Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

>Czy wiecie moze gdzie mozna dostac TŁUCZEŃ ?? Pozdrawiam

 

Ja bym szukał po większych żwirowniach... Widziałem na przykład w żwirowni w Kosowie obok Przodkowa (http://tiny.pl/s5gr) - telefonu niestety nie posiadam. Cena wyjściowa chyba 80zł/tonę (tak mnie powaliła, że nie pamiętam na 100%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak u Was wygladala ta sprawa poniewaz nikt sie tym nie przejmuje i ludziska podnosza sobie ile chca....no z pewnymi dopuszczeniami , ja mam taki problem ze podobno jest to zmiana ktora znaczaco wplywa na kubature budynku i trzeba to zglaszac jako projekt zaminny i czekac jak na pozwolenie na budowe do 65dni - a akurat mi teraz szaluja strop i musza wiedziec czy bedzie wyzej czy nie......co teraz :-) dobrze ze dzisiaj pada :-) to mam jeden 2 dni na przemyslenia czy skladac do gminy czy nie i sie przy odbiorze budynku bac.....jak to u Was wygladalo czy mozecie pomoc w tej sprawie , bede wdzieczny ( w projekcie orginalnym mam (dach dwu-spadowy) belka +1 pustak 24cm a jak chce dorzucic jeszcze jeden czyli nastepne 24cm) - przy skladaniu moh architekt twierdzil ze do 30cm mozna smialo bez przeszkod podnosic okazalo sie inaczej . Wiec co robic jak sadzicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak u Was wygladala ta sprawa poniewaz nikt sie tym nie przejmuje i ludziska podnosza sobie ile chca....no z pewnymi dopuszczeniami , ja mam taki problem ze podobno jest to zmiana ktora znaczaco wplywa na kubature budynku i trzeba to zglaszac jako projekt zaminny i czekac jak na pozwolenie na budowe do 65dni - a akurat mi teraz szaluja strop i musza wiedziec czy bedzie wyzej czy nie......co teraz :-) dobrze ze dzisiaj pada :-) to mam jeden 2 dni na przemyslenia czy skladac do gminy czy nie i sie przy odbiorze budynku bac.....jak to u Was wygladalo czy mozecie pomoc w tej sprawie , bede wdzieczny ( w projekcie orginalnym mam (dach dwu-spadowy) belka +1 pustak 24cm a jak chce dorzucic jeszcze jeden czyli nastepne 24cm) - przy skladaniu moh architekt twierdzil ze do 30cm mozna smialo bez przeszkod podnosic okazalo sie inaczej . Wiec co robic jak sadzicie ?

Witam

Sorrki ale nie bardzo wiem jakich zmian tak naprawde dokonales. Jezeli zmiana kubatury ma polegac na podniesnieniu powiedzmy 24 cm t6o poprostu olej to natomiast gdy zmieniles bryle domu znaczaco to masz problem. I tak przy odbiorze calkowitym budynku dokladne wtedy wymiary nanoszone sa na mapki.

Glowa do gory

pozdrawiam daro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas chyba sie pochwalic,ze jestesmy juz po pierwszej nocy w nowym domu.Dziwnie jakos tak bylo,cicho dookola,spokojnie,nikt nad glowa sie nie tlukl,drzwiami nie walil,nikomu budziki rano nie dzwonily.No,ale ogolnie fajnie bylo.

Jak bym powiedzial,ze wszystko juz jest na gotowo to bym sklamal.

Trzeba jeszcze cos wybrac do salonu,bo to juz sie goscie pozapowiadali :p ,a nie ma naczym jeszcze za bardzo posiedziec.Jadalnia zamowiona,moze po niedzieli juz przywioza.Czekamy tez na telewizje i net. Pozostalo jszcze oszklic jedna witryne w kuchni i rozpakowac reszte bambetlow,ktore zajmuje caly goscinny. I najgorsze jeszcze,przynajmniej dla mnie to doprowadzic garaz do uzytkowania.Balagan tam toalny,a trzeba przed zima wstawic samochody.

 

Na koniec dementuje wszelkie pogloski w sprawie meldunku i zmiany taryfy energi z budowlanej na inna.

Od dwoch tygodni jestem zameldowany na pobyt staly bez odbioru budynku,nawet czesciowego i bez zadnych dodatkowych papierkow, podpisow kierbuda,czy kogo tam innego.Rzecz sie tyczy gminy Zukowo.

Tak samo jest ze zmiana energi z budowlanej na G12 ( w naszym przypadku) i podwyzszenie zapotrzebowania.Wystarczyl tylko meldunek i akt notarialny,tyczy sie oddzialu Wejherowo.

 

Zycze pozostalym Budowniczym zeby jak najszybciej uporali sie z pracami i zamieszkali w swoich nowych,pieknych,wymarzonych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie moze gdzie mozna dostac TŁUCZEŃ ?? Pozdrawiam

 

Np. w hurtowni materiałów budowlanych w Pępowie.

Niedawno kupowałem za 70zł /tonę.

Podejrzewam, że w żwirowni może być taniej ale nie sprawdzałem. Do Pępowa mam blisko i transport gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas chyba sie pochwalic,ze jestesmy juz po pierwszej nocy w nowym domu.

Gratuluje!!! :D :D :D

Sam jeszcze to wspominam, choć minęło juz 1,5 roku.

 

Na koniec dementuje wszelkie pogloski w sprawie meldunku. Od dwoch tygodni jestem zameldowany na pobyt staly bez odbioru budynku,nawet czesciowego i bez zadnych dodatkowych papierkow, podpisow kierbuda,czy kogo tam innego.Rzecz sie tyczy gminy Zukowo.

Potwierdzam, też tak miałem, też gmina Żukowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUŻ NIEAKTUALNE

DW-polecam zakład w Kościerzynie przy wjeździe od Gdyni za mostem po prawej stronie

 

Szukam na terenie woj.pomorskiego (lub tuż obok) desek sosnowych gr.32mm lub grubszych (oheblowane lub nie), suche, szerokość obojętna, długości niewielkie (mogą być nawet 2,5m) bez p-w.

Oczywiście jak najtaniej, wiadomo.

Przeznaczenie na strych nieużytkowy. Ilość 100-120m2

 

Pls o podpowiedź gdzie można je dostać i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuję ekipy, która podejmie się teraz lub na wiosnę położenia tynku strukturalnego na elewacji budynku jednorodzinnego.

Lokalizacja - Banino koło Gdańska.

 

Czy ktoś może polecić firmę/ekipę, która wykona robotę rozsądnie?

 

Pozdrawiam

labud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAm robi Sylwester Wilczewski tel.501467551 JAk na razie zadowolona jestem :) tutaj pierwsze efekty:

 

http://lh6.ggpht.com/_ahl8NWnjMpQ/SRxt9IeB0xI/AAAAAAAADow/4sN35vXUjAE/s800/PB020068.JPG

http://lh4.ggpht.com/_ahl8NWnjMpQ/SQ4Muy-KeeI/AAAAAAAADh8/5nRWj1zcHJ8/s800/PA300053.JPG

 

Raffran gratulujemy! ale sei cieszę ,że Ty już u siebie w domku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niedawno kładliśmy tynk zewnętrzny. Pozostało nam 7 opakowań (30 kg każdy) tynku bolixa silikonowo - akrylowy

http://www.bolix.pl/main.php?lang=1&a=4&b=1&c=2&dt=no&id=307

kolor jasny beż - symbol 27 G w kolorniku bolixa

 

cena 150 zł za opakowanie - (cena z cennika za opakowanie 198,90 zł netto + 10% dopłaty za kolor - łącznie ok 260 zł)

 

zainteresowanym telefon prześlę na maila

odbiór Bąkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...