Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam nowicjuszy również.

 

Beata czuje się dobrze, choć jak pisałem wczoraj zawiozłem ja do szpitala. Bolało ją podbrzusze więc stąd ten krok. Teraz jest na obserwacji, dostaje leki i tylko ciekwae jak długo posiedzi w tej instytucji. jest w 36 tygodniu i oby nie była tam do końca. Z płodem jest wszystko ok. i to cieszy.

 

Benicio - zagęszczarka np. do piachu, chyba nie muszę wyjaśniać jak to wygląda i do czego służy.

Wibrator budowalny /nadmieniam/ jest to agregat + wąż zakończony :lol: taką buławą, która jak każdy wibrator drży, wibruje znaczy. :D . Ładujesz tę buławę do betonu, w ten sposób uwalniasz powietrze z betonu powodując jego zagęszczęnie przez co staje się mocniejszy .................

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski: w wypowiedzi majstra właśnie chodzi o to, że nie ma zaufania do nowych technologii - dokładnie wiedział , że folie, wykorzystuje się w zasadzie od kilku lat i trudno powiedzieć jak będą wyglądały za lat kilkanaście...ale zgadzam się, że takie podejście to trumna postępu...nie wyszlibyśmy z jaskiń.

 

Ceny, które podałeś za drewno sę netto czy już z VAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma75 - jeśli kosztorys do banku, to oni już mają odpowiednie formularze, który musi podpisać kierownik budowy. Kto go zrobi to już mało ważne.

 

Ja zrobiłem kosztorys na 12o tys. zł i baba w PKO BP wyśmiała mnie. Chętnie spotkałbym się z nia dzisiaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi, mi chodzi o kosztorys prawdziwy, dla nas, żeby wiedzieć, czego się spodziewać (jak się potem okaże mniej to tym lepiej :wink: ), taki rzeczywisty, dość szczegółowy, do przeanalizowania co można ewentualnie dodać, a z czego lepiej zrezygnować itd. Po prostu chcę wiedzieć ile to będzie naprawdę kosztować, jak się będzie rozkładać na poszczególne etapy i dlatego chciałabym solidnego kosztorysanta, żeby się potem nie zdziwić na końcu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kodi - wibrator w budowie chyba mi się nie przyda, w życiumam nadzieje, że też nie. Generalnie heteroseksualność mi się podoba :lol: .

 

ma75 - możesz ten kosztorys zrobić w sposób taki:

ilosc m2 domku x 1800 zl (dość bezpieczna cena za m2 domu, do którego z powdzeniem możesz się wprowadzić). Wyjdzie Ci jakaś kwota. Potem wskaźnikami procentowymi podziel uzsyakna kwote pomiędzy główne etapy budowy: fundamenty, stan surowy otwarty, instalacje, wykończenienie. Takie podziały widziałem gdzieś w Muratorze. Mogą być one oczywiście obarczone błędem wynikającym z:

- uwarunkowań szczególnych (może się np. okazać, że za jakieś medium musiasz zapłacić ileś tam tysi, z drugiej strony możesz mieć coś za darmo)

- wkładu własnej pracy (mniejszego lub wiekszego)

- tzw. (ktos tak kiedyś na forum trafnie to ujął) współczynika rozrzutności, mającego olbrzymie znaczenie, zwłaszcza na etapie wykończenia.

 

Pozdrowienia B.

 

PS. Moge poszukać tych wskaźników procentowych. Skrobnij, jeśli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli chodzi o kosztorys to sprawa jest wyjatkowo sliska. Zazwyczaj (pasi w minimum 90% przypadkow) mozna przyjac c.a. 1500-2500/m2 wykonczonego domu (wiele jednak zalezyod tego co sie rozumie za wybudowanie domu - czyliczy sie sciany, ogrodek, zielen, meble, kuchnie, sprzet, murki, bramy, itd...). Jak widac rozpietosc jest ogromna ale pozwala na szacowanie :-) Czyli 150m2 dom moze z grubsza kosztowac 3 stowy.

 

Co by sie wiec nie robilo, to na kazdym kroku koniecznie trzeba oszczedzac, bo te drobne zlotowki co sie je doda na zasadzie - nie ma co oszczedzac bo szkoda nie wydac paru groszy, jak moze byc duzo lepiej - na tych tysiacach materialow, tysiacach metrow, kilogramow stworza nam dziesiatki tysiecy zlotych. Dyskusja ta jest dluga, a bez dokladnej analizy nigdy nie poznasz ceny - jest zbyt wiele zalozen.

My kosztorys robilismy sami, ale to nie jest taka prosta sprawa i zawsze istnieje wiekkie pole do popisu, jesli chodzi o bledy. Nam pomagal tata zonki, ktory mial dwa latka wczesniej budowe na glowie. Bez tego bylaby klapa.

 

Acha, a po zrobieniu kosztorysu dobrze jest dodac 30% i wtedy bedzie git ;-)

 

Wiem oczywiscie, ze to nie zawsze sie sprawdza ale tak czesto bywa.

 

OK, ide spac, bo swit mi tu juz sie zaczyna ;-)

Trzymajcie sie budowlancy,

do zobaczenia/uslyszenia/przeczytania

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejciu, ale nasz watek sie rozrosl... napisalem posty wczoraj ok 2 w nocy, budze sie rano, a na moich postach juz 25 waszych wypowiedzi....

 

Dzieki Benicio - ale dlaczego moze ich interesowac 2 czy 4 spadowy MOJ dach? moze jeszcze wymusza na mnie kolor okien co?

 

 

A ja dalej nie wiem co to jest ta TRAFOSTACJA...

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Benicio - ale dlaczego moze ich interesowac 2 czy 4 spadowy MOJ dach? moze jeszcze wymusza na mnie kolor okien co?

 

 

A ja dalej nie wiem co to jest ta TRAFOSTACJA...

 

pozdrawiam,

 

Żebyś się nie zdziwił- ja miałem taki warunek- 2 spadowy.

Trafostacja, to najprawdopodobniej transformator postawiony w budynku murowanym, albo po prostu zwykły transformator na słupie.

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolek - trafostacja /nie jestem specjalistą/ jest to urządzenie, które stawia się w miejscu gdzie ma być spore obciążenie prądem. Nie można w nieskończoność łączyć działek a tym samym ich skrzynek aby rozbudowywać linię energetyczną, dlatego buduje się trafostację. Jest to coś w rodzaju agregatu prądu. Jak to działa - nie mam pojęcia. Kiedyś trafostacje to były niezłe kolumbryny, teraz jeśli się nie mylę są małych rozmiarów. Nie przypuszczam aby było to szkodliwe dla zdrowia.

 

Pozdrawiam

jesli coś mówię, źle niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...