Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Beatko - jakbyś miała Anonse z kilku lat to jest super baza danych. Spróbuj w ich wydawnictwie. A tak na marginesie to co Cię konkretnie interesuje?

 

Fili_P - korzystałem z ich uslug. Koleś co mi robił kominek, polecał ich bo mają duży wybór. Blisko cała północna Polska się u nich zaopatruje. Oprócz nich jest skład w Bojanie, chociaż nie tak duży.

Co do jakości z Murkamu to musicie uważać. Niech lepiej zamawia to osoba, która będzie to montować. Mi kominkarz wyrysował ramkę i Murkam zrobił. Złożyłem w kwadrat i ok. Kominkarz jak to zobaczył mówi że dali ciała, że się nie przyłożyli. Aby osiągnąć efekt, i aby wszystko schodziło się idealnie szlifował marmur z 6 godzin. Tak ku przestrodze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz gleby na handel. generalnie w XXI wieku ceny są stabilne i utrzymuja się na podobnym poziomie. Kupując działkę w połowie lat 90-tych można było sporo zarobić. Teraz widać na rynku trochę ruchu. Różne spekulacje po wiejściu do Unii + coraz mniej działek w obrębie miast jak i poza nimi wykazują, że ceny pójdą w górę. O ile trudno powiedzieć, ale tak jak posżły nieruchomości głównie mieszkania średnio o 15-20% tak działeczki skoczą w górę. Kto nie kupił niech zrobi to teraz za rok może być już dużo drożej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz gleby na handel.

Nie...dla siebie :-)

A skoro juz przy cneach jestesmy to moze ktos wie cos o dzialkach przy ul. Inspektorkiej ( to jest dzielnica sw.wojciecha czy tez przy ul. sw wojciecha. Nie nam trojmiasta wiec wybaczcie.... ) Tam sa bardzo tanie dzialki. Czy te tereny nie sa przypadkiem zaleawane przez pobliski kanal Raduni?

 

Pozdrawiam

 

generalnie w XXI wieku ceny są stabilne i utrzymuja się na podobnym poziomie. Kupując działkę w połowie lat 90-tych można było sporo zarobić. Teraz widać na rynku trochę ruchu. Różne spekulacje po wiejściu do Unii + coraz mniej działek w obrębie miast jak i poza nimi wykazują, że ceny pójdą w górę. O ile trudno powiedzieć, ale tak jak posżły nieruchomości głównie mieszkania średnio o 15-20% tak działeczki skoczą w górę. Kto nie kupił niech zrobi to teraz za rok może być już dużo drożej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko - Gdańska nie znam, więc się nie wypowiadam, ale Trakt Św. Wojciecha - wybacz - bród, smród i ubóstwo. W czasie ostatniej powodzi ten rejon był zalany a do tego jest to słynna Orunia. Oczywiście słynna, nie z dobrobytu, czystości czy pięknej architektury. Jest to prawie że najgorsza dzielnica miasta. Szczerze mówiąc po co Ci taki bajzel. Poszukaj poza miastem. Są ładne tereny, czysto, cicho i przyjemnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi ma racje. Orunia to nie jest pierwsza liga - zdecydowanie za ładnie to ująłem.

Ładne tereny: Banino :D , Lublewo, Klukowo, Grabiny Zameczek, a generalnie - wszystkie wiochy w obrębie do 10-15 km od obowdnicy. Dalej to juz troche kicha z dojazdem. Nie dojeżdża czerwony autobus itepe.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatka - ciężko tak na odległość coś doradzić. To zależy co jest Ci bliższe Gdynia, czy Gdańsk, a może Rumia czy Reda. Tereny wokół tych miast są piękne, jest woda są lasy. Zależy też gdzie pracujesz. Pytań jest mnóstwo.

Do tego ile masz kasy, jak duża działka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuu, zaczęłam pisać i mi uciekło :(

 

Beatka, może najpierw objedźcie okolice Gdańska, żeby zobaczyć, gdzie Wam się podoba, a potem poszukajcie ogłoszeń o działkach w wybranej okolicy, jak się okaże za drogo, to trzeba będzie trochę zweryfikować marzenia...

Ja ze swojej strony polecam Sobieszewo, ale to może trochę subiektywnie, bo ja po prostu KOCHAM to miejsce... koło nas jest parę działek na sprzedaż (tylko tam to trzeba by się pospieszyć, bo w tej chwili miasto kanalizuje Wyspę, to jest kwestia paru miesięcy i ceny na pewno pójdą w górę), poza tym okolice Kolbud, Pruszcza Gdańskiego... Są piękne tereny na Żuławach, tylko tam trzeba uważać na odległość od Raduni i Motławy (jakbyście coś wybrali, to mogę sprawdzić, czy są to tereny zalewowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma75-tylko caly problem w tym, ze moja druga polowa pracuje dluuuugo i juz po prostu brak czasu ( a i ciemno robi sie szybko teraz ) na objechanie czegokolwiek. I z tego wlasnie braku czasu mojej drugiej polowy szala przechyla sie coraz bardziej w strone zakupu gotowego blizniaka z Ekolanu......Jeszcze walcze, ale.....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatka - to za fraki go i w jakiś weekend siłą wyciągnąć z pracy :wink:

A tak serio, to pozostaje Ci znaleźć wśród ogłoszeń parę ciekawych cenowo pozycji (najwięcej jest chyba na stronie anonsów i gratki), popatrzeć na mapie jak to wygląda, i jechać potem w konkretne miejsca. Ewentualnie samej pojeździć po okolicy i zawieźć go potem tylko w te najpiękniejsze miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Beatka - to za fraki go i w jakiś weekend siłą wyciągnąć z pracy"

Tak zrobie, ale zapomniala dodac, ze weekndy tez raczej ma zajete....jak nie praca to szkola i tak w kolko.

 

"Ewentualnie samej pojeździć po okolicy i zawieźć go potem tylko w te najpiękniejsze miejsca..."

Hm....fakt. Potem jak juz sama wybiore to na sile wpakuje go do auta :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatka, nie wiem, gdzie dokładnie jest ta ulica Borkowska, ale Lipce to dzielnica o niewiele lepszej sławie niż Orunia, no i też Radunia w pobliżu. Maćkowy - nie wiem, znam tylko troszkę okolice Niepołomickiej blisko Łostowic - tam jest ładnie i porządnie. Straszyn - to zależy w którym miejscu, częściowo jest nieciekawie, ale buduje się tam też trochę nowych domów i zaczyna być zadbanie. Banino, Borkowo: bardzo ładne okolice, las, sporo nowego się buduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...