Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do Polbetu to też polecamy, sami korzystaliśmy!

 

Co do robocizny hydralika my płaciliśmy 50 zł za punkt - i to było ok, sprawnie, szybko i fachowo - pan spod Kościerzyny, za to samo jeden gość z Gdyni chciał dwa razy tyle.

 

Co do betonu polecam Wakoz - można się dogadać z ceną, korzystaliśmy kilka razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mam pozwolenie :lol: teraz tylko odczekac 2 tyg. na uprawomocnienie i droga wolna.

Poszukuje sprawdzonego oraz niedrogiego kierownika budowy najlepiej z okolic kielpina.

Moze polecicie kogos sprawdzonego?

:)

Hm, mój jest bardzo w porzo, ale znajomy, ma mnóstwo roboty i nie wiem, czy szuka więcej :)

Napisz na privam, jeśli nikogo nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Poszukuje sprawdzonego oraz niedrogiego kierownika budowy

 

Ja szukałem sumiennego i drogiego kierownika budowy :) Znalazłem - i to są moje najlepiej wydane pieniądze na budowie! Jakby co, to pan jest z Przodkowa, mail i telefon mogę podać na PW.

 

PYTANIE:

Czy komuś zostało kilkanaście pustaków Porotherm 11,5 cm i chciałby się ich pozbyć z budowy? (albo się zamienić na te 25cm?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytaliscie o fachowcow od kostki tu macie numer 792 58 98 44 sa z rumi warci polecenia

 

A ja radzę z nimi uważać! U nas ten koleś miał robić płot (podmurówka i siatka). Po okresie zwodzenia stwierdził, że nie ma czasu i podesłał nam innego kolesia, który miał nam ten płot zrobić (ten drugi nazywa się Cybulski). No i ten Cybulski był maksymalnie beznadziejny - opisałam na czarnej liście. Po tym jak Cybulski zostawił u nas niedokończone i fatalnie wykonane prace i nie odbierał ode mnie telefonów, próbowałam się również dodzwonić do Pana z Rumii. I co? Nie odbierał ode mnie telefonów. Ja tam radzę ostrożnie, osobiście bym omijała z daleka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

POL - BET pod Żukowem, nie mają wsyztskiego, ale to co najwięcej kasy ciągnie...

bloczki do 3,10 nam spuścili

jedyny minus - nigdy nie przyjeżdżają punktualnie, zawsze z 2h opóźnieniem :-)

A mi w Prestolu mówią, że oni maja jakosc, moga zejsc max do 3.74, a "takie za 3.10" to oni tez moga sprowadzic ale zwrotow nie przyjmuja bo potem klienci co tak chcieli to chcieli oddawac...

Tak samo nam móili, a zobacz w moim dzienniku jakie ładne mam bloczki :) Też się baliśmy po słowach gościa z Kokoszek, ale spytaliśmy naszego majstra czy zna POL BET i on znał i powiedział, że wszystko ok, tylko opóźnienia. I faktycznie. Wszystko super, jak już wliczy się 2h opóźnienia, to nawet dead line wychodzi :)

Okazalo się, że bloczkow małych (12-stek) nie ma ani Polbet, ani Prestol, ani Bojano. Potrzebuje i "normalnych" i tych malych. A Drywa ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Moze ktos powie mi w chwili obecnej ile biora wykonawcy za przylacze wody i gazu (instalacja wewnetrzna) do domu?

Chodzi mi o cene za mb oraz za wcinke wody i zawor glowny gazu w domu.

Generalnie interesuje mnie cena w Trojmiescie.

Moze ktos ma niedrogich i pewnych instalatorow gazu i wody?

Jakies numery telefonow....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ile biora wykonawcy za przylacze wody

 

W okolicach Przodkowa płaciłem za przyłącze wody 30zł/m minus mały rabacik. Robota kompleksowa - od zgłoszenia w gminie, poprzez wpinkę, wykopanie, podkop pod ławą, ułożenie, zasypanie, licznik. Długość mojego przyłącza - 80m.

 

Teoretycznie możnaby połowę zaoszczędzić - zlecić komuś wpinkę (podobno 300zł), zamówić koparkę na kilka godzin i samemu ułożyć rurę, ale wolałem nie ryzykować i mieć jeden problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prosbe do Was kupujacych w trojmiescie po dlugich poszukiwaniach itd przez zalaniem stropu musze wybrac model gotowego komina....no sie zaczelo firm full zeby nie zanudzac Schiedel odpadl -poniewaz cena odstrasza - na pewno mnie takze ....potem zostalem przy Leier (odpuscilem Zapel i IBF poniewaz jakos w trojmiescie niemozna sie niczego o nich dowiedziec) no i prawie jestem zdyecydowany na Leier ale dzisiaj na budowe zjawil sie od mojego sasiada taze budujacego PAn z firmy.....Skorsten Systemy kominowe JAnek :-) http://kominyjanek.com/kontakt.htm no i zamieszal mi w glowie widzialem te kominy(putaki ) i Leier praktycznie zadnej roznicy przynajmniej dla mnie ma jak wszyscy Atesty itd ale jak myslicie czy te wszystkie sysmey gotowe sie roznia az tak znaczaci od siebie - cena ze wstepnej kalkulacji bedzie nizsza niz Leier (mam jeden komin 7,40 1dymny +3 went) i jedne 9,30 (jeden dymny i went) pozdrawiam Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BErek:)

 

Słuchajcie forumowicze , dostaliśmy cynk od znajomego na brzozę za 100 zł plus transport z Gdańska. Wzięliśmy już 50 metrów , znajomi też biorą po 50 m, za transport do Bojana zapłaciliśmy 550 zł. Jak jest ktoś chętny to dajcie znać najlepiej do weekendu! Zaraz wstawię zdjęcia jak to drzewo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lh4.ggpht.com/p.sadlo/SQBtAc_qLCI/AAAAAAAADgg/4C-IkrACqXg/s800/PA220043.JPG

 

Tak to wygląda nasze 50 metrów:)

 

Jeżeli ktoś będzie chętny to zapraszam na priva ja myślę, że to okazyjna cena

 

za 25 metrów z tartaku z Osowej trzeba zapłacić:

25 mx150 =3750

tutaj

25m x100 = 2500 + 250 transport = 2750

 

czyli mamy 1000 zł w kieszeni i tylko trochę pracy z pocięciem, ale poniewaz nei sa to grube pniaki to wystarczy piłą pociąć. Jak to mi mąż wytłumaczył jemu zostanie właśnei zaoszczędzona kwota na kupno takiej piły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość It****
Witam mam prosbe do Was kupujacych w trojmiescie po dlugich poszukiwaniach itd przez zalaniem stropu musze wybrac model gotowego komina....no sie zaczelo firm full zeby nie zanudzac Schiedel odpadl -poniewaz cena odstrasza - na pewno mnie takze ....potem zostalem przy Leier (odpuscilem Zapel i IBF poniewaz jakos w trojmiescie niemozna sie niczego o nich dowiedziec) no i prawie jestem zdyecydowany na Leier ale dzisiaj na budowe zjawil sie od mojego sasiada taze budujacego PAn z firmy.....Skorsten Systemy kominowe JAnek :-) http://kominyjanek.com/kontakt.htm no i zamieszal mi w glowie widzialem te kominy(putaki ) i Leier praktycznie zadnej roznicy przynajmniej dla mnie ma jak wszyscy Atesty itd ale jak myslicie czy te wszystkie sysmey gotowe sie roznia az tak znaczaci od siebie - cena ze wstepnej kalkulacji bedzie nizsza niz Leier (mam jeden komin 7,40 1dymny +3 went) i jedne 9,30 (jeden dymny i went) pozdrawiam Tomek

 

hej

my mamy eco Zapela - jak na nasze oko podobny do tych wszystkich systemowych; miał dobrą opinię w necie więc się zdecydowaliśmy a i cena zdecydowanie milsza niż innych :)

Wszystkich szczegółowych informacji dowiedzieliśmy się od sympatycznego Pana Sławka z Domatora w Wejherowie. Nie było żadnego problemu. Transport do Gdańska był gratis (pewnie wliczony w cenę :wink: ).

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BErek:)

 

Słuchajcie forumowicze , dostaliśmy cynk od znajomego na brzozę za 100 zł plus transport z Gdańska. Wzięliśmy już 50 metrów , znajomi też biorą po 50 m, za transport do Bojana zapłaciliśmy 550 zł. Jak jest ktoś chętny to dajcie znać najlepiej do weekendu! Zaraz wstawię zdjęcia jak to drzewo wygląda.

 

Jeżeli jest to cena 100 zł za mp to nie jest to wcale okazja, szczególnie że są to chude szczapy. Ja kupiłem w nadleśnictwie Gdańsk buk po 110 zł m/p dł 120 cm grubość od 7 cm. Chudzielce do 7 cm są jeszcze tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no popatrz to tego nei wiedzielismy , nei słyszałam o takiej mozliwosci zeby kupic bezpośrednio w nadleśnictwie , wszędzie tylko padaly ceny 140, 150 .

No nic mamy juz na dzialce i juz , to nasz pierwszy raz, z kazdym sezonem człowiek będzie mądrzejszy :)

 

Tez się niedawno dowiedziałem. Dzwonisz do nadleśnictwa Gdańsk które jest w Gdyni Chyloni pytasz się czy mają w Twojej okolicy wycięte drzewo np buk dąb i jezeli jest to jedziesz płacisz i już :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...