Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oj, nie jestem pewna, czy to o czym Bolek pisał w pkcie b), czyli te słupy, kable i kondensatory, też się nie nazywa trafostacja? Może lepiej się dowiedzieć, co to dokładnie będzie?

Bolek - jeśli chodzi o warunki zabudowy, to jeszcze może być określona dopuszczalna wysokość budynku, ilość kondygnacji, procent powierzchni działki, który można przeznaczyć na zabudowę, sposób odprowadzenia ścieków i poboru wody (czasem jest zakaz stosowania indywidualnych urządzeń). No i zazwyczaj jest zapis, że architektura ma nawiązywać do tradycji regionalnych czy coś w tym stylu. Więc faktycznie lepiej mieć warunki przed wyborem projektu, a nawet przed kupnem działki (nie pamiętam czy już jest Wasza czy dopiero kupujecie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzieki za uwagi. Co do trafostacji, to potwierdza sie to co myslalem. Siec w okolicy jest na tyle slabo rozbudowana, ze spodziewalem sie jakiejs rozdzielni pradu - jakkolwiek tego by nie nazwac.

 

Tez nie sadze, aby bylo to szkodliwe, bo jak wpisalem w wp.pl 'trafostacja' to jedyne co mi wyswiatlalo, to uwagi, ze taka a taka dzialka ma trafostacje lub dostep do niej. Generalnie wygladalo to na zalete, a nie na wade

 

ma75- dzialke juz mamy, a upatrzony projekt jest na tyle maly i zwyczajny, ze mam nadzieje nie miec problemow. (niezapominajkaII archonu)

 

Rzeczywiscie warto sie najpierw postarac o te WZiZT a potem kupowac projekt, ale swoja droga, czy WZiZT dla sasiada nie beda identyczne? Nie moge sobie tak po prostu od niego ich skopiowac? (dla celow orientacyjnych oczywiscie- wiem, ze musze potem miec i swoje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

Trafostacja bedzie to takie cudo co z duuuuzych napiec biegajacych po duzzzzych slupach (400kV) zrobi cos co moga uzywac zwykli ludzie (400V). Czyli taka redukcja z duzego na male z uzyciem transformatorow. Od wielkosci tych duzych napiec bedzie zalezalo na ile bedzie to duzy grzmot.

Czasami np. taka stacja obsluguje ~50 dzialek - wtedy to pikus i nie ma o czym mowic.

 

Pozdrawiam - i sorry jak za lopatologicznie,

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska-j - Ja na WZ czekałem 8,5 m-ca ( z tym, że po raz drugi złożyłem wniosek o WZ w dn. 25.07 - tak więc ok. 2 m-cy ) wszystko zależy od urzędasów. Wejdź na wątek Prawo ( WZ po 11.07. ) tam wiele osób opisuje swoje zmagania z urzędami.

 

Benicio - zagęszczarkę można także wypożyczyć w hurtowni w Pępowie - pani , która ją prowadzi ma brata - a on sprzęt różnoraki. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Docent - dzięki za info, dowiem się również w Pępowie.

 

Bolek - WZiZT dla Ciebie i Twojego sąsiada rzeczywiście powinny być podobne (przynajmniej w najważniejszych kwestiach). Dla celów orientacyjnych możesz je wykorzystać.

 

Pozdrowienia B.

 

PS. Jutro TePsa ciągnie mi kabel do domu. Pół roku załatwiania i czasami czeskiego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ewusia - pytałaś o działkę, znajduje sie przy lesie, a najbliższa wioska to Gostomko. Rolnik dzielił swoje 11 ha, a że chciał szybko spuścić to sprzedawał jako działki siedliskowe. Mieliśmy szczęście. Teraz uzupełniamy projekt o przydomową oczyszczalnię i będziemy czekać na pozwolenie.

 

Stacja transformatorowa to nie jest zbyt ciekawe towarzystwo. Z tego, co wiem to wytwarza całkiem spore pole elektro - magnetyczne, jeśli się nie mylę. Ale, co w dzisiejszych czasach nie promieniuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 75 - masz rację, tam jest przecudnie, ja jestem zakochana w tej okolicy. A domek ma byc całoroczny. Śmiesznie się zaczęło, bo pierwsza osoba, która kupiła tam ziemię zamówiła projekt u architekta Sabiniarza z Chojnic - on projektuje takie wiejskie chatki kaszubskie. I teraz wszyscy jak jeden mąż biorą u niego projekt, więc powstanie osiedle nie z tego wieku. A cena była jak za typowy projekt ze wszystkimi branżami, do tego szkic zagospodarwoania + bezcenne rady architekta-filozofa.

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze ze zostawisz dzielo swego zycia, nawet po wygraniu kroci!

 

Ja Wam mowie - Kodi sie z nami droczy - nie wierzcie mu ;-)

 

Pozdrawiam i zycze szczescia. Dwa dni temu po jedzonku dostalem takie chinskie ciasteczko z przepowiednia. Bylo tam napisane ze wygram koszmarna sume pieniedzy i podane bylo 6 liczb. Nie wiem czy Kodi obstawil MOJE liczby..... ;-) Poprosilem zonke o skreslenie tej 6ki. Ciekaw jestem efektow.

 

Tak czy inaczej - KODI i cala reszta -> zycze powodzenia!

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZAK, to będziemy prawie sąsiadkami, tylko Ty jesteś za Koscierzyną a ja przed :lol: (patrząc od strony Gdańska). Tereny rzeczywiście cudne, ja mam działeczkę w Sikorzynie (gmina Stężyca), właśnie odebrałam pozwolenie na budowę więc papierologię mam już w zasadzie za sobą :lol:

A projekt kupiłam gotowy i - co dziwne - pasuje nam pod każdym względem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - byłem dzisiaj w tej hurtowni - brat tej pani akurat ma popsutą ubijarkę, ale obok jest też wypożyczalnia - zdaje się biorą ok. 100 złociszy za dobę.

 

Konrad - ja też trzymam za słowo - zostałbyś wspaniałym dobroczyńcą - ale swoje numerki i tak skreślę, a może wypadnie na mnie :lol:

 

Dzisiaj odebrałem WZ i razem z proj. dałem do p. architekt - teraz to tylko czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podzielić się informacją na temat sporego składu kamienia naturalnego z racji tego, żę ostatnio szukałem kawałków marmuru do kominka (ale z tego co widizałem to robią jeszcze inne dziwne rzeczy tam..w tym np groby, urny itp hiihihi, ale także np parapety i wszelki łupki itp)- Firma "Murkam" jedzie się na Przodkowo i za Łazin czy jakoś tak -jak ktoś będzie zainteresowany to dam namiary i wytłumacze jak dojechać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie

 

ma75 - :oops: niestety nie udało mi się znaleźć tych wskaźników, przewertowałem MURATORY i nie znalazłem. Było to gdzies napewno, ale może akurat ten numer, gdzie to było gdzieś mi się ulotnił. Mieszkam w tymczasowym miejscu aktualnie i wszystkie klamoty mam w dwóch miejscach - może akurat ten numer jest w tym drugim. Sorry.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...