Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Szukałem, szukałem, szukałem i dałem za wygraną. Temat jest poprostu za długi.

Szukam w okolicach Trójmiasta producenta lub sprzedawcy kręgów betonowych, oczywiście jak zawsze konkurencyjnych cenowo.

A może ktoś ma do odsprzedania kregi fi=~100 cm h=50 cm lub innych rozmiarach, to też wchodzi w rachubę. Potrzebuję na odwodnienie dachu (2x220m kw. - budynek typu bliźniak).

Może ktoś z praktyki orientuje się ile potrzeba na odwodnienie ok 220 m2 dachu w okolicach Gdyni (Bojano).

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mamy do sprzedaży barak budowlany

W kwesti ceny prosze pisac na priv.

http://images6.fotosik.pl/240/9975ee0b9475fee3.jpg

http://images6.fotosik.pl/240/6fdad5f996fde2e3.jpg

Buda jest ocieplana, ma podlaczenie do pradu wraz z bezpiecznikami,oswietlenie wewnatrz i na zewnatrz, umywalke z odplywem. Wiadomo , nie jest to nowe a uzywane, budowlane, ale sprawdzila sie przez okragly rok.

Budujemy ogrodzenie i chetnie bysmy sie juz jej pozbyli.

Transport wlasny, potrzebny HDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakąś firmę montującą/wykonującą bramy wjazdowe samonośne? Czy cena 3,5tys. za bramę (z montażem) o szerokości 4,5m to akceptowalna cena? Cena dotyczy bramy bez wypełnienia tj. dodatkowo będzie jeszcze na nią montowane drewno. Sterowanie nie jest objęte ceną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś może polecić sprawdzonego kominkarza ?

Chodzi o obudowanie wkładu.

Mam dwie wyceny, ale kwoty są nie do przyjęcia.

 

Pozdrowienia,

fh8g

 

Ja właśnie obudowuję kominek. Ceny sa bardzo zróznicowane. Znalazłam fachowca za przystępną cenę. Ja mam bardzo prosta zabudowę z przodu z kamieniem onyx. Cena za robocizne 1500 zł i material bez kamienia 1000 zł. Czekam na kamień i końcowy efekt ale jestem narazie zadowolona. Pan Grzegorz tel. 506 499 430

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy już z tym mieli do czynienia: czy wybieracie tylko zestawy podtynkowe te najdroższe tzn. marek GROHE czy GEBERIT? Jest kilka innych tańszych, oczywiście nie mówię o tej totalnej chińszczyźnie w marketach, ale np. firma Koło ma teraz promocje - a przecież to jest firma znana i wciąż mamy dylemat, bo wujek fachowiec mówi, że wcale nie trzeba kupować tych najdroższych, że szkoda kasy, ale z drugiej strony jeśli coś miałoby się zaraz rozwalić... proszę napiszcie jakie macie doświadczenia w tym temacie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakąś firmę montującą/wykonującą bramy wjazdowe samonośne? Czy cena 3,5tys. za bramę (z montażem) o szerokości 4,5m to akceptowalna cena? Cena dotyczy bramy bez wypełnienia tj. dodatkowo będzie jeszcze na nią montowane drewno. Sterowanie nie jest objęte ceną.

Bez sterowania za ta cene to mysle ze sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy już z tym mieli do czynienia: czy wybieracie tylko zestawy podtynkowe te najdroższe tzn. marek GROHE czy GEBERIT? Jest kilka innych tańszych, oczywiście nie mówię o tej totalnej chińszczyźnie w marketach, ale np. firma Koło ma teraz promocje - a przecież to jest firma znana i wciąż mamy dylemat, bo wujek fachowiec mówi, że wcale nie trzeba kupować tych najdroższych, że szkoda kasy, ale z drugiej strony jeśli coś miałoby się zaraz rozwalić... proszę napiszcie jakie macie doświadczenia w tym temacie :)

Tak zupełnie szczerze - raz daliśmy się namówić przez klienta (bo taniej)na montaż "niegeberita". Rok gwarancji (Geberit/Grohe 10lat) , a po roku i dwóch tygodniach reklamacja klienta "nie działa".

Serwis krótko stwierdził "po gwarancji"...

Myślę, że komentarza nie trzeba.

Aha dodam, że jak miałem reklamację Grohe (zresztą z winy podwykonawców klienta) to f-a przyjechała błyskawicznie, naprawiła i pojechała nie wdając sie w dyskusje.

Że nie wspomnę o Gebericie, gdzie jak na razie na kilkaset zamontowanych reklamacji = 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot i pytanie.Kompletnie nie znam się na budowlance i na obecnych cenach.Interesuje mnie jaki jest koszt (grubo orientacyjny)postawienia parterowego domu(bungalow)ok.200 mkw.ze wszystkimi instalacjami ,bez piwnic ,do zamieszkania?Czy jest mi w stanie ktoś pomóc?Chodzi mi o orientacyjny koszt z tolerancją powiedzmy ok.50tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ile płaciliście za podłaczenie zabezpieczenia wodny na działce (moze wytłumacze dokladnie mam założona wode ale tylko jako wykop i leży sobie rura i nic wiecej ) ile kosztuje teraz postawienie tzw"hydrantu" z zabezpieczniem co by mi młodzież nieodkreciła sobie jak mnie niebedzie na działce.......

2.pytanie to jaki kabel musi być aby podlaczyć samemu prowizorke na 80-100m kabla 5x16 ? czy 5 x10? zaznaczam ze narazie bedzie podlaczona betoniarka na siłe 400V poniej moze i bedzie do domu podlaczony chociaz to niepewna informacja......(mam warunki (prowizorki)przyłacza z energi ale sie dogadałem z sasiadem i bedzie bliżej od niego niz z najblizszego ZK i wymiary kabla sa niepodane )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot i pytanie.Kompletnie nie znam się na budowlance i na obecnych cenach.Interesuje mnie jaki jest koszt (grubo orientacyjny)postawienia parterowego domu(bungalow)ok.200 mkw.ze wszystkimi instalacjami ,bez piwnic ,do zamieszkania?Czy jest mi w stanie ktoś pomóc?Chodzi mi o orientacyjny koszt z tolerancją powiedzmy ok.50tys.

 

A poszukaj na stronach biur projektowych, zamieszczaja uproszczone kosztorysy. Bo to zalezy od dachu, jaka dachowka i czy nie blachodachowka itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ile płaciliście za podłaczenie zabezpieczenia wodny na działce (moze wytłumacze dokladnie mam założona wode ale tylko jako wykop i leży sobie rura i nic wiecej ) ile kosztuje teraz postawienie tzw"hydrantu" z zabezpieczniem co by mi młodzież nieodkreciła sobie jak mnie niebedzie na działce.......

2.pytanie to jaki kabel musi być aby podlaczyć samemu prowizorke na 80-100m kabla 5x16 ? czy 5 x10? zaznaczam ze narazie bedzie podlaczona betoniarka na siłe 400V poniej moze i bedzie do domu podlaczony chociaz to niepewna informacja......(mam warunki (prowizorki)przyłacza z energi ale sie dogadałem z sasiadem i bedzie bliżej od niego niz z najblizszego ZK i wymiary kabla sa niepodane )

Kolego do samej betoniarki wystarczy 4 x2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot i pytanie.Kompletnie nie znam się na budowlance i na obecnych cenach.Interesuje mnie jaki jest koszt (grubo orientacyjny)postawienia parterowego domu(bungalow)ok.200 mkw.ze wszystkimi instalacjami ,bez piwnic ,do zamieszkania?Czy jest mi w stanie ktoś pomóc?Chodzi mi o orientacyjny koszt z tolerancją powiedzmy ok.50tys.

 

A poszukaj na stronach biur projektowych, zamieszczaja uproszczone kosztorysy. Bo to zalezy od dachu, jaka dachowka i czy nie blachodachowka itd.

 

250-300 tys jak bedziesz rozsadnie wydawal kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Niedługo się wprowadzam do swojego domku na Osowej i mam pytanie do ludzi z Gdańska: z kim macie podpisane umowy na wytwóz śmieci i ile płacicie?

 

Rozumiem, że nikt z Osowej nie czyta tego forum, lub wszyscy utylizują śmieci poprzez obróbkę termiczną :lol:

 

Potrzebuję ekipy do przeprowadzki, możecie kogoś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...