Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Beatka, jak poczytasz trochę forum, to zobaczysz, że jest bardzo dużo kobiet pilnujących budowy, właśnie dlatego, że ich druga połowa pracuje od rana do nocy, wyjeżdża itp. U nas pewnie też tak będzie, bo mój mąż musi być w pracy od rana do wieczora, a ja przynajmniej częściowo mogę sobie regulować i pracować np. w nocy w domu... (he he zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości :wink: ). Więc czytaj pilnie, a sobie poradzisz :D

A jeśli chodzi o samą budowę, to ja przeżywam na zmianę euforię i paniczny lęk... A jeszcze się nie zaczęło na dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOI DRODZY - NABYŁEM DZISIAJ PROJEKT D 07 - w końcu - ponieważ w piątek odbieram WZ i walę od razu do p. architekt - tak więc już jest coraz bliżej do rozpoczęcia prac budowlanych ( temp. z każdym dniem rośnie u mnie - szkoda, że na dworze będzie odwrotnie) Jestem jednak dobrej nadziei, że wykonam plan minimum i zaleję strop.

 

MARJO - słyszałem o tym tartaku - większość budujących z mojej okolicy zamawiała tam więźbę - podobno są najtańsi - ( jak znasz ceny to podaj na foru bądź na priva?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc bractwo budowlane

Ciagle siedze na budowie i juz nawet brak czasu aby zajrzec na Forum. Strop zalany, fundamenty ocieplone, no i teraz z 2dni spokoju, a pozniej znowu sie ruszy. Wraca temat deskowania dachu - jak myslicie deskowac caly dach (i folia) czy zaryzykowac laty i folie (bez pelnego deskowania)?

 

Marjo: ze skladow z dachowkami (a odwiedzilem ich sporo) polecam Matelbud w Gdyni i Bat-a w Gdansku.

 

Jaca: jak mialbys namiary do goscia od kominka to bylbym bardzo wdzieczny.

 

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich - Nowych i Starych Znajomych - po długiej przerwie.

Już od przeszło 2 tygodni jestem w domu, ale przywalił mnie nawał spraw i na forum zaglądałam tylko z doskoku. Ale przebrnełam już przez moje prywatne sprawy jak również przez wszystkie Wasze nowe posty i mniej więcej jestem w temacie.

Chciałam pogratulować wszystkim świeżo upieczonym Rodzicom i życzyć duuuuuużo radości z pociech.

Słowa uznania również dla zmagających się z urzędnikami (Docent gratuuuuuuuuluję :D !!!!!!!!), budową i wykończeniówką. Oj dzieje się, dzieje.

Ja już właściwie wiem jakie są u mnie WZ, ale na papier muszę jeszcze poczekać - poszło do uzgodnienia.

 

Docent, jak długo czekałeś od rozprawy do uzyskania uzgodnień, niby mają ustawowo miesiąc, ale może robią szybciej? Wiesz, już prawie pogodziłam się z myślą, że w tym roku nawet dołka nie wykopię na działce (a chciałam stan surowy zadaszony), ale jak czytam, jaki Ty masz plan minimum, to ja może chociaż dam radę fundamenty. Oby!

 

Ma75, jak tam z działką, kiedy pochwalisz się aktem notarialnym?

 

Beatka, witam i zachęcam :lol: . Ja nigdy, ale to nigdy nie chciałam się budować, za to mój mąż baaardzo. I tak się stało, że zaraziłam się jego marzeniem. Myślę, że mimo deklaracji, Wojtek nie zawsze będzie mógł zajechać na budowę. Ale ja już bardzo chcę tam zajeżdżać i nawet od paru miesięcy dokształcam się /dobrowolnie/ w temacie budowania. Nawet rozmawiałam z Panem, któremu chcemy zlecić budowę i powiem Ci, że dobrze się z nim dogadywałam. Jakoś mu nie przeszkadzało, że "baba się wymądrza" - był bardzo rzeczowy i konkretny. Głowa do góry!

 

Kodi, rodzina Ci sie powieksza w zastraszającym tempie - niedawno drugi kot, teraz pies, no i dzidziuś w drodze. Oby Twoja urocza chałupka nie zrobiła się zbyt ciasna :wink: !

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, jeszcze jedno pytanie.

Czy ktoś z Was słyszał cokolwiek o biurze projektowym Archiprojekt z Krakowa? Wrzuciłam już to pytanie w dziale Projekty, ale tam jakoś nikt nie wie, albo nie chce powiedzieć.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek info, bo wypatrzyłam u nich piękny projekt, ale trochę obawiam się przygody z biurem, którego nikt nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatka, jak poczytasz trochę forum, to zobaczysz, że jest bardzo dużo kobiet pilnujących budowy, właśnie dlatego, że ich druga połowa pracuje od rana do nocy, wyjeżdża itp.

 

Swiete slowa. Nie jest to moze latwe, ale to co dostajesz w zamian warte jest tego zachodu. Glowa do gory i do walki!

 

DOCENT - widze ze teraz to juz bedzie chata stala na wiosne. Gratuluje wyboru projektu.

 

ADAMSKI - ja wykonalem pelne deskowanie, ale zostawialem domek na zime bez dachowki. Wszystko zalezy wiec jak masz zamiar zamknac na zime. Jesli chodzi o dachowki to ja mam same dobre doswiadczenia z Seeger Dach'em. Byli do tego najtansi na rynku (wiekor L15). A kominkarz jest ciekawy zawodnik, specyficzny, taki artysta, ale uczciwy i sumienny. Pan Witkowski Tomasz 501 048 553

 

BEATA - jesli chodzi o sprawy kredytow, to polecam Expandera. Odwalili kawal dobrej roboty z wyszukaniem kredytu ktory nam odpowiadal. Wlasciwie tez nie musielismy stykac sie z bankiem - jedynie podczas podpisania umowy. Wynalezli kruszki, koszty, itp.

 

Zycze wszystkim powodzenia!

Ciao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkick po krotkiej przerwie.

 

Wyslalem kochana kobiete do Polski, aby zalatwila WZ oraz liste tego, co nasza gmina (Pruszcz Gd) wymaga do pozwolenia na budowe. Tak sobie mysle, ze jak tylko przyjade do Polski, a czasu malo, bo tylko 2,5 tyg. wakacji w kraju, to moze by warto kupic projekt.

 

Teraz pytania: czy nie majac jeszcze WZ, a posiadajac dzialke 1000m2, a domek o powierzchni zabudowy ok 100 musze sie obawiac tego, ze WZ uniemozliwia mi moj projekt? Co jest w ogole w tych warunkach? tylko odleglosci od granicy i ew. wysokosci gruntu?

 

Czy dobrze rozumuje, ze jak bede mial projekt, to latwiej mi bedzie uzbroic dzialke (ok 30m przylaczy) bo mozna bedzie od razu prowadzic do samego konca?

 

Z gory dziekuje za Wasze mysli.

 

Btw: Super - wlasnie wczoraj sprzedano cala firme w ktorej pracuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, moja druga polowa przeslala mi jakies podobno tajne i poufno-straszne informacje, o tym, ze w okolicy ma byc budowana tzw. TRAFOSTACJA. Wg. Niej ponoc jest to szkodliwe:

 

I teraz tak, primo - co to jest trafostacja:

 

a) inna nazwa tradycyjnego transformatora

b) ok 3000m2 slupow i kabli i duuuzo kondensatorow i duza linia wysokiego napiecia wychodzaca z tego poletka?

c) zadne z powyzszych

 

(z przyczyn oczywistych pol-na-pol odpada, wiec pytanie do publicznosci)

 

Duo: czy takie cos moze byc szkodliwe w jakikolwiek sposob? Pomijam traktowanie tego przez nasze dzieci jako plac zabaw nie uzywajac grubych gumowch rekawiczek.

 

Bedac niegdys w Enerdze w Tczewie widzialem plan sieci energetycznej calego regionu, i w naszej okolicy bylo jakos pusto - jednak slaba nitka. Mowili tez tam, ze musza puscic nowa linie, czy dobrze rozumiem, ze wlasnie po to ta jakas trafocostam?

 

Elektryzujacy watek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bolek- w warunkach zabudowy masz okreslone nie tylko odległości od granicy. Gmina może sobie zastrzec np: podpiwniczenie lub jego brak, wysokośc domu w najwyższym punkcie, kształt dachu - dwu lub czterospadowy. Są gminy w których okresla się równiez minimalną wielkość działki na której można postawić dom. Kupowanie projektu może być zatem troche ryzykowne, lepiej poczekac.

Sens wykonywania wewnętrznych instalacji (mam na mysli instalacje na Twojej działce) jest wtedy, gdy znane jest dokładne położenie domu. Na różnych etapach budowy wprowadzasz różne media, ale każde dopiero jak jest zaczęta budowa. Trafienie w odpowiedni punkt z np. kanalizą jak nie ma zaczętej budowy to prawdziwy majstersztyk.

 

Docent - gratulacje za projekt, to można powiedzieć, że droga przez męke skończona.

 

Adamski - czy liczyłeś jaka jest różnica kosztowa między deskowaniem i niedeskowaniem? Jeśli akceptowalna, to deskuj i problem z głowy. Ja, tak jak Jaca, mam pełne deskowanie i opapowanie, gdyż zimowałem bez dachówki. Czy przy ewentualnym deskowaniu nie taniej by było obić papą niż obłozyć folią?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa.

 

Kodi, gdzies pisałeś, że wypożyczałeś zagęszczarke. Nie pamiętam kompletnie gdzie to było, a przekopywanie Twoich 1300 (około) postów skończyłoby siepewnie szpitalem psychiatrycznym dla mnie :wink: .

Czy mógłbyś skrobnąć coś na ten temat. Gdzie, za ile, coś wspomniałeś, że jak się wypożyczy na sb-nd, to sie płaci jak za jeden dzień, itd.

Z góry dzięki

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sporo postów od wczorajszego popołudnia.

 

Eska-j - to fakt rodzinka się rozrasta, ale jak dobije potomek to na tym koniec. Chałupka jest przewidziana na taki skład. Nic mniej nic więcej.,

 

Benicio - namiary na sprzęt różnego typu. Miszewo czyli moment z Banina, firma MIDO, Miszewko 50, tel. 684-98-68, kom.502-494-363

Wypożyczenie zagęszczarki nie wiem ile kosztuje - coś ponad 100zł za dobę. Ja wypożyczałem tylko wibratory :p i płaciłem 100zł za dobę, ale jak weźmiesz sprzęt w sobotę to oddajesz dopiero w poniedziałek /raniutko/, ale płacisz za 1 dzionek.

 

Pozdrawiam

 

w przyszłym roku będę potrzebować - glebogryzarkę. Zancie temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powrotem na forum po krótkiej przerwie. Jak widzę byliście bardzo pracowici, bo oprócz budów zdążyliście zapełnić nową stronę.

 

Pagin - będę wdzięczny za namiary na stolarnię. Może na priva?

 

JacaV40 - gdybyś podał dane polecanej przez Ciebie ekipy to będę wdzięczny. DGP będę rozprowadzał w suficie podwieszanym, zresztą robionym jedynie w holu parteru.

 

Beatko - na pocieszenie powiem, że ja również - im dalej w las i więcej pytań od architekt i konstruktora typu, z czego, jak i co dalej - mam coraz większego pietra.

 

Zresztą ostatni "meeting" z moją Panią architekt był bardzo owocny. Myślę że kobietę doprowadziłem do stanu przedzawałowego wywracając do góry nogami całą jej koncepcję architektoniczną i wręczając moje rysunki. Ale myślę, że teraz pójdzie z górki.

W sobote jak byłem na działce potowarzyszyć Panom geotechnikom w ich pracach wykopaliskowych to mnie napadł przyszły sąsiad z pytaniem w jaki sposób mam zamiar ogrzewać dom. Jak usłyszał, że kominek + gaz ze zbiornika to otrzymałem monolog - wykład na temat pompy ciepła, a gadał jakby mu z firmy obiecali "znajdź 5 frajerów to 6 pompę dostaniesz za friko". Na pewno nie skorzystam, przede wszystkim nie moja półka finansowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem nowa na forum. Przeglądam od dawna, ale zarejestrowałam się parę dni temu. Zawsze marzyłam o własnym domku i jak czytam wasze dzienniki budowy to ciepło mi się robi na sercu. Mamy działeczkę pod Kosierzyną i tam ma stanąć dom. Za jakieś 3 - 4lata. Ale już teraz walczymy z projektem w związku ze zmianą prawa budowlanego. Do końca roku mamy ważną decyzję o warunkach zabudowy, a nasz gmina nie ma aktualnegpo planu zagospodarowania - kiszka.

Pozdrawiam - Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent: ceny drewna z Sulęczyna przesłałem na priva.

 

Adamski: Dzięki w sobotę sprawdzę Metalbud

 

Pozdrawiam,

 

 

Ja zdecydowałem się na deskowanie i pokrycie papą. Przekonał mnie argument majstra " ...a widział pan folię, która wytrzymała 50 lat bo ja nie a papę widziałem !" :) - to tak trochę żartem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marjo: niezly argument tego majstra :-) Ciekawe gdzie on by zobaczyl nawet kilka lat temu folie na dachu ;-) ? To podobnie jak moi murarze jak ich poganialem do zbrojenia stropu. Ciagle rzucali uwagi ze musze miec za duzo pieniedzy ze takie zbrojenia daje. Ich uwaga na koniec: "Jak Saddam Hussain zaatakuje na Polske to w Tczewie ostanie sie tylko jeden dom - mój" :-)

Matelbud - Gdynia, przy ul. Hutniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...