Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Szukam namiaru na "polistyren ekstrudowany" (czyli tzw. zielony styropian, czy też coś podobnego... :wink: ) w dobrej cenie - chodzi o docieplenie ścian fundamentowych. Możecie jakoś pomóc?

 

cześć:)

znaczy się styrodur? Kupowaliśmyw Gdańsku na Olsztyńskiej w Plasticsie, http://www.plastics.pl

Jakiś rok temu - ceny były ok, upusty, ok, transport ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i sama mam pytanie, a nawet dwa...

 

po pierwsze czy wiecie gdzie można kupić drewno na płot - sztachety ok 2 m wysokie, najlepiej impregnowane no i co najważniejsze w cenie która nie zabija - mamy 170 m płotu do zrobienia... jeżeli mieliście do czynienia z jakąś przyjazną firmą to będę bardzo wdzięczna za kontakt :D

dalej- mamy już podmurówkę i wbetonowane metalowe słupki - trzeb tylko do tych słupków dolutować te takie poprzeczne metalowe kawałki, do których się przykręci poziome deski płotu, no i dokończyć płot - czy jest nadzieja, że kogoś znajdziemy do tej pracy???

 

po drugie - widzę że na tapecie szamba - ceny są super fajne, mam tylko pytanie o podłączenie do domu - u nas od szamba do podłączenia w budynku jest ok 25 m :( - czy to by znacznie podwyższyło koszt takiej imprezy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Witam,

Pod koniec czerwca rozpoczynam budowę i konieczna będzie wymiana gruntu - ok 300 m3. W zwiazku z tym mogę oddać za darmo część tej ziemi. Jezeli jestes zainteresowany to daj znac na priv.

 

Witam,

ja rowniez jestem zainteresowany ziemia do wyrownania dzialki, skad bedziecie wywozic ziemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze czy wiecie gdzie można kupić drewno na płot - sztachety ok 2 m wysokie, najlepiej impregnowane no i co najważniejsze w cenie która nie zabija - mamy 170 m płotu do zrobienia... jeżeli mieliście do czynienia z jakąś przyjazną firmą to będę bardzo wdzięczna za kontakt :D

 

szukałam ostatnio podbitki i przy okazji wizyty w firmie w Cieplewie zajmującej się sprzedażą boazerii itp. widziałam, że sprzedają też sztachety. Cena wydawała mi się atrakcyjna - o ile dobrze pamiętam, to za sztachete wysokości 1,5m i szerokośc 9cm chcieli 5,4pln. Nie były impregnowane. Nie wiem niestety czy mają dłuższe sztachety, bo interesowałam się 1,5 metrowymi.

Jeśli widzieliście gdzieś taniej, to chętnie skorzystam z namiaru :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was robil moze schody w CENTRUM SCHODÓW NA ULICY HUTNICZEJ ?? Jakies opinie??? A tak wogole to gdzie robiliscie swoje schody drewniane ??? Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam Maja

Schody drewniane - spytaj od razu MiA&Wojtek o Leszka.

 

Mogę też się dowiedzieć o te schody :oops:

Schody - Leszek 0692-311-922

Meble kuchenne Wojtek (Wojtekkk) 0604-787-431

Hydraulika - hmmm.

Okna - hmmm.

Imprezy - ja! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Dostalem oferte okien, drzwi i bramy garazowej z Megabudu z Rumii. Wydaje mi sie, ze co do drzwi i okien to w dalszym ciagu Megabud stawia na klientow i ludzie nie narzekaja. Ja mam natomiast pytanie zwiazane z brama garazowa. Czy ktos zakladal brame garazowa firmy Krispol oferowana przez nich? Na moj gust Wisniowski odpada, Hormann przesadzil z cena, wiec moze Krispol? Jakie sa wasze wrazenia z urzytkowania tej bramy?

 

Pozdrawiam

 

TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Szukam działki w trójmieście i stąd moje pytanie:

Czy mamy na forum temat: Grupa Trójmiasto - działki?

coś na wzór http://forum.muratordom.pl/grupa-wroclawska-dzialki,t54419.htm

 

Niestety, nie ma chyba taiego tematu? Czy masz jakies sprecyzowane oczekiwania co do lokalizacji działki? (okolice Gdańska, sam Gdańsk, okolice Gdyni itp. ?) Sprobuj zajrzeć na stronę http://www.trojmiasto. pl do zakładki Ogłoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Dostalem oferte okien, drzwi i bramy garazowej z Megabudu z Rumii. Wydaje mi sie, ze co do drzwi i okien to w dalszym ciagu Megabud stawia na klientow i ludzie nie narzekaja. Ja mam natomiast pytanie zwiazane z brama garazowa. Czy ktos zakladal brame garazowa firmy Krispol oferowana przez nich? Na moj gust Wisniowski odpada, Hormann przesadzil z cena, wiec moze Krispol? Jakie sa wasze wrazenia z urzytkowania tej bramy?

 

Pozdrawiam

 

TD

Nie mam Krispolu lecz Wiśnowskiego - motnowana przez ekipę pana Michała. Jak na razie od ponad roku działa bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Dostalem oferte okien, drzwi i bramy garazowej z Megabudu z Rumii. Wydaje mi sie, ze co do drzwi i okien to w dalszym ciagu Megabud stawia na klientow i ludzie nie narzekaja. Ja mam natomiast pytanie zwiazane z brama garazowa. Czy ktos zakladal brame garazowa firmy Krispol oferowana przez nich? Na moj gust Wisniowski odpada, Hormann przesadzil z cena, wiec moze Krispol? Jakie sa wasze wrazenia z urzytkowania tej bramy?

 

Pozdrawiam

 

TD

 

My długo szukaliśmy odpowiedniej bramy i tak samo Wiśniowski odpadł, Hormann również, byliśmy też w Beditom; dzięki bogu znaleźliśmy w Rumi Pana, który sprzedaje i montuje bramy firmy Big Tor - firma nazywa się APUS i ma siedzibę na ul. Słonecznej w Rumi. Jakby co to ja mogę polecić, bo firma bardzo w porządku, a sama brama idealna: cicha, kolor taki jak potzrebowaliśmy, szybki i sprawny był montaż. Niestety o Krispolu nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: rozważamy zakup kotła/pieca Gavia, wcześniej zdecydowani byliśmy na Pleszew, ale Gavie możemy dostać po naprawdę dobrej cenie, wydaje się być ok ten kocioł, nie jest to żadna linia z Castoramy, tylko są one produkowane dla pewnego konsorcjum i my możemygo kupić w dobrej hurtowni. Może ktoś z was ma jakieś z nim doświadczenia albo mógłby się podzielić jakimiś info? z Góry dziękuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam okien drewnianych energooszczednych i antywlamaniowych w okolicy trojmiasta i powoli wpadam w czarną rozpacz - na stronach internetowych oknami energooszczednymi nazywane są okna K 1,0 i wygląda na to, że będe musiala zamawiac okna gdzies z glębi Polski :( Czy ktos z was juz zamawial z daleka? Nie baliscie sie tego co wam przywiozą lub problemow z serwisem? A moze mozna gdzies kupic w okolicy trojmiasta okna drewniane z K 0,8 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem , nie wiem co robić, chodzi mi o fundament czy należy go ocieplać czy też tylko izolować od wilgoci, u mnie z wilgotnością gruntu nie ma problemów, jest strasznei suche podłoże, ale słyszałem że trzeba ocieplić fundament, może ktoś to robił a jak robił to czym??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno , mam troszkę dobrych kontaktów budowlanych, np:

 

beton z gruchy od razu z pompą i nie trzeba płacić za jakieś dojazdy i za czas pracy pompy, mam także dobre i w miarę tanie bloczki fundamentowe z dowozem, mam też w miarę tani materiał na budowę domu UNIPOR, bardzo podobny do Porothermu. Właściwie różnica w nazwie tylko, jakby coś to proszę pytać chętnie pomogę w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...