Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Taką stałą skrzynkę (jedyną jaką mieliśmy) robili nam ludzie "wytypowani" przez Energę. Nic nas to nie kosztowało bo w końcu płaci się za podłączenie.A jeśli chodzi o skrzynkę w domu to robiliśmy sami (czyli Sebastian). Jeśli będziesz ją miał jak przyjdą z Energi to za podłączenie do niej zapłącisz pifko (zakłądając, że wcześniej pociągniesz też kabel) :D

Badań geologicznych nie mieliśmy - do oczyszczalni pożyczyliśmy od sąsiada.

A wczoraj przy Bojanie uzbierałyśmy z mama pół wiadra grzybów.

Jak na godzinę 14 to całkiem dobry wynik, zwłaszcza że grzybiarzy mnóstwo a las wygląda jakby po nim słonie przebiegły. No i do tego naśmiecone maksymalnie. :(

Czy ludziom tak ciężko zanieść te butelki i papiery do domu i tam je wyrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ewa - mi właśnie chodzi o stałą skrzynkę na działce, bo na dzień dzisiejszy nie mam nic. Planuje w tym roku podciągnąć już docelowo prąd i wodę do działki, a startować na wiosnę.

Kodi - dzięki za namiar.

 

Niemal cały dzisiejszy dzień objeżdżałem Bojano i Koleczkowo oglądając trwające budowy i próbując znaleźć ekipę godną zmarnowania w przyszłym roku moich pieniędzy, czyli wybudowania wymarzonego domu. Kandydatów jest bez liku, do zmarnowania oczywiście.

Ratuuuuuunku !!!

Czy naprawdę jest tak źle? :x Czy wszyscy to partacze i niechluje? :evil:

Znalazłem jedną, jedyną budowę gdzie podobało mi sie wykonanie i sympatycznego właściciela, który podał mi namiary zaznaczając jednocześnie, że do ścian to facet jest OK, ale jak przyszło do wykończeniówki to już zupełnie inna bajka. Macie kogoś godnego polecenia?

 

Ja wiem, że robie się nudny zadając ciągle pytania, ale od czego to forum i Wasze doświadczenie inwestorskie.

 

Gorąco wszystkich pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - u mnie 1w Miszewku nieopodal mojego budynku budują dom z silki. Z tego co widzę, to robią bardzo dokładnie /czyt. wolno/. Patrzyłem z bliska fugi równe i proste. Mają odpowiednie narzędzia może CIę to zainteresuje. Ach kolesie pracxują od poniedziałku do soboty od 7.00 do 15.00, niekiedy 16.00.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja moge polecić ekipę. Robią wszystko. U moich rodziców robili do dachu włącznie. Jak chcesz zobaczyć to jadąc z górki od Bojana do Chwaszczyna po lewej stronie będzie dom z ciemnym czerwonym dachem obecnie w trakcie oklejania styropianem. W tej chwili powinni kończyć u innego forumowicza.

A wiecie, że nam się Dobrzewino powiększyło? :lol:

Zgodnie z zapowiedziami zlikwidowano Karczemki i teraz Dobrzewino zaczyna się przy Chwaszczynie a kończy również dalej w stronę Bojana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Markus

Moge Ci dać namiary na gościa, który u mnie robił fundamenty, stawiał ściany, robił więźbe dachową, wylewki, tynki, cekolowanie, płyty karton-gips. Robi porządnie - nie mam mu nic do zarzucenia jesli chodiz o fachowość, tylko czasami ma fochy - ja się chyba za bardzo "s-friend-owałem". Jakby co, skrobnij na priva.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że już podawałam na forum namiary na obie ekipy:

dekarz Dejk, a ekipa ogólnobudowlana - Kozerscy.

Dekarz Dejk jest trochę droższy ale suuuper.

Sebastian dał mi ceny: 30 zł za dachówkę, rynny

15 zł za więźbę. Tylko nie wiem o którego chodzi. Chyba o Dejka. Kozerscy robili u rodziców więc raczej nie znam ceny. Poza tym oni robili kompleksowo więc cena metra była niższa. Ma deskowanie może być drożej - my mamy tylko folię.

Jakby nie było namiarów to jeszcze raz podam ale dopiero jutro bo Bastian chwilowo nie jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem naprawdę zdesperowany bo juz mi namiary wychodzą do kwadratu. :lol:

 

Markus,

u mnie w zeszłym roku robiła bardzo sprawna ekipa. To była nadbudowa, więc nie mieli łatwo, ale uwinęli się w niecałe 4 miesiące. Namiary: Adam Brejski 601 670 420. Jego ludzie są od ścian i murarki, ale mogą też robić wnętrza. Do ścian nie mam zastrzeżeń, ocieplenie i tynk super. Gorzej im szło kładzenie płyt GK w środku - oceniam na 4-. Do dachu (więźba + deskowanie, folia, dachówki) mieli podwykonawcę, też niezwykle sprawnego. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i cena też nie była wygórowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma75 - materiały mieliśmy (my i rodzice) z hurtowni w Bojanie i Koleczkowie dowożone na telefon. Było to bardzo wygodne a z tego co wiem materiały załatwiane przez wykonawcę podnoszą cenę.

 

Ekipa rodziców kładła u nas płyty g/k w salonie - ocena po kilku miesiącach 5+ :D Chyba tylko do wylewek poleciłabym ekipę od Kodiego - są super. Co do pozostałych prac - instalacje nie wiem jak robią (oprócz oczyszczalni bo tą u nas też robili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, a nie wiesz czy ta ekipa buduje też z własnych materiałów? Bo właśnie co do tego, to słyszałam różne wersje: jedni mówią, że lepiej kupować samemu, bo taniej, a inni, że firmy dostają większe upusty, a poza tym, że jeżeli sama kupię materiały, to nie jestem w stanie upilnować, czy zużyją faktycznie taką ilość jak mówią, czy część wywiozą... Wiem, że to jest zakładanie z góry, że ktoś może być nieuczciwy, ale niestety takie jest życie... A jak się podpisze umowę z ceną za całość, to przynajmniej wiadomo czego się spodziewać. Jeszcze się nie zdecydowaliśmy jak będzie, wolelibyśmy firmę z własnymi materiałami, bo to wygodniej, a dużym problemem dla nas jest czas, no ale jak to się okaże dużo drożej... O rany, jestem strasznie zakręcona...

A dowiesz się, ile mniej więcej wyszło Twoim rodzicom średnio za metr z tą ekipą? Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, może to właśnie dlatego, że młode chłopaki, nie mają złych przyzwyczajeń z dawnych czasów... Ostatnio się tyle nasłuchałam, jakie cuda ekipy potrafią odstawiać, że ogarnęło mnie przerażenie, więc to miło, że są jednak robotnicy solidni i myślący :)

To ja Cię chyba poproszę o namiary na nich, bo jakoś nie mogę znaleźć na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...