Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A mozesz powiedzieć ile biorą za metr ułożenia?

 

Cena wyjściowa była ~40zł za 1m2 w cenę wliczono obrzeże (jego położenie). Ale to cena bez uwzględnienia rabatu, które zazwyczaj występują :D (żona ustala ceny z fachowcami), myślę, że ok 35 zł to będzie cena realna.

Pozdrawiam i przepraszam za tak późną odpowiedź, ale byłem wywieźć "rjebiate" na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zamawiałam w Justyr styropian "10" z frezem, a przyjechał "5" bo pewnie nie miała i wiadomo, że jak się kładzie dwa razy "5" to jest podwójna robota więc ktoś kto to robił miał prawo mnie skasować podwójnie. Dlatego teraz od niej nie biore już zamówiłam w Bojanie u P. Łukasza Hewelta, ceny ma podobne i gość bardzo konkretny i ugodowy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduje w koleczkowie.materialy biore z Prestolu na chwaszczynskiej.nie wiem czy najtaniej ale taniej niz hurtownia w koleczkowie i bojanie.Porotherm 25 po 6,95.

Za kierownika place 3000 wiec bardzo duzo ale jest ok bo doradza i pilnuje majstrow.

Z tymi atestami to podobno na beton musza byc i na strop jak masz np terrive.

wiezbe i stemple bralem z tartaku za Szemudem.

jakby ktos chcial to bede mial stemple do odsprzedania.

mam tez troche bloczkow betonowych.

bralem z Niestepowa po 3,5 z transportem ale bez faktury.

 

pozdrawiam wszystkich budujacych z koleczkowa i okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestol - bardzo drogi, ja tylko sporadycznie tam kupuje. Sama przerabiałam te wszystkie hurtownie i naprawdę BLADOWSCY są najbardziej atrakcyjni cenowo. Nawet czasem jest taniej w Castoramie niż w Prestolu :) ale waidomo jedni liczą każdą złotówkę jak my, inni nie muszą :) ja temat zakupów mam dokładnie przerobiony i naprawdę wiele można zaoszczędzić bo różnice czasem są naprawdę ogromne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy gdzie budujesz, co z tego że np. Bladowski jest tani, skoro koszt transportu np na Osowę jest o wiele droższy niż np. z Prestola czy Bata.

W zeszłym roku robiłem wylewki i fachowcy zażyczyli sobie żwir od Bladowskiego, przy okazji zamówiłem u nich cement który był droższy niż w Bacie, co nie oznacza że dzisiaj jest np odwrotnie. IMO co do cen nie ma reguły "małe zakupy"należy robić jak najbliżej (koszty transportu).

Warto też kupować w jednym miejscu to dostaje się rabaty. Należy też zwrócić uwagę czy możesz zdać nadmiar materiału, bo co później zrobić z paletą pustaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację co do małych zakupów i co kupowania w jednej firmie bo dostaje się później rabaty, ja pisze na bazie własnych doświadczeń; sama zaczynałam od BATA w Bojanie, potem był Prestol, a na końcu właśnie BLADOWSCY - oni są w Pępowie więc do mnie mają dość blisko. Jak kupowałam pustaki bo mi zabrakło albo jak zostało mi materiału to oni bez problemu przyjęli zwrot (Prestol owszem przyjął, ale już mniej chętnie, nie byli też skłonii dawać rabatów choć dużo u nich zamawiałam), zabrali również palety na których były pustaki. Są pewne rzeczy, których lepiej szukać np. u producenta - Bladowscy mieli drogo styropian i mają też drogo piach do poasadzek, ale dzięki Wam mam Pana z Wiczlina co piach mi załatwi taniej - dziękuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałam w Justyr styropian "10" z frezem, a przyjechał "5" bo pewnie nie miała i wiadomo, że jak się kładzie dwa razy "5" to jest podwójna robota więc ktoś kto to robił miał prawo mnie skasować podwójnie. Dlatego teraz od niej nie biore już zamówiłam w Bojanie u P. Łukasza Hewelta, ceny ma podobne i gość bardzo konkretny i ugodowy :)

 

Karolinka - a wyjaśniałaś tą sprawę? Bo moim zdaniem w ogóle nie powinnaś przyjąć tego styropianu - w końcu zamawiałaś inny i powinni Ci dowieźć taki, jaki zamawiałaś. To przecież nie był Twój błąd, tylko ich. A swoją drogą, to my zamawialiśmy 2, 4 i 5cm na posadzki i robiliśmy miksy z tych grubości, bo potrzebowaliśmy różnie w różnych miejscach. Słyszałam, że jak się zrobi dwie warstwy i każda z warstw ma łączenia w innym miejscu, to jest cieplej, niż przy jednej warstwie. Tak więc może zysk z tego masz taki, że jest odrobinkę cieplej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w Trójmieście znajdę uczciwą i dobrą firmę sprzedającą bramy garażowe, możecie kogoś polecić?

 

Pozdrawiam Ola

Np. Megabud w Rumii, wielokrotnie polecany w tym wątku jak i na białej liście.

Mają w ofercie bramy Wiśniowskiego. Jest też kilka innych firm, poczytaj dokładnie w tym wątku jak i na wspomniane "białe liście" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słichajcie może ktoś będzie zainteresowany: mam dwa grzejniki firmy KERMI PROFIL-V FTV 22 wymiar 900/600 nieużywane, ale rozpakowane z folii, były tylko powieszone i uznaliśmy, że jednak nam nie pasują i zdjęliśmy, dostawca już nie chce przyjąć, a ja sprzedam po bardzo dobrej cenie. Zainteresowanych proszę o kontakt na maila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

poszukuję dobrego hydraulika, polecanych na białej liście już obdzwoniłam, albo mają terminy do końca roku albo są z okolic Gdyni, Redy, Rumii, a nasza budowa jest w Trąbkach Wielkich.

Macie może kontakt do hydraulików z okolic Gdańska, Pruszcza Gd, ew. Starogardu?

 

Sprobuj skontaktowac sie z Panem Markiem 0607 521 515.

Robil u nas cala kanalize z szambem i hydraulike lacznie z bialym montazem.Nie mozemy o nim powiedziec zlego slowa.

Dojezdza rowniez zza Koscierzyny,wiec bedzie mial kawalek.

Mozesz powolac sie na Rafala z Chwaszczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...