Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ponawiam pytanie o wskazanie osoby przymykajacej oko na badania archeologiczne?????????

 

Tutaj nie ma mowy o przymykaniu oka.

 

Badania robi archeolog z muzeum archeologicznego w Gdańsku i masz wybór z pośród 2-3 pracowników, którzy pracują w tym dziale i koniec.

 

O problemach z ich strony nigdy nie słyszeliśmy.

 

Siula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o wskazanie osoby przymykajacej oko na badania archeologiczne?????????

 

Witam mialem podobne doswiadczenia 3miesiace temu w Koleczkowie i poszlo bez problemow koszt faktycznie cos kolo 800zł ale zalezy od tego co znajda poniewaz u mnie znalezli paleniska i podobno od kazdego liczone jest osobno bo pozniej archeolog robi szkic i dostajesz pisemko ze jest twoja dzialerczka OK - w zasadzie niema sie co bac ale wiadomo ze archeolog "inny świat" i oni jak cos znajda moga niezle namieszac ale mysle ze da sie znimi dogadac :-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o wskazanie osoby przymykajacej oko na badania archeologiczne?????????

 

Witam mialem podobne doswiadczenia 3miesiace temu w Koleczkowie i poszlo bez problemow koszt faktycznie cos kolo 800zł ale zalezy od tego co znajda poniewaz u mnie znalezli paleniska i podobno od kazdego liczone jest osobno bo pozniej archeolog robi szkic i dostajesz pisemko ze jest twoja dzialerczka OK - w zasadzie niema sie co bac ale wiadomo ze archeolog "inny świat" i oni jak cos znajda moga niezle namieszac ale mysle ze da sie znimi dogadac :-) pozdrawiam

 

Dzieki problem tylko ze znowu musze przyleciec do kraju po to zeby jakis archeolog pogrzebal sobie troche w ziemi.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o wskazanie osoby przymykajacej oko na badania archeologiczne?????????

 

Witam mialem podobne doswiadczenia 3miesiace temu w Koleczkowie i poszlo bez problemow koszt faktycznie cos kolo 800zł ale zalezy od tego co znajda poniewaz u mnie znalezli paleniska i podobno od kazdego liczone jest osobno bo pozniej archeolog robi szkic i dostajesz pisemko ze jest twoja dzialerczka OK - w zasadzie niema sie co bac ale wiadomo ze archeolog "inny świat" i oni jak cos znajda moga niezle namieszac ale mysle ze da sie znimi dogadac :-) pozdrawiam

 

Dzieki naprawde!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakie dok. sa potrzebne przy skladaniu do urzedu o wydanie decyzji o wylaczeniu z gruntow rolnych?

Ile trwa cala procedura wydania takiej decyzji prze urzad?

Czy w urzedzie sa gotowe druki do uzupelnienia czy tez trzeba napisac prosbe wlasnorecznie?

Czy sa jakies oplaty w zwiazku z wydaniem tego dok.?

Pozdrawiam i z gory dzieki daro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prośby o wyłączenie gruntów z produkcji, my zadzwoniliśmy do naszej gminy i Pani przesłała mailem nam wniosek, który wypełniliśmy i wysłaliśmy listem poleconym do gminy, zdaje się że coś tam trzeba dołączyć jeszcze ale już nie pamiętam bo to było dawno. Najlepeij zadzwoń do swojej gminy 0 u źródła dostaniesz najlepsze informacje :) My czekaliśmy na to ok. 2 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

We wniosku do urzedu do Urzedu Miasta o o wylaczenie gruntu z produkcji rolnej znalazlem ze potrzeba dolaczyc Opinię o pochodzeniu gleby wykonaną przez rzeczoznawcę uprawnionego przez Wojewodę Pomorskiego na podstawie przepisów §4 ust.1 i 2. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 04 czerwca 1956r. (Dz.U. nr 19 poz. 97 z późn. zm.

Co to do cholery jest????????????????????????????????????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

We wniosku do urzedu do Urzedu Miasta o o wylaczenie gruntu z produkcji rolnej znalazlem ze potrzeba dolaczyc Opinię o pochodzeniu gleby wykonaną przez rzeczoznawcę uprawnionego przez Wojewodę Pomorskiego na podstawie przepisów §4 ust.1 i 2. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 04 czerwca 1956r. (Dz.U. nr 19 poz. 97 z późn. zm.

Co to do cholery jest????????????????????????????????????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Czy Wy przy skladaniu takiego wniosku robiliscie takie badania???

Z gory dzieki za pomoc daro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wentylację robi nam firma:

http://www.aircomfort.pl

 

Szef Mariusz Besman, projektant z rekuperatory.pomorze przeszedł Adam Czoska - zdecydowanie ok.

 

Na razie zrobili instalację i narzekać na nich nie możemy.

Wszystko wygląda solidnie.

Montaż centrali za 2-3 miesiące.

 

Siula

 

 

Też muszę pochwalić ekipę z AirComfort. U mnie naprawiali niedoróbki i "oszczędności" w instalacji rekuperatora. Bardzo fachowi, solidni, terminowi po prostu super fachowcy oby więcej takich a budowanie byłaby dużo łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszałam też, że sporo ludzi bierze dechy z Castoramy. W tej przy obwodnicy mają tylko jakieś drogie dechy, ale w tej przy Grunwaldzkiej mieli takie w granicach 25-30m2. Z tym, że deski są chude (zdaje się 11mm) i jak oglądałam jakieś otwarte paczki, to dechy miały dużo nierówności na piórach (wyszczerbione kawałki, odłamane dłuższe kawałki piór itp.). Te w okolicach 30pln były lepsze, ale stwierdziłam, że nie opłaca się ich kupować, bo u Czajki deski są grubsze, szersze i dłuższe, a kosztowały chyba 2zl/m2 więcej.

 

Mam pytanie o podbitkę; czym impregnowaliście podbitkę? Jaka farba jest na tyle dobra żeby impregnowała, nadała kolor i nie trzeba było nią "maziać" kilka razy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszałam też, że sporo ludzi bierze dechy z Castoramy. W tej przy obwodnicy mają tylko jakieś drogie dechy, ale w tej przy Grunwaldzkiej mieli takie w granicach 25-30m2. Z tym, że deski są chude (zdaje się 11mm) i jak oglądałam jakieś otwarte paczki, to dechy miały dużo nierówności na piórach (wyszczerbione kawałki, odłamane dłuższe kawałki piór itp.). Te w okolicach 30pln były lepsze, ale stwierdziłam, że nie opłaca się ich kupować, bo u Czajki deski są grubsze, szersze i dłuższe, a kosztowały chyba 2zl/m2 więcej.

 

Mam pytanie o podbitkę; czym impregnowaliście podbitkę? Jaka farba jest na tyle dobra żeby impregnowała, nadała kolor i nie trzeba było nią "maziać" kilka razy ?

 

Mamy okna w kolorze złotego dębu i za radą forumowiczki, która również szukała impregnatu do tego koloru okien, użyliśmy impregnatu do drewna Dan Braven w kolorze kasztanu. Ładnie pasuje do złotego dębu, ale malowana była 4 razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...