Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moi drodzy, czy ktoś był z Was na targach budowlanych. W zasadzie nie było żadnych rewelacji - jednak złożyłem w trzech firmach wycenę mojego dachu - jak twierdzili wystawcy dadzą mi 15% upustu na cały kompletny dach od cen katalogowych, oraz 18%na okna Fakro bądź Velux. Także panowie od betonu komórkowego z Osławy zjeżdżają na cenach np. 600 - 24x24x59 klasy M idzie po 4,5 złocisza razem z dowozem jak zamówi się materiał na cały dom, oraz odmiany D na klej za 5,4 zł paletyzowane - w hurtowni jeszcze miesiąc temu cena była 4,9 zł a teraz 5,0 zł za bloczki niepaletyzowane odmiany M. -więc warto skorzystać z ich oferty - ijeszcze jedna sprawa do tych na klej dołączają gratis do palety worek kleju.

Zebrałem trochę ulotek - jakby był ktoś zainteresowany- służę.

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Kilka osób pytało o dachy. My braliśmy dachówki z całą resztą z Weny na Przymorzu (przed Praktikerem w prawo i zaraz po lewej). Jakby co do powiedzcie że od nas. Dostaliśmy bardzo duży upust i moi rodzice po poleceniu przez nas też - pan Slusarz (?) nas pamięta :D .

My braliśmy Celtycką Braasa bo była tania i dobra. Do tego rynny Plannji i okna połaciowe Braasa (tak naprawdę Fakro ale zamówione przez Braasa i przez to dużo tańsze). My mamy folię, bez desek. Bat miał dużo wyższą cenę. Euronit z Osowej zrobił na wycenę dopiero po tym jak już mieliśmy dach gotowy - rodzicom również (tak dbają o klientów :D )

Kodi - 36 tydz to już teoretycznie może się urodzić. I nie płód tylko dziecko :D Powodzenia i niech Beata leży bo jednak niby już w terminie ale każdy dzień w brzuszku ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Właśnie jesteśmy przy wyborze cegły klinkierowej na komin (a pozniej pewnie takze na ogrodzenie i cokol). Jaką doradzilibyście? W hurtowni w Tczewie oglądałem Pomeranię z Wienerbergera. Kiedyś u Jacy widziałem cegłę z CRH, też mi się podobała. Kolor dachu - czerwień miedziana, więc stąd ta Pomerania (taka typowa czerwień). Kolor spodobał się żonie, ja prawdę mówiąc nie jestem całkiem przekonany.

Obawiam się ze jak wybierzemy cegłę jak najbardziej podobną do koloru dachu to pozniej bedzie widac dokladnie wszystkie bledy. Wolalbym jakas cieniowana. Jak myslicie?

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Docent - co do bloczkow BK na klej z Oslawy to w Castoramie sa po 4,97 brutto (worek kleju nie jest dolaczany do palety bloczka). Kupiem z Castoramy. Dodatkowo uzgodnilem bezplatny transport i rozladunek HDSem, palety odbiera sobie Castorama, wymieniaja uszkodzone bloczki. Wycena bezposrednio z Oslawy byla znacznie wyzsza. Dalem talze do wyceny dach w Matelbudzie w Gdyni. Wstepnie na dachowke cementowa Braasa i ceramiczna RuppCeramika

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helou wszystkim

my chyba niedługo będziemy wchodzić przez drzwi i bramę garażową już zamówione oczywiście z Dziadka i Big Tour i wjazdowę też A teraz myślę nad zaszyciem kieszeniu lub inna formą oszczędzania.

Kodi jak bylismy u ciebie miałeś takie tempo że teraz to pewnie teraz już na luzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Adamski - ja mam cegłę klinkierową na kominie w kolorze dachu (dach czerwona angoba, wg mnie ciemoczerwony, wg żony czekoladowy przechodzący w brąz - ot subiektywne odczucia :lol: ). Nie wiem czy melanż (dwukolorowa) pasuje do jednolitego dachu, ale ja generalnie gustu do takich rzeczy nie mam.

 

Dwa słowa o podejściu kaszubskim. Wczoraj umówiłem się z Kaszubem z krwi i kości (od mebli kuchennych). Spóźnił się godzine - uśmiech na twarzy, zero usprawiedliwienia, wszystko jest w porzo. Jestem na szczęście na takim etapie, że juz się nie przejmuje takimi rzeczami, tylko brechtam z nich.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Groszka również.

 

Gabi - tempo było a teraz spadło. Beata w szpitalu, mamy tego psa i koty więc roboty jest na innym froncie. Nie ma kasy nie ma roboty. Może coś podgonię w październiku. Generalnie żyję na luzie i o to chodzi. Powoli robię przymiarki do przyszlego sezonu czyli: taras, wiata i ogród.

 

 

Adamski - ja nie mam kominów z klinkieru. Z klinkieru mam tylko ogrodzenie. Cegła pochodzi z CRH i jest ok. Tak na marginesie kupiłem ją z Leroy bo był coś ok. 1zł za sztukę, ale było to ponad rok temu. Kolor czerwonawy. Jest ładna i pasuje chyba do wszystkiego.

 

Groszek - temat jest dość skomplikowany. Po pierwsz ile chcesz wydać kasy na pokrycie: 5, 10, 15, 20 tys. zł. a może i więcej. Blachodachówka jest tańsza i łatwo się ją układa. Z drugiej strony masz skomplikowany dach i masę odpadów. Czy więźba jest dostosowana do dachówki /ciężar/. Daj do wyceny swój dach pod kątem blachy i dachówki. Balchę wycenią Ci np. w Bordze. Zobaczysz różniecę w cenie i zdecydujesz. Jeśli chodzi o balchę mam dobre odczucia, choć jak mówię to jest kwestia wyboru i nikogo nie mam zamiaru przekonywać do niej.

 

Benicio - z tymi kolesiami to jest normalka. Mi miał gościu /mieszka w Baninie/ wywieźć gruz/. Um,ówiliśmy się na termin. Oczywiście nie przyjechał i nie raczyl zadzwonić. telefon do niego, będzie w czwartek. Jesli nie uda się w czwartek to w środę, wieczorem będzie dzwonił i zmieniał termin. W środę nie zadzwonił i myslisz że byl w czwartek. Wieczorem w czwartek dzwonię a koleś pelen luz - tak jakby się nic nie stało. Normalka. Przyjechał jednak w piątek rano i obczyścił mi działkę wzorowo. Mało punktualny gość, ale jak już przyjechał to nie mam zastrzeżeń. Polecam go.

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio: moja ekipa murarzy po wylaniu stropu zrobiła sobie przerwe na tydzien i zaczela murowac sciany u sasiada. Troszke tam zamarudzili (jakies imieniny, kilku chodzilo zmeczonych) i byli niesamowicie zdziwieni gdy zazadalem rozpoczecia prac u mnie w poniedzialek, bo "poszukam sobie innej ekipy". Mam wrazenie ze jak sie na budowie nie pokrzyczy to budowlancy nie podchodza do inwestora powaznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budowlańcami wszelkiej maści - najpierw kopnąć w dupe, potem opieprzyć, a dopiero potem się zachowywać normalnie.

Z tym, że mi chodziło o typowe podejście kaszubskie - zupełnie inny wymiar czasowy, godzina/dzień/tydzień w jedną czy w drugą strone to zupełnie bez znaczenia.

Z doświadczeń znajomych i rodziny (o Kaszubach i ich klimatach)

- rodzice mają domek na wsi i zamówili rolnika z koniem do przeorania - miał być któregoś tam dnia, a był 3 dni później i się dziwił, że brama na posesje zamknięta, a przecież się z moją mamą umawiał, że ma być otwarta, bo on przyjedzie :)

- koledze, który buduje w Chwaszczynie zwozili ziemie, mieli być popoludniu, a byli nastepnego dnia rano. Więc dzwonią do Niego o 5 (słownie: piątej rano) "to gdzie Panu to zrzucić?" :lol: O PIATEJ RANO!!!!

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie rozpoznawania tematu pokrycia dachu: dachowka cementowa lub ceramiczna. W pierwszych podejsciach rozwazam Braasa lub RuupCeramike. Dalem do wyceny dach w Matelbudzie. Pytanie do Adamskiego, i innych chetnych takze. O ile pamietam z wczesniejszych postow to kontaktowales sie (kupiles?) z Matelbudem. Jakie sa Twoje wrazenia z obslugi, negocjacji cenowych, z obslugi posprzedaznej? Jaki uzyskales rabat (Syrius - RuppCeramika?), jakimi argumentami (skutecznymi) starales sie o wiekszy opust?. Czy masz jakies inne spostrzezenia i rady w temacie wyboru firmy, dachowki i zakupu?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Matelbudu - łącznie 23% na dachowke Rupp Sirius w kolorze czerwien miedziana, do tego bralem rynny Marleya, 4 okna Fakro. Odbior w pazdzierniku, transport gratis. Co do obslugi zadnych zastrzezen, bardzo milo, kulturalnie.

Co do ewentualnych zmian w ilosciach zamowionych dachowek, zwrotow i reklamacji deklaruja sie ze nie bedzie problemow. Rozmawialem z gosciem z Ruppa z Warszawy. Okreslal Matelbud (to jest firma majaca swoja placowke takze w Lublinie) jako jednego ze swoich najstarszych posrednikow.

Co do wyboru dachowki to kwestia gustu. Nam sie po prostu ta podobala. Widzialem takze wiele innych dachow - np. bardzio podobal mi sie dach Jacy - dachowka z Wiekora i Zachara - dachowka z Robena (chyba tak Zachar?). Cena, gust (;-) ), kolor i jakosc zdecydowaly za Ruppem.

Skuteczne argumenty? Hmm, nie mam takich. Ja po prostu wpadlem do nich po drodze zeby obejrzec dachowke, trafilem akurat na promocje Ruppa i moze dlatego tez tak duzy upust. Zobaczymy jak to bedzie jak dachowka trafi do mnie na budowe.

Wspominany tutaj juz dekarz p. Dejk slyszal takze o Matelbudzie i nie mowil aby byly to niepochlebne wiesci.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.Ponieważ dyskutujecie o Ruppie dodam uwagi z ostatniej chwili.Mam pół dachu pokrytego syrius angobą,wygląda elegancko,dobrze się kładzie-niestety ma jeden minus,którego nie sposób wyeliminować przed położeniem.Część dachówek jest o ton jaśniejsza w związku z tym mam dwie łaty na położonej połowie dachu.Widać to tylko w słońcu,ale mnie wkurza będę reklamować.bea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info... wszystkim..

 

Kodi - oczywiście chcę zrobić jak najtaniej i żeby było ładnie i nie ciekło. W projekcie jest przewidziany Braas, ale zastanowiam się nad blachodachówką, lżejsza, tańsza.... tylko że tych firm jest do licha i trochę. Jaką wybrać?? Im dłużej czytam wasze wypowiedzi tym mam większy bajzel w głowie :roll: .

Przypomnij mi jak możesz, bo mam zaćmienie gdzie ta Borga jest to podjadę i zrobię wycenę. A jaką ty masz "blachę".

 

Adamski - gdzie jest Metalbud???

Benicio i Adamski - mam te same doświadczenia z kaszubami-majstrami, czekam na takich właśnie jutro...ciekawe czy przyjdą i pierwsze co to ich OPR. :evil:

 

ps. że też to wszystko musi być na mojej głowie a nie męża...Wasz żony mają DOBRZE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...