Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O proszę Franciszek Grabowski z Rumi to mój kierownik budowy ale nie miałam pojęcia ze on robi więźby dachowe; chyba sam tego nie robi przecież facet jest dość już wiekowy

 

 

hey

u mnie tez jest kier.budem,a od robót ciesielskich to chyba zaczynał,do tego zreszta teraz ma ludzi.

 

Pan Grabowski został bez ekipy i nie zajmuje się już robieniem więźb.

Niestety mnie też cieśla wystawił i teraz szukam kogoś na jego miejsce. Macie może namiary na jakiś sprawdzonych ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska please powiedzcie jakie sa teraz srednie stawki za oblozenie dachu (skosy) welna i KG lub za welne i KG osobno... mam ekipe ktora chce za welne + plyty 50 zl /m2 za robocizne, ale nie mam pojecia czy troche nie przeginaja z ta cena.

 

my płaciliśmy ok. 45pln za: ułożenie wełny w dwóch warstwach (jedna warstwa między krokwiami, druga warstwa pod krokwiami układana prostopadle do pierwszej warstwy [bo w sumie kładliśmy 20cm wełny]) + podwieszane sufity i gipsowanie. Wydaje mi się, że 50pln, to akceptowalna cena - ani tanio, ani jakoś przesadnie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos uzytkuje kuchnie ikeai?

orientacyjna cena jaka trzeba poniesc za wyposazenie i umebowanie kuchni ok 7m2? moze ktos uzytkuje i ostatnio kupowal?

dzieki z gory za odp. :wink:

 

ja kupowalam ;)

cena umeblowania? hmmm trudno sie odniesc..zalezy od tego jakie frony wybierzesz - rozpietosc cen znaczna,jakie szafki (np.roznica ceny w zaleznosci od naroznej tez spora) itp.

wyposazenie jw.my zaplacilismy za lodowke (podblatowa),kuchnie z plyta ceramiczna i okap ok.2500 zl ale nie jest to sprzet z najwyzszej polki ;) poniewaz taki nam nie jest potrzebny :roll: aaa i nie jest to sprzet kupowany w Ikea..

radze wybrac fronty,jakie Ciebie interesuja,pobrac program do wizualek ze strony Ikea i pobawic sie w ustawianie :)

a i koszty od razu poznasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Poszukuję solidnej i niedrogiej ekipy do wykonania stanu surowego.Budowa w okolicach Gdańska/ Żukowa. Baaardzo proszę o namiary.

Jedna z ekip zrobiła wycenę za wykonanie tzw. stanu zerowego wraz z materiałami 34000 zł (dom niecałe 115 m powierzchni uzytkowej z garażem). Powoli tracę nadzieję na to iż będzie mnie stać na wybudowanie domu... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos uzytkuje kuchnie ikeai?

orientacyjna cena jaka trzeba poniesc za wyposazenie i umebowanie kuchni ok 7m2? moze ktos uzytkuje i ostatnio kupowal?

dzieki z gory za odp. :wink:

 

ja kupowalam ;)

cena umeblowania? hmmm trudno sie odniesc..zalezy od tego jakie frony wybierzesz - rozpietosc cen znaczna,jakie szafki (np.roznica ceny w zaleznosci od naroznej tez spora) itp.

wyposazenie jw.my zaplacilismy za lodowke (podblatowa),kuchnie z plyta ceramiczna i okap ok.2500 zl ale nie jest to sprzet z najwyzszej polki ;) poniewaz taki nam nie jest potrzebny :roll: aaa i nie jest to sprzet kupowany w Ikea..

radze wybrac fronty,jakie Ciebie interesuja,pobrac program do wizualek ze strony Ikea i pobawic sie w ustawianie :)

a i koszty od razu poznasz ;)

 

 

Dziekuje Mia, czyli ceny zaleza od frontow? kupiliscie agd poza Ikea tak? bo wiem ze u nich tez mozna jakies zakupic. ja nie chce szalec wlasnie tak jak wy tzn nie kupowac jakiegos super drogiego sprzetu ale tez nie jakies badziewie ;-)

 

2500 to placiliscie za same szafki i blaty w ikei?

jakie wybraliscie fronty> jaka nazwa tej waszej kuchni?

czy w programie tez mozna wybrac fronty czy tylko ustawia sie ;?;-)

dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Poszukuję solidnej i niedrogiej ekipy do wykonania stanu surowego.Budowa w okolicach Gdańska/ Żukowa. Baaardzo proszę o namiary.

Jedna z ekip zrobiła wycenę za wykonanie tzw. stanu zerowego wraz z materiałami 34000 zł (dom niecałe 115 m powierzchni uzytkowej z garażem). Powoli tracę nadzieję na to iż będzie mnie stać na wybudowanie domu... :cry:

 

Mogę polecić swoich z Rumi, ale to co ci podali to nie jest dużo. Moi robią od zalania chudziaka na istniejące fundamenty po dach (tzn. bez dachu) za 29 500 tys. Ja tańszej nie znalazłam. Nie wiem z czego budujesz bo ja z pustaka gazobetonu i mi wyszlo na dom 150 m kwadr. dół i poddasze użytkowe: 1400 pustaków "24" - dostałam je po 10,49 oraz 400 pustaków "12", no i oczywiście do tego paleta cegły na komin, piach do murowania i cement, jeszcze nie wiem ile to wszystko wyjdzie. Dziś mi zaczęli stawić mury i jadę z moim inspektorem to sprawdzić. Potem mogę powiedzieć co i jak albo pisz do mnie na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos uzytkuje kuchnie ikeai?

orientacyjna cena jaka trzeba poniesc za wyposazenie i umebowanie kuchni ok 7m2? moze ktos uzytkuje i ostatnio kupowal?

dzieki z gory za odp. :wink:

 

ja kupowalam ;)

cena umeblowania? hmmm trudno sie odniesc..zalezy od tego jakie frony wybierzesz - rozpietosc cen znaczna,jakie szafki (np.roznica ceny w zaleznosci od naroznej tez spora) itp.

wyposazenie jw.my zaplacilismy za lodowke (podblatowa),kuchnie z plyta ceramiczna i okap ok.2500 zl ale nie jest to sprzet z najwyzszej polki ;) poniewaz taki nam nie jest potrzebny :roll: aaa i nie jest to sprzet kupowany w Ikea..

radze wybrac fronty,jakie Ciebie interesuja,pobrac program do wizualek ze strony Ikea i pobawic sie w ustawianie :)

a i koszty od razu poznasz ;)

 

 

Dziekuje Mia, czyli ceny zaleza od frontow? kupiliscie agd poza Ikea tak? bo wiem ze u nich tez mozna jakies zakupic. ja nie chce szalec wlasnie tak jak wy tzn nie kupowac jakiegos super drogiego sprzetu ale tez nie jakies badziewie ;-)

 

2500 to placiliscie za same szafki i blaty w ikei?

jakie wybraliscie fronty> jaka nazwa tej waszej kuchni?

czy w programie tez mozna wybrac fronty czy tylko ustawia sie ;?;-)

dzieki za odp.

 

ok.2500 kosztowalo nas AGD kupione w EUROAGD i jest to Masterkook..dobry..nie dobry hmmm ja wiem :roll: nam powinien wystarczyc ;)

meble w Ikea kosztowaly jakies 4 tysiaki :-? z maskownicami na boki,cokolem i uchwytami..a frony mamy z tych "drozszych" 8)

zwroc uwage na stronie Ikea,ze kupujesz szafki czyli podstawe kuchni

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/rooms/kitchen/12313/

do ktorych dobierasz sobie fronty

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/rooms/kitchen/11479/

i tu rozpietosc cen jest spora od 40 do 140 zlotych...

my mamy Ädel braz..

jesli bedziesz bawic sie programem to wybierasz do ustawianych szafek fronty,uchwyty maskownice itp.tak ze wychodzi z tego calkiem mila wizualka a najwazniejsze program wyliczy ile bedzie Was ta kuchnia kosztowala..wprawdzie koszty klepiej porownac z aktualnymi cenami na stronie internetowej :wink: jednakjakies pojecie daje..

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę polecić swoich z Rumi, ale to co ci podali to nie jest dużo. Moi robią od zalania chudziaka na istniejące fundamenty po dach (tzn. bez dachu) za 29 500 tys. Ja tańszej nie znalazłam. Nie wiem z czego budujesz bo ja z pustaka gazobetonu i mi wyszło na dom 150 m kwadr. dół i poddasze użytkowe: 1400 pustaków "24" - dostałam je po 10,49 oraz 400 pustaków "12", no i oczywiście do tego paleta cegły na komin, piach do murowania i cement, jeszcze nie wiem ile to wszystko wyjdzie. Dziś mi zaczęli stawić mury i jadę z moim inspektorem to sprawdzić. Potem mogę powiedzieć co i jak albo pisz do mnie na maila.

 

Znajomy który ma firmę budowlaną, ale niestety zbyt daleko od mojej działki, aby móc mi budować obliczył jak to on nazywa po stawkach "trójmiejskich" i wyszło mu 25,5 tys. Dlatego jak usłyszałem o 34 tys. to się załamałem lekko.

pozdrawiam i poproszę o namiary na Twoją ekipę jeżeli można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz aż nie chce się wierzyć, w ub.r. moja poprzednia brygada nam wyceniła całość domu aż do dachu pokrytego papą na 28 tys. i to było mało! Niestety musieliśmy zmienić brygadę i teraz w tym roku naprawdę nie ma chyba w trójmieście nikogo kto ci obecnie zbuduje stan surowy otwarty ze te cene. Mi śpiewali nawet 45 tys. za dokończenie - nienormalni! Proszę oto tel. do Pana darka: 0-500-084-422, póki co jestem zadowoloma ze współpracy, właśnie wróiciłam z placu budowy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz aż nie chce się wierzyć, w ub.r. moja poprzednia brygada nam wyceniła całość domu aż do dachu pokrytego papą na 28 tys. i to było mało! Niestety musieliśmy zmienić brygadę i teraz w tym roku naprawdę nie ma chyba w trójmieście nikogo kto ci obecnie zbuduje stan surowy otwarty ze te cene. Mi śpiewali nawet 45 tys. za dokończenie - nienormalni! Proszę oto tel. do Pana darka: 0-500-084-422, póki co jestem zadowoloma ze współpracy, właśnie wróiciłam z placu budowy :D

 

Dzięki za namiary, będę dzwonił. Mówisz o stanie surowym, a mi zaproponował tą cenę ( fakt, że z materiałami) za stan zero, czyli sam fundament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...