Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fachowcy od płotu to rzeczywiście ludzie widma. U nas czwarta ekipa w końcu robi płot. Z poprzednimi się umawialiśmy, ale albo znikali albo stwierdzali, że jednak nie mają czasu i robić nie będą (m. in. polecana przez Cmyka ekipa od płotu i podbitki, jako jedna z lepszych na budowie - mieli u nas robić płot w październiku, ale jak przyszedł październik, to stwierdzili, że może w marcu by mi ten płot zrobili, a w marcu stwierdzili, że czasu nie mają i odesłali do kolegi, który zażyczył sobie znacznie większej kasy i stwierdził, że za mniej nie robi). Teraz w końcu ekipa robi nam płot, ale leniwi są strasznie i fachowcy z nich też niespecjalni, więc nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do płotu zrobiłem go w końcu z kolegą (tym samym , który stawiał ze mną "balopuzzle". I jest.

Sąsiad wziął "obszczymurków" i... zgroza, płot straszy całą okolicę. Słupki narożne całkowicie niepodparte wygięły sie do wewnątrz, na dłuższych odcinkach to samo przy naciąganiu, pion to pojęcie całkowicie abstrakcyjne,wysokość siatki od krzywej podmurówki też jest zupełnie różna, itp itd.

Ale zapłacił grosze.....

A właściwie to jest zupełnie prosta rzecz, choć wymagająca troszkę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci moi nie piją i nawet poukładali deski :-)

 

 

Wcześniej miałem ekipę która zrobiła szalunki i zażyczyła sobie gruchę. Nie było mnie przy zalewaniu szalunków, przyjeżdżam wieczorem i co widzę ? Szalunki porozchodziły się, więc fachowcy uciekli, słupków nie wstawili i wyłączyli telefon.... Przybyło mi kilka siwych włosów po tym wieczorze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż robił płoty w trójmieście, dodatkowo 'wykańczają" takowe piaskowcem i nie tylko i to po całkiem przystępnych cenach.

szkoda, ze jest tak wielu partaczy i psują renomę osobom, które znają sie na rzeczy a zleceniodawcy dostają złotej gorączki na widok 'skończonej" roboty lub nawet niedokończonej.

 

Zainteresowanym podam namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej mysle ze ten gosciu przyjdzie.to jest facet emeryt(albo rencista).poza swoja i (może) sąsiednią nie wyjeżdza.A ogrodzenie

widziałem jak robił i jak zrobił,więc czepić sie nie ma czego.

Mało tego pytałem sie o niego właściciela posesji na której pracował(gdzies tak w maju),teraz do niego podjechałem,a facet mówi, "no jo,on mi mówił że ktoś się pytał,ale ja myślałem ze Pan sie rozmyslił ..."

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej wtajemniczonych na temat podlaczenia produ tkz tymczasowego lub budowlanego.

Posiadam na dzialce w granicy rozdzielnie , skrzynke do licznika. Czy jest mozliwosc by w wewnatrz zawiesic licznik z powiedzmy gniazdem silowym i zwyklym ?

Jaka jest procedura starania sie o zawieszenie takiego licznika. Czy musze wykonywac plan?, Podpisywac umowe z energetyka i oczywiscie jakiego rodzaju sa to koszty

pozdrawiam daro :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystepujesz do Energi o warunki przyłącza budowlanego (prowizorki).Oni określają co i jak.u nas było tak,że postawili nam skrzynke przy słupie(najbliższym do naszej działki,ale i tak oddalonym o 120 metrów).W tej skrzynce masz licznik,a z niej podciągasz kable do tej swojej skrzynki na działce,to już Energi nie interesuje jak to zrobisz i co zrobisz.

Sąsiadka moich rodziców miała tak,że powiesili jej skrzynke na słupie naprzeciw jej działki (całe 6 metrów odległości),w tej skrzynce drugi elektryk zainstalował jej gniazda,a budowlańcy rano kabel rozwijali, wieczorem zwijali.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej wtajemniczonych na temat podlaczenia produ tkz tymczasowego lub budowlanego.

Posiadam na dzialce w granicy rozdzielnie , skrzynke do licznika. Czy jest mozliwosc by w wewnatrz zawiesic licznik z powiedzmy gniazdem silowym i zwyklym ?

Jaka jest procedura starania sie o zawieszenie takiego licznika. Czy musze wykonywac plan?, Podpisywac umowe z energetyka i oczywiscie jakiego rodzaju sa to koszty

pozdrawiam daro :lol:

Jest taka mozliwość, ale zgłość się do ZE i zapytaj w jaki sposób można to zrobić. Ja miałem taki właśnie przypadek i po zabuleniu ok. 2 tys założyli mi licznik docelowy, czyli nie musiałem kupować prowizorki. I to w ciągu dwóch dni.

Potem tylko rozłączyłem gniazda (siła + 230V) i kabel pociągnąłem do rozdzielni w domu.

Ich interere całość do licznika, z nim to Twoja decyzja co podłączysz (najwyżej wywali topiki podlicznikowe wymagające zerwania plomb i założenia nowych, oczywiście odpłatnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej wtajemniczonych na temat podlaczenia produ tkz tymczasowego lub budowlanego.

Posiadam na dzialce w granicy rozdzielnie , skrzynke do licznika. Czy jest mozliwosc by w wewnatrz zawiesic licznik z powiedzmy gniazdem silowym i zwyklym ?

Jaka jest procedura starania sie o zawieszenie takiego licznika. Czy musze wykonywac plan?, Podpisywac umowe z energetyka i oczywiscie jakiego rodzaju sa to koszty

pozdrawiam daro :lol:

 

1) musisz uzyskać od Energi "warunki przyłączenia" [WP] - być może już je masz - były potrzebne do pozwolenia na budowę.

2) musisz podpisać umowę o przyłączenie [uP] (energii elektrycznej do placu budowy)

3) musisz mieć skrzynkę - tzw. "prowizorkę" z miejscem na licznik, wyłącznikiem różnicowo-prądowym, zabezpieczeniami i gniazdami - wg potrzeb.

Po podpisaniu umowy w Enerdze przyjadą, podłączą, i można budować ...

 

Koszty:

ad1 - WP - wydawane są bezpłatnie, inne koszty pomijalne - ksero itp.

ad2 - UP - tu masz koszt tzw "opłaty przyłączeniowej" - w zależności od tego czy 1-faz 3-faz, jaka wartość zabezpieczenia przedlicznikowego; nie znam aktualnych stawek ale przy opcji min. (1-faz, 20A) kilkaset PLN, przy opcji "przyzwoity standard" (3-faz, 25A) ok. 2kPLN

ad3 - koszt nowej "prowizorki" do 1kPLN ale możesz odkupić od kogoś kto kończy budowę albo wyporzyczyć od Twojego elektryka - niektórzy mają to w ofercie - inni nie

 

Można też próbować tak jak zrobił mały ale musisz mieć warunki przyłączenia na zasilanie docelowe + umowa z Energą na zasilanie docelowe + elektryk który Ci przygotuje "papierkologie" (musi poświadczyć na drukach Energi, że wykonał docelową instalację w Twoim domu :o ).

 

Koszty:

- warunki przyłączenia + umowa o przyłączenie - analogicznie jak dla wariantu "prowizorycznego"

- elektryk - żaden się gratis nie"podłoży" z tymi papierami

- odpada Ci koszt skrzynki - proawiorki

- energia elektryczne w taryfach "G" (docelowych) jest tańsza niż w taryfie "C" (budowlanej)

- pobierasz energię el. niezgodnie z umową = nielegalny pobór energii elektrycznej - koszty opisane w taryfie Energi

 

Idź do Energi i zapytaj - wszystko Ci powiedzą.

Powodzenia :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykant - ja właściwie nic nie robiłem, żeby miec docelówkę. P{o prostu przyjechał gość, zobaczył Z-kęi zapytał czy ma być docelowo czy prowizorka. Bo pudło z kablami już stało.

Co do taniości energii G i C - ostatnio liczyłem i wyszło, że ...C jest tańsze.

Na stronie "e-energa" jest kalkulator ichnich opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze podajcvie mi namiar na elektryka ktory ma papiery na odbior przylaczy i podalaczanie skrzynek itd - generalnie chce z u niego sie poradzic jak z moja dzialka podlaczyc prad - mam warunki przylacza itd

 

- ale teraz od 3tyg proboje sie umowic z eleketrykami z Energi......na podlaczenie skrzykni i tablicy poniewaz rozdzielilem sobie prad w domu u tesciow na osobne lacze do grazu w ktorym mam zaklad fryzjerski - chodzi oto ze kabel juz mam pociagniety trzeba tylko skrzynke podlaczyc i z drugiej srtony podlaczyc i wypelnic z energi papierki zeby mi energia przyjechala zamontowac licznik - pozdrawiam i czek amn odezwe z bialej listy korzystalem ale nikt niema czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Potrzebuję namiarów na sprawdzony tartak z województwa pomorskiego, a w szczególności taki, który robi dobrej jakości podbitkę.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam :D

 

 

W Lęborku jest takowy, ale nie wiem czy to dla Ciebie nie bedzie za daleko. Jak nie to zdobędę dokładniejsze namiary.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy ktos z Panstwa podpiwniczajac dom zastosowal sciane z trzech warstw. Chodzi mi o o sciane nosna, material izolacyjny i sciane zewnetrzna. Kalkulujac ceny uzyczia blaczkow betonowych jednolitych o wymiarach 36-24-12 stwierdzilem ze taniej jest uzyc pustaki betonowe z pustkami powietrznymi o wymiarach 49-24-18 na sciane nosna oraz 49-24-12 na sciane zewnetrzna tkz. oslaniajaca izolacje.

Za tym wyborem przemawia tez to ze podobna metode chce zastosowac do budowy domu. Znane jest wszystkim ze ta metoda jest stara ale jak narazie daje najlepsze parametry izolacyjnosci oraz co bardzo wazne mikroklimat.

Z powodu budowy domu z trojwarstwowej sciany fachowcy powiedzieli ze sciana fundametowa musi byc grubsza, czyli chcieli zastosowac bloczki betonowe obrucone w wzdluz. Przeliczajac koszty takiej sciany a sciany trojwarstwowej zaoszczedzam ok 5 000 zl. i piwnice sa ocieplone

Co myslicie o takiej metodzie. Dodam tylko ze pustaki te maja odpowiednie parametry wytrzmalosciowe.

Pozdrawiam daro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

 

mamy male pytanko jestesmy w trakcie odbioru pozwolenia na budowe (decyzji), poinformowano nas ze od tego momentu mamy 14 dni na uprawomocnienie pozwolenia, nastepnie skladamy dokument do nadzoru budowlanego o rozpoczeciu budowy,oni maja tydzien na wniesienie watpliwosci,

i nasze pytanko: czy mozemy rozpoczynac juz budowe ??? czy musimy odczekac kolejne 7 dni na na ewentualne zastrzezenia kontroli budowlanej??? tak nas poiformowano i jesli sie mylimy prosimy o sprostowanie oraz rzeczowa odpowiec:-) firma budowlany juz czeka ale niestety papierologi nieominiemy

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

 

mamy male pytanko jestesmy w trakcie odbioru pozwolenia na budowe (decyzji), poinformowano nas ze od tego momentu mamy 14 dni na uprawomocnienie pozwolenia, nastepnie skladamy dokument do nadzoru budowlanego o rozpoczeciu budowy,oni maja tydzien na wniesienie watpliwosci,

i nasze pytanko: czy mozemy rozpoczynac juz budowe ??? czy musimy odczekac kolejne 7 dni na na ewentualne zastrzezenia kontroli budowlanej??? tak nas poiformowano i jesli sie mylimy prosimy o sprostowanie oraz rzeczowa odpowiec:-) firma budowlany juz czeka ale niestety papierologi nieominiemy

pozdrawiamy

To wlasnie slynna polska biurokracja. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

 

mamy male pytanko jestesmy w trakcie odbioru pozwolenia na budowe (decyzji), poinformowano nas ze od tego momentu mamy 14 dni na uprawomocnienie pozwolenia, nastepnie skladamy dokument do nadzoru budowlanego o rozpoczeciu budowy,oni maja tydzien na wniesienie watpliwosci,

i nasze pytanko: czy mozemy rozpoczynac juz budowe ??? czy musimy odczekac kolejne 7 dni na na ewentualne zastrzezenia kontroli budowlanej??? tak nas poiformowano i jesli sie mylimy prosimy o sprostowanie oraz rzeczowa odpowiec:-) firma budowlany juz czeka ale niestety papierologi nieominiemy

pozdrawiamy

 

Musisz odczekać 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...