Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

i ponawiam pytanko , robił ktoś balustrady do schodów u kowala??

 

 

jak najbardziej... tylko ten kowal niestety powinien znalezc sie na czarnej liscie

 

ooopsssssss to lipa jednym słowem. Jeden mi zaśpiewał 500 zł za metr i nei mam porównania jeszcze z jakąś inną ofertą.

 

Niedawno wstawialiśmy balustradę balkonową. Cena ok 300 (po negocjaji nieco mniej) Gość solidny z Orla. Jeśli jesteś zainteresowana to prosze PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ponawiam pytanko , robił ktoś balustrady do schodów u kowala??

 

 

jak najbardziej... tylko ten kowal niestety powinien znalezc sie na czarnej liscie

 

ooopsssssss to lipa jednym słowem. Jeden mi zaśpiewał 500 zł za metr i nei mam porównania jeszcze z jakąś inną ofertą.

 

Niedawno wstawialiśmy balustradę balkonową. Cena ok 300 (po negocjaji nieco mniej) Gość solidny z Orla. Jeśli jesteś zainteresowana to prosze PW

 

U mnie będą wstawiane za tydzień balustrady na balkonach facet konkretny ma katalogi mozna wybrać dodatki widziałam na zdjęciach balustrady na schody nawet nawet , no i ceny chyba nie wysokie my za metr balustrady na balkon będziemy płacić 250 zł.najlepiej jak ktoś wie czego chce rysuje mu na kartce i on wtedy mówi jaka cena.

Jak zamontuje i będe zadowolona moge podać namiary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile obecnie płaci się średnio za 1h pracy koparki i ewentualnie 1h samochodu do wywozu ziemi (może ktoś ma namiary na firmę do niwelacji terenu z samochodem do wywozu ziemi najlepiej w okolicach Kosakowa)

 

Z tego co się orietuję to od 85 - 120 zł praca koparko-ładowarki za godzinę. Jeżeli chodzi o czas wykonania to wszystko zależy od operatora a nie od koparki. Wiem że OL-Trans w tamtych okolicach zajmuje się takimi rzeczami. Jak byś chciał namiar na samą koparko-ładowarkę za rozsądne pieniądze to pisz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestol - bardzo drogi, ja tylko sporadycznie tam kupuje. Sama przerabiałam te wszystkie hurtownie i naprawdę BLADOWSCY są najbardziej atrakcyjni cenowo. Nawet czasem jest taniej w Castoramie niż w Prestolu :) ale wiadomo jedni liczą każdą złotówkę jak my, inni nie muszą :) ja temat zakupów mam dokładnie przerobiony i naprawdę wiele można zaoszczędzić bo różnice czasem są naprawdę ogromne!

 

PRESTOL - jak wypadają teraz z cenami w porownaniu z innymi hurtowniami w okolicy? Moj wykonawca od stanu surowego bardzo nalega, aby od nich brac wszystko. Transport mam w miare blisko (kilka km) od nich ma byc gratis. Mam miec tez rabat (nieustalona wysokosc... jakiego powinienem oczekiwac?). Dziekuje z gory za info.

 

I pytanie ogolne: jaki % roznic w cenach materialow moze byc pomiedzy hurtowniami w promieniu do 15? km od Chwaszczyna?

 

PS. czy 8 zl za wykopanie 1m3 ziemi (kopara) to zdzierstwo? ile powinno byc teraz max jesli nie place od godziny tylko od metrow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>I pytanie ogolne: jaki % roznic w cenach materialow moze byc pomiedzy

>hurtowniami w promieniu do 15? km od Chwaszczyna?

 

Strzelam: do 10%. Ja teraz biorę wszystko z najbliższej hurtowni (fakt, że przywożą nawet 10 prętów czy jedną paletę porothermu po godzinie od zamówienia jest nieoceniony), ale w przypadku większych zakupów obdzwaniam okoliczne hurtownie a następnie idę do "mojej" i proszę o najniższą z usłyszanych cen. Dostaję ją. :D

 

>PS. czy 8 zl za wykopanie 1m3 ziemi (kopara) to zdzierstwo?

>ile powinno byc teraz max jesli nie place od godziny tylko od metrow?

 

Ja chyba bym się cieszył z ceny za m3 - jesteś w stanie wszystko policzyć i zaplanować. U mnie nie było nigdy mowy o liczeniu inaczej niż na godziny (gdzie musisz stać i pilnować).

 

Tak na szybko policzyłem, że te 8zł za m3 to przekłada się na 100zł/h w ciężkim gruncie uczciwego kopania, albo średnim gruncie - leniwego kopania :-)

 

Wydaje mi się, że jeżeli masz glinę, mokro, kamienie - to zyskasz płacąc 8zł/m3, ale jeżeli grunt masz prosty do kopania - to wyjdzie drożej niż na godziny. Ale mogę się mylić.

 

P.S. Mi fundamenty kopała minikoparka przez 17 godzin! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mi fundamenty kopała minikoparka przez 17 godzin!

 

Chyba długo to trwało. U mnie bez zdejmowania humusu 5godz normalną koparką. Dom 20x10m z prawie wszystkimi ściankami działowymi nośnymi tzn z fundamentem na ławach.Tyle że mój majster nadzorował robienie wykopów.

A, zapomniałem dodać: grunt żwirasto- gliniasty, czyli łatwy. Majster kazał mi szukać koparki o szer. łyżki 80cm- nie robiliśmy szalunku na ławy dzięki temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie, ile ton eko groszku może spalić piec 25 KW w sezonie jesienno-zimowym zakładając, że mamy także drewno na opał i będzie nim w piecu palone oraz, że jeszcze mieszkać nie będziemy tylko popalać minimalnie. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Będę bardzoo wdzięczna bo zaraz kupujemy piec i musimy też kupić opał :)

U mnie ok 3t. przy normalnej eksploatacji z ciepłą wodą na sezon grzewczy (dwie ostatnie zimy) . Temp ok 22st.C z automatyką. Pow.ok 200m2.

Teraz pierwszy raz kupiłem węgiel na całą zimę (przez tę panikę o cenach), do tej pory kupowaliśmy po 1,5t i nie było problemu z dowozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam do sprzedania tynk gotowy do kładzenia w wiadrach 30 kg firmy WEBER - silikatowo/silikonowy weber TD336 (extra clean) 5 wiader po 30 kg tynku baranek 1.5 mm w kolorze 140C (całość powinna wystarczyć na 60m2 powierzchni ścian) - np. na cały wolnostojący garaż.

Dodatkowo 3 wiaderka po 5 kg płynu gruntującego weber PG221 do tego tynku - na ok 90 m2 powierzchni ścian.

 

http://www.netweber.pl/Servlet/Redirector;jsessionid=Lyt3HfjhbfcCCf2Lzks6LJt8NNhlBynvn5ds02rmQmxNQjTFQyQc!695055275?from=/Product/ProductList.jsp&action=ProdLoadFiche&random=-127495897&id=573

 

Tynk i płyn gruntujący pozostały mi po położeniu elewacji - zbyt dużo zamówiłem. Całość nie otwierana i nadająca się bez problemu do użycia. Kolor przyjemy pastelowy. Jak ktoś potrzebuje np. na jakiś niewielki budynek wolnostojący to polecam (jak garaż, czy warsztat).

 

Cena producenta tynku za 1 wiadro to 264 zł - ja chce 150 zł.

Cena gruntu za wiaderko u producenta to 43 zł - ja chce 25 zł.

Cena za całość 800 zł.

 

POLECAM WARTO!

 

Wszelkie informacje na maila (zdjęcia koloru tynku itp). Możliwość zobaczenia na budowie koloru elewacji. Całość do odebrania osobistego w Gdynia - Wiczlino.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

 

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam do sprzedania tynk gotowy do kładzenia w wiadrach 30 kg firmy WEBER - silikatowo/silikonowy weber TD336 (extra clean) 5 wiader po 30 kg tynku baranek 1.5 mm w kolorze 140C (całość powinna wystarczyć na 60m2 powierzchni ścian) - np. na cały wolnostojący garaż.

Dodatkowo 3 wiaderka po 5 kg płynu gruntującego weber PG221 do tego tynku - na ok 90 m2 powierzchni ścian.

 

http://www.netweber.pl/

 

Tynk i płyn gruntujący pozostały mi po położeniu elewacji - zbyt dużo zamówiłem. Całość nie otwierana i nadająca się bez problemu do użycia. Kolor przyjemy pastelowy. Jak ktoś potrzebuje np. na jakiś niewielki budynek wolnostojący to polecam (jak garaż, czy warsztat).

 

Cena producenta tynku za 1 wiadro to 264 zł - ja chce 150 zł.

Cena gruntu za wiaderko u producenta to 43 zł - ja chce 25 zł.

Cena za całość 800 zł.

 

POLECAM WARTO!

 

Wszelkie informacje na maila (zdjęcia koloru tynku itp). Możliwość zobaczenia na budowie koloru elewacji. Całość do odebrania osobistego w Gdynia - Wiczlino.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

 

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...