zł. + transport. kontakt - Pan Wons 691 50 26, 691 83 16 57. Jeśli tam pojedziesz, to się nie przestrasz - krajobraz jest księżycowy :wink: .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus - radzę Ci się pospieszyć i jak najszybciej składać wniosek o warunki przyłączeniowe do Energi - ja czekałem na warunki ponad miesiąc ( nic za nie nie płaciłem), a jak otrzymasz warunki to przyślą Ci je razem z umową do podpisania - podpisujesz ją i najlepiej zawozisz do Energi osobiście nie tracąc czasu na pocztę - jak im to dostarczysz to mają 2 tyg. czasu na podłączenie licznika po wpłaceniu kwoty wymienionej w umowie- jeśli oczywiście masz już skrzynkę na granicy działki.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie.

Domek ocieplony, zacieranie kleju słabo mi wychodzi, ale mam nadzieję, że fachowcy od tynku /przyszły rok/ poradzą sobie z tym. Rusztowanie pożyczone od dalekiego sąsiada z Miszewka.

Kuchnia zrobiona - Ewo i Sebastainie dzięki. Chłopaki spisali się na medal. Jest jeszcze parę rzeczy do poprawki, ale to drobnostka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi podoba się kuchnia? My nawet nie wiedzieliśmy, że oni przyjechali :D Będziemy mogli wpaść na odbiór? Szczerze mówiąc byliście naszymi króliczkami doświadczalnymi - no, może nie do końca bo mama widziała ich pracę :D

Przyznajcie się kto zalewa beton!! My robimy podbitkę i deszcz nam nie jest potrzebny :p Co prawda do przesadzania drzewek mokra ziemia lepsza i grzyby podobno wysypały ale żeby palić w kominku na początku września to już przesada. Także proszę skończyć to zalewanie i oddać nam słoneczko. O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo - wpaść możecie, kiedy chcecie. Robotę zrobili dobrze, choć jest parę rzeczy do poprawki. Ma wpaść za jakiś czas i to zrobić. Musimy także zrobić większy barek. Ten okazał się trochę krótki. I jeszcze jedna uwaga - kolor frontów jest jaśniejszy niż na wzorniku. Nie powiem tamten bardziej mi się podobał, ale jak to mówi Krzysiek - jak nam się znudzi kolor to damy mu fronty i za parę złotych je przelakieruje.

 

Pogoda paskudna - nic nie można zrobić na zewnątrz. Dobrze że mam kupę roboty w środku to się nie nudzę. Kominkiem trzeba palić bo robi się mało przyjemnie. Utrzymuje się u nas tak gdzieś ze 20stopni

 

Pozdrawiam

 

Znacie dobre miejsce na grzyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grzyby to ja proponuję iść do lasu :lol:

Grzybów w okolicy musi być mnóstwo bo codziennie widzimy grzybiarzy z wiadrami. Ja idę jutro przejść sie po lesie w okolicach Bojana. Znajoma rodziców mówi, że codziennie przynosi ok 10kg!

Hej ho hej ho do lasu by sie szło ... :D

Kodi może dzisiaj wpadnę na chwilkę z mamą i Fabianem. Ale wcześniej zadzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - dzieki za namiary.

 

Geodeta zaliczony, niestety nie skorzystałem z usług pana K, gdyz okazał się mało elastyczny/czytaj konkurencyjny/.

 

Aktualnie potrzebuję na "gwałt" osoby do wykonania badania geologicznego, która zrobi to za 600 PLN :wink: , bo za 800 to już mam.

 

Skorzystałem również z innych porad i złożyłem już wniosek o warunki zabudowy w Enerdze - We-wo. Możecie podpowiedzieć, kto wam robił skrzynkę elektryczną na działce /taką stałą, a nie prowizorkę/oraz wykonywał podłączenie. Ja mam circa 35 mb.

Jeśli to nie jest tajemnicą handlową chętnie dowiem się za ile. Dobrze mieć pułap wyjściowy do negocjacji :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...