Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc

Dejk bedzie robil u mnie dach w pazdzierniku, tak wiec zapraszam - bedzie mozna zobaczyc jego ekipe w akcji.

Co do dachu pierwotnie planowalem folie pod dachowke bez pelnego odeskowania. Wlasciciel tartaku w ktorym zamowilem drewno na wiezbe wlasnie buduje dom dla siebie i zdecydowanie doradzal deskowanie. Rozmawialem z p. Dejkiem i tez to doradza. Mowil ze jest nawet folia z Dorkena taka do kladzenia na deski. Jak myslicie doplacic i deskowac ?

Co do cen p. Dejka - 50zl/m2 dachu - wiezba+polozenie dachowki (dach 4spadowy).

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Adamski - ja deskowałem, ale głównie dlatego, że zimowałem bez dachówki. Niby z deskowaniem jest pewniejsze, ale przy odpowiednim poziomie wykonastwa (a to u pana Dejka zakładam), folia jest "równie pewna". Ale wybór nalezy do Ciebie.

A'propos na jakim etapie jesteś? Strop już zalany?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ekipa ulozyla strop Leiera i robia zbrojenia. Komin z Leiera juz postawiony ponad poziom stropu. Rozmawialem ze specem od kominkow - koszt rozprowadzenia cieplego powietrza po domu - okolo 1000-1200 zl - w cenie robocizna i materialy. Czy ktos robil moze rozprowadzenie samodzielnie? Kominek chce kupic z Jotula - 80-tka (12kW) Harmony.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest czepianie się tylko pytanie laika. Jeżeli 50 PLN za metr kosztuje robocizna, to ile kosztuje/kosztowało Was "brutto" tzn. z materiałami wykonanie dachu?

 

I jeszcze jedno pytanie- planuję kominek z rozprowadzeniem powietrza. Architekt sugeruje sufit podwieszany na parterze, aby schować DGP.

Czy też może powinien to wprojektować do stropu? /ale chyba tak się nie da/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_Gdynia: Koszt dachu:

dachowka Rupp Sirius + orynnowanie Marley+ okna Fakro - 23tys.

wiezba dachowa - 5tys.

robocizna - 12tys.

Kodi: spec od kominkow zaproponowal schowanie rur od spodu stropu - nadciecie pustakow stropowych i wyjscie na pietro gdzie wyprowadzi powietrze poprzez kratki w posadzce. Zastanawiam sie nad tym co pisales o Twoim wykonaniu. Jaka srednice rury w posadzce polozyles?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - rozwiązanie o którym piszesz nie jest głupie, tylko nie wiem czy tak do końca uda się podciąć te pustaki /jak przejść przez belki stropowe/ i wyjść we wskazanym miejscu. Co do wyjścia w posadzce też tak kiedyś myślałem, ale rozmawiająć z rónymi ludźmi nikt tak nie robił. Zwyczajowo robi się w ścianie i to prawie na jednakowej wysokości. Nie wiem czemu - taki jest.

U mnie są kanały 15x6cm. Sam mam obawy czy nie za mało, ale mądrzejszy będę po sezonie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na tej stronie lecz mam nadzieję, że uda mi się znaleźć odpowiedź na kilka pytań jakie mam przy rozpoczętej budowie.

Mam już stan surowy otwarty (w Baninie) i zastanawiam się czy w związku z podwyżką VAT od przyszłego roku, wstawiać okna czy lepiej położyć dach? Nie mam tyle kasy żeby skończyć w tym roku ale coś chciałbym pchnąć do przodu.

:roll:

Pozdrawiam

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grody - mam nadzieję, że po otrzymaniu kilku odpowiedzi nie uciekniesz z forum, tylko pozostaniesz z nami. W Banienie jest mocna grupa, więc tym bardziej warto zostać na forum.

 

Pytanie nie jest łatwe, choć na twoim miejscu zrobił bym dach. Okna jak wiesz lubią zginąć. Zabij dechami bądź folią i gra muzyka. Dachu Ci nie okradną a i pewniejsze że nie przecieknie przez zimę.

To jest moja opinia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kodi, skłaniałem się do tego rozwiązania właśnie ze względu na możliwości wędrówek okien.

Ale zawsze warto zasięgnąć czyjeś rady.

Dach mam dość duży ale w miarę prosty, jest zresztą odeskowany i opapowany więc nie jest to jakiś wielki problem dla fachowców.

Zacznę więc szukać sensownej blachodachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - prosty jak budowa cepa to mój dach. Dwuspadowy bez żadnych bajerów. Koszt robocizna + materiał 10000zł.

 

Standardowo wyjście ciepłego powietrza jest na ścianie. Bądź w dolnej części jeśli przewody prowadzisz w stropie, bądź w górnej jeśli lecą kanałami, wychodząc na poddaszu. Mimo wszystko chyba lepiej jest jeśli wychodzą w dolnej części ściany. Lepsza cyrkulacja ciepłego powietrza - mniej brudzi się sufit. Widzieliście wyloty ciepłego powietrza przy suficie. ?Ja widziałem - sufit po 2 latach lekko okopcony.

 

Pozdrawiam

 

Kurde - jak wczoraj rozpaliłem kominek do myślałem że się oparzę przy kratkach. Z kominka też przez szybę waliło takie ciepło, że nie dałem rady już nic dorzucić a o rączce nie wspomnę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam anemostaty DGP w suficie - z konieczności, bo mam parterówke. Założyłem co prawda filtr, ale sam instalator mówił, że małe zanieczyszczenia przejdą napewnoi pojawią się w pomieszczeniach, a tylko duże zostaną zatrzymane.

Bo to okopcenie bierze się z zanieczyszczeń rozumiem? Czy może z wyższej temperatury?

 

Mam tez inny problem, Niedługo zaczną mi klinkierem obkładać cokół. I właśnie, jak to fachowo zrobić, żeby folie dociągnąć aż po tego klinkieru. Bo pod płytki klinkierowe włożyć przecież nie mogę, bo kleju do folii nie przykleje. Jak zostawie pod, to zawsze będzie szpara i styropian będzie wilgoci nabierał.

Mam nadzieje, że zrozumiale to opisałem.

 

Grody

Nie wiem gdzie jest Pszenna niestety, ale ta nasza wiocha to metropolia nie jest, więc sie dowiem :lol: . A za Baninem to w strone Gdańska czy Żukowa? Ja będe mieszkal na Jaśminowej.

 

Podrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...