Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich :lol: dołańczam do grupy z Trójmiasta!!!!

Mam prośbe czy mozecie mi powiedzieć czy jak robiliście elewacje to styropian tylko przyklejaliście czy mocowaliście też na kołki- pytam bo podobno gdy robi sie na kołki to robi sie jakiś tzw tunel termiczny czy coś takiego.... :-? Czy ktoś może mi na ten temat coś powiedzieć??????

No i jeszcze jedno pytanie jaki najlepiej wybrać tynk zewnętrzny???

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich :lol: dołańczam do grupy z Trójmiasta!!!!

Mam prośbe czy mozecie mi powiedzieć czy jak robiliście elewacje to styropian tylko przyklejaliście czy mocowaliście też na kołki- pytam bo podobno gdy robi sie na kołki to robi sie jakiś tzw tunel termiczny czy coś takiego.... :-? Czy ktoś może mi na ten temat coś powiedzieć??????

No i jeszcze jedno pytanie jaki najlepiej wybrać tynk zewnętrzny???

Dzięki

Witam w grupie 3miasta!!!

Nie robilem jesze elewacje,alie kolki maja byc,bo wiatry coraz silniejsze i nie przezyje jak platki styro beda odpadac,przy silniejszych wiatrach, jak luzki z karpia :cry:

ja bede chcial tynk silikonowy,aie nie wiem czy styknie z kasa,,,bo jednak to najjjdrossze ,co moze byc z tynkuw...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też dawaliśmy kołki plastikowe. Czytałam, że kołkować koniecznie trzeba wyższe budynki typu bloki itp., a przy domach jednorodzinnych nie jest to konieczne. U nas tak wciąż wieje, że my na wszelki wypadek kołkowaliśmy. Słyszałam, że jest też coś takiego jak styropianowe kapsle, na kołki - wtedy kołek wpuszcza się jakby głębiej w styropian, żeby nad jego 'główką' był jeszcze dołek odpowiedniej głębokości i w ten dołek wsadza się ten styropianowy kapsel. Z tym, że to na pewno większa zabawa niż normalne kołkowanie...

Tynk daliśmy silikatowy Kabe, podobno bardzo dobry, przekonamy się za parę lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś wie gdzie można kupić Keramzyt Maxit 10-20 do podłóg na gruncie ? Obdzwoniłam wiele hurtowni, ale mieli tylko w dwóch i ceny bardzo wysokie. :(

Mnie się udało najtanie kupić w Castoramie, ale to było jeszcze w marcu. Wtedy ceny wyglądały następująco:

-BAT w Kokoszkach ~540 zł za 2m3

-Leroy Merlin ~400 zł za 2m3

-Castorama ~390zł za 2m3

 

Oczywiście teoretycznie w BAT'cie można było negocjować - może by zjechali jakieś 30zł. Różnica w cenie była dla mnie szokująca i sam zastanawiałem się skąd taka duża. Być może jest jakaś odgórna umowa między Maxitem (który jest właścicielem fabryki w Gniewie) i francuskimi sieciami sklepów. No i te sklepy dostaja towar na lepszych warunkach. A może po prostu szefom naszych hurtowni znudziły się stare fury i muszą wymienić na nowe.

Najgorsze, że dzwoniąc do przedstawiciela handlowego z Gniewu ten wogóle nie wspomniał o hipermarketach budowlanych, tylko o BAT w Kokoszkach. :evil:

 

 

Isanna jeżeli chcesz kupić keramzyt z Maxita to mam namiar na człowieka z którym napewno się dogadasz - firma VISLA Pruszcz Gdański - musisz rozmawiać z p.Jarkiem - dyr. oddziału - 058 7730662.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my również daliśmy kołki plastikowe :) mój wujek który nam zrobił ocieplenie stwierdził, że u nas ponieważ wieje dość mocno na tym naszym polu, takowe muszą być. Mamy też jakoś podwójnie coś klej czy siatke tak, że mamy na gotowo przygotowany dom do jakiegoś tynku, ale ten temat to dopiero po wykończeniu w środku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy ktos uzywal u siebie minikoparki?

Musze wykonac wykop pod kabel glowny elektryczny z "Zetki" do budynku.

Wykop pod "spiecie rynien", oraz wykop pod wykonanie murku ogrodzenia.

Wypozyczyc mozna jakies 360-400 PLN/dobe. Tylko zastanawiam sie czy uda mi sie samemu obsluzyc?

Nie jest to pewnie wielki problem, ale jestem ciekawy czy ktos z Was sam obslugiwal tego typu sprzecik..... :lol:

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

Hmm.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy ktos uzywal u siebie minikoparki?

Musze wykonac wykop pod kabel glowny elektryczny z "Zetki" do budynku.

Wykop pod "spiecie rynien", oraz wykop pod wykonanie murku ogrodzenia.

Wypozyczyc mozna jakies 360-400 PLN/dobe. Tylko zastanawiam sie czy uda mi sie samemu obsluzyc?

Nie jest to pewnie wielki problem, ale jestem ciekawy czy ktos z Was sam obslugiwal tego typu sprzecik..... :lol:

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

Hmm.....

proste jak budowa cepa

Pobawisz sie troche i bedzie ok, to jak gra komp.

pozdrawiam daro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już na końcowym etapie zupełnie wykańczającej wykończeniówki i teraz muszę podpisac umowę z jakąs firmą od śmieci. Jak to jest u Was, cz macie pojemniki czy same worki, jakie są atrakcyjne ceny i na co zwrócic uwagę. Wyprowadzam się z M-3 i zupełnie nie mam na ten temat pojęcia! Lokalizacja Gdańsk Osowa! Pozdrawiam!

 

Proponuje udać się do Urzędu Gminy i zapytać, jakie firmy od wywozu śmieci obsługują region, gdzie stoi dom. Powinni dać listę firm. Wówczas się dzwoni i pyta o warunki. Większość firm daje własne pojemniki, w tym na śmieci segregowane (taki jest teraz obowiązek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy ktos uzywal u siebie minikoparki?

Musze wykonac wykop pod kabel glowny elektryczny z "Zetki" do budynku.

Wykop pod "spiecie rynien", oraz wykop pod wykonanie murku ogrodzenia.

Wypozyczyc mozna jakies 360-400 PLN/dobe. Tylko zastanawiam sie czy uda mi sie samemu obsluzyc?

Nie jest to pewnie wielki problem, ale jestem ciekawy czy ktos z Was sam obslugiwal tego typu sprzecik..... :lol:

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

Hmm.....

proste jak budowa cepa

Pobawisz sie troche i bedzie ok, to jak gra komp.

pozdrawiam daro :wink:

Ja jednak zastanawiam sie dlaczego wypozyczenie koparki czy tez nap. samochodu jest drozsze w polsce niz w innych krajach europy.

Za taka kopareczke w irl placilem 70e za dobe czyli 230 pln- jak to sie ma dop zamoznosci naszego kraju?

Pozdrawiam daro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jednak ktos montowal brame przesuwna w ogrodzeniu? i poleci?

Polecam p. Litwin 607-075-168 (brama+napęd+elektryk do montażu) :wink: Od trzech lat brama działa bez zarzutu.

 

od Pana Litwina mam wycenę właśnie na 3,5 tys. za bramę bez napędu (4,5m). Wydaje mi się trochę drogo i chciałam porównać z jakąkolwiek inną ofertą. Joola - pamiętasz ile płaciłaś za swoją bramę (i jaki ma wymiar)?

Niestety dobre czasy Pana Litwina tez mineły. MOja brama zacina się, w zimie w ogóle przestawała działac i była juz 3 razy regulowana. Rozumiem ze cena to za sam szkielet, czy z wypelenieniem?sam naped ok 1900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję sprawdzonej osoby do aranżacji ogrodu. Gdyby ktoś mógł mi polecić, będę bardzo wdzięczna

Moja łajw jest tu bardzo pomysłowa, ale nie sądzę żby wzięła się za czyjś ogródek ;).

Polecałam juz pania Ewe,a le droga. Fakt, ze jest rewelacyjna. Jakby co przesle linka ze zdjeciami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jednak ktos montowal brame przesuwna w ogrodzeniu? i poleci?

Polecam p. Litwin 607-075-168 (brama+napęd+elektryk do montażu) :wink: Od trzech lat brama działa bez zarzutu.

 

od Pana Litwina mam wycenę właśnie na 3,5 tys. za bramę bez napędu (4,5m). Wydaje mi się trochę drogo i chciałam porównać z jakąkolwiek inną ofertą. Joola - pamiętasz ile płaciłaś za swoją bramę (i jaki ma wymiar)?

Niestety dobre czasy Pana Litwina tez mineły. MOja brama zacina się, w zimie w ogóle przestawała działac i była juz 3 razy regulowana. Rozumiem ze cena to za sam szkielet, czy z wypelenieniem?sam naped ok 1900

Hmm, moja brama działa bez zarzutu...pierwszej zimy był mały problem podczas wielkich mrozów, ale pan elektryk coś tam przestawił i teraz jest Ok. Gosia a jaki masz napęd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jednak ktos montowal brame przesuwna w ogrodzeniu? i poleci?

Polecam p. Litwin 607-075-168 (brama+napęd+elektryk do montażu) :wink: Od trzech lat brama działa bez zarzutu.

 

od Pana Litwina mam wycenę właśnie na 3,5 tys. za bramę bez napędu (4,5m). Wydaje mi się trochę drogo i chciałam porównać z jakąkolwiek inną ofertą. Joola - pamiętasz ile płaciłaś za swoją bramę (i jaki ma wymiar)?

Niestety dobre czasy Pana Litwina tez mineły. MOja brama zacina się, w zimie w ogóle przestawała działac i była juz 3 razy regulowana. Rozumiem ze cena to za sam szkielet, czy z wypelenieniem?sam naped ok 1900

Hmm, moja brama działa bez zarzutu...pierwszej zimy był mały problem podczas wielkich mrozów, ale pan elektryk coś tam przestawił i teraz jest Ok. Gosia a jaki masz napęd?

Niby najlepszy :-? nie iwem, musze ich znowu scignac. Nie chce mi sie juz dzwonic prawde mówiąc. Dzwonilam pare razy i pare razy juz do mnie jechali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może z innej beczki.

 

Czy ktoś z Was starał się o zwrot z gmin na energię odnawialną?

Ja mam zamontowaną POŚ oraz kolektory słoneczne i niestety w gminie Szemud nie udał mi się nic wywalczyć. Ledwo udało mi się posadowić POŚ bo niektórzy urzędnicy w gminie w ogóle nie wiedzieli co to jest i na jakiej zasadzie działa.

W przyszłym roku prawdopodobnie będziemy rozbudowywać instalację solarną o kolejne panele więc chciałbym wiedzieć czy komuś się udało odzyskać choć troszkę pieniążków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...