Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bea - a gdzie zamawiałaś swoją dachówkę i jakie rabaty wynegocjowałaś?

 

Pagin - masz rację, jeszcze nie jestem zdecydowany, czy będę murował na klej ( a raczej kleił), czy na zaprawę - ale mimo wszystko przedst. z Osławy za pustak z dowozem i rozładunkiem chce 4,6 zł, a w hurtowniach są po 4,9 zł - czyli mała różnica jest ( na 1000 szt. 300 stówy w kieszeni).

 

Czy ktoś kupował bloczki w Miszewie - chodzi mi o ich jakość, oraz gdzie najlepiej ( najtaniej ) kupić beton B 15?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - nie wiem gdzie najtaniej B-15, ale ja brałem z Uniconu i co do jakości to super sprawa. Młot pneumatyczny wysiada.

 

Skontaktuj się z niejakim Dawidem Włóczewskim tel.601 409 092 lub 629 98 00 i powołaj sie na mnie. Powinien mnie pamiętać. Dostalem dobrą cenę a poza tym miły gość.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy dzięki za informacje na temat betonu - rzeczywiście słyszałem pochlebne opinie na temat Uniconu i Ekobetu - po prostu zadzwonię do nich i się zorientuję. A może doradzicie mi w sprawie bloczków betonowych - rozpiętość cenowa jest dość znaczna - dostałem ofertę po 1,85 zł od producenta z Małkowa p. Połomski , a także za 2,6 zł z Ekobetu( atest) - dla mnie generalnie wszystkie one wyglądają jednakowo.

 

I jeszcze jedno pytanko - co najpierw zrobić, czy wytyczyć budynek, czy zdjąć humus - są podzielone opinie na ten temat - a Wy jak ten element przerabialiście?

 

W przyszłym tygodniu mam zamiar ruszyć z budową - w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Docent - ja najpierw wyznaczyłem budynek, potem zdjąłem humus. Przy wyznaczaniu budynku, geodeta powinien Ci wyznaczyć poziom "zero" budynku (tzw. ppp - poziom posadowienia posadzki). Wtedy będzie wiadomo, ile wybrać wgłąb (żeby koparkowiec nie przesadził, bo potem będziesz musiał nadrabiać wysokość ścianami fundamentowymi).

 

Pozdrowienia B.

 

PS. Będę uważnym obserwatorem. :) Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Wojtku Ty zrobiłeś tak , a np. Kodi zaczął od zebrania humusu, bo obawiał się, że można później zniszczyć punkty wytyczone przez geodetę - nawiasem mówiąc dzwoniłem do geodety, którego polecałeś - zaproponował 300 złociszy za 4 narożniki, ale nie powoływałem się na znajomość z Tobą - może by coś jeszcze zszedł - mam takiego młodego gościa z Kartuz - chce 250 zł - ale ostatnio nasłuchałem się o źle wytyczonych budynkach, że mam problem, czy zaufać młodzieży, czy wziąć doświadczonego starszego pana.

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - co ty się tak zachowaujesz jak dziewica. Chłopie 4 punkty to i ja Ci wytyczę. Bierz tego co ma taniej i po sprawie. Jakbyś miał skomplikowaną bryłe, do tego jakieś słupy oddzielnie od bryły to może i doświadczenie jest wskazane. W Twoim przypadku ważne aby zachować odległości, które zaznaczy Ci Starkowa i to wszystko. Na koniec należy zmierzyć przekątne. Muszą się zgadzać. 1cm jest dopuszczalny, ale przy dobrym sprzęcie nie powinno byc żadnych odchyłów.

 

Benicio - poziom posadzki nie ma nic wspólnego ze zdjęciem humusu. Niezależnie gdzie ten poziom by nie wychodził i tak humus /czyt. ziemię urodzajną/ należy usunąć z obrębu budynku. Poziom posadzki jest ważny potem, tzn. jak głęboko wyjdą ławy /uwzględniając strefę przemarzania/ oraz ile ewentualnie należy nawieźć ziemi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - zdejmij humus z powierzchni większej niż będzie stał dom. Geodeta wyznaczy. Potem wykopiesz rów pod fundament. Przy kopaniu

powstają duże górki piasku, który lepiej nie składować na urodzajnej ziemi.

Po zrobieniu fundamentów przysypiesz je tym piaskiem, a po skończeniu domu przykryjesz piasek zdjętym humusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi i Sebo - dzięki za porady - wybrnąłem już tego problemu - ponieważ zadzwonił do mnie kumpel z osiedla i zaproponował na jutro zdjęcie humusu - tak hurtowo - są trzy rzeczy do zrobienia na jednym trenie więc koszty się rozbije na trzy osoby - tak więc wytyczał będę dopiero póżniej - czyli w najbliższy poniedziałek.

 

Ale mimo wszystko zastanawiam się jak kazać głęboko kopać. Tak sobie myślę zdjęcie humusu to ok. 20 cm, a potem tylko w miejscach gdzie będą ławy do górnego jej poziomu. Ławy mam bardzo proste po prostokącie oraz w środku ok. 3m i to wszystko. czy się nie mylę - jeśli tak to mnie poprawcie.

 

Oby jesień tego roku była najpiękniejsza od stuleci :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...