Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

 

mam pytanie czy ktoś z budujących ma jakieś cenne wskazówki dotyczące betonu-betoniarni-gruszki.

Beton z gruszki to materiał na którym najłatwiej "przyciąć" inwestora:

a to na jakosci zamiast B20 to B15, a to na ilości (zabrraknie pół metra) a w betoniarni pokazują wydruk że jest Ok !, mimo że 3 niezależne osoby liczyły zapotrzebowaniei wychodzi że wyparowało... . itp...

 

proszę o Wasze wskazówki jak tego się ustrzec, gdzie zamawiać i czy Macie godne polecenia betoniarnie w pomorskim, (może cos bliżej Gdańska) czy Kaszub!

 

pozdrawiam

 

My bralismy beton z Wakozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do zmiany taryfe nie jest potrzebny odbior budynku.

Jestem akurat zainteresowany tym tematem i dowiadywalem sie u dostawcy energi.Wystarczy meldunek.

Uprzedze kolejne pytanie.

Do meldunku rowniez nie jest potrzebny odbior. Rowniez dowiadywalem sie u zrodla. Melduje sie w przyszlym tygodniu.

 

W Gdańsku do zmiany taryfy jest wymagany odbiór budynku.

 

Tak, to prawda :(

Dziękuję.

;) jeszcze nie mam stanu surowego, ale już się interesuję meldunkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić tynk firmy KABE w Gdańsku??????

My kupowaliśmy na Trakcie św. Wojciecha, ale potem firma przeniosła się do Pruszcza: http://www.klawikowski.pl/Pages/oferta_masy_tynkarskie_elew.htm

Jak zabrakło, to można było zadzwonić i domówić na ten sam dzień, a jak małe ilości (1-2 wiaderka) to robili na miejscu bez wcześniejszego zamawiania.

 

SylaS lepsze ceny na tynk Kabe ma Patoka w Lublewie, wiem, bo tam kupujemy w tym momencie.

 

Izi a jaki tynk macie: akrylowy czy inny?I jak się sprawdza?

 

Mamy silikatowy (Novalit). Na razie sprawuje się bardzo dobrze, ale mamy go na budynku dopiero rok, więc jeszcze trudno wyciągnąć jakieś długofalowe wnioski. Zarówno ekipa robiąca elewację, jak i ekipa robiąca płot (też tynkowaliśmy) chwaliła, że tynk jest bardzo dobry.

A o tym, że w Patoce jest Kabe nie słyszałam. Robią na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić tynk firmy KABE w Gdańsku??????

My kupowaliśmy na Trakcie św. Wojciecha, ale potem firma przeniosła się do Pruszcza: http://www.klawikowski.pl/Pages/oferta_masy_tynkarskie_elew.htm

Jak zabrakło, to można było zadzwonić i domówić na ten sam dzień, a jak małe ilości (1-2 wiaderka) to robili na miejscu bez wcześniejszego zamawiania.

 

SylaS lepsze ceny na tynk Kabe ma Patoka w Lublewie, wiem, bo tam kupujemy w tym momencie.

 

 

 

Dziękuje za namiary faktycznie tynk KABE w Patoce jest tanszyj :lol:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a w rejonie obslugiwanym przez Wejherowo nie potrzebny.

Wychodzi na to ze nalezy siegac do zrodla skoro wszedzie jest inaczej.

 

A w Energa Gdynia do zmiany taryfy z budowlanej na zwykłą wystarczy dostarczyć oświadczenie elektryka wykonującego instalację wewnętrzną potwierdzające poprawność jej wykonania - i pio podpisaniu umowy płynie tanszy prąd :) Oczywiście docelowa skrzynka naurządzenie pomiarowe już była wcześniej zamontowana. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Ale może to być telefon komórkowy :D

>pewnie, że może, pod warunkiem że masz dobry zasięg, o kosztach nie wspomne :-)

 

Dla mnie, do wysyłania zapytań i maili, starczyłby nawet słaby zasięg. Koszt w Play bodajże 45zł/ms.

 

>Podaj namiary na firmę za 100 zł, może być też ta za 228 zł.

 

http://www.x3mconnect.pl/index.php?page=oferta_ceny

http://skyconnect.pl/

 

Tej za 100zł nie mogę znaleść. Możliwe, że mi się przewidziało.

 

>>Osobiście będę się starał przekonać jakiegoś sąsiada z kablem, że ja

>>opłacę mu abonamet a on rozdzieli mi sygnał WiFi...

 

>WiFi, cudna technologia :lol: sąsiad daleko mieszka?

 

Obojętnie, byle nasze kominy się widziały. Ale skoro pytasz, to jakieś 300m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berek :)

Sluchajcie ma ktoś może namiar na sprawdzonego osobnika wykonującego kute balustrady, tzn. to coś co jest pod drewnianą balustradą ale zamiast tralek :lol: Schody drewniane, balustrada drewniana wypełnienie kute :) o to mi chodzi.

 

 

Po drugie może ktoś ma ochotę na 8 metrów kafli Paradyż Sabia Beige?20x20

 

http://www.paradyz.com.pl/?s=16&a=7&lang=pl&collID=138

Bo nam sie odmieniło w końcu :)

Chłopaki u nas malują podbitkę , wybrałam kolor orzech włoski i w castoramie na próbniku był prawie taki sam jak okleina okien i drzwi , a na żywo jak malują wygląda jak kupa żółwia :lol: , pocieszają mnie że po 2 razach będzie ciemniejszy...

 

No i jeszcze pomarudzę że kupiliśmy drewno do kominka z Gdyni za 140 zł ( mieszanka liściastego), panowie nam za parę złoty extra ułożyli , ale drzewo kurka świezutkie i palić się nie chce i muszę brzozy poszukać bo ponoć ona się pali nawet jak mokra. Ktoś kupował ostatnio brzozę ? ale nei w Chwaszczynie?:)

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie czy ktoś z budujących ma jakieś cenne wskazówki dotyczące betonu-betoniarni-gruszki.

Beton z gruszki to materiał na którym najłatwiej "przyciąć" inwestora:

a to na jakosci zamiast B20 to B15, a to na ilości (zabrraknie pół metra) a w betoniarni pokazują wydruk że jest Ok !, mimo że 3 niezależne osoby liczyły zapotrzebowaniei wychodzi że wyparowało... . itp...

 

proszę o Wasze wskazówki jak tego się ustrzec, gdzie zamawiać i czy Macie godne polecenia betoniarnie w pomorskim, (może cos bliżej Gdańska) czy Kaszub!

 

pozdrawiam

 

Ja z kolei mogę polecić firmę Drywa z Sierakowic; miałam bardzo dokładnie policzony beton i wszystko się zgadzało :D

zerknij na priw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Ja też już właśnie zamówiłam brzozę w tartaku na Osowej.

Słuchajcie, wystarczy jak na razie przykryję te sztapelki drewna folią z góry ?

DZiś przywiozłam parapety do kuchni i łazienki , z marmuru , Pan kamieniarz strasznie krzywo patrzył, że do kuchni biorę marmur a nei granit, ale się uparłam na ten jeden kolor i już :). Zapłaciłam 170 zł za oba i na razie jestem szczęśliwa.

 

i ponawiam pytanko , robił ktoś balustrady do schodów u kowala??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Bojanowiczów: podajcie mi proszę jakieś namiary na kogoś kto wywozi szambo? I w ogóle jakego rzędu to jest koszt? Ten temat będziemy właśnie ćwiczyć po raz pierwszy :D

Hej :)

Krótko byłam zainteresowana Bojanem i mam telefon do mieszkańca i właściciela ziem :) Wysyłam na priva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro, szukałes chyba geologa - napisz na: [email protected]

Pani starsza, zam. w Gda-Zaspa, bardzo rzetelna, pocztę sprawdza raz - dwa razy w tygodniu, tania. Polecam. Mi robiła właśnie opinię do odrolnienia. Może robi i inne badania, ale nie zapisałam jej numeru, więc napisz maila i się dowiedz. Skoro robi badania ziemi może też przeprowadza badanie pod kątem fundamentów.

Ona za opinię wzięła 100 (120 jeśli z r-nkiem), inni chcieli 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedno doswiadczenie przezyte z tym tartakiem ale tylko telefoniczne: dzwonilam wczesniej 2 miesiace niz termin na ktory wiezbe potrzebowalam, bardzo niemily pan przez telefon potraktowal mnie zle: a co mi pani gitare zawracasz, zadzwon Pani w maju. I tyle tylko mi wystarczylo, zeby w maju nie zadzwonic....bez problemu i łaski i grzecznie z pelna gama informacji wiezbe zamowilam w tartaku juz tu polecanym u Pana Nadolskiego w Suleczynie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedno doswiadczenie przezyte z tym tartakiem ale tylko telefoniczne: dzwonilam wczesniej 2 miesiace niz termin na ktory wiezbe potrzebowalam, bardzo niemily pan przez telefon potraktowal mnie zle: a co mi pani gitare zawracasz, zadzwon Pani w maju. I tyle tylko mi wystarczylo, zeby w maju nie zadzwonic....bez problemu i łaski i grzecznie z pelna gama informacji wiezbe zamowilam w tartaku juz tu polecanym u Pana Nadolskiego w Suleczynie

No właśnie słyszałem, że właściciel to gbur.

Dzięki za informację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro, szukałes chyba geologa - napisz na: [email protected]

Pani starsza, zam. w Gda-Zaspa, bardzo rzetelna, pocztę sprawdza raz - dwa razy w tygodniu, tania. Polecam. Mi robiła właśnie opinię do odrolnienia. Może robi i inne badania, ale nie zapisałam jej numeru, więc napisz maila i się dowiedz. Skoro robi badania ziemi może też przeprowadza badanie pod kątem fundamentów.

Ona za opinię wzięła 100 (120 jeśli z r-nkiem), inni chcieli 200.

\Dzieki Moniu ale juz po badaniach

Nareczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...