Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy ponownie i znow z malym zapytaniem:

probujemy teraz zalaczyc prad na naszej dzielce w Borkowie gmina Pruszcz, czyli taryfe budowlana i ciezko nam jest sie doporozumiec z Paniami z enegi a dodam ze probujemy to zrobic telefonicznie, tz,zaczerpnac informacji jak to zrobic i mamy bledne info.jedna osoba mowi tak druga inaczej, paranoja. Mamy juz skrzynke na dzialce i teraz co dalej?otrzymalismy wraz z dokumentem potrzebnym do pozwolenia umowe i czy najpierw musimy ja podpisac i czekac czy mozna to zalatwic od reki(oczywiscie po wniesionych oplatach), i czy musimy miec swojego elektryka?Jak ktos moglby nam to rozpisac krok po kroku to bylbym wdzieczny:-)pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy ponownie i znow z malym zapytaniem:

probujemy teraz zalaczyc prad na naszej dzielce w Borkowie gmina Pruszcz, czyli taryfe budowlana i ciezko nam jest sie doporozumiec z Paniami z enegi a dodam ze probujemy to zrobic telefonicznie, tz,zaczerpnac informacji jak to zrobic i mamy bledne info.jedna osoba mowi tak druga inaczej, paranoja. Mamy juz skrzynke na dzialce i teraz co dalej?otrzymalismy wraz z dokumentem potrzebnym do pozwolenia umowe i czy najpierw musimy ja podpisac i czekac czy mozna to zalatwic od reki(oczywiscie po wniesionych oplatach), i czy musimy miec swojego elektryka?Jak ktos moglby nam to rozpisac krok po kroku to bylbym wdzieczny:-)pozdrawiamy

 

u nas bylo tak ze:

1) trzeba bylo umowe wypelnic i zawiesc do energii

2) pani mowi kiedy przyjada wlozyc licznik

3) przed przyjazdem licznika mialabyc kabelki + bezpieczniki zrobione przez elektryka

 

Ja bym sie przy okazji zapytał o aktualne ceny na rynku:

 

1) ile za metr^2 elewacji akryl + styropian15 + robocizna

2) ile za metr^2 tynkow materiał + robocizna

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie przy okazji zapytał o aktualne ceny na rynku:

 

1) ile za metr^2 elewacji akryl + styropian15 + robocizna

2) ile za metr^2 tynkow materiał + robocizna

 

pozdrawiam

 

ad.1

 

Rozmawiałem z kilkoma i było tak, ze styro 10tka plus akryl,grunty,kleje siatka itd. 60 zł od metra plus robocizna 60 zl m2 plus 10 zl/m2 rusztowania,czyli 130 zl(to byl zdecydowanie najdrozszy klient).U innych robocizna wahała sie w okolicach 45-50 zl/m2.

 

ad.2

 

Za gipsowe płace 28 zl/m2 za tradycyjne cos slyszalem o 25 zł(ale pewny nie jestem).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było ... ale dzieci, budowa, praca tzw. niedoczas ;-)

 

Domek od przyszłego tygodnia będzie się wykańczał, a my razem z nim

 

I w związku z tym mam pytanko: gdzie najtaniej w okolicy Bojana (z transportem lub bez) kupić płyty OSB grubość 22 i 8 w sporych ilościach do układania na strychu.

 

 

 

Pomożecie ... No ;-)

 

My kupowalismy w firmie Projekt dawny BAT w Bojanie. W cenie byl transport. Ale ceny juz nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie sa obecnie stawki za ulozenie kostki brukowej ( cementowej)

 

od 35 do 70 zelezy od ekipy, sa tez ukryte duze koszty o ktorych mowia dopiero w czasie roboty tj tłuczeń suchy beton, podsypka, ja umowilem sie kompleksowo z materialem bez bruku czyli nie interesowal mnie material na podbudowe. Wszedzie niestety musialem miec chudy beton oraz tluczen ze wzgledu na grunt (torfy) łącznie z alejkami. Ulozenie 170 metrow zajelo im 2 tygodnie pracowali od 7 rano do 15. Od razu mowie ze ich nie polecam bo robili mi po znajomosci i nie zajmuja sie malymi powierzchniami wiec na pewno nie przyjda do nikogo robic male podjazdy i alejki bo im sie to nie oplaca ale firma bardzo profesjonalna.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie sa obecnie stawki za ulozenie kostki brukowej ( cementowej)

 

U nas dzisiaj skończyli układac, za samą robociznę 33 zł/m2, obrzeża 7 zł za metr. Dobra ekipa z Lęborka, polecam, już zostali wpisani na białą Listę Trójmiasto.

Dla zainteresowanych tel: 662 401 901 ( Pan Piotr i pan Tomek ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam okien drewnianych energooszczednych i antywlamaniowych w okolicy trojmiasta i powoli wpadam w czarną rozpacz - na stronach internetowych oknami energooszczednymi nazywane są okna K 1,0 i wygląda na to, że będe musiala zamawiac okna gdzies z glębi Polski :( Czy ktos z was juz zamawial z daleka? Nie baliscie sie tego co wam przywiozą lub problemow z serwisem? A moze mozna gdzies kupic w okolicy trojmiasta okna drewniane z K 0,8 ?

 

Też szukałem okien o lepszym U. Skorzystałem z firmy MS Okna. Producent ze Słupska. Ma oddziały w Sopocie oraz Gdańsku. Skorzystałem z Gdańska, przy ul. Kartuskiej. Nie żałuję. Bardzo sympatyczna obsługa. Elastyczni są bardzo. Umawiałem się na pomiary 3 razy i niestety tuż przed przesuwałem. Okna plastik w kolorze orzech - U dla szyby 0,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jescze raz. To moj pierwszy post, bo dopiero kilka dni temu znalazlem to forum. Jest zaj.......

Przed 2 miechami kupilismy dzialke w kielpinie Gornym i wlasnie przerabiamy sprawy papierkowe. :evil: :evil:

Mam kilka pytan do forumowiczow.

Musze zlecic architektowi wykonanie adaptacji projektu gotowego, moze polecice kogos niedriogiego z okolic Gdanska. Ile Wy zaplaciliscie za wykonanie takiej adaptacji bez wielkich zman? ja mam zamiar zrobic tylko piwnice.

Mam tez pytanko odnosnie kosztow wykonania mapki do celow projektowych , znalazlem geodete za 700 pln czy to duzo?

Kto Wam to wykonal i za jaka cene????

Pozdrawiam wszystkich budujacych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 TO NIE JEST dużo, ja dałam 600 rok temu.

 

Kochani pomóżcie, szukam dobrego, ale za rozsądną kasę hydrulika. Kuzyn nas wystawił, materiał leży na budowie, kompleksowa robota: grzejniki, podłógówka w łazienkach i wiatrołapie. Polećcie swoich i napiszcie proszę ile płaciliście za punkt i za metr ogrzewania podłogowego. Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...